KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

kastrace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Komplikace s kastrací?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucii
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.leden 2010, 19:31    Předmět: Odpovědět s citátem

lele napsal:
cheers broučínek malej Very Happy jako by se nic nestalo Smile Asi bude ještě trvat, než úplně vyčáchne, takže Cassinka bude ještě chvíli obezřetná Wink

Nattynka se k ní rozeběhla a chtěla jí umýt hlavu ( Laughing ), Cassinka vyvalila oči co to jako je a začla vrčet Twisted Evil No, však ony se zase srovnaj...

vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.leden 2010, 22:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Ach jo, připadám si, jak když je to moje první zkušenost s kastrovanou kočkou Rolling Eyes Fakt si s těma stehama nemůže nic udělat, když to nemá překrytý?? Snaží se ze sebe smýt tu dezinfekci a občas mám pocit, že blíže i tu ránu, hned jí bráním, ať si to nechá... Ale každou vteřinu na ni někdo koukat nemůže, zvlášť třeba v noci...
Vím, že tu několik z vás psalo, že vaše kočky neměly nic a v pohodě... Ale třeba tety kočka si rozezravala hned den kastrace a letěli na veterinu na přešití na poslední chvíli... A Cassince se to hojilo tři týdny, protože si - i přes košilku - roztrhla nějaký stehy a rána byla rozšklebená.. ale říkám si, že si to Cassie rozthla třeba tím, jak to drbala přes košilku a košilka je hrubá a mohla to roztrhnout...
Jsem otravná, já vím Rolling Eyes

vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.leden 2010, 22:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale nejste, my jsme zrovna takové. Myslím, že pokud si Natty prvních 5 dní ty stehy nekouše, bude to dobré. Moje holdy se na ně taky dobývaly přes pruban, ale žádné následky to nemělo. No, nejhorší máte za sebou, teď už se to bude zlepšovat! Když ony jsou ve vztazích tak nevypočitatelné! Když si večer sednu na dlouhou lenošku k filmu, uvelebí se mi Abby a Sam na klín a olizují se, Gilly se mi vyšplhá až na rameno -dva chlapi vedle sebe nééé. Ale teď se mi na klín cpe i Mijunka. Já pořád: "To je malá kočička, buďte na ni hodní, nic jí nedělejte," a pak vidím, že ona po nich chňape. Tak ji hajte!

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.leden 2010, 22:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Lucii, to je přirozené, že se o kočičku bojíte, nikdo nemůže zaručit, že se zrovna něco nestane, ale já opravdu nikdy nedávám ani košilku ani límec. Dvakrát se nám stalo, že si kočička vykousla steh, tak jí to zcvakli bez uspání. Naopak si myslím, že kočička chce servat tu košilku a stehy vezme s tím. Minulý týden jsem měla taky jednu kastraci a jako vždy - dobré. Nechávám je, ať se lížou a jenom koukám, zda to neškubou. Vím, že se píše o tom, že mají v tlamičce bakterie, ale nikdy se nám nic nestalo, ani rána nehnisala, vždyť mají píchnutá ATB. Jestli to jenom líže a nerve za ty nitě, tak bych ji nechala. Nejsou ve stresu a vše jde líp v klidu.

Lucii
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.leden 2010, 22:25    Předmět: Odpovědět s citátem

katja napsal:
Ale nejste, my jsme zrovna takové. Myslím, že pokud si Natty prvních 5 dní ty stehy nekouše, bude to dobré. Moje holdy se na ně taky dobývaly přes pruban, ale žádné následky to nemělo. No, nejhorší máte za sebou, teď už se to bude zlepšovat! Když ony jsou ve vztazích tak nevypočitatelné! Když si večer sednu na dlouhou lenošku k filmu, uvelebí se mi Abby a Sam na klín a olizují se, Gilly se mi vyšplhá až na rameno -dva chlapi vedle sebe nééé. Ale teď se mi na klín cpe i Mijunka. Já pořád: "To je malá kočička, buďte na ni hodní, nic jí nedělejte," a pak vidím, že ona po nich chňape. Tak ji hajte!

Toho, že by se s Cassinkou zase neskamarádily se nebojím, před chvilkou jedly vedle sebe z misek stejně jako dřív, pak se teda potkaly v chodbě a zase se C. něco nelíbilo... Nejdůležitější teď je, aby se Natty zahojila jak má... Jsem ráda, že ten dnešek skoro celý prospala, máme den bez lízání k dobru... V sobotu večer bude několik hodin bez dozoru, ale to už snad bude OK...

vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.leden 2010, 22:28    Předmět: Odpovědět s citátem

janako napsal:
Lucii, to je přirozené, že se o kočičku bojíte, nikdo nemůže zaručit, že se zrovna něco nestane, ale já opravdu nikdy nedávám ani košilku ani límec. Dvakrát se nám stalo, že si kočička vykousla steh, tak jí to zcvakli bez uspání. Naopak si myslím, že kočička chce servat tu košilku a stehy vezme s tím. Minulý týden jsem měla taky jednu kastraci a jako vždy - dobré. Nechávám je, ať se lížou a jenom koukám, zda to neškubou. Vím, že se píše o tom, že mají v tlamičce bakterie, ale nikdy se nám nic nestalo, ani rána nehnisala, vždyť mají píchnutá ATB. Jestli to jenom líže a nerve za ty nitě, tak bych ji nechala. Nejsou ve stresu a vše jde líp v klidu.

Dobře, dobře... zkusím jí věřit, že bude hodná holka Smile

vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.leden 2010, 22:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Lucii napsal:
Jsem ráda, že ten dnešek skoro celý prospala, máme den bez lízání k dobru... V sobotu večer bude několik hodin bez dozoru, ale to už snad bude OK...

V sobotu by to mělo být v cajku. Kairi byla na kastraci taky v úterý (středu celou prospala), jen před dvěma týdny, a v sobotu v noci jsme zjistili, že část stehů se někam jaksi ztratila. Rána už byla krásně zacelená a zbytek stehů vyndal v pátek vet. Řekla bych, že tím, že si ránu "ošetřila", tak si jí přestala všímat. Dočetla jsem se tady na fóru, že jsou nejkritičtější první tři dny. Já byla celkem v klidu, Bow vyšilovala i za mě. Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucii
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.leden 2010, 23:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Ainny napsal:
Lucii napsal:
Jsem ráda, že ten dnešek skoro celý prospala, máme den bez lízání k dobru... V sobotu večer bude několik hodin bez dozoru, ale to už snad bude OK...

V sobotu by to mělo být v cajku. Kairi byla na kastraci taky v úterý (středu celou prospala), jen před dvěma týdny, a v sobotu v noci jsme zjistili, že část stehů se někam jaksi ztratila. Rána už byla krásně zacelená a zbytek stehů vyndal v pátek vet. Řekla bych, že tím, že si ránu "ošetřila", tak si jí přestala všímat. Dočetla jsem se tady na fóru, že jsou nejkritičtější první tři dny. Já byla celkem v klidu, Bow vyšilovala i za mě. Wink

My byly včera, v pondělí Smile Takže zítra kolem poledne už to budou dva dny, uf Smile Btw. - Kairi, to je moc pěkné jméno...

vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.leden 2010, 23:08    Předmět: Odpovědět s citátem

A jo, já jsem zase o den dopředu... asi aby byl dřív víkend. happy7

No ale tím líp, budete mít v sobotu ještě o den víc. Wink

Za pochvalu jména děkuji, musím to říct dceři, vymyslela ho ona. Je z jedné hry, kterou hraje. A hned jak ho vyslovila, tak jsme věděli, že je to ono. Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucii
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 27.leden 2010, 10:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobré ráno,
tak podávám hlášení, že noc jsme přečkali v pohodě Wink Asi od šesti od rána Nattynka volala "jsem nemocná, tak si ke mně pojďte a nějak si mě zabavte" Laughing
No a pak se rozvalila na záda, roztáhla fajfky a vzorově ukázala bříško: "To nechutné zelené jsem si poctivě umyla, ale provázků si nevšímám, přesně jak jsem ti slíbila!" Tak jsem ji pochválila Laughing Má tam tři větší stehy a pak na krajích té rány z každé strany malinkej, ten není skoro vidět...

vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 27.leden 2010, 10:38    Předmět: Odpovědět s citátem

thumbright

Mám radost, ono radit někomu je ošemetné, náhodou to zrovna nemusí vyjít, teď už to snad bude dobré, kočulka zdá se nemá škubací tendence... Very Happy

Lucii
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 29.leden 2010, 21:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak Nattynka už lítá jako drak - i s Cassinkou, ta přestala vrčet někdy včera Smile
Stehy máme všechny, ani si toho moc nevšímá (uf! uf! uf!), včera byla zase na pigáru a ještě jsme dostali ATB sebou... Ve čtvrtek na vyndání stehů a doživotní klid Razz

Ještě jednou vám všem moc děkuju za rady a podporu Smile

vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 29.leden 2010, 21:20    Předmět: Odpovědět s citátem

No sláva! pusinka malá, teď už bude mít pokoj!

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 29.leden 2010, 22:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Jste šikulky s Nattynkou, jak jste to zvládly... Smile

Leňa
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 22.únor 2010, 13:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Chtěla bych se vás, zkušení kočkomilové zeptat: je normální, když má kočička po kastraci zimnici nebo třesavku nebo jak to napsat a pořád to neustupuje?

Dnes v 10 hodin byla Čikinka na zákroku. Je jí 11 měsíců, původně jsme to chtěli ještě odložit, ale když začala hárat jen 10 dní po první říji, tak vetka navrhla kastraci co nejdřív. Ránu má pěknou, malou, nezakrytou (nikdy rány po kastraci nezakrývají, ani pruban ani límec). Přijela jsem si pro ní asi v 11:30, už byla vzhůru, ale příšerně se klepala. Celou cestu autem (15 km a když jsme přijeli domů, tak třesavka nepřestává. Přikryla jsem jí lehkou fleecovou dekou, ale ten třas nepřestává. Celkově je taková studená. Už to trvá hodinu a začínám být docela nervózní.
Zažil jste to někdo? Díky.

a v kočičím nebi: Nela 8.7.2005 - 5.11.2010, Justin, Rozárka, Uhlíček a Truhlíček
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Komplikace s kastrací? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Další
Strana 16 z 18
Přejdi na: