KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Výčitky kvůli výběru koťěte
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak si vybrat kotě/kočku?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Asheen
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: po 08.březen 2010, 16:27    Předmět: Výčitky kvůli výběru koťěte Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kočkomily,

po všech anabázách s opravou nového rodiného domku, kam se stěhujeme, si příští/přespříští týden půjdu vybrat koťátko.

Jenže...Trápí mě svědomí. Původně jsem si chtěla vzít kočičku z útulku. S těmito kočičkami, co se týče jejich stavu při převzetí, sice nemám dobré zkušenosti, ale zato byly všechny, co jsem si takto vzala, nesmírně milé a vděčné. Jakožto milovnice a nenapravitelná ochránkyně všeho živého mám výčitky, jelikož jsem se naší bývalé sousedky nepředloženě zeptala, zda nemá koťata - měla. No, a samozřejmě si jedno vezmu, kočičku.

Ta paní se o ty potvůrky vždycky výborně starala, mají se u ní jako na zámku, určitě budou úžasné, vychované a nevím co ještě - zachraňuje kočky ze širokého okolí.

A v tom je ten problém - bojím se, že teď budu mít výčitky, že jsem si nevzala nějakou, která je v útulku.. Vím, že ty kočičky od té paní se určitě dostanou do dobrých rukou (a to prosím vykastrované) a tak si říkám, že když mi nezáleží na rodokmenu a zbarvení, mohla by mi stačit nějaká chudinka, která si taky zasouží být milována...

Nerada bych to odřekla, ani ne tak z toho důvodu, že bych tu paní naštvala, nebo se jí nějak dotkla, ale prostě proto, že vím, že ta kočička bude už vychovaná a nebudou s ní takové starosti...

Ach jo. Jaký je váš názor? Děkuji za všechny odpovědi:-).

P.S: Pro kočku jsem vybrala předem francouzské jméno Babou (čti Babů) Very Happy.

2x myška - Bazalka a věčně nespokojená Týna
1x křeček - Čičinka

Čtete správně. Ani jeden chlap. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.březen 2010, 16:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Asheen no neblázněte! Vlastně kočičku zachraňujete - sice už zachráněnou, ale paní tím uvolníte místo pro případné další potřebné! (Podle Vašeho popisu tato paní funguje jako výborné depozitum!) A co Vy víte, kolem domku se Vám třeba brzy začne ochomejtat nějaké umouněné pískle a Vy dostanete dvě mouchy jednou ranou - parťáka ke kočičce a dobrý skutek za záchranu! Vůbec to neřešte, ženská! Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
šáry
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.březen 2010, 16:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to vidím stejně, jako Lele. Vezmete-li si kočičku od té paní, uvolní se u ní místo pro další zachráněnou kočičí dušičku. I kočičky v městských útulcích jsou vlastně už napul zachráněné, jen podmínky jsou tam bohužel pro ně horší. Kdyby každý uvažoval tak jako vy, domácí depozita by praskla ve švech, protože vy si od nich nikdo kočku nevzal a jel radši "zachránit" nějakou jinou kočičku do městského útulku. Jak by k tomu depozitářky přišly, kdyby k nim kočky jen přicházely a nikdo by si je nebral.... Wink Jo, a taky zdaleka ne všem kočkám život ve skupině vyhovuje. Mnoho, i když jsou dobře opečovávané, trpí ve velkém kočičím kolektivu. I tyhle kočičky ze soukromých depozit POTŘEBUJÍ aby je někdo adoptoval. I ony potřebují v jistém smyslu zachránit.

Murko *říjen 2007
Ňurko *asi podzim 2008
Jaguára *léto 2010
a šáry *v minulém tisíciletí
Asheen
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: po 08.březen 2010, 17:38    Předmět: :-) Odpovědět s citátem

Dám na vaše rady:-)

1x křeček - Čičinka

kaba
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.březen 2010, 22:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím s holkami. Když jsem uvažovala o pořízení první kočky, chtěla jsem kočku s PP, šla jsem s tehdejším přítelem na výstavu abych mu ukázala birmu a ragdolla, to jsou moje zamilovaná plemena. A co si myslíte že se stalo? Přitáhli jsme domu malinké 8mi týdenní kotě, které tam v rámci umísťovací výstavy nabízel jeden nejmenovaný městský útulek. Kotě byo plesnivé že jako hermelín, dlouho sme ho léčili, ale dnes je to skvělý kocourek. Druhého kocoura jsem jako kotě sebrala přímo s ulice, dnes je to 7mi kilový macek. Chtěla bych ještě časem tu birmičku. Ale už teď mě preventivně trápí svědomí, že birmička bude z "lepší rodiny" a že zabere místo případné opuštěné kočičce. Ale zas si říkám, že poměr 2 zachráněných ku 1 papírové je v pohodě Laughing Zajímavé je, že u psů tyto záchranářské choutky nemám, tam jsem nikdy vážně neuvažovala o "záchraně" psa z útulku, vždy jen s pp, a to mám psy moc ráda. Nevím čím to je... Shocked
Marie Reslová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.březen 2010, 22:42    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
S těmito kočičkami, co se týče jejich stavu při převzetí, sice nemám dobré zkušenosti, ale zato byly všechny, co jsem si takto vzala, nesmírně milé a vděčné.

Asheen a kde jsou ty kočičky, co byly milé a vděčné?

cernej.caj
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 09.březen 2010, 8:15    Předmět: Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Zajímavé je, že u psů tyto záchranářské choutky nemám, tam jsem nikdy vážně neuvažovala o "záchraně" psa z útulku, vždy jen s pp, a to mám psy moc ráda. Nevím čím to je... Shocked

Ještě si nepotkala toho pravého psa:) když bys ho potkala, určitě by sis ho vzala z ůtulku taky:)

Asheen
Přesně jak píšou všichni víš... kočičky z ůtulku mají taky velkou šanci najít páníčky, tak si vemte koťátko od sousedky, ta bude určitě stejně vděčná, jako útulek a narozdíl od ůtulku aspoň sousedka přesně ví, do jakých rukou kočička půjde a určitě bude šťastná, že bude mít zaručeně dobrý domov:)

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.březen 2010, 8:33    Předmět: Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Chtěla bych ještě časem tu birmičku. Ale už teď mě preventivně trápí svědomí, že birmička bude z "lepší rodiny" a že zabere místo případné opuštěné kočičce.

Ty krásné "značkové" kočky zase mají riziko, že si je vezme snob, jehož přestanou bavit - a čeká je útulek taky. Nedělala bych si svědomí: důležité je dát dobrý domov kočce - jakékoliv kočce, vytrvat při ní do stáří a nemocí a neopustit ji. To je hlavní. Každou šťastnou kočinou jsme o něco zmenšili neštěstí světa. Moje kočky jsou až na jednu útulkovou "značkové" byť nečistokrevné, ale žádnou jsem si nepořídila z chovu, všechny byly buď odložené nebo k odložení určené. Možná se tu v nabídce objeví i ta birmička - před pár lety se tu mihly překrásné somálky. Wink

Asheen
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 11.březen 2010, 20:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Marie Reslová napsal:
citace:
S těmito kočičkami, co se týče jejich stavu při převzetí, sice nemám dobré zkušenosti, ale zato byly všechny, co jsem si takto vzala, nesmírně milé a vděčné.

Asheen a kde jsou ty kočičky, co byly milé a vděčné?

Buď už umřely (přirozeně a klidně), nebo jsem zbytek musela nechat u otce, když se moji rodiče rozváděli.. Stěhovali jsme se do 1+1, 3 lidi, potkan a křeček, kočka nemohla být ve městě a v bytě...

Teď jsme si opravili dům, budeme se stěhovat Smile. Má zahrádku, tak to tam pro ně bude ideální.

1x křeček - Čičinka

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 11.březen 2010, 21:00    Předmět: Odpovědět s citátem

TO, že kočka nepatří do bytu, je pověra Wink Pravda, hlodavce nutno zabezpečit Exclamation

To, že pokud je v okolí zahrádky silnice, zpravidla to pro kočičku dopadne velmi zle, holý a smutný fakt Crying or Very sad

voříšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 11.březen 2010, 21:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Asheen, věci se dějí tak, jak se dít mají. A nezáleží na tom, jestli nám svitne, proč to jde jinak, než jsme plánovali, nebo nesvitne Cool . TŘEBA na ty z nás, kteří plánují přinést domů kočku, už někde ta "naše" čeká. A TŘEBA je to ve vašem případě zrovna ta vymazlená ze sousedství. A TŘEBA na leckteré z nás už čeká kočka, kterou jsme ani neplánovali Wink . Ale byla nám určena, tak se k nám stejně nějakým řízením osudu, dostane.
Takže se přikláním k předchozím přispěvatelkám: vůbec to neřešte. To, že v době, kdy u vás vznikla "volná kapacita" má zrovna někdo v sousedství vymazlená koťata, TŘEBA není náhoda. Ale třeba taky je ... Wink . Bůh suď.

černý miláček Sami - přešla přes Duhový most 19. 1. 2007 jako 8měsíční koťátko

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
voříšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 11.březen 2010, 21:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, a ještě jedna věc: nikde není psáno, že nemůžete vymazlenému kotěti ze sousedství pořídit nevlastního bráchu nebo nevlastní ségru právě z útulku Cool . Koťatům je lépe býti ve dvou (třech, čtyřech ...). Bylo by spokojené kotě ze sousedství, že by nebylo samo, bylo by spokojené kotě z útulku (proč, to je asi jasné) a vy byste si už dál neměla co vyčítat Very Happy . (I když podle mého názoru opravdu nejsou výčitky na místě Wink .
(Mimochodem, já chtěla taky JEDNU kočku a máme dvě. A jak jsme rády! Laughing )

černý miláček Sami - přešla přes Duhový most 19. 1. 2007 jako 8měsíční koťátko

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 11.březen 2010, 22:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Voříšek svatou pravdu dí Wink
Asheen
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 12.březen 2010, 12:51    Předmět: Odpovědět s citátem

voříšek napsal:
Jo, a ještě jedna věc: nikde není psáno, že nemůžete vymazlenému kotěti ze sousedství pořídit nevlastního bráchu nebo nevlastní ségru právě z útulku Cool . Koťatům je lépe býti ve dvou (třech, čtyřech ...). Bylo by spokojené kotě ze sousedství, že by nebylo samo, bylo by spokojené kotě z útulku (proč, to je asi jasné) a vy byste si už dál neměla co vyčítat Very Happy . (I když podle mého názoru opravdu nejsou výčitky na místě Wink .
(Mimochodem, já chtěla taky JEDNU kočku a máme dvě. A jak jsme rády! Laughing )

Já bohužel nemám dvě povolené. Máme ještě pejska (z útulku) a sestra si vymrčela morče, mamka na to řekla, že o ještě větší ZOO se starat nebudeme Very Happy. Ovšem já ji znám, beztak se ujmeme nějakýho toulavýho kotěte jako v minulosti...

To ohledně té silnice, toho se dost bojím. Zahrada je oplocená a od velké silnice je to celkem daleko, ale i tak... Venčit se bude na zahradě, ale jinak ji chceme mít pod dozorem doma Smile.

1x křeček - Čičinka

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 12.březen 2010, 13:08    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
To ohledně té silnice, toho se dost bojím. Zahrada je oplocená a od velké silnice je to celkem daleko, ale i tak... Venčit se bude na zahradě, ale jinak ji chceme mít pod dozorem doma .

TOho bych se bála také, hlavně nevím, jak chcete, aby se kočka venčila pod dozorem a nikdy neutekla. Já tady vždycky propaguju jednu věc - ačkoliv ji napotřebuju, protože máme kočky v bytě - (nechat) přidělat PEVNĚ na plot horní díl zahnutý směrem dovnitř, asi jako jsou na NUseláku zábrany proti sebevrahům. Kočka by to neměla přelézt. Je potřeba dbát na to, aby nikde nebyla mezera (kočka se dokáže protáhnout opravdu nepochopitelně úzkými otvory).

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak si vybrat kotě/kočku? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: