KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

svrab v ouškách
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Astoret
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 29.srpen 2009, 22:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Rena - Merilin je čistě bytová bez přístupu ven.Uši jí čistím každý den a zdá se mě,že tam toho má čím dál více Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maaja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 29.srpen 2009, 23:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Astoret napsal:
Rena - Merilin je čistě bytová bez přístupu ven.Uši jí čistím každý den a zdá se mě,že tam toho má čím dál více Shocked

A není to právě tím? Ty uši jsou pak hodně podrážděné. Zkuste radši např. olivový olej.

Astoret
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 29.srpen 2009, 23:27    Předmět: Odpovědět s citátem

maaja - Ten olivový olejíček také zkusím.Jodisol používám pro jeho dezinfekční učinky...Pokud Jodisol zabranuje onemocnění v případě přisátí infikovaného klíštěte(u lidí),tak by měl mít nějaký učinek i v případě parazitu u koček,ale to je pouze má domněnka Wink
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 30.srpen 2009, 10:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Astoret, mě ten jodisol nepřipadá jako dobrý nápad. Je určen k desinfekci u lidí - ničí mikroorganizmy tj. viry,plísně - proto se jím zakapává ranka po klíštěti, ale parazity nelikviduje a proto dost pochybuji, že by likvidoval svrab.
Do uší bych kočce nic, co není přímo určeno pro kočky nebo nemám zkonzultováno s veterinářem, neaplikovala. Zkuste použít olivový olejíček, jak radila maaja a nebo koupit roztok na čištění uší pro kočky. Ale stejně by bylo nejlepší, aby se na ten bordýlek kouknul vet pod mikroskopem, abyste neléčila něco co neexistuje a nebo léčila špatně.

Vilík - ?/20?? - 7.9.2014
Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Cindy 44
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 30.srpen 2009, 11:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Flíček měl také svrabíka v ouškách,paní doktorka mu v rozmezí asi tří týdnů dala injekci,já doma pilně čistila taky olivovým olejíčkem a měli jsme vyhráno.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LenkaBabu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 30.srpen 2009, 14:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Salemovi dal veterinář na svrab Stronghold, za měsíc bylo třeba kapku zopakovat. Uši jsme nečistili, prý si ten binec kocour vytřepe sám. Za nějakou dobu jsme k doktorovi šli znovu a byli jsme pochváleni, že má Salem výstavní uši. A opravdu - my jsme mu na ně nikdy nesahali, kocoura máme rok a nemá tam ani smítko.

Tondach
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: čt 03.září 2009, 16:15    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak myslim, že olivovým olejem se nic nezkazi, kdyz se nebude prehanet. Ale jinak my mame treba pro beznou peci o usi (jsou li nejak vic zanesena) cistic usi Vetriderm. Tak treba ten lze zkusit.
aninka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 04.říjen 2009, 21:54    Předmět: Odpovědět s citátem

ivcav napsal:
Tak teď jdu hledat, jak nejlépe držet kočku, aby si nechala nakapat do oušek, včera jsem byla na obědě s kolegou, který měl chvíli veterinární praxi, tak mi vysvětlil, jak je to jednoduché...a Gábinka mě včera při praktikování jeho návodu chtěla sežrat (a řekla bych, že kdybych držela pevněji, přelomím jí páteř Embarassed )

Já mám stejný problém. Trixí je děsný rváč a tak jsem vymyslela fíglík, vzala jsem utěrák trixí to něj zabalím aby jí koukala jen hlavička, ona si neublíží tím jak se škube a já nevypadám jako bych prošla drtičkou na odpad. Dokonce jsem zjistila že co to s ní ted už třetí den tak dělám je i docela klidná jak je tam zamotaná jako zámotek. Dávám pozor abych jí složila nožičky pod tělíčko tak jak to kočičky mají rady a je to. jinak s tím svrabíkem jsem teda zmatená. Moje vet jen koukla na tyčinku a prohlásila že tam je, dostalal jsem kapky a Stohdale- asi to píšu zle ale je to co myslíte. Jak dlouho trvá celá léčba a můžu čistit ouška i při léčbě
?

zajda007
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 27.říjen 2009, 13:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Za jak dlouho po podání Strongholdu se zbavíme toho černého bordelu z uší. Stronghold dostal před týden, obden mu uši čistím, ale bordýlek tam má furt.

pabil
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 27.říjen 2009, 13:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Nám to trvalo zhruba 14 dní než měl Ríša ouška OK.

a mývalí krasavec Shelby
+ krmička Bulka přejí Hezký den
zajda007
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 27.říjen 2009, 13:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to můžu být ještě týden v klidu Very Happy Má v kožichu i (snad) bleší zbytky.

zajda007
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 18.listopad 2009, 19:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Poprosím zas o radu. Před měsícem dostal Hyacint Stronghlod kvůli svrabu v ouškách. Už jsem měla pocit, že je vše OK,ale teď se mu ušiska zas začly špinit.Nevím,cosi o tom mám myslet.
Je možné že Stronghold přestal učinkovat a svrab odněkud z hlubin vylezl znovu?

chichotalka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 18.listopad 2009, 22:37    Předmět: Odpovědět s citátem

zajdo a je to opravdu svrab? neno to jenom spina, ze by byl prasatko?

ivi.ik
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 19.listopad 2009, 8:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajdo..měla jsme to samé..malá Máša,když jsme si ji donesli od ..chovatelky...byla děsně zasvrabená..vet dal stronghold a kontrola po 6 týdnech..ted jsme tam byli..po 8 týdnecha jí to zkoukl a že to sice je skoro nemožný,ale ani stronghold na 100% nezabral a dostali jsme ještě takovou vodičku...netuším,co to je,dal mi to do stříkačky sebou domů a po 6 dnech musím vytírat...prý se to občas stane,když to mají hodně hluboko,že nějakej malej prd svrabí to přežije a jede to pak znova....takže čistíme a čistíme a čistíme....

Aní. princezna.
Mášenka. bobánek
King Artur=Bibísek. mončičák
Čendíček...od 21.11.2009 v kočičím nebíčku
Benjí.. štěně narozené ve sklepě
http://www.britishwave.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 19.listopad 2009, 9:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Holky svrab nemá rád olivový olej. Používá ho jedno depozitum s úžasnými výsledky. Trvá to sice o něco déle a výsledky jsou výtečné.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8
Přejdi na: