KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Vzít kocoura domů ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Mám vzít Honzíka domů nebo ne ?
Ne, zbytečně se vystavuje riziku nákazy
7%
 7%  [ 1 ]
Ano, venku mu hrozí větší nebezpečí
14%
 14%  [ 2 ]
Ne, bude doma nešťastný
14%
 14%  [ 2 ]
Ano,vzít ho domů na zkoušku
64%
 64%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 13.prosinec 2009, 12:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja bych se bala toho, ze Honzik se prochazek po venku jen tak nevzda. A bala bych se o Kubicka... Nechci byt za tyrana, ale ja bych to asi moc nelamala pres koleno. Myslim, ze Honzik ma venku podminky suprove, pokud pominu zimu samozrejme. Nehlede na to, ze by se urcite Vilikovi styskalo, a opacne taky...

Rozhodne ale nesouhlasim s tim, ze by mel byt Honzik vevnitr a mel by chodit jak se mu zachce ven...Takove riziko pro Kubika mi prijde opravdu moc. Kdyz uz, budto bych ho nechala porad vevnitr, a nebo venku, ale kombinovat to mi prijde jako dost velky hazard, ktery nestoji za to.

Dalsi otazka je co by to udelalo s Megginkou, ktera chce urcite svuj klid, a co by zmena udelala s Kubikem po psychologicky strance?

Pokud bych chtela mit dobry pocit, ze Honzik venku nema takovou zimu, koupila bych mu do boudicky vyhrivanou decku Wink

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 13.prosinec 2009, 20:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky všem za názory.
Kdyby Honzík mohl chodit domů a ven dle libosti, tak bych to vůbec neřešila, ale to právě kvůli Kubíkovi nejde. Nemůžu riskovat, že by přinesl nějakou nemoc. Takže by musel být čistě bytový.
Honzík s Vilíkem mají zateplenou boudičku a zatím se tam oba vejdou (Vilík je trošku statnější postavy - Nuuno nesměj se Wink ). Zahrada je celkem velká a relativně bezpečná.
Bohužel sklep nemám - resp. ne přístupný a půdu také ne. Můžou do naší kůlny a samozřejmě i do kůlny k sousedům, kde mají udělaná dvířka a dané deky.
V týdnu nainstalujeme do boudičky teplotní čidlo, abychom viděli, jak tam kluci mají. Pokud bude potřeba, nainstalujeme topení - vymyslela jsem teraristickou rohož Very Happy
Až půjdeme kastrovat, tak budu muset vzít Honzíka na pár domů a podle toho se rozhodnu. Pokud uvidím, že se mu doma opravdu líbí, nechám ho doma, pokud ne, dám mu svobodu.
Co se týká Kubíka - oni se s Honzíkem znají (honí se venku kolem sítě), ale je to přeci jen něco jiného, než kdyby byli spolu doma. Naopak si od toho slibuji, že by měl Kubík kámoše na hraní a nechal chudinku Meggi na pokoji.
Ono je fakt, že Honzík vypadá venku spokojeně, jen mě je ho prostě líto, nejen kvůli zimně, ale že se s ním v té zimně nemůžu moc mazlíkovat Sad

Vilík - ?/20?? - 7.9.2014
Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 13.prosinec 2009, 20:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Reni, nesmeju se, ale usmivam se Laughing Very Happy Dej vedet, jak to bude pokracovat po kastraci, jsem na to zvedava Wink Jinak - vzdyt Megginka a Kubicek jsou taky takovy mazlici umazlenyyyy Wink Nejaky to pritapeni by urcite taky slo vymyslet. Chapu, taky bych ten kozich chtela pomazlit, kdyz uz tam s vami "co-existuje" tak dlouho, ale bud opatrna kvuli Kubickovi Wink Drzim palce

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 13.prosinec 2009, 20:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Sousedovic venkovní Mikeš ke mně chodívá žebrat. Přišlo mi ho v mrazech líto, tak jsem ho pustila do kotelny, kde má i granule a šla jsem zatím pro dřevo. Co myslíte! Když jsem se vrátila, chtěl zuřivě ven, on že v teple ale zavřený nebude!

Dagi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 03.leden 2010, 12:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem šťastná, že my útulkáři nemáme tolik času na rozhodování, zda vzít kočku do tepla či nikoliv. Asi by mi z toho švihlo Wink
Kocour Felix
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: so 14.květen 2011, 22:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Máme doma nalezence něco málo přez rok a řekl bych že si nás ochočil hned první den . . . . Laughing
žere s náma pomalu z jednoho talíře, spí v posteli, koupe se ve vaně, vozí se v autě, chodí na vodítku, čersvě se vozí v košíku u kočáru atd Very Happy

Věra Zelenková
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: pá 29.červenec 2011, 7:06    Předmět: Vzít Honzíka domu nebo ne. Odpovědět s citátem

Jelikoz jsem nasla tyto stránky az ted, chtela bych vedet, jak jste se rozhodli a vyresili situaci s Honzíkem. Já jsem krmila 3 mesíce toulavou kocicku, nakonec jsem si ji vzala domu a je z ní gaucovka a ani nechce ven, ale nemám problém jako vy s Kubíkem.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak jsme se našli Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Přejdi na: