KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

kočičí budíček aneb jak vás budí kočky
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
celesta
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 30.květen 2008, 16:41    Předmět: kočičí budíček aneb jak vás budí kočky Odpovědět s citátem

toto téma se zde občas zmíní v jiné souvislosti, ale myslím, že si zaslouží "vlastní diskuzi".Přimlouvám se zejména za podrobné vylíčení kočičích budíčků u Midol, protože její popisy Lotrýskova cpaní tlapek do úst ve 3 ráno a Kryštůfka čekajícího se sbaleným baťůžkem za dveřmi jsou nepřekonatelné a tak půvabné, že si žádám přídavek Applause
jak vás tedy ráno budí kočky? u nás je to čím dál větší noční můra.Kocour posunuje svoje budící tyátry na stále častější hodinu.Když nereaguju na to, jak mě zblízka hypnotizuje, seskočí na koberec a začne škrábat, což mě vždycky spolehlivě probudí.Jak vidím ty jeho doširoka otevřená a hlavně VYSPANÁ kukadla, jímá mě děs.Dnes se dožadoval pozornosti v půl páté ráno, spát jsem šla kvůli práci ve dvě v noci.Unavit hrou ho nešlo, dnes se mu horšil kašel, takže po honění myšky se rozkašlal.Po 20minutách mazlení, ožižlávání prstů a různého přesunování po posteli to už vypadalo nadějně, že konečně usne, ale následovalo další hypnotizování a škrábání, protože se mu zdálo, že začínám zase usínat.Když už nic nezabíralo, pakovala jsem ho z pokoje.To byla chyba.Spustil za dveřmi srdcervoucí nářek a poškraboval na dveře jak jeskyňka, což mě taky nenechalo spát.Po vpuštění zpět se protlačil do pokoje s výrazem týraného vězně v japonském zajateckém táboře.Takže tudy cesta nevede.Přiznám se tedy, že jsem ze zoufalství zvolila riskantní podlost.Zfetovala jsem ho kozlíkem.Na oblíbenou ponožku jsem mu vycákala tolik kozlíku, že pak u ponožky už jen konsternovaně ležel a nevěřícně nasával.Bohužel pach kozlíku se v okamžiku linul celým pokojem.Kocour se zfetoval a zalehl.Bohužel vedle mé hlavy, kožich nacucaný kozlíkovým smradem.Pak jsem měla strach, jestli se nepředávkoval, tak jsem ho pořád kontrolovala a ze spánku nebylo zase nic.Když už se mi trochu začínalo dařit, probral se z omámení a vyžadoval další kolo mazlení.Takže suma sumárum, dnes jsem spala kvůli spratkovi 2,5hodiny.Když já toho spratka tak miluju..

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 30.květen 2008, 17:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Nás kočičák buďto vyčká až nám zazvoní budík nebo až vidí že jsme vzhůru a pak si nám sedne třeba na prsa nebo klidně i na HLAVU a lísá se až to možné není.Často se mi stane že se vzbudím, ale nechám zavřené oči, aby to Puňťa nezjistil...a ono ouha, hned cítím studený mokrý čumáček po celém obličeji...brrrrr. Nevím jak to ta potvůrka pozná. Nebo když máme smůlu, budí nás tím, že běhá tryskovým tempem přes postel tam a zpátky jako pošuk...a to zásadně v čele postele kde máme hlavy. Můžu Vám říct, když vám kočka běhá po hlavě, no fakt nic moc.... Laughing Shocked

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
maaja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 30.květen 2008, 17:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi před týdnem se mi stalo, že si kočka taky potřebovala nutně kolem půl 5 ráno hrát. Jenže já byla tak unavená, že jsem vážně nebyla schopná se připojit. Ale Máj si stejně vystačila sama. Honila se za myškou, hodila si ji pod postel a mlátila s ní o kraje postele (myš je pod chlupama plastová, takže to byly docela rány), skákala mi přes záda a pak ani nevim jak, ale usnula jsem. Bude na mě muset vytáhnout horší budící zbraně, já se jentak nedám Very Happy

pipa1
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 30.květen 2008, 17:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Třeba včera jsem je ve 4 ráno musela vyhodit z ložnice, protože si spletli postel s arénou. No a dnes jsem se vzbudila a koukám, že u každé nohy mi leží kočka a spinká. Jak báječné probuzení. A tak jsem pomalu začala posunovat ruku k Filípkovi a za chvíli jsme se přetahovali packama, kdo kam dosáhne.
Jinak většinou vstáváme všichni na budík. Filípek se přijde pomazlit. Majda přinese do postele nějakou hračku, no a pak začíná rvačka o koupelnu Twisted Evil

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ivi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 30.květen 2008, 21:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Já v týdnu většinou vstávám v 6,15 hod. Tak čeká na budík poslušně (jen občas jí "hrabe" dřív). Ale o víkendu, jak náhodou nejdu do práce, tak mám budíček mňoukáček Wink , já vstanu, ohřeju jí masíčko, dám vodičku a šup do pelech utíkám. Když se dcera vzbudí dřív, bere si jí do pokoje a ta dává budíček zase malému(kouše ho do nohy, ucha atd.), ale to je nerv, tak hned ječí po ránu na Nikol a Meggie ať ho nechají spát. Velkej zase huláká, že se nevyspí ani on ani mladej...
A mě je to jedno, já spím dál... když se mi chce.
Ale to okamžitý dávání teploučké snídaně, jsem si pěkně naběhla - naučila číču. A to jsem si říkala, že to dělat nebudu jako první Charlie... no a jsem zpět, ani kávu si neudělám já dřív Wink
Njn, dení místo na spaní pro naší Meggie je synovo horní palanda pod polštářem, no ty naši kluci to prostě nechápou a Megg se pochopitelně brání Wink

Bárt - zlatý mňoukavý zlato,nar.březen 08
Iveta, jméno mé Wink členka Clubu Tykví
pityn
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 31.květen 2008, 21:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Já v pracovní dny vstávám o půl šesté a to Max a Tina respektují. Někdy si Tina v noci uvědomí, že zůstala v obýváku sama a začne naříkat. Ale stačí zamlaskat a už ji mám v posteli. Někdy ráno, když se jim zdá, že už bych měl vstávat, tak Tina sáhne dráply pod přikrývku, takže na to musím být připravený a mít kraj přikrývy pod sebou. Max zase tře svůj mokrý nos o můj. Ale když dělám, že spím, tak toho nechaji. O víkendu pak vydrží i do půl deváté.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vera.cizek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.červen 2008, 8:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Wink závidím všem, kdo mají kočičáky tak vychované, že chápou, že nám se nechce vstávat, když začnou zpívat první ptáci, ale zárove´ˇn mě uklidňuje, že nejsem sama jehož kocour, který je normálně líný, tak má období maximální aktivity v době, kdy je normální člověk rád, že dokáže najít cestu do kuchyně, aby si dal vodu na první kofeinovou injekci coffee A na závěr bych také chtěla požádat Midol o přídavek.Prosím, Prosím!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sunny.3
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 02.červen 2008, 9:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak naše cácorky mají budíček v 5.30, bez ohledu na to, zda ho mám i já nebo ne! Jelikož mají v ložnici na zdi poličky,tak usoudily,že tento čas je na prohánění po nich nejvhodnější Crying or Very sad ,občas to obohatí nějakým tím skokem na postel, provázeným patřičným jekotem Shocked
Naštěstí pro nás teď v létě můžem nechat celou noc otevřené okno na balkon (samozřejmě zasíťovaný) a pod náma si začaly stavět hnízdo vlaštovky, takže tahle kočičí televize má přednost před ranními hrátkami v ložnici na policích. Laughing

Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.červen 2008, 10:00    Předmět: Odpovědět s citátem

sunny.3 napsal:
bez ohledu na to, zda ho mám i já nebo ne! Laughing

Nechápu stejně jako vaše cácorky tuto větu. Prostě ho máte v 5:30,o to se asi postarají Laughing Laughing Laughing Laughing

sunny.3
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 02.červen 2008, 10:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Tome, omlouvám se, špatně jsem se vyjádřila - bez ohledu na to jestli potřebuju v 5.30 vstát do práce nebo mám volno Very Happy Smile

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.červen 2008, 11:43    Předmět: Odpovědět s citátem

To mi připomíná pana Kaplana: Moje žena vstává v sedm hodin, ať je brzo nebo pozdě! Laughing
Moje Corry mě budívala nekřesťansky brzo, dokud byla sama. Teď je to celkem pohodové: siamská dvojčata mi spí u nohou nebo na nich. Abby má tendenci mi po ránu lovit prsty, ale když je dobře schovám, zase usne. Když Corry usoudí, že spíme nějak dlouho, přijde a projde se po poličkách, lehce mňoukne. Já se pokusím vstát (ale odhrnujte taková sladká závažíčka!) nakonec se mi to podaří, a celá smečka běží na terasu, zkontrolovat, jestli se tam přes noc neusadili nějací ptáčci.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.červen 2008, 12:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Těší mě zájem Celesty a very.cizek o moje budíčky, určitě budu reagovat. Zatím však drze odkazuji na podobnou diskuzi, která probíhala před časem na základě toho kouzelného videa, které oběhlo svět a které nám vložila Lele. Moje budíčky tam jsou také ve stručnosti uvedeny, na podrobnostech hodlám zapracovat. Wink

http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=3888

Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.červen 2008, 14:07    Předmět: Odpovědět s citátem

sunny.3 napsal:
Tome, omlouvám se, špatně jsem se vyjádřila - bez ohledu na to jestli potřebuju v 5.30 vstát do práce nebo mám volno Very Happy Smile

Vyjádřila jste se dobře. Ony usoudily,že jste se vyspala dost a musíte se jim věnovat. Jinak jak vypadá někdy láska ke zvířatům povídá tisková zpráva středočeské záchranky:

Včerejší sázka se nevyplatila jednomu mužů, který se s kamarády vsadil, že vleze do ohrady k býkovi a pohladí si ho. Býk muži způsobil tržné rány na dolních končetinách a na boku. Událost se stala v kravíně v obci Bohutín na Příbramsku. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba ve 22:00. Pacienta jsme ošetřili,zahájili léčbu a převezli sanitním vozem na ortopedickou ambulanci příbramské nemocnice k dalšímu ošetření a léčbě. Na místě zasahovala rychlá lékařská pomoc z Příbrami. Podle zasahujícího lékaře byl muž pravděpodobně opilý. Případ vyšetřuje Policie ČR.

marketa 11
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.červen 2008, 14:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Priznam se, ze kdyz si tady procitam tohle tema a popisy rafinovanych kocicich muceni, jak dostat panicky z postele kolem 4. ci 5. ranni, jima me nefalsovana hruza. U nas jsme situaci vyresili uplne jednoduse: jelikoz mame malou loznici, a jelikoz nase dve cici se presne v tom okamziku, kdy jdeme spat, pousti do nocnich reju, honicek a bitek, proste se pred nimi v loznici zavreme a nechame jim na zdemolovani zbytek bytu (uz jsem se naucila nevstavat pri kazdem zvuku shazovaneho nadobi, trhanych polstaru, dusotu stada krav, revu tygru a ostatnich prisernych zvuku neznameho puvodu - vetsinou totiz kdyz vstanu, najdu dve nevinne kocicky zpusobne lezici na gauci, jejichz veskera aktivita se omezuje na olizovani kozisku).
Je fakt, ze obcas zkusime nechat otevrene dvere, jestli s nami nepujdou spat - no nepujdou Twisted Evil - a po peti minutach toho kravalu a kockach prebihajicich po brise a po nohach a po hlave dvere za nimi prirazim a jsem rada, ze nas nechali nazivu Wink

No ale abych jim nekrivdila - asi ctyrikrat se nam uz stalo, ze jsme sli spat a cici nam spaly na posteli, tak jsme je tam nechali a spali vsichni sladce az do rana (nebo tak asi do 6, pak uz zacnou lozit a musim je pustit z loznice pryc). To bylo super a cekam, jestli se treba jednou dostanou do veku, kdy pochopi, ze je to vlastne hrozne prijemne, v noci spat Very Happy

Markéta Horáková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.červen 2008, 14:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Naše Fifinka vstává kdy se jí chce...na budík nečeká a žádná jiná pravidelnost se taky nekoná...její finta jak nás vzbudit je následující :
Obvykle spí v nohách a když chce abych se vzbudila, tak mi sedne na prsa a zírá na mě..většinou vydržím nečině tak 5 minut, ale potom se vzbudím s pocitem, že mám náběh na infarkt (jak nemůžu dýchat)...prudce otevřu oči a i když vím, že to číča běžně dělá, tak se stejně tý naší mršky vždycky tak leknu (jak se jí blýskají oči), že už nezaberu..Pak se jdu obvykle napít do kuchyně, při té příležitosti Fifinka vyžebrá něco k jídlu a je klid.. Je to z její strany tiché nenásilné a velice rafinované Very Happy

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5
Přejdi na: