KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Černé kočky - liga proti pověrám...
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kolik máte černých koček?
žádnou
42%
 42%  [ 19 ]
jednu
28%
 28%  [ 13 ]
dvě
15%
 15%  [ 7 ]
tři a více
13%
 13%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 45

Autor Zpráva
Pida
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 09.říjen 2010, 23:56    Předmět: Černé kočky - liga proti pověrám... Odpovědět s citátem

Tak mě napadlo, když čtu ty stesky útulkářek a depozitářek o nemožnosti umístit černé kočky, založit ligu proti pověrám o černých kočkách.

A tak se ptám - přinesla vám někdy černá kočka přes cestu smůlu? Wink

Já mám doma tři černé kočky - jsem snad čarodejnice? Wink

Je fakt, že když spí, nepoznám je od sebe a když bdí, tak jen podle obojků, očí a délky chlupů a nesmí se moc míhat... A tak se ptám - je tu více milovníků černých koček, anebo jsem jen já takhle praštěná?

Máte rádi černé kočky?
Co jste zažili s černou kočkou?
Věříte na pověry?

Třeba se naše liga proti pověrám o černých kočkách rozroste...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.říjen 2010, 0:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Černá kočka je můj sen...
Lucie B.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.říjen 2010, 9:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Já sice černý kočky miluju (ale o chloupek víc černý s bílýma pacičkama), ale momentálně mám jen jednu snad přechodnou, kterou nepočítám mezi svoje.

Ale raději se moc přidávat nemůžu, protože mě černá kočka přes cestu (zleva doprava) už dvakrát smůlu přinesla. Embarassed Fakt jsem si dvakrát řekla - "Sakra černá kočka přes cestu" a ještě ten samý den následovala docela dobrá katastrofa (ovšem netvrdím, že se mi katastrofy nestávají i bez černých koček). Laughing
Ale zase když měla mamka ještě černýho kocoura, který mi přes cestu chodil neustále, tak jsem si žádnýho vlivu nevšimla.

Takže pro umisťování černých koček bych doporučovala:
Umisťovat je společně s bílým psem, který při přechodu přes cestu prava doleva eliminuje vliv černé kočky zleva doprava.
Anebo tvrdit, že pokud se vám černá kočka bude motat pod nohama neustále a ze všech stran, tak pověry neúčinkují.

Máma Mia od kina, Cipísek a Opička uřvaná tlamička (a Bedříšek už není)
www.napomockockam.cz
yuuri.x
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.říjen 2010, 9:52    Předmět: Odpovědět s citátem

já černou kočku nemám, jen želvovinovou Krevetu (té černé má ale v kožíšku hodně) Smile ale provázely mne celým mým dětstvím, takže pověrám rozhodně neholduji a pokaždé, když přede mnou přeběhne černá kočka, jásám "jééé, koukni na ní, ta je krásná!" a přítel je na tom stejně Smile když jsme si šli do útulky pro prvního kočičáka, byli jsme přesvědčeni, že si vezmeme černou, ale nakonec nás uhranula Kreveta, kt. jako jediná se nehrnula k mřížím a jen si nás povýšeně prohlížela (nebo spíš přehlížela Very Happy ), tak jsem si řekla a je to, tuhle potvoru musím mít! Smile osobně si myslím, že želvičky se teda taky moc dobře neumisťují...

Franta (* červenec 2011) - lesní nalezenec Smile
www.santakocici.cz
Ainny
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.říjen 2010, 10:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Vždycky jsem chtěla černou kočičku, ale zatím mi přes cestu nepřeběhla. Ale jednou... jednou mi ji Velká kočka určitě pošle. Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
paveldf
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 10.říjen 2010, 10:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Sám černou kočku nemám, ale nikdy mi problém nedělaly, v pověry nevěřím.
U paní Klímové jsem se celkem skamarádil s černou Beruškou, přítulnou kočičkou, která mi ráda sedávala na brašně (taky černé), ale ta se bohužel přibližně před rokem ztratila. Lízinka, která tam chodí od sousedů, je bohužel značně rezervovanější, občas se na sebe díváme, ale pohladit se nechá jen velmi zřídka, asi nemá s lidmi dobré zkušenosti.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.říjen 2010, 11:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Mívala jsem černou Ladynku a byla to skvělá, inteligentní kočička, ať odpočívá za Duhovým mostem. Ale z tzv.obyčejných se mi černé zdají bezkonkurenčně nejkrásnější a nepochybuji, že ji jednou zas budu mít. Černá kočka podle mčěč rozhodně přináší štěstí - aspoň těm, kdo v sobě mají kousilínek čarodejnice.

schmudlik
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.říjen 2010, 17:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejlepší jsou podle mě černá koťátka. Takoví malí čertíci jsou naprosto úžasní. Řekla bych, že černé kočky mají tu smůlu, že jsou jednobarevné. Já osobně třeba dávám přednost barevným kočkám před čiště bílými, černými nebo modrými. Takže kdybych přišla do útulku, tak si radši vezmu mourinku než třeba modrou kočku...
V útulcích je kromě černých koček taky spousta mourovatých, což taky nechápu. Takže by nebylo od věci toto vlákno věnovat i mourovatým ďáblíkům Wink

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.říjen 2010, 19:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem bohužel o svoji čarodějnickou kočku přišla, takže teď si připadám jako čarodějnice ve výslužbě, není to ono... ale není všem dnům konec...osud se snaží, na poprvé to sice netrefil, je to bílomouraté a ještě k tomu kocourek....ale příště to snad bude lepší... Very Happy
Mimo Čerťasy mám ještě čtrnáct černých miláčků, tři Měcholupáčky a ani o ten zbytek se jaksi nikdo nedral...lidi neví, o co přicházejí, všechno jsou to kočičí osobnosti a chytré jsou jak čerti...
Rozeznám je na první pohled, každá mi připadá úplně jiná...
Co se pověr týče, mně černé kočky přinášejí jednoznačně štěstí, vždycky když mi nějaká přeběhne přes cestu, čeká mne něco příjemného...
Docela nedávno mi jedna čerňucha přelítla těsně před autem za vsí, to jsem se lekla...zastavila jsem a vylezla ven podívat se, jestli z ní není mastnej flek...
Ale naštěstí jsem ji uviděla čile prchat přes pole... a pod břízou, kde jsem zastavila, jsem našla krásnou rodinku křemenáčů, úplně výstavních.. Smile

Pida
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 10.říjen 2010, 23:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Janako, tak to jste na tom lépe než já - v mém okolí se pohybuje jen deset černých koček - mám v bytě tři, dvě černé máme u našich a pět černých toulavek krmím a hladím na dvoře (dva kocoury, dvě kočky a koťátko). Já tedy odpor lidí k černým kočkám nechápu - jsou úžasné.

Zdá se mi, že v útulcích zbývají ze dvou důvodů - jednak byly ve středověku brány za pomocníky ďábla a jednak se mi zdá, že se jich rodí společně s mourinkami v našich zeměpisných šířkách téměř nejvíc.

Nicméně mám i zkušenost, že když někdo černu kočku shání, zrovna se nidke žádná nevyskytuje. Že by se opravdu uměly vypařit jako čertíci? Laughing Wink

Marie Reslová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.říjen 2010, 0:14    Předmět: Odpovědět s citátem

My máme v rodině jen černého Mikeše. Je fakt, že je ze všech koček nejelegantnější. Ale právě mám na něj vztek a taky strach - pacholek zatím nepřišel domů, což normálně nedělá, na zavolání vždycky přiběhne nejvzorněji ze všech.
Čeká mě asi zas "dlouhá noc" Confused Včera se toulal Max, přišel ve tři ráno a přines koťatům živou myš. To bylo radosti!

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.říjen 2010, 0:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem přesvědčena o tom, že černé a mourovaté kočky lidem připadají všechny stejné, lidi chtějí něco extra...
Ale možná je to i k něčemu dobré...potom se třeba taková "obyčejná" kočička může dostat k někomu, pro koho vzhled není tak důležitý a lépe rozumí kočičí dušičce...
Krásnou kočku si zase lidé pořizují někdy pouze jako doplněk interiéru...možná by si to tyhle krásky s těmi obyčejnými černuškami, které jsou domácími miláčky, rády vyměnily...
Ale černá kočka také může být velmi krásná...
Náš Satanášek /holka Smile / je urostlá, nádherná černá kočka s úžasně lesklým kožichem, vypadá jako sametová, úplně to háže odlesky...opravdová krása... Smile ...vypadá jako panteřice... Smile
Mně se černé kočky moc líbí...

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.říjen 2010, 0:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem se modlila, aby se mi Čerťasa vrátila...asi ne dost vroucně... Very Happy

Tohle je výsledek...

Image 10325

Marie Reslová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.říjen 2010, 1:09    Předmět: Odpovědět s citátem

A já se teď modlím, aby se vrátil Mikeš... Býval doma vždycky první. Navíc už venku není zrovna teplo a naposled jsem ho viděla v půl sedmé. Sad

Pida
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.říjen 2010, 1:09    Předmět: Odpovědět s citátem

A jak se ten výsledek pěkně vyvaluje... Tomu už je jasné, že se má moc dobře. Prostě si počkal na to nejlepší... Černý tedy skutečně není, ale pěkný je taky - i když, já mám prostě pro černé slabost...

Svojí nejstarší Míně jsem říkala "kočka černá perská botová", měla delší srst, byla dcerou bílé peršanky a domáho černého Mikeše a byla úžasná. Srst se jí leskla jako čerstvě naleštěné černé boty a jinak to byl mazlíček, ne žádná čertice. Když mi loni v 17 letech onemocněla, také jsem se modlila, ale asi víc, protože mě Velká kočka poslala do cesty toulavého Chlupáče - Míny skorokopii. Celý rok jsem jí krmila na dvoře, a když letos Mína umřela, tak hned jak manžel odjel do lázní, prostě jsem si Chlupáče vzala domů riskujíc tím rozvod či ovdovění. Laughing Laughing Laughing

Moje nejstarší Mína (+ červenec 2010, 18 let)) - nesnášela bohužel focení
Image 10326 Image 10327

Chlupáč
Image 10188

Píďa (Míny pravnuk) a Julinka (Míny dcera)
Image 10187

Naposledy upravil Pida dne po 11.říjen 2010, 1:15, celkově upraveno 4 krát
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4
Přejdi na: