KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

kastrace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Komplikace s kastrací?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eriny
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 06.duben 2010, 9:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Přeji hezký den, tak my máme za sebou kastraci kočičky před týdnem, dnes ráno mě ale vyděsila boulička (cca velikosti kuličky hroznu) u stehů na bříšku Sad naštěstí se Lily ráda chová v naručí na zádech jako miminko Smile takže jsem si bříško podrobně prohlédla, boulička jí nebolí a stehy vypadají čistě.. pročetla jsem si vlákno a pomalu se uklidňuji, že je to při hojení normální, takže nebudu to naše srdíčko stresovat dalším výletem na veterinu... přesto se zeptám, máte s tím někdo zkušenost? za jak dlouho zmizí?

A k únorovému příspěvku o zimnici, tak tím jsme si prošli taky, ve dne v noci jsem ji hlídala a zahřívala u sebe pod peřinou, klepala se 4 dny, pak už to postupně přtestávalo, ale vypadá to, že je jí ještě pořád trochu chladněji než před kastrací, vyhříváním na topení a sluníčku teď tráví mnohem víc času.

v nebíčku černí kluci Mňouk, Romeo a Montík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 06.duben 2010, 9:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Eriny - tvrdá boulička na bříšku se dělá dost často, buďte v klidu, jenom to pohlídejte, aby rána byla čistá, za pár dní to zmizí samo...

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 06.duben 2010, 10:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Eriny - ještě k té zimnici - podpořte kočičiku nějakým vitamínovým přípravkem, přece jenom 4 dny zimnice je dost dlouho, vet Vám poradí, já používám nejraději ImuFit sirup, ale jsou různé...

Leňa
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 06.duben 2010, 17:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta "únorová zimnice", to byla naše Čikinka, ale u nás to naštěstí trvalo jen několik (i tak nekonečných) hodin.
Zimnice přešla, ale bulku v dolní části jizvy měla pak také. Rostla přímo pod očima, tak jsem nakonec zavezla kočičku k vetce a ta jí pro jistotu dala ATB - injekci hned v ordinaci a dala nám prášky i domů. Bulka se pomalu zmenšovala až zmizela. Jak velký podíl na tom měly ATB opravdu netuším, ale protože mám jednu zlou zkušenost s kastrací, tak jsem nechtěla nic ponechat náhodě.

a v kočičím nebi: Nela 8.7.2005 - 5.11.2010, Justin, Rozárka, Uhlíček a Truhlíček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katsmi
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 19.březen 2014, 12:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak píši do tohoto. Máme problémy s mrouskáním u kočičky, která je po kastraci. Kastrace proběhla dobře, ale druhý rok začala opět mrouskat, zjistily se cysty a tak šla znovu na operaci, kde měli vzít celý spodek (alespoň tak jsem to tenkrát pochopila). Minulý rok byl celkem v klidu, ale kočka se začala urputně olizovat, neměla na břiše a nohou srst. Plíseň se vyloučila, přikládali jsme to stresu z přestavby baráku, po dvou měsících se vše vrátilo do normálu. Letos opět mrouskání. Byli jsme na veterině, kde kočce píchli injekci a že pokud se mrouskání vrátí, tak půjde na operaci. Je to tak 14 dní zpátky a teď se začala zase olizovat, na bříšku se jí objevilo místo bez chlupů, do toho začíná naříkat (naštěstí ne tak šíleně jako při klasickém mrouskání) a válet se po zemi. Vím, že nám nakonec nezbude nic jiného než jít znovu na operaci, ale veterinářka nás postrašila, že některým kočkám to nikdy nezmizí, cysty se vrací a my jsme z toho špatní. Copak bude muset skoro každý rok podstupovat operaci? Sad Není nějaké jiné řešení? Chci být více informovaná od zkušenějších kočkařek než půjdeme znovu na veterinu. Děkuji za každou reakci!

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 20.březen 2014, 13:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Otevírat kočce břicho po každém mrouskání nemá žádný smysl - říji nezpůsobují cysty, ale mikroskopický kousek vaječníkové tkáně, jež v břiše zůstal po kastraci. Stává se to sice zřídka, ale stává se... Taková kočka pak bude nadále mrouskat, i když s menší intenzitou než před zákrokem.

Šance na nalezení milimetrového kousíčků čehosi v břiše kočky je prakticky nulová a tudíž Vám nezbývá nic jiného, než přijmout stávající stav jako neměnný. Ač to doporučuji nerada, v tomto případě lze říjím zabránit pouze trvalým podáváním šetrné antikoncepce v nejnižších možných dávkách. Neříkám, že je to ideální řešení, ale opakovaná říje organismu škodí přinejmenším stejně...

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Komplikace s kastrací? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Strana 18 z 18
Přejdi na: