KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Syrová "dieta" pro kočku (BARF)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZR
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 13.březen 2015, 15:17    Předmět: Odpovědět s citátem

A zase jeden celkem přesný článek:
http://zena.centrum.cz/zdravi/clanek.phtml?id=806562#utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-24
Vzhledem k tomu, že jsem do jedné nejmenované české fabriky na granule chodit na praxi, mohu potvrdit, že autor (při popisování výrobní technologie) ani trochu nepřehání.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 13.březen 2015, 17:31    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Súhlasím,len neviem ,čo s tými ,čo mäso nechcú,ako náš Alinko.Zje max 2 malé kúsky denne.Ostatní sú mäsožravci,no granulky tiež radi pomlsajú.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 13.březen 2015, 18:34    Předmět: Odpovědět s citátem

evelinas, skalní zastánci barfu Vám budou tvrdit, že každá kočka se dá na barf naučit, ale nevěřte tomu Wink . Jako lidé jsou různí a mají různé chutě, tak jsou na tom i kočky. Mám 4 kočky, jedna je vyloženě masožravec a nic jiného nemusí, druhá žere úplně všechno maso, granule i konzervy, třetí jen granule a konzervy a maso zvrací jen se na něj podívá, ucítí a nemusí ho ani žrát a ta třetí žere jen granule. A kdybych je nutila jíst všechny jen syrové maso tak jedna bude ve výtečné kondici, jedna bude žrát jen aby nechcípla a ty dvě poslední by mi chcíply. Takže já jsem ráda, že všechny baští, vypadají všechny dobře a nemáme žádné problémy.
Takže evelinas neřeště nic co nemusíte a vnucují nám jiní.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 14.březen 2015, 10:54    Předmět: Odpovědět s citátem

K článku, na který je odkaz 13.3., 15:17 (ZR) si přečtěte taky diskusi!

Jestli se tam dává všechno možné živočišného původu, na tom přece není nic špatného. (Pokud to není vysloveně plesnivé a shnilé, ale to by snad mohli kontrolovat?) Kočce, která konzumuje ulovené myši, taky nikdo neodpreparuje čistou svalovinu. Některé kočky prý dovedou spolknout myš vcelku, jako had. To jsem sice neviděl, ale na vlastní oči jsem viděl psa, jak pojídal s velkou chutí ještě teplé lidské výkaly. Byl jsem ujištěn, že to není nic mimořádného.
Ty plasty působí děsivě, ale zase: jedná se o potravinářské plasty, které neobsahují jedy ( třeba ftaláty). Pokud malinké nestravitelné kousky projdou zažívacím traktem, tak se snad nic tak hrozného nestane.

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 15.březen 2015, 7:40    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Blanka súhlasím s vamí,je dôležité,že sú v pohode,no pokiaľ sa dá na mäsko naučiť od mala,tak je to zdravšie,či je to pes alebo mačka.Sestru s malým mopsíkom som prehovorila na mäsko ,tak snád bude zdravší ako Korádko,ktorý prednedávnom odišiel na rakovinu a tak isto dcéru s Elinkou,no tí naši a vaši granuložráči dostávajú len kvalitné granulky,tak snáť to bude ok.
Inoušek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 16.březen 2015, 11:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikdo mě nepřesvědčí , že přirozenou stravou dnešní domestifikované kočky domácí je flákota syrového kuřecího, hovězího nebo jakého masa či vnitřností, které ji majitel naservíruje na talíři.
Kočka je především lovec a venku si uloví nějakého brouka, motýla , mouchu , někdy myš, ale málokdy si přitáhne krávu, prase, slepici, krocana nebo jehně...
Možná tak malého zajíčka nebožáčka nebo ptáčka zpěváčka , když má tu možnost...

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 16.březen 2015, 15:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Inoušku, díky za postřeh. thumbup

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 16.březen 2015, 16:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Už jsem to tu jednou psala: mám doma kočku, která víc než rok přežívala na rozmezí průmyslové zóny a polí a živila se jen tím, co sama ulovila. Takhle i vychovala pět koťat. Našla jsem ji, když malým byl asi měsíc, začala jsem ji přikrmovat, koťata se podařilo následně místit a kočka skončila u mne. Ta se chudina na syrové maso nemůže ani podívat! Rolling Eyes A vlastně ani vařené nemusí... Konzervy, granule - to jí jede. Asi to ,,přirozené" jídlo není nic moc! Crying or Very sad
Kachna
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 16.březen 2015, 19:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Náš venkovní kocour má nejraději syrové maso.
Granule by u nás nejraději jedl domácí kocour, který je jíst opravdu nemůže. Měl problém s ucpáváním močových cest a dostatečně nepil. Dostal dietní granule na toto ucpávání, ale když dostatečně nepil, tak se mu to vrátilo. Přešla jsem tedy na mokrou stravu a kocour je fit. Kočky doma tedy krmím masem a někdy jim dám kapičku nebo konzervu.
Myslím si, že každá kočka je jiná a každé chutná něco jiného. Hlavní asi bude, že je kočka spokojená a zdravá Very Happy

ZR
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 18.květen 2015, 21:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Inoušek napsal:
Nikdo mě nepřesvědčí , že přirozenou stravou dnešní domestifikované kočky domácí je flákota syrového kuřecího, hovězího nebo jakého masa či vnitřností, které ji majitel naservíruje na talíři.
Kočka je především lovec a venku si uloví nějakého brouka, motýla , mouchu , někdy myš, ale málokdy si přitáhne krávu, prase, slepici, krocana nebo jehně...
Možná tak malého zajíčka nebožáčka nebo ptáčka zpěváčka , když má tu možnost...

Ano, ideální krmení není "flákota" hovězího, ale drobné hlodavci a ptáci. Nic to ale nemění na faktu, že ta flákota (vč. drobných kostí, šlach a kůží) je pořád o několik řádů kvalitnější a přirozenější krmivo, než průmyslově vyráběné granule.

PS: Představa, že by se kočka uživila mouchami, brouky a motýly se mi jeví jako vcelku úsměvná Very Happy . U volně žijících koček jsou to z cca 70% drobní hlodavci, zbytek drobné ptactvo, ostatní je 0,0%. Ve velkých městech navíc často přes 50% odpad z popelnic. Pro Vaši informaci - na toto téma byly opakované dělané celkem rozsáhlé etologické studie.

Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 03.červen 2016, 21:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8
Přejdi na: