KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Zánět močových cest
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lenka P.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 23.červen 2010, 16:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Jejda, to je mi líto, panico Sad .

Ale je skvělé, že jste vyrazila k veterináři hned, třeba jste to podchytila včas... i když dieta kocourka určitě nemine. Tak Vám budu zítra držet palce se sonem. Dejte pak vědět, jak jste dopadli.

A já běžím domů dělat záchodkového úchyla s naběračkou Embarassed.

Hezký večer všem!

Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 26.červen 2010, 9:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Kocour zvrací dietu RC Urinary S/O. Neudrží v sobě ani minimum těch granulí. Kapsičky jí a nezvrací. Na kapsičkách ale nemůžeme fungovat pořád, je to strašně drahé. Myslíte, že Hills c/d je obdoba? Opakuju, že má oxaláty. Když bude zvracet i Hills, tak už vůbec nevím, co vymyslet. Nehledě na to, že on si ty RC Urinary nedá, ani kdybych ho prosila, ani nadrcené do kapsičky, nic.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maaja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 26.červen 2010, 10:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Panico napsal:
Kocour zvrací dietu RC Urinary S/O. Neudrží v sobě ani minimum těch granulí. Kapsičky jí a nezvrací. Na kapsičkách ale nemůžeme fungovat pořád, je to strašně drahé. Myslíte, že Hills c/d je obdoba? Opakuju, že má oxaláty. Když bude zvracet i Hills, tak už vůbec nevím, co vymyslet. Nehledě na to, že on si ty RC Urinary nedá, ani kdybych ho prosila, ani nadrcené do kapsičky, nic.

O Hills jako obdobě S/O Vám řekli na veterině. My jsme totiž C/D měli na struvity, ale netvrdím, že to nemůžu působit i na oxaláty. Našla jsem ale tuhle dietu http://www.svetkrmiv.cz/ledviny-a-mocove-cesty-3/eukanuba-vd-cat-oxalate-urinary-3kg. Bavila jsem se s vetkou o dietách a ona říkala, že na každou kočku konkrétní dieta působí jinak. Třeba jedné naší kočce Hills ani třeba Purina nezabírají a je na RC. Chce to zkoušet.

Lenka P.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 28.červen 2010, 11:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Panico, Hill's C/D máme my, udržuje pH moči takové, že zabrání jak výskytu struvitů, tak i oxalátů. Je to nějaká jejich novinka a má za názvem "Multicare", myslím, že ty starší verze "Dry" jsou asi jen proti struvitům, takže nevím, jestli byste tím kočičákovi spíš nepřitížila.

Hill's má ještě i speciální dietu na oxaláty X/D, ale než kocourkovi cokoliv dáte, zavolejte veterináři a poraďte se s ním, aby to zase nenastavilo pH do extrému.

Jinak mohu potvrdit, že C/D mým holkám chutná, žádné ohrnování čumáčků při střídání granulí se nekonalo. Ale je pravda, že jsem Hillskami krmila i předtím.

Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 28.červen 2010, 12:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Hills c/d funguje na stejné bázi jako RC Urinary s/o, proto si myslím, že by to bylo schůdné. Ono je to ale asi stejně už jedno, ačkoli teď má v mističce Trovet. Včera jsme museli na pohotovost a může zvracet taky z těch ATB. Bohužel dneska se zařekl, že zatím jíst nebude, což je u něj dost šokující. Snad se dá dohromady.
Lenka P.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 29.červen 2010, 11:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Chudínek kočičák, jak mu je dneska, už něco snědl?

Moje holky v tomhle počasí také jedí méně, včera mne ale překvapily, protože si obě daly C/D dietu v konzervě, ačkoliv je to typ "paštika" (to normálně nerady, u nás jedou jen "kousky v rosolu/šťávě" Embarassed). No, po měsíci a půl čistě jen granulí by si asi daly cokoliv jiného Smile.

Takže Vám vet na pohotovosti změnil ATB a ještě jste pro jistotu změnili i tu dietu? Tak hlavně aby to zabralo co nejdřív a kocourek přestal zvracet.

Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 29.červen 2010, 19:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenom otázka pro opravdu zkušené - co může znamenat, pokud kocour před infuzí měl teplotu 39,2 a po infuzi 39,5 a teklo mu z nosu? Co znamená, pokud infuze zhoršuje stav?? Veterinářka mi nedokázala odpovědět.
Cipísek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 29.červen 2010, 19:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud byla teplota měřena přímo na veterině před infúzí a po, stačí ke zvýšení teploty stres způsobený veterinárním prostředím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 29.červen 2010, 19:34    Předmět: Odpovědět s citátem

No s tím právě moc nesouhlasím. To bych pochopila, kdyby mu z 39 vylítlo na 39, 1, ale 39,5 už není žádná sranda a to vám jen tak ze stresu nevylítne. Navíc infuze ho má právě zklidnit. Včera mu pomohla a teplotu srazila. Spíš jestli vás nenapadlo něco jiného..
EvaP.
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 29.červen 2010, 19:53    Předmět: teplota Odpovědět s citátem

Fyziologická teplota kočky je 38 - 39 i 39,5 st. Celsia, mohla mít infuzi přihřátou, ale stres zvýší teplotu klidně i o celý stupeň. Spíš mě zarazilo, že nemůžete krmit jen kapsičkami, že je to moc drahé. Na dietě máte víc koček nebo jenom tu jedinou?

Cipísek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 29.červen 2010, 20:09    Předmět: Odpovědět s citátem

To by jste se divila, co všechno dokáže stres. U mého kocoura dokonce způsobil i výrazně zvýšený cukr v krvi. Nebýt rozumného veta, už jsem se děsila, že skončíme na inzulínu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 29.červen 2010, 20:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Glukózu měl také poměrně vysoko, přes jedenáct, ale to mi bylo řečeno hned, že je to stresem. Asi máte pravdu... Doufám.
Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 29.červen 2010, 20:22    Předmět: Re: teplota Odpovědět s citátem

EvaP. napsal:
Fyziologická teplota kočky je 38 - 39 i 39,5 st. Celsia, mohla mít infuzi přihřátou, ale stres zvýší teplotu klidně i o celý stupeň. Spíš mě zarazilo, že nemůžete krmit jen kapsičkami, že je to moc drahé. Na dietě máte víc koček nebo jenom tu jedinou?

Evo, já jsem právě byla smířená s tím, že bude jen na kapsičkách, ovšem dlouhodobě - například na půl roku, to by mi opravdu dělalo problém utáhnout. Navíc si myslím, že dietní granule jsou ze zdravotního hlediska vhodnější než dietní kapsičky. Mám na dietě ještě jednu kočičku a dohromady čtyři kočky. Ale už to není aktuální, vypadá to, že zvracení nezpůsoboval druh krmiva. Tak pokud jsem se vyjádřila jako člověk, který by radši nechal kočku hladovět než jí krmil dvakrát denně kapsičkami, tak to ne..

maaja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 29.červen 2010, 20:36    Předmět: Re: teplota Odpovědět s citátem

EvaP. napsal:
Spíš mě zarazilo, že nemůžete krmit jen kapsičkami, že je to moc drahé. Na dietě máte víc koček nebo jenom tu jedinou?

No mě tedy ne, obzvlášť když má člověk koček víc. Diety jsou příšerně předražené a prý se mají zdražovat, resp. výrobci za stejný peníz zmenší balení...

pouliční směs
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: ne 07.listopad 2010, 20:16    Předmět: Chytrý kočkolit, odebrání moči Odpovědět s citátem

Ahoj, chci se taky podělit o zkušenost. Kočka se mi 2x v průběhu 14 dní vyčůrala, kam neměla, což se stalo poprvé za 14 let, co ji mám.
Náhodou jsem narazila na "kočkolit s diagnózou": http://www.zoot.cz/deal/10909/hagen-kockolit-nullodor-hi-1-5-kg. Funguje to na principu obarvení se podle toho, co kočce je. A trochu to napoví, kde je problém.
Mně se to obarvilo nazeleno, což znamenalo problém s močákem. Veterinář tomu nechtěl moc věřit, protože kočka vypadala (a chovala se) zdravě, neměla ani teplotu. Nicméně po analýze moči to byl skutečně zánět močáku.

Na odběr moči jsem dostala pytlík plastových kuliček se zkumavkou a kapátkem, kterým se to dalo nabrat. Ty kuličky fungují podobně jak už někdo psal u fazolí - kočka má pocit, že v tom záchodě něco je a tudíž to může zahrabat. Narozdíl od kočkolitu se ale ta moč do toho nevsákne.

Takže jsme to v pohodě zvládly, teď je kočička na antibiotikách, snad jí zaberou.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5
Přejdi na: