KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Zánět močových cest
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BARTER
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 16:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak závidím každému, kdo může odebrat kočce moč, když čurá normálně v záchůdku! Moje dvě fajnovky mě to tedy nedovolí. Je fakt, že obě jsou původně velké plašanky, i když teď mi klidně budou tancovat na hlavě, když se jim zachce - ale být blízko u nich při čurání, to nemůžu. Ale moč se občas odebrat musí, Terezka má sklony ke struvitům, a Barunka aby nezáviděla se přidala se zánětem močového měchýře. Teď jsou po dlouhodobé dietě a zrovna se chystám na veterinu, ať víme, jak na tom teď jsme.
A odebrání moči jsem nakonec po dlouhém přemýšlení a marných pokusech vymyslela tak, že večer nechám přístupný jeden záchůdek ( máme Öko plus), a druhý nachystám na použití ráno: do prázdného záchůdku dám na dno kus silonové, tedy dobře propustné záclony a na ní nasypu co nejdrobnější bílé fazolky, jakž tak to připomíná nějaké stelivo. A k ránu, kdy vím, že tak po noci čurají, záchůdky vyměním a pospávám tak na jedno oko. Jak zaslechnu chrastění fazolek, naběhnu, rychle záclonu s fazolkami zvednu a ze záchůdku odeberu do stříkačky vytouženou tekutinu
Takže teď zrovna holkám říkám - už se chystejte, brzy půjdete do fazolek Laughing

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 16:54    Předmět: Odpovědět s citátem

No, Sam to dělal přesně takhle: učůrnul a nezahrabával. A nesmrdělo to - při bližším prozkoumání bylo cítit cosi jako pach vody, rozhodně ne kocouří pižmo, ani typický močový zápach (to až později, když se rozložila). Nabrat to byl problém, protože i když jsem loužičku našla, nemohla jsem si být jistá, že je od něho. Přistihla jsem ho naštěstí, jak stojí, předními packami se opírá o sádrové formy a čůrá na prkna. Měla jsem po ruce náhodou plastovou pipetu kdoví od čeho, tak jsem moč ihned nasála do zkumavky. Jinak on rád chodil na igelit, kde se válel pytlík, hned ho počůral, tak z toho by se to slilo lehko (kdybych si byla jistá, čí to je). Ale mám dobrou zprávu (abych to nezakřikla), že po Lízině kastraci a dvoudenní izolaci kvůli blechám čůrání přestalo. Buď si na ni zvykl a přestal se vymezovat, nebo se ona už cítí doma a přestala značit - na což Sam reagoval stejně. Rozhodně loužičky přestaly (Bohu a všem svatým díky!!!! i když ohleduplně nechodili na látky, ale na utíratelné plochy, protivné to bylo stejně) Možná váš kocourek taky proti něčemu protestuje... O Horoměřicích vím, ale já se tam od nás nedostanu, ač je to blízko. Jsme takový Zapadákov, že nám jezdí jediný autobus a jen do Prahy Very Happy

Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 17:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj kocour ale nečůrá, on ukápne.. kamkoliv na zem. Tuhle variantu samozřejmě také zvažuji, ale protože už mi jedna kočka značkovala a čůrala větší loužičky, i když pořád malé, tak nevím..

Blbý je, že kocouři jsou hrozná prasata. Na odkrytém záchodu mi čůrají mimo něj, proto máme pouze krytý - tam si občůrají stěnu a nikomu se nic nestane..

Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 17:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Panico napsal:
Můj kocour ale nečůrá, on ukápne.. kamkoliv na zem. Tuhle variantu samozřejmě také zvažuji, ale protože už mi jedna kočka značkovala a čůrala větší loužičky, i když pořád malé, tak nevím..

Blbý je, že kocouři jsou hrozná prasata. Na odkrytém záchodu mi čůrají mimo něj, proto máme pouze krytý - tam si občůrají stěnu a nikomu se nic nestane..

Pokud jsou loužičky hodně malé a kocour spíš ukapává tak bych rozhodně uvážila možnost zánětu nebo jiného problému močových cest.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 17:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju, Aleno. Takže nejančím zbytečně... Kocourek je celý den zalezlý na balkoně, spinká a nechce se hnout. Prohmatávala jsem ho, na bolest nereagoval, ale má na břiše dosat tuku, tak jsem se k tomu možná jen nedostala. Kryty jsem sundala, jestli syčáci počůrají zeď, tak je stáhnu z kůže.
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 17:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě se na veterině nejdřív zeptali, jestli u močení naříká (nenaříkal). A taky mi ostřikoval zeď - nikdy dřív jsem to neviděla. Jinak moje kočky - kluci vždy a holky taky někdy, vlezou do záchůdku, opřou se předními o kraj a stojí vztyčení jak strážní lvi.

Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 18:16    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak já už jsem zažila zánět močáku u svých koček dvakrát a nikdy nenaříkaly. Ostatně nenaříkaly ani při porodu. Kočce její instinkty velí skrývat bolest a nedávat ji najevo, takže chovatel často pozná že se něco děje až když je příliš pozdě. Kočka mojí kamarádky si zlomila nohu a ani nemukla. Zánět se u jedné z koček projevoval tím že místo na kočičí záchod chodila čůrat do křesla, u druhé to byly malé loužičky všude po bytě, ani jedna z nich neměla žádné jiné zjevné příznaky a po týdenní léčbě antibiotiky byly obě v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lenka P.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 18:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu, že se Růžence zánět po týdnu vrátil, tak opět odebíráme moč a bereme ATB Sad . Naštěstí po dvou dnech už zase čůrá normálně, ATB budeme samozřejmě brát ještě nějaký čas, doufám, že tentokrát už naposledy.

Jinak k odebírání moči... Já to mám napůl, Růženka se klidně nechá, ale Mášenka chce mít na záchůdku svůj klid.

Takže používám normální naběračku na dlouhé rukojeti, když se Růženka chystá k akci, šup s ní pod ocásek, co chytím potom naberu do injekční stříkačky. Pravda je, že ten můj truhlík si toho kolikrát ani nevšimne... Cool

Nicméně jsem chtěla pro jistotu vzít moč i Mášence, aby mi vet udělal rozbor i u ní (ano, přiznávám, že jsem trochu plašan Embarassed ), ale to jsem tedy narazila, kdybyste viděli ty podezřívavé čumáčky, co na mě házela, jakobych byla nějaký záchodkový úchyl Laughing

No, ještě to budu zkoušet, muhehe, úchyl s naběračkou...

Jinak mi vet doporučil, ať to kdyžtak zkusím s rýží v záchůdku, že mu na rozbor rýže nevadí. Ještě jsem to nezkoušela, ale jako tip by se to někomu mohlo hodit.

Lenka P.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 19:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Pardon, odchýlila jsem se trochu od tématu...

Panico, z toho, co píšete, není jasné, jestli kocourek normálně močí a k tomu "ukapává". Pokud nečůrá vůbec nebo jenom ty kapičky, běžte prosím co nejdřív na veterinu.

Vím, že se celkové množství moči s více kočkami těžko pozná (a je tahle hrouda od kočky A nebo od kočky B Think?), ale zaměřte se na to, je to opravdu důležité.

Pokud normálně čůrá a k tomu ukapává, hurá k vetovi - napoprvé bych ho nestresovala a šla bych tam klidně bez kožicha, zato se vzorkem moči (ne starší než 2 hodiny)... Rychlý rozbor ukáže co a jak.

Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 20:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Lenko Smile) abych to konkretizovala - kocour čůrá i ukapává.

Už jsem z veteriny zpátky, chvíli poté, co jsem sem psala šel čůrat, takže jsem s tím hned běžela.. má lehce zvýšené leukocyty, čili lehký zánět tam bude, ale zítra jsme ještě objednaní, udělají mu sono a případně další vyšetření, asi i píchnou nějaká ATB.

Takže lehký zánět tam je. Ale naštěstí se vyčůral... na sediment musím počkat do zítřka.

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 21:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak držíme palce, ať se to rychle a hladce vyléčí, bez stresu pro kocourka a velkých nákladů pro vás Laughing

Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 21:09    Předmět: Odpovědět s citátem

No... ještě máme zvýšené pH, tak doufám, že tam nebudou kamínky.. to už by byla druhá kočka na dietě a to docela leze do kapsy.. Děkuju.
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 21:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Jojo, taky palce.
Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 22.červen 2010, 22:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Ehm - a jak to čůrání vidí naše kočky: http://klupaty-gang.webnode.cz/news/zlobime-a-curame/ Smile
Panico
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 23.červen 2010, 14:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tam má oxaláty Sad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5
Přejdi na: