KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Jsou mourci chytřejší než jinak zbarvené kočky?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jsou mourci chytřejší než ostatní kočky?
určitě, mohu potvrdit
40%
 40%  [ 12 ]
v žádném případě
30%
 30%  [ 9 ]
nemohu posoudit, mourka nemám/neznám
30%
 30%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 30

Autor Zpráva
ivcav
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.únor 2010, 23:39    Předmět: Jsou mourci chytřejší než jinak zbarvené kočky? Odpovědět s citátem

Zjistila jsem, že mourinka Maceška je nejchytřejší kočička jakou znám. Jen pár dní po namontování nové ložnice se naučila otevírat šoupací dveře, pár dní jí sice trvalo přijít na ten správný grif, takže na dveře škrábala, dnes již dokáže dveře otevřít bezhlučně. Stejně skvěle dokáže otevřít jakékoliv dveře, které nejsou zaklapnuté, takže třeba dveře na záchod, které jsou jen přivřené (zkřivená futra v paneláku ani jiný stav moc nedovolují) otevře dnes již během 3 vteřin. Což o to, já jsem zvyklá, ale návštěvy se trochu diví...
Není to tak dlouho, co mě sledovala, když jsem skládala prádlo a dávala do klasické skříně, s každou várkou jsem skříň zavírala a otvírala, aby mi tam nevlezly nějaké chlupy, a ta potfůrka šikovná mne po celou dobu sledovala. Nakonec si v noci skříňku otevřela, ustlala si tam a ráno na mne koukala s výrazem "to jsem ale šikovná, že jsem ti dnes nelezla do postele a nebudila tě". Prostě je to šikulka, inteligentní kočička.

Druhá kočička je černobílá Kačenka, to je klasický flegmatik, když jsou dveře zavřené, je jí to ukradené, jen jí podezřívám, že Macešku vždycky navede, aby jí skříň v ložnici otevřela. Kačenka to sama neumí, ale ani to nezkouší, VÍ, že jí to nejde a na otvírání má přece "lidi". Když přijde k pootevřeným dveřím a nevejde se tam, prostě jí ani nenapadne zkoušet se na druhou stranu dostat. Odejde, flegmoušsky si lehne a neřeší.

No a Gábinka - blbinka - želvinka. Jak spousta z Vás ví, Gábinka je snad jediná kočka, která nepochopila princip dvířek ve dveřích a skřípla si v nich tlapku. Nakonec jsme museli plastová dvířka nahradit měkkou gumou, protože do dvířek hystericky odmítala jít. Gábinka viděla, jak Maceška otvírá šoupačky. Protože si o sobě myslí, že je chytrá, zkouší to také. Ale nemá trpělivost okoukat správný princip od Macešky, takže na dveře jen škrábe bez jakéhokoliv úspěchu. Trochu to budí ze spánku, ale většinou zahulákání nějakého vlídného slova pomůže. Občas škrábe na sklo na okně - přece ho také viděla otevřené. A záchod? Pozorovací talent má, to je jasné, protože od Macešky odkoukala, že dveře otevřít jdou. Jenže zase - jen na ně škrábe. Což je pro návštěvníka neznalého situace skoro větší šok než když se dveře samovolně otevřou, nakoukne Maceška a zase odejde...
No a co, tak není nejchytřejší, ale je zase mazlivka mazlivá vrnivá Razz

Co Vaše kočky, dá se z barvy usoudit, jak moc jsou šikovné (nechci říct hloupé/chytré) ? Mám takový pocit, že mourinky jsou opravdu nejchytřejší a nejšikovnější kočičky, aspoň z těch, co znám já to mohu potvrdit Razz

Dokud člověk nemiloval zvíře, část jeho duše zůstává neprobuzena.(Anatole France)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ivcav
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.únor 2010, 23:42    Předmět: Odpovědět s citátem

a ještě jeden důkaz: http://www.youtube.com/watch?v=Uiz1hapOqI4

Dokud člověk nemiloval zvíře, část jeho duše zůstává neprobuzena.(Anatole France)
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 8:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím Vás, ivcav, máte štěstí na mimořádně chytrou kočičku. Pokud to mohu posoudit já, na barvě kožíšku nezáleží. Za ta léta jsem tu měla dost "vyjímečných" kočiček, jestli se to tak dá říci. Pokaždé se jednalo o jinou barvu kožíšku. Momentálně největší chytrolín je bílý a hluchý Míšutin, který otvírá dveře i šoupačky, umí si otevřít lednici, takže když odjíždím na dýl, musím ji opásat, aby se mi nedostaly potvůrky dovnitř. Dokonce rozumí i některým "znakům", třeba když visí na dveřích a já ukážu - dolů - tak ví, že chovat nepůjdu, sleze a jde si po svých. Ale už mu roste zdatný následovník Čerťasa, která je učenlivá a chytrá jak stádo opic. Je celá černá a psala jsem o ní v Jak jsme se našli. Řekla bych, že já jsem měla zrovna štěstí na největší počet chytrých koček v barvě černé, o těch si myslím, že by mohly mít nějaké zvláštní nadání - ale to jenom v legraci, vím, že to tak není. Není to jenom otvírání dveří, je to spousta situací. Moji miláčkové například vědí, že v úterý se nesou kuřecí srdíčka - to mají rádi - nestačím ještě vyndat tašky z auta a už jsou tam naskákaní a já musím prohlédnout celé auto, abych tam některého nezavřela. Jiné dny to nedělají - co si o tom myslet? Taky jsem měla zrzavku, ten se jednou válel na zahradě na sluníčku tak dlouho, až mu bylo špatně, to bych neřekla, že by se mohlo stát. Pak jsem ho dala do stínu a obskakovala a obkládkovala. Od té doby miláček zrzavý každou chvilku ležel v předsíni jako mrtvola, ač to předtím nikdy nedělal a čekal, až panička přiběhne se podívat, jestli je naživu. To je spousta a spousta situací, popsala bych dvě stránky. Kočky jsou vůbec moc chytrá zvířata.... Very Happy

Ainny
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 8:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Je fakt, že u nás taky otvírá dveře mourovatý Sára, ale zase otevřít si šatník, vyhrabat část oblečení, aby se jí lépe leželo byla zase výsada tříbarevné Trejsinky. Nějak mě nenapadlo to takhle posuzovat, beru to jako u lidí - "ten umí to a ten zas tohle"... Twisted Evil

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 8:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že na barvě nezáleží - to je jako s barvou vlasů, je plno inteligentních blondýn Wink . Moje želvinka Corry miluje hedvábí, bezpečně ho pozná, a dokáže malou škvírkou vytahat hromádku, na kterou se pak uloží. Myslívala jsem si, že nejchytřejší jsou černé kočkx, ale asi to bude tak, že nejchytřejší jsou prostě kočky

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ainny
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 9:04    Předmět: OT Odpovědět s citátem

janako napsal:
To je spousta a spousta situací, popsala bych dvě stránky. Kočky jsou vůbec moc chytrá zvířata.... Very Happy

Janako, nenapadlo vás někdy psát si např. blog? Vaše vyprávění se báječně čte. Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zajda007
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 9:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Janako, já bych chtěla být vaše kočka,aspoň na chvíli.

pabil
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 9:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak za svou smečku mohu odpřísáhnout, že nejchytřejší je černá Rozina - šoupací dveře do skříně, lednička, skříňka s baštou...... nic není pro ni problém. Kdysi jsem podle V.Hallsové nasypala kočulím do obalu od vajíček pár granulí, to aby se zabavily. Sára koukala a nic, Ríša se dobýval čumákem dovnitř, ale nemohl tam tu držtičku narvat a Rozina přišla, koukla, hrábla packou a na drápkách vytáhla granulku přímo do papulky. Podotýkám, že to ani jedna kočka předtím neznala.Sára (ragdolka) sedí před skříní a mňouká, že chce dovnitř. Rozinka přijde, elegantním pohybem jedné packy jí otevře a když má na Sáru za něco pifku, klidně jí tam zavře a to trdlo šlechtěné se neumí dostat ven Smile Ríša už hodně věcí od Roziny okoukal, ale její virtuozity nedosáhne nikdy. Jednak je to chlap a druhak plachounek můj maličkej Smile)

a mývalí krasavec Shelby
+ krmička Bulka přejí Hezký den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 9:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Ainny - přiznám se, že mě to napadlo, ale je toho už tolik a taky nejsem takový talent a s tím časem to mám velice nárazové, podle situace tady... Smile

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 9:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajdo - tohle říká vždycky náš veterinář, když jede kolem a staví se na kafe...když už i vet si myslí, že tu péči přeháním, tak je to pro mne vyznamenání... Laughing

Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 10:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ja mam doma rovnou tri mouraty kozichy, a musim rict, ze co se tyce inteligence, mam celou skalu... Rolling Eyes Embarassed Laughing Nejchytrejsi je Punta, az me nekdy sokuje a desi, jak je inteligentni, protoze casto "precura" i nas krmice, a je opravdu velmi vynalezavy, ale i takzvane vycurany a nekdy az zakerny ve svych vynalezech Laughing Zatim je to nejchytrejsi kocka, co jsme kdy v rodine meli... I kdyz nekdy se taky dokaze samozrejme chovat jako hloupy pubertak...-to kdyz se "zapomene" Laughing Navic dokaze neuveritelne komunikovat s lidmi, vyjadrit jakoukoli prosbu, a a neuveritelnou skalu mimickych vyrazu, co jsem snad u jine kocky nevidela - u nasi tedy rozhodne ne Very Happy Stejne jako dokaze rozumet vsemu, co mu rikame, i kdyz jde treba o velmi specificke veci jako treba "nejdriv si po sobe uklid, a pak se teprve budeme bavit" a podobne Laughing

Pak je tu Zizalka, nase straspytlinka, ktera je na tom tak nejak prumerne.

No a pak je tu Rozarka... Embarassed Ta je bohuzel tim zivym dukazem, ze nektere kocky si vystoji frontu na krasu dvakrat, ale do fronty na rozum se jaksi zapomenou postavit... Embarassed :

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zajda007
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 10:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Janako-aspoň na chvíli bych chtěla zažít ten váš kočičí ráj. Hltám vždy vaše příspěvky a rozplývám se u toho.

Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 10:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste jsme zapomnela, ze Punta umi povel "hají" Laughing Nekdy se mu sice nic nechce, ale mooc dobre vi, co se po nem chce Very Happy

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ivcav
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 10:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak koukám, že barva kožichu na to vliv mít nebude. Ale pro mě jsou a budou mourinky vždycky nejchytřejší a nejkrásnější Razz angel8 love4

Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2010, 10:26    Předmět: Odpovědět s citátem

ivco, nechci, aby to znelo nejak impertinentne, ale myslim, ze je to jako s tim, ze vorisci jsou povazovani za nejchytrejsi pejsky vubec Wink

www.napomockockam.cz
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3
Přejdi na: