KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Jak odstranit zápach moči?
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je nečistotná
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Umim si poradit se zapachem stare moci?
ano
47%
 47%  [ 9 ]
ne
52%
 52%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 19

Autor Zpráva
skic
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: pá 24.říjen 2008, 16:35    Předmět: Jak odstranit zápach moči? Odpovědět s citátem

Ahoj,
mam problem, jedna z kocek se obcas vzpouri a sem tam neco pocura. Tento samotny fakt neni problemem, vim jak resit. Problem nastava, kdyz se pocura nekam do mist, kde normalne se nepohybujeme a po par dnech to zacne udesne smrdet. Naposled se to stalo, kdyz se vycurala do botniku a pocurala boty. Boty jsem pral v pracce, nektere dvakrat, ale zapach se neda odstranit. Zkousel jsem octovou vodu, jak mi nekdo radil, ale bez vysledku. Prosim, poradte, mam porucane od kazde boty tu levou a nemuzu ven, nemam v cem jit Smile Dik, S.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Doubravka
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: so 25.říjen 2008, 15:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já se s tím vyrovnávám asi tak: 2x - 3x přeperu s dostatkem aviváže a pokud nepustí (což je většinou), tak dám tam, kde se to ještě využije (pokud je zápach slabší tak např. do útulku). Tak se vyrovnám třeba s dekou, polštářem nebo počůraným pelíškem. Pak se mi to stalo s matrací a tu mě napadlo (po vyčištění) dát bezdomovcům (byla už v horším stavu a oni byli za ní vděční) Když se jedná o květináč, vyhrabu, přesadím. U bot se mi to naštěstí nestalo, ale asi nezbývá než vyhodit (pokud je zápach slabší, tak snad charitě??)... Dost problémů jsem měla s kobercem, ten jsem čistila měsíc obden... Kočkouni jsou pěkní mizerové Evil or Very Mad Kuba čůrá z čisté nespokojenosti Mad Ví, že moje "nejslabší" místo je postel (a navíc ví, že "nejlepší" je počůrat jí večer). To Vaše "slabé" místo bude nejspíš levá bota Wink
goofy2
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: st 01.září 2010, 12:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám dobrou zkušenost s likvidátorem pachu na zvířátka.Kdekoli můj kocourek udělá nehodu nastříkam na to likvidátor a mám po problému.Tak jako ta moč prostoupí kobercem,botou,sedačkou musí prostoupit i likvidátor.Je to přírodní produkt tedy žádná chemie,což mi vyhovuje a hlavně řeší problém.Pokud jste z Ostravy na Zborovské je prodejna alpik. www.alpik.cz
Domca
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 01.září 2010, 22:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne mačka istú dobu čurala na kabelku a na ruksak (kt. bol ešte samozrejme plný kníh). Párkrát sme to preprali v pračke, ale zápach sme cítili nielen my, ale aj mačka, keďže ďalší deň to bolo počurané znovu. Tak som to začala voňavkovať a nielenže to po čase prestalo smrdieť (asi po týždni, pokiaľ si to nedal niekto vyslovene k nosu), ale mačke očividne "pach" voňavky/spreju vadil, keďže tam prestala chodiť. Wink
Inak ževraj pomáha aj cibuľa, ale no... Laughing

krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 15.leden 2011, 1:20    Předmět: Likvidátor pachu Odpovědět s citátem

který uváděl goofy2 - http://www.alpik.cz/

Moje čerstvá zkušenost po prvním dnu používání:
Ano, likviduje pachy bezvadně. Ale jeho vlastní parfém bych asi v bytě nesnesl, je to opravdu silný odér. Možná moje chyba, že jsem zvolil vůni "borovice" (spíš mi to připadá jako borovička nebo mentolový likér nebo co, nejsem zkušený čichač). Anebo proto, že jsem to aplikoval na dost velkou plochu betonové podlahy.

Na vysvětlenou, v mém případě se nejedná o kocouří značkování, ale o problém diskutovaný ve vláknu "kočka je nečistotná - kálí na podlahu". Po pár týdnech klidu to kocour zase začal dělat. Ne v bytě, ale v místnosti v paneláku, kterou venkovní kočky poloilegálně obývají. Ukázalo se, že když na místo, kde jsem před časem uklidil hromádku, podle mého mínění dokonale, tak když tam načurá, začne to zase smrdět, s prominutím, po hovně. Jeho moč sama o sobě při tom není skoro vůbec cítit.
Proto jsem zkusil doporučovaný přípravek, a to s výše uvedeným výsledkem.
Možná ale, že jiný parfém při bodovém použití by tak intenzivně cítit nebyl.

Dobrý výsledek je ten, že kočky na přípravek nijak nereagují. Ani je to neodpuzuje, ani neláká.

Martha
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 15.leden 2011, 11:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Od alpiku nakupuji a musím také potvrdit celkem pozitivní zkušenosti. Hlavně, že nedráždí zvířata. Především moje fenka je citlivá na všelijaké spreje - příšerně se rozpčíká. Sprej od alpiku ji ale vůbec nevadí.

Vůně borovice a citron mi přijdou také nejhorší. Používám len a talc.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mautycka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 15.leden 2011, 15:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně, Alpik s vůní Talc je nej.

schmudlik
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 15.leden 2011, 23:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Já můžu doporučit na počůrané pohovky (nebo na vše, co nejde strčit do pračky) čištiče čalounění, které jsou určené do aut (Coyote nebo např. od Škodovky). U nás bezvadně fungují. Třeba Vanish a podobné vůbec nefungují. Na dlažbu bych použila ocet (zředěný). Počůrané deky a podobné věci hodím do pračky a nastavím tam variantu "silně znečištěné prádlo" (pračka potom pere docela dlouho). My máme novou pračku, ale myslím, že něco podobného mají určitě i starší pračky... Když tam dám "obyčejné" praní, tak to vždycky smrdí (možná by stačila i předpírka, ale to nemám vyzkoušené). U nás je tento problém vyřešen Wink
Mautycka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 16.leden 2011, 21:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Já peru všechno v jelením slizu. I počurané ručníky z přepravky se vypraly úplně bez problémů, nijak cítit nejsou. Návod na výrobu zde: http://jdem.cz/khbj2

Selia
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: pá 01.duben 2011, 9:37    Předmět: Ecodor nebo Subio? Odpovědět s citátem

Dobré dopoledne, řeším zápach starší kočmoči na textilu (kabelky Confused ), a po pročtení fóra jsem došla k závěru, že nejlepší bude použít nějaký prostředek s enzymy nebo Alpík a pak vymáchat v levanduli Smile . Nemáte někdo zkušenosti s přípravkem UF2000 od Ecodor? Na Subio Stop zápachu už jsem nějakou chválu četla.. Děkuju!!
Janulina
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 03.duben 2011, 7:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Rovněž se připojuji s vlastní zkušeností, že po značkování jsem měla v bytě počůranou podlahu i pelíšek. Podlahu jsem setřela a postříkala Alpíkem a bylo po zápachu. Pelíšek jsem taky postříkala, strčila do pračky a rovněž bez zápachu po moči. Applause
Kačka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 15.červenec 2011, 15:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc děkuju za tipy, likvidátor pachu Talc od Alpiku mi pomohl odstranit zápach, kterého jsem se týden nemohla zbavit. Ještě to teda nevyschlo, ale doufám, že se to fakt neobjeví znovu. Byl pročuraný koberec i parkety, vše jsem prolila a zatím je to voňavé.
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 17.červenec 2011, 12:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Kačka napsal:
Moc děkuju za tipy, likvidátor pachu Talc od Alpiku mi pomohl odstranit zápach, kterého jsem se týden nemohla zbavit. Ještě to teda nevyschlo, ale doufám, že se to fakt neobjeví znovu. Byl pročuraný koberec i parkety, vše jsem prolila a zatím je to voňavé.

Ještě kdyby se to dalo nastříkat do televizoru Rolling Eyes Máme obzvláštní štěstí,první kocour,když začal značkovat mi načural do budíku-bylo to někdy v listopadu,ačkoliv jsem ho chtěla vyhodit,manžel ho (budík-ne kocoura) schoval do plechové skříňky na balkoně, kde do jara "vůně" vyvanula, mladší kočičáci začali značkovat cca před měsícem-v pátek,v úterý šli na kastraci,ale "stihli" nám zřejmě načurat do televizoru. Vygruntovala jsem celou místnost, otřela nábytek, osprchovala kytky, vyprala všechno prádlo včetně ložního, záclony,závěsy,vydrbala koberec a v ložnici to stále smrdí. Bohužel jsme jako jednoznačný zdroj byli nuceni identifikovat televizor. Je sice 15 let starý,ale i přes uvedený kocouří "zásah" stále funční a manžel se ho bohužel odmítá vzdát. Do opravny ho z pochopitelných důvodu těžko odneseme Laughing a něco tam těmi dírkami vzadu nastříkat se taky bojím, jsem ráda,že to neodnesl jeden z těch dvou "pachatelů" při akci. Manžel se ho cca 2 týdny chystá rozebrat,bohužel je momentálně velice časově vytížený Crying or Very sad

lenkai79
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: st 29.říjen 2014, 9:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Nám pomohl na zbavení se smradu ze sedaček i koberců přípravek Xanto Whoops.

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 14.únor 2015, 17:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Když nám označkoval sousedův kocour koberec, zbavila jsem se zápachu přípravkem STOP ZÁPACHU (SUBIO). Je to enzymatický přípravek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je nečistotná Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: