KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Je tu někdo, kdo má FAKT jasno v krmení granulemi?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co si myslíte o Royal Caninu (prosím o VÁŠ názor)
RC je superpremiovka, cena odpovídá kvalitě
6%
 6%  [ 2 ]
RC - kvalita dobrá, ale předražená
68%
 68%  [ 22 ]
RC je nic moc, horší střední kvalita
21%
 21%  [ 7 ]
RC je špatné krmivo, nevyhovující, nesplňující základní požadavky pro zdravou kočku
3%
 3%  [ 1 ]
Když u takhle tak raději Pro Plan (Hill´s, .....) (pokud zakliknete toto, prosím co a proč)
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 32

Autor Zpráva
Missi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 14:58    Předmět: Je tu někdo, kdo má FAKT jasno v krmení granulemi? Odpovědět s citátem

Je tu někdo, kdo má FAKT jasno v krmení granulemi?

Tak vám nevím, už několik měsíců čtu diskuze a články o krmení granulemi.
U nás maso, doplňky ani konzervy moc nejedou, takže jsem ochotna za granule zaplatit klidně vysokou cenu, ušetřím na tom ostatním.

na doporučení tady jsem koupila Acanu, jako výborné krmení za slušnou cenu, kočky žerou, ale pokud dám do misky cokoliv jiného, Acany se netknou. Po měsíci a půl musím zkonstatovat, že kvalita srsti kočky teda nic moc Sad a to dost zásadně. Koupila jsem Mastery - chuťově kočce chutnali asi jako Acana, spíš ještě méně. Před 14 dny jsem koupila Royal Canin Hair&Skin. Už po týdnu začali kočce zarůstat prořídlá místa pod ušima a kvalita srsti šla vizuálně i pohlazením rapidně nahoru. Kočkám moc chutná.

Tedy, za mě je to jasný vítěz testu. Jenže v diskuzích a článcích je dost pranýřovaný.
Mnoho příspěvků mi přijde tak, že někde někdo napsal názor, který zněl pro lidi dobře a spousta lidí pak názor "papouškuje" na dalších diskuzích.

Nevím, kde je tedy pravda. Poradíte? Jen chci říct, že o peníze nejde, mohu mít RC za cenu menší než je Acana. K jakému bodu se přikláníte? Samozřejmě dávám prostor i vlastním názorům.

1) RC je superpremiovka, cena odpovídá kvalitě
2) RC je superpremiovka, kvalita dobrá, ale předražená
3) RC je nic moc, horší střední kvalita, ale lepší než krmení z obchoďáku
4) RC je špatné krmivo, nevyhovující, nesplňující základní požadavky pro zdravou kočku
5) Když u takhle tak raději Pro Plan (Hill´s, .....) (pokud zakliknete toto, prosím co a proč)

Budu moc vděčná, pokud se doberu konečně nějakého závěru. Nevím, jak vy, ale já čím víc mám načteno, tím mám v hlavě čím dál větší guláš. Sad Mě se prostě nechce moc věřit, že ta Acana je bůhví co, když nad tím většina koček ohrne nos....a upřímně řečeno, ona fakt chutná příšerně)...
Moc moc moc díky, ať už v tom mám jasno Idea

Naposledy upravil Missi dne po 09.listopad 2009, 15:07, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chichotalka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 15:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Missi, já se od doby, co jsem se naučila číct podle návodu Luc´o složení granulí, tak bych RC nekrmila. Zase, pokud má někdo možnost sehnat levbějí RC? tak proti tomu nic nemám, ale za normální cenu bych je nekoupila.
Je fakt, že mám asi štěstí v tom, že mi doma kočky zbaští jakékoliv dobré granule a je to i tím, že doma máme depozitní kotíky, co spaspou vše. A takže mají šanci se vrhat de facto jenom na ty podle mě opravdu kvalitní. Takže tak. Hlasovat nebudu, jelikož mi nesedí ani jedna možnost. Chybí mi tam RC bych krmila, ale kde je kvalita za tu cenu..

Missi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 15:06    Předmět: Odpovědět s citátem

chichotalka napsal:
Hlasovat nebudu, jelikož mi nesedí ani jedna možnost. Chybí mi tam RC bych krmila, ale kde je kvalita za tu cenu..

No, to je tohle. "RC je superpremiovka, kvalita dobrá, ale předražená" ne?
nebo to jsem tak myslela, jako že krmení dobrý, ale předražený. Umazala jsem teda, že je to superpréiovka, tedy RC dobrý, ale předražený.

chichotalka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 15:21    Předmět: Odpovědět s citátem

no pro mě není RC superpremiovka, co by potom byli ty opravdické super premium. Takže kvůli tomu jsem to tak psala. Wink
přidala jsem už hlas, ale asi nakonec k nečemu jinému. Very Happy

šáry
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 15:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem naprostý laik, jako mnoho z nás tady na foru. Na krmení však mám postupné svuj názor.
Takže:
Acana ani u nás moc nechutná, takže se po ní dokoce hubne, ale srst měli a mají naši kocuři krásnou a hustou i při krmení pouze Acanou. Kočky mých rodiču ji žerou bez problému, ale nic jiného jim není nabízeno (z granulí myslím)
RC je u našich koček jednoznačně nejoblíbenější. Já to tedy šmahem módně nezatracuju, je mi jasné, že možná nebude na špici, co se týká složení, trochu mi vadí i ty BHA a BHT konzervanty, ale rozhodně ani náhodou to není srovnatelné s marketovkama typu frisky-whisky.
Oběma krmivy krmím pravidelně od začátku, co mám kočky. Prokládám ještě Nutramem, který mám od známé za dobrou cenu a taky kupuju Profilum, protože chutná. Vyzkoušela jsem ještě z těch doporučovaných ArdenGrange, Firstmate a Leonardo. AG a FM nechtěli, Leonardo jen jehněčí a to zas strašně smrdělo po celém domě.
Stará Acana, jak kotěcí, tak dospělácká jim chutnala, přesto RC nikdy netrumfla.
Myslím, že ke všemu je třeba přistupovat s jistou dávkou nadhledu. Sama se taky snažím stravovat zdravě, ale vybírám si k jídlu to co mi chutná a nesleduju pořád každou etiketu a jsou věci vyložené zdravé, které nemusím a vyložené nezdravé, které si občas dám.

Chci mít doma spokojené a zdravé mazlíčky, a proto jim kupuju i to, co mají moc rádi, přestože bych možná za ty peníze mohla koupit něco mnohem doporučovanějšího. A bez okolku se přiznám, že Acanu těm mým rozmazlencum neodpustím hlavně proto, že šetří mou peněženku. Při stavu koček 5 a víc (podle toho, kolik mám zrovna nalezencu) je totiž měsíční spotřeba 12 a víc kg, a to je dost finančně náročné.
A RC kupuju, bez ohledu jestli je víc nebo míň kvalitní, prostě po něm kočky šílí a dobře prospívají.

Víc neřeším a sama pro sebe mám FAKT jasno Wink

Murko *říjen 2007
Ňurko *asi podzim 2008
Jaguára *léto 2010
a šáry *v minulém tisíciletí
BadCharlotte
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 16:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Zaškrtla jsem kvalita dobrá, ale předražená. Znám ale jen jeden druh a to RC Maine Coon. Kupuju je pro jednu naši potvůrku a to z prostéo důvodu - milostpaní totiž nic jiného nechce. Twisted Evil (zrovna teď když to píšu se tím taky cpe Laughing )
Ostatním kočičkám (těm zdravým, nepočítám 2 druhy diet) jsem kupovala starou Acanu, pak Profilum, First Mate a teď máme nově pár týdnu Portu 21. Všechno jim chutná, nejvíc asi First Mate, které ale přestali do ČR dovážet Sad

LenkaBabu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 18:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám v granulích taky jasno. Kotěcích granulí jsme vyzkoušeli asi pět druhů, mezi nimi i starou Acanu - zcela propadla, stejně jako později propadla i ta nová. Postupem času se ji ale kocour naučil jíst, kočka sežere i hadr, takže sypu Acanu (momentálně jede kuřecí) a jsem spokojená. Samozřejmě, mají-li možnost sníst něco jiného (Anku, Whiskas, PerfektFit, CatChow), ani nezaváhají a na Acanu hodí bobek...
S jejich kondicí jsem spokojená, srst mají pěknou, bobky normální a smradlavé Wink Co víc si přát.
RC za děs nepovažuju, je možná trošku horší než ty různé AG, FM a podobně, rozhodně je dražší, ale když kočky všechno ostatní odmítají, tak co se dá dělat? Vyčítala bych si něco při krmení Whiskasem, ale ne při krmení RC.

Danuska
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 19:02    Předmět: Odpovědět s citátem

My krmime RC Hypoallergenic a michame to s tim, co zrovna zkousime, jestli alergicky kocour muze (pul na pul). Ted zrovna RC H. michame s kureci Acanou a zatim je kocour v pohode (5 dni). Rada bych to michala s Orijenem, ale zatim jsme jej neotevreli (prijde na radu po Acane). Zkouseli jsme jeste RC Siamese (Leon je krizeny se siamkou), ale ma na to alergii. Samozrejme jeste krmime i varenym masem (syrove Leon nechce). "Mokra" krmiva kocouri nesmeji, takze ty nepocitam (a nepovazuji je za nutna).

I do budoucna budeme urcite kupovat RC Hypoallergenic a michat je s jinymi granulemi. Nechci krmit ciste hypoalergennim krmivem, protoze kdyby kocourum prestalo chutnat, musime mit v zasobe i neco, o cem vime, ze to muzou.

Urcite nezatracuji RC, Hills a podobne. Ano, clovek tam plati i za znacku, ale rozhodne se jedna o lepsi krmiva nez nejake marketovky. A pokud kockam chutnaji, nevidim duvod, proc jim je nekupovat.

Andelka cat, Emily cat, Leon cat, Darwin cat a jejich verni sluzebnici Dana & Matthias
www.danahias.eu
www.kocky-hodonin.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dia
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 19:12    Předmět: Odpovědět s citátem

ja v krmeni granulami zatial nemam jasno... nevie tu niekto aky je rozdiel medzi komercnymi RC, ktore sa predavaju v chov. potrebach a medzi RC veterinary diet, kt. sa predavaju u veterinara? je nejaky rozdiel v kvalite alebo je to to iste, len iny obal?
Missi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 19:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Já právě chci koupit pytel RC a míchat 1/2 1/2 s něčím. Líbí se mi hodně Timberwolf, bohužel v ČR prý nebude, na zooplus.de jsem ho tky nenašla a nevím, jestli to objednat přes jejich oficiální stránky v USA http://www.timberwolforganics.com/

Nevíte, kde by se dali sehnat?

Dia
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 19:18    Předmět: Odpovědět s citátem

veterinar mi odporucil tieto RC

http://www.veterinarnipece.cz/royal-canin-ved-cat-growth-2080.html

BadCharlotte
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 19:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Dia napsal:
ja v krmeni granulami zatial nemam jasno... nevie tu niekto aky je rozdiel medzi komercnymi RC, ktore sa predavaju v chov. potrebach a medzi RC veterinary diet, kt. sa predavaju u veterinara? je nejaky rozdiel v kvalite alebo je to to iste, len iny obal?

ty diety jsou vhodné většinou při nějakých potížích, normální RC jsou pro zdravé kočky Wink

Dia
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 19:38    Předmět: Odpovědět s citátem

zle som sa vyjadrila myslela som tieto RC Veterinary Early Care, tieto su tiez pre zdrave macky, ale su ine ako tie, co predavaju v zverimexoch

http://www.veterinarnipece.cz/royal-early-care-cat/

aditu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 19:44    Předmět: Odpovědět s citátem

RC mi pro kocky rozhodne nevadi - sice diky tomu, jak jsou pro ne (zrejme) chutne, se mi jima moje jedna kocule prezirala, ale to bylo zrejme i tim, ze se doma nudila. Kazdopadne i kdyz treba nemaji podle meho laickeho pohledu tak dobre slozeni jako porta21, tak jima krmim, a rada - kockam chutnaji a sensible vypadaji, ze jsou pro citlivejsi zazivani vazne dobre. Plus je mensi kocka schroupe bez problemu.

A beru to trosku i podle sebe - zdrave si varit zkousim (ne ze by to bylo extra dobry, jsem desna kucharka), ale nekdy si zajdu i do restaurace.
Takze takovy muj bezny obed, pokud jde o zdrave vareni (zdravejsi a navic levnejsi nez restauracni), je v kocicim podani Porta21 a Orijen, to restauracni stravovani pro zmenu RC a Iams - chutna mi to, ale o vhodnosti tohohle jidla pro lidi moji postavy a metabolismu mam sve pochyby Smile

Nova receptura Acany u nas byla michana tak pul na pul, jinak se Gemma ofrnovala. Co jsou kocky ve dvojici, jsem Acanu jeste nekupovala, ale rekla bych, ze konkurence by donutila Gemmu snist i novou Acanu velmi rychle ... Svetluska vazne sezere na co prijde a Gemma to moc dobre vi Wink

luc.o
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2009, 20:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak, ať je tady zase veselo smilebox Troufám si říct, že zrovna v RC mám fakt jasno. Můj názor vlastně celkem vystihuje možnost č. 3 "RC je nic moc, horší střední kvalita". Namátkou RC Selective 35/30 (jsou to myslím ty, které můj kocour, tak strašně miloval a já myslela bůhvíco mu nedopřávám confused2 ) - složení:

Kuřecí moučka, pivovarská rýže, kukuřičný lepek, kuřecí tuk, kukuřice, hnědá rýže, sójový izolát, přírodní kuřecí aroma, hrachová vláknina, slupky rýže, řepné řízky, síran vápenatý, sušené pivovarské kvasnice, sojový olej, chlorid draselný, sodium silico aluminate, frukto-oligosacharidy (FOS), DL-methionin, sůl, choline chlorid,... Třešničkou na dortu jsou konzervanty BHA a BHT.

Zlatý předražený ProPlan proti tomuhle.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4
Přejdi na: