KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Čím krmíte?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Čím krmíte Vaše kočky?
Hills
4%
 4%  [ 2 ]
Acana
19%
 19%  [ 9 ]
Whiskas, Kitekat
2%
 2%  [ 1 ]
Royal Canin
23%
 23%  [ 11 ]
Arden Grande
6%
 6%  [ 3 ]
Iams
2%
 2%  [ 1 ]
Eukanuba
2%
 2%  [ 1 ]
Něco jiného
39%
 39%  [ 18 ]
Celkem hlasů : 46

Autor Zpráva
luc.o
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 27.duben 2009, 22:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejsem lékař. Nemyslím si, že vysoké procento kvalitních živočišných bílkovin ve stravě může způsobit selhání ledvin u psů nebo koček. Jinak bych psa Orijenem ani nekrmila Smile No zatím žije Shocked A ještě se pochlubím takovou perličkou - v prosinci mu bude 10 let a poslední dobou se nám občas stává (minulý týden byl hodně nad průměrem 2x), že si někteří myslí, že je to ještě štěňátko Laughing Laughing

Orijen White Paper přeložený do češtiny je např. tady:http://www.orijen.ca/cz/orijen/products/ a není v něm nic šokujícího, aby se kdokoliv obával jeho přeložení do mateřského jazyka či se tomu záměrně vyhýbal.

Ale taky chápu, že když někdo zastává názor "vysoký obsah bílkovin = selhání ledvin", tak nepřijímá s nadšením věty jako je tato: Neexistuje vzájemný vztah mezi růstem ledvinvých nemocí a stupněm proteinů...

Koho zajímá víc: http://www.dogaware.com/kidney.html#protein

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 28.duben 2009, 13:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Luc.o

tady, co píši ke klasiku
Cituji:
Krmivo FirstMate pro kočky obsahuje sledě z Pacifického oceánu a drůbeží moučku jako hlavní zdroj bílkovin a rybí tuk, jako hlavní zdroj esenciálních masných kyselin. Je navrženo s nízkým obsahem popelovin a magnézia tak, aby pomáhalo zvyšovat kyselost moči a snižovalo koncentraci magnesia. Tím se předchází tvorbě kamínků a krystalků v močovém ústrojí.
A ve většině poznámek k borůvkovým je jenom toto:

FirstMate Cat Bueberries 3Kg
585,00Kč
Krmivo je velice výživné a složení je navrženo tak, aby podpořilo dobré zdraví a zářivou srst. Stejně tak důležitý je fakt, že Vaše kočka si zamiluje příchuť západního pobřeží.

A myslím, že to je i na pytli, ale přesně to nevím. A také je pravda, že na jednom servru jsem u borůvkových našla i tu větu o snižování pH.

chichotalka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 28.duben 2009, 13:20    Předmět: Odpovědět s citátem

pokud někdo chcete opsat něco z pytle, můžu doma opsat a napsat...stojí mi v kuchyni na lince.

midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 28.duben 2009, 14:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jen koukněte, jestli je na pytli borůvkových napsáno přímo o snížování pH a předcházení tvorbě kamínků. Na těch klasik to je.

chichotalka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 28.duben 2009, 14:18    Předmět: Odpovědět s citátem

dobře, kouknu se doma a napíšu.. já sama to nečetla. takže ještě nevím.

midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 28.duben 2009, 16:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Na mém balení boruvkového First mate není ceský preklad, jen anglická verze a je tam zmínka o príznivém vlivu na mocové cesty, ale není tam zmínka o pH a krystalech. Evil or Very Mad

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 28.duben 2009, 16:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Když to sem hodíte, můžu se pokusit přeložit.
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 28.duben 2009, 16:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem to nemyslela, Nadikhindo, jen ze nemuzu citovat, jak vyse, protoze je to anglicky, ale není tam o pH.

Spis mi vsichni poradte, proc mi negunguje ta klavesnice. Crying or Very sad

sppiderka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 28.duben 2009, 16:35    Předmět: Odpovědět s citátem

midol napsal:
Tak jsem to nemyslela, Nadikhindo, jen ze nemuzu citovat, jak vyse, protoze je to anglicky, ale není tam o pH.

Spis mi vsichni poradte, proc mi negunguje ta klavesnice. Crying or Very sad

A když zmáčknete nějaké to tlačítko, tak se neobjeví nic? Nebo číslo?

midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 28.duben 2009, 16:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Objeví. Čísla fungují normálně 1234567890, ale ta písmena jen v pravé polovině od áíé´=. A v levé polovině je to tak +ěščřž. Jééé, už to funguje, celou dobu jsem to tady zkoušela, a nic, a najednou to jde. Hmmm, ale co jsem vlastně zmáčkla? Rolling Eyes Hurrráááá! Ještě si to zkusím +ěščřžý, jo, funguje:D

luc.o
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 28.duben 2009, 18:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Midol, tu Vaši citaci ke klasiku jsem četla v popisku udávanou v e-shopech, kde FM nabízejí. Ale nevím, není to spíš jen tak trochu volný a rozvinutý překlad textu, který se uvádí na oficiálních stránkách FM ke klasiku?It is specifically formulated to be low in ash and magnesium, two contributing factors to urinary tract infections. U nás je to přeloženo takto : Je navrženo s nízkým obsahem popelovin a magnézia tak, aby pomáhalo zvyšovat kyselost moči a snižovalo koncentraci magnesia. Tím se předchází tvorbě kamínků a krystalků v močovém ústrojí.
Jestli to předcházení tvoření kamínků je garantováno hlavně nízkým obsahem magnesia a popela, jak uvádí u klasiku, pak by to úplně stejně platilo i pro FM s borůvkami, protože tam jsou ty čísla stejná.

Můžete se někdo, prosím, podívat na anglický popis obalu klasiku a na jeho popis uváděný na stránkách http://firstmate.com/cat_food.aspx?guid=506-8E66948D0472 Zda-li na obalu nepíšou něco na víc.

Taky nemám FM s borůvkami s českým překladem Twisted Evil
Feline Urologic Syndrome
Blueberries are an excellent antioxidant. Firstmate cat food is pleased to provide as the fourth ingredient, a substantial amount of Blueberries in our High Protein, Single Protein and Blueberry diet. Blueberries contain the same compounds found in cranberries that help prevent urinary tract infections.

chichotalka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 28.duben 2009, 20:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Midol nemám tam taky český překlad, je to tak, jak píše Luc.o. ale nic víc.. takže bohužel, hned jsem se na to koukala, ale není tam nic Shocked a koukala jsem se fakt dobře.. Wink

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4
Přejdi na: