KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Dělíte se?
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Dělíte se se svými mazlíčky o jídlo?
Ano, zobou i z našeho talíře
20%
 20%  [ 6 ]
Ano, ale dostanou na svůj talířek
41%
 41%  [ 12 ]
Ne, vždyť mají svého dost
24%
 24%  [ 7 ]
Ne, ale obslouží se sami
13%
 13%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 29

Autor Zpráva
Eva Van
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 02.listopad 2008, 23:08    Předmět: Dělíte se? Odpovědět s citátem

Trošku budu vyzvídat. Naše kočky jsou zvyklé s námi snídat i povečeřet. Trošku nám přerostly přes hlavu.
Snídaně - vyložíme na stůl všechna lákadla pro nás, ale kočinky si tam najdou i něco prosebe. U řezníka s nimi rovněž počítáme a bereme jim dětskou šunku nebo šunku od kosti. Tu pak mezi dalšími lahůdkami na stole poznají (občas i rozbalý) a čekají na natrhání a servírování.
Oběd nebo večeře - nepohrdnou salátem (zelný, ledový, rajčata, hlávkový...) nejlépe z velké společné mísy. Rýže, těstoviny jako přílohu. Maso moc nekořeníme (no asi už kvůli kočinám) a tak si na svůj kousek rovněž počkají.
Dnes mě ale celkem zarazily. Asi nás jednou sežerou.

K večeři jsme měli pstruha na mandlích. Celou dobu jsem o nich nevěděla, až po dobu, kdy bylo všechno naservírováno na stole. Společně na jednou talíři a k tomu mísa salátu. Do salátu ani nestrčily nos, ale pstruha by odtáhly i s mandlemi. A tak vyškenraly skoro celou půlku ryby. Podělíme se rádi, ale oni si baští rybu teplou a když už mají plná bříška, zbytek nechají laskavě nám. Studené.

Jejich mazlení a vrnění nám to však vynahrazuje. Hlavně, že jsou spokojené, pak jsme spokojení i my.

i-cats Nela *07/2005; Tamy *06/2008; Cody *10/2009; Chucky *asi 09/2011
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
space_salmon
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 02.listopad 2008, 23:13    Předmět: Odpovědět s citátem

JJ, to znám Smile jakmile si cokoliv nandám, tak už sedí ANuschka u talíře a pacičkou nenápadně postrkuje jídlo ven z talíře.. U všeho se nechá přesvědčit, aby neujídala, kromě cornflakes s mlékem. To by mě vlezla i na hlavu a mňouká a řve jak kdybych jí snad týrala dokud nemůže strčit ten svůj čumáček do misky a papat se mnou. Jenže ona tam narve celou hlavičku a já se svou lžičkou už se tam nevejdu Wink
Martina079
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 02.listopad 2008, 23:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Pravidelně,jak se vrátim z nákupu,tak už obě sondují,jestli se tam taky něco pro ně najde,masíčko a třeba šunku,to milujou Very Happy
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 7:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jim dám, když si chystám své - dostanou mokré na misku, ale někdy jim nejede, tak na mě dělají smutné oči. Pak dostanou kousek šunky apod. Ale z talíře jim nedávám, protože vím, že jak to udělám jednou, budu je mít v talíři všechny tři. Tam, kde jím já, neloudí, ale u stolku, kam usazuji návštěvy s kafem, tam somrují o sušenky, tam jsme to zanedbali. Jinak do nákupní tašky mi ovšem lezou, Abby krade celá balení šunky nebo sýra a odnáší si je pod křeslo. Jakékoliv návštěvě vyštrachají jídlo v jakékoliv tašce, ale pozor: musí být položená na zemi. To je jejich kořist. Přišla jsem na to, že když ji položíme na křeslo, ignorují ji.
Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 9:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja se delim vetsinou s Rozarkou, kdyz mam jogurt nebo pribinacka- ona je proste pribinackova, takze zbytky z kelimku vzdycky spucuje ona Very Happy Punta pribinackem pohrdne...scratch Jinak moc neloudi- vedi totiz, ze jim to k nicemu neni. Sice si casto pripadam jako tyran, ale bojim se, ze jak jednou povolim, ty mrsky uz mi nedaji pokoj Laughing

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
merit
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 16:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Já se teda podělím, to znamená dám všem zvířátkům kousek, ale na stůl teda nikdo nesmí, to je poslední bašta kterou už nehodlám vydat, jinak jsou všude Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 16:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych se i podělila, ale moje kočky o naše jídlo vůbec nestojí a ani neloudí. Maso je zajímá jen v syrovém stavu, když jídlo začínám chystat, po uvaření už zájem nemají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sppiderka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 16:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak u nás není taky vůbec žádný zájem o naše jídlo a to ani v syrovém stavu... Takže bych se ráda dělila, ale nikdo o to nestojí Laughing

majitelka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 16:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozřejmě se dělím,ale jen pokud je to něco co může-šunka(tu,ale většinou aspoň opláchnu od mastnoty)sýr,bílý jogurt a když se nepodělím tak mi to ukradne z talíře.Stejně nechápu,jak se to naučila,protože loudí už od té chvíle co jí mám doma Laughing

sava
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 20:58    Předmět: Odpovědět s citátem

s neoušem se dělíme i o chleba - jasánek o to moc nestojí.
nejtrapnější situace je asi jako dneska: k večeři mám pečený česnekový brambory s listovým špenátem a ani kousek masa. neo mi leží na klíně, začíná se mačkat, vrní, vrká a zatíná mi drápky do nohou. já se stydím, že nemám pro jeho tlamičku nic dobrýho, tak jdeme do lednice pro šunčičku, neouš je spokojenej a já spokojená dojídám studený brambory.

Martina079
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 21:05    Předmět: Odpovědět s citátem

co by pro chlupáčky člověk něudělal,že Savo Very Happy ...zrovna teď se tady svým dvěma kočulkám omlouvám,že je dnes trápím hlady(zítra je obě čeká kastrace) a už jim slibuji tu nejlepší mňamku až budou moct.Chudinky koukají na mě tak smutně,jen co se zvednu,tak jdou za mnou a přípomínají se o svůj dnešní večerní gáblík,musí vydržet aspoň do zítra Very Happy
sava
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 21:09    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to se připravte, že zítra ráno budete mít výčitky stokrát větší než teď pale když šel neo na kastraci, tak jsem tady chodila skoro jako neviditelná a hluchá. jinak vám držím palce, ať to všechno klapne jak má.

Lu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 21:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Savo, tak o tyhle "nejtrapnější" situace u nás není nouze. Já jsem sice masožrout, ale nemám ho zdaleka každý den (na rozdíl od našich kocourů Laughing ), ale oni jsou vždycky pochopitelně zvědaví, co že to mám na talíři. Sedí mi u židle a úpěnlivě koukají. Tak jim vždycky řeknu, že nemám nic pro kocoury. To ovšem pochopitelně nijak nezabere, takže se poslušně zvednu a následována dvěma upřenými pohledy na čtyřech tlapkách se taktéž ubírám k lednici, odkud vylovím šunčičku, kousek masa apod. Ke svému jídlu se vracím, až když je pěkně vychladlé, a tak kocouři dbají o to, abych si "nespálila zobák".
Martina079
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 21:12    Předmět: Odpovědět s citátem

bude to asi těžké ráno,jdou na 12 hodinu,tak snad to brzy uteče a bude vše o.k.Jsem ráda že jdou na tu kastraci obě najednou,aspoň si ušetřim vyčítky,že jim nic nesmím dát Crying or Very sad
Lucie Skřivanová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.listopad 2008, 21:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Když ono je to tak těžké - odolat těm kulatejm loudícím očím. Už teď bych se rozdělila - bohužel, vím, že se to nemá - a to jsem zatím ještě bez kočky!!! Laughing Když loudil pes - vždycky něco málo dostal, ale fakt je, že mu chutnalo i třeba jablko nebo mrkev, nic, co by psovi ublížilo.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: