KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočičí otázky

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte doma jenom jednu kočku?
Ano, mám jednu
31%
 31%  [ 5 ]
Ne, mám dvě
68%
 68%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 16

Autor Zpráva
Frýda
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 01.červen 2009, 19:58    Předmět: Kočičí otázky Odpovědět s citátem

Zdravím všechny kočkomili:) Už jsme měli dva kocourky (oba dva se pro zajímavost jmenovali Bobšové) ale znáte to. Nebyli vykastrovaní, toulali se a nakonec na to doplatili. Tak jsme se rozhodli vzít to konečně za správný konec a pořídit si kočky do bytu s možností chodit ven. Kočky...jeli jsme se podívat na koťátka ke známým ale zatím bez informací, cože to vlastně je? Tím pádem mám trochu víc otázek...
Dvě kočky jsou ideální kombinace, to vím. Ale co dva kocouři ze stejného vrhu, vykastrovaní? A co kočka a kocour? Bojím se že pokud ti dva favorité budou každý opačného pohlaví, nepůjde to. Když se prý kočky/kocouři mají kastrovat po prvním mrouskání/říji, jak zabránit koťatům? Takže se bojím buď rvaček nebo potomků.
Bydlíme na vesnici, nedaleko je město (Velké Meziříčí na Vysočině) ale tam mají dva zverimexy s ne moc velkým sortimentem krmiv. Prodávají tam akorát Whiskas, Kitekat, Friskies apod., ale tím by jsem krmit nechtěla. Kamarádka má tři kočky, kupují krmivo v supermarketu a kočky nikdy neměli žádný problém, lesklá srt, štíhlé postavy, prostě elegance sama. A objednávat z internetu - to by bylo hodně složitější v mé situaci, je mi třináct a nevím jestli by s tím rodiče souhlasili pořád objednávat krmení pro kočku:( [/b]

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chichotalka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 01.červen 2009, 20:05    Předmět: Odpovědět s citátem

myslím si, aby sis domů přitáhla, co tě chytne za srdíčko. Jelikož by byly koťátka ze stejného vrhu, budou na sebe zvyklá a myslím si, že to není problém.
Ohledně kastrace, nikde není psáno, že se kočička musí kastrovat až po prvním mrouskání. takže je klidně můžeš odvézt na veterinu dříve, aby se předešlo nervům s mrouskáním a případným zabřeznutím. A asi bude stjeně záležet na tom, co o těch kotících řekne momentální pečovatel, jací jsou, atd..

jo a k hlasování-máme doma 4 vlastní a ještě hlídáme. Takže pro mě tam tlačítko není. Rolling Eyes

lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 01.červen 2009, 20:12    Předmět: Odpovědět s citátem

no, jestli Vaši jinak normálně z internetu objednávají, krmivo by jim nemuselo dělat vrásky Wink Zvlášť když to vyjde levněji Smile Jinak nemohu hlasovat! Zapomněla jsi na domácnosti s více kočičkami!

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Frýda
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 01.červen 2009, 21:38    Předmět: Odpovědět s citátem

No, táta občas jo, je to programátor takže občas něco domů dojde v tajemném balíku, nejčastěji z Aukra Laughing Jinak tuhle neděli se jedeme na koťátka podívat, narodili se na čarodějnice Smile Ohledně ankety: dávala jsem i odpověď s více kočičkami, jelikož jsem si chvíli pročítala některá fóra (a někdo má doma skutečně zvěřinec:)) ale nějak se nezobrazila:(

pipa1
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 01.červen 2009, 21:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Bůůůů, nevlezu se do hlasování. A já tak ráda hlasuju crybaby

Majda Tříbarevná I.
Errol Výtečník
Majda Tříbarevná II.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Danuska
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 01.červen 2009, 23:16    Předmět: Odpovědět s citátem

pipa1 napsal:

Pipo, tak snad priste Wink

Frydo, my mame doma dva kastrovane kocoury, kteri jsou s nejvetsi pravdepodobnosti sourozenci (podle utulku pry rozhodne jsou, ale clovek nikdy nevi Wink) a neni to problem. Jsou na sebe zvykli, takze na sebe nijak neutoci nebo neco podobneho. To, ze se obcas celkem drsne poperou, mi pripada normalni - proste si hraji. Za chvili se zase vzajemne olizuji a vsechno je zapomenuto Cool Rekla bych, ze je jedno, jestli maji stejne nebo rozdilne pohlavi a jestli jsou sourozenci nebo ne - hlavne se museji snest.

Andelka cat, Emily cat, Leon cat, Darwin cat a jejich verni sluzebnici Dana & Matthias
www.danahias.eu
www.kocky-hodonin.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lucYnka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 02.červen 2009, 0:07    Předmět: Odpovědět s citátem

pipa1 napsal:

pipo jestli chces hlasovat tak muzes tady, tam se urcite vlezes
Wink http://www.kocicinadeje.estranky.cz/stranka/ankety

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 02.červen 2009, 0:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Frydo, a pozor na tu možnost chodit ven. Pokud je blízko silnice, radši bych to vůbec nezkoušela. Jedna členka fóra popisovala, že jí dřív, zahynuly snad všechny umístěné kočky do dvou tří let na silnici, ačkoliv to bylo na vesnici a byly kastrované (snad jsem to nezmotal,a myslím, že to byly umístěné kočky... nebo její? Je moc pozdě v noci na výlov mozku nebo fóra... každopádně spousta úmrtí).

Kastrovaná kočka se ven příliš dobývat nebude (checht, pravil náš cocour) a volný výběh jí nebude příliš scházet.

Samozřejmě, pokud by měly výběh opravdu daleko od silnice (a řádění myslivců), nic proti Very Happy

Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 02.červen 2009, 11:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Frydo, ohledne te katsrace se neboj, kocicky i kocourci se opravdu mohou kastrovat i drive, nez se kocicka prvne mrouska, nebo kocour zacne znackovat. My naseho kocoura enchali kastrovat v 10-ti mesicich, ale slo yb to i driv. Tenkrat jsme jeste nemeli kocicku, tak nebyl problem s nakrytim. Pak jsme poridili jeste kocicku, a ta sla na kastraci uz v 6ti mesicich, protoze zacala dospivat a nedalo se to poslouchat Laughing Ocividne se ji pak ulevilo.

Jinak myslim, ze objednavani pres internet by rodicum vadit nemuselo- uz jen proto, ze je to opravdu o HODNE levnejsi nez v kamennych obchodech. Ja kdyz dnes vidim, kolik bych dala za to same ve zverimexu, tak se mi protaci panenky. Na Internetu se to opravdu vyplati (tvuj tatinek by to mohl vedet, tak toho vyuzij Wink )

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pipa1
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 02.červen 2009, 13:51    Předmět: Odpovědět s citátem

lucYnka napsal:
pipa1 napsal:

pipo jestli chces hlasovat tak muzes tady, tam se urcite vlezes
Wink http://www.kocicinadeje.estranky.cz/stranka/ankety

Jééé, Luci díky Laughing

Majda Tříbarevná I.
Errol Výtečník
Majda Tříbarevná II.
Frýda
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 02.červen 2009, 15:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak co se týče možnosti ven, nad tím jsem taky dumala. Ale jelikož náš dům není přizpůsobený tak, aby v něm mohla být kočka (v každé místnosti dost kabelů, všude jsou dveře a volně průchozí je jenom koupelna, chodba a kuchyně, máme sklokeramický sporák který by si kočka mohla sama zapnout...) tak jsme se rozhodli že kočky (kocouři, kočka a kocour:)) budou na verandě, když budeme doma tak s námi doma a to i přes noc a ven je budeme pouštět hlavně v létě a třeba na chvíli. Výhodou je to, že děda hrozně rád sedává venku na dvoře a venek/veranda - to všechno je po většinu času volně průchozíSmile Mám z toho strach, ale kočka by sama doma opravdu být nemohla, pouze když budeme doma my, bude doma i kočka...počítám že než je vykastrujeme a jako malá koťata budou doma a na verandě pořád, přes noc také doma. Ale mám strach z toho že prostě náš barák není vhodnej k tomu, aby v něm byla kočka a tohle hodně zbožné a hodně dlouho vyslovované přání zase krachne:(

IvetaK.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 02.červen 2009, 15:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Frýdo, taky se nevejdu do hlasování jako většina tady Laughing , 3 kousky kočičí a 3 psí, všechno postupně. Teď bych (mít možnost a prostor Twisted Evil ), brala určitě dva kousky najednou, vzájemně hravé a tulivé Dancing ...
Moc pěkné motto máte, souhlasím a potvrzuji Wink

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: