KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

svrab v ouškách
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kacatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 17.červen 2008, 7:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejlepší bude, když si zavoláte na veterinu a zeptáte se, kdy je možné aplikovat stronghold po předchozích preparátech.

maaja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 17.červen 2008, 8:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Je nutné svrab léčit jen spot-ony? Vzhledem k jejich ceně si totiž nedovedu představit, že by nějaká babička na venkově zjistila, že jejich 5 koček má svrab a veterinář by jim naordinoval spot-on (s tím, že 1 aplikace většinou nestačí). Neexistují nějaké kapky? Já si totiž myslím, že většina lidí není ochotná denně 2x odchytávat kočky a mordovat se s nimi s kapkami, proto veterináři rovnou předepisují spot-on.

Kacatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 17.červen 2008, 8:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Kapky existují. Kape se cca 2x dnně a pak se ouško čistí. U prvního kocoura mu dokonce vet nejdřív ouško v ordinaci vystříkal nějakým sajrajtem ze stříkačky. Ten měl svrab zabít a pak jsme ještě dostali domů kapky na vykapávání. Fktem ale je, že spot-on přípravky jsou pohodlné pro majitele i kočku.
My pro změnu od včera léčíme zánět močových cest Crying or Very sad

ivcav
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 17.červen 2008, 8:59    Předmět: Odpovědět s citátem

ivi napsal:
Ahoj všem.
Mám dotaz. Bárta jsem hned po příchodu odčervovala pastou od Veta a měl i strašně špinavé ouška které stále čistím, sem tam si drbe ouška i Megg a já mám podezření na Svrab v ouškách (Bárt startuje aby se poškrabal při mém čištění). Vzhledem k tomu, že byl i řádně zablešen, tak jsem kápla Frontline 13.6. a to oboum kočinám.
Když jsem před necelým týdnem dávala pastu na odčervení, můžu koupit Stronghold spot-on a aplikovat ho oběma ? U starší Meggie asi ano, ale u malého nevím po tak krátké době po pastě a po Frontline. Nebo raději vyčkat? Příští týden máme dát zase pastu na odčervení-celkem 4x po 14ti dnech.
Děkuji za rady

Raději bych se taky zeptala veta, nám 10-měs. Gabče dal právě tohle všechno téměř za sebou, a když jsem pak volalal do depozita, paní byla trochu zděšená, že prý je to dost, na takové skorokotě...ale dostali jsme to od veta, tak nevím...V depozitu říkali, že Frontline a Stronghold jsou dost drastické zásahy do organismu Question , tak se mě ptali, jestli Gába není nějak víc ospalá, ale nebyla, tak to snad bylo ok. Přitom vet v techničáku viděl, kdy to dostala. Takže raději bych se ptala...

Dokud člověk nemiloval zvíře, část jeho duše zůstává neprobuzena.(Anatole France)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
asoffi
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: st 05.listopad 2008, 9:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, jelikož mám podezření, že máme u Matýska taky kočičí svrab v ouškách, napadlo mě, jestli je možné, aby se přenesl na člověka? Teda jestli by jsme to mohli dostat i my, páníčkové? Matýsek spává občas s námi totiž v posteli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
merit
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 05.listopad 2008, 10:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli se přenáší na člověka nevím, ale podělím se s vámi o včerejší poučení od veta. Spot (Stronghold) prý nestačí, stejně se musí ouško čistit tyčinkama. Dostali jsme na to takvou mléčně bílou emulzi, název nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
asoffi
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 07.listopad 2008, 10:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak se nám svrab potvrdil. Byli jsme včera u pana doktora. Dokonce jsem tu svrabovou "škodnou" viděla pod mikroskopem. Takovej čilej nohatej brouček. Dostali jsme Stronghold a na prokapávání Mitex. A stálo nás to 850,--Kč. Ale co by člověk pro toho svého miláčka neudělal, že? Všichni víte o čem mluvím. Máme ještě další 3 kocoury doma a naštěstí to nechytli, takže jenom prokapeme pár krát uši jako prevenci.
maaja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 07.listopad 2008, 11:26    Předmět: Odpovědět s citátem

asoffi napsal:
Máme ještě další 3 kocoury doma a naštěstí to nechytli, takže jenom prokapeme pár krát uši jako prevenci.

To je zvláštní, svrab je totiž hodně nakažlivý. U nás to chytli od kočky i psi, kteří s ní moc ve styku nebyli.

Sárinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 10.prosinec 2008, 11:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Také měla zasvrabené uši, když mi ji jako pětitýdenní dali jedni lidé z příměstské čtvrti. Veťák jí uši vyčistil buničinou a nějakou "vodičkou", musela jsem ji držet přimáčknutou ke stolu a řvala jako dva tygři (zvířata v čekárně byla vyděšena, co se děje). Pak jsme museli kapat do uší kapky třikrát denně až do vyprázdnění lahvičky. (Byl to kotěcí boj, ale vyplatilo se vytrvat, protože má ouška krásně čistá, teď už jí je 7 měsíců).
Astoret
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 28.srpen 2009, 23:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Merilin jsem na ušní svrab aplikovala 2 x denně po 3 kapkách Dexoryl a to po dobu 14 dnu,kdy jsem kapky spotřebovala.Merilin měla krásně čisté uši,ale zhruba za dva týdny po využívání kapek jsem u Merilin v uších zaznamenala opět svrab Confused .Bohužel mě má finanční situace nedovoluje investovat dalších pár set za veterináře(při předchozí návštěvě to bylo 700 kč) a tak Merilin uši vytírám odličovacím tamponem(natočeným na špilce) namočeným v Jodisolu,který ředím s vodou 1 : 1.
celesta
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 29.srpen 2009, 12:27    Předmět: Odpovědět s citátem

astoret, a co aplikovat stronghold za krk? je to jen cca 230-250Kč a je na svrab spolehlivý, plus blechy a škrkavky

Kulich von mateřská školka-zlatíčko
Pahejlek-kocourek třínohý, nejmladší člen posádky
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Astoret
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 29.srpen 2009, 15:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Celesta - Když jsem před pár týdny byla s Merilin u veterináře,tak nějaký přípravek za hlavu do kožíšku dostala a k tomu jsem jí podávala ty ušní kapky a přesto má opět svrab Confused .
maaja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 29.srpen 2009, 16:35    Předmět: Odpovědět s citátem

A víte určitě, že je to svrab. Když Mája zamořila svrabem i naše psy, tak jsem pak ještě hodně dlouho tahala všem 3 z oušek bordýlek. Čistila jsem jim je pravidelně olejíčkem a teď mají ouška jako z alabastru Smile .

Astoret
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 29.srpen 2009, 19:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano,určitě jeto svrab Sad .Černé vločky v uších,který jí vytírám-má to až ve zvukovodu.
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 29.srpen 2009, 19:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Astoret, náš venkovní Vilík je také ošetřován Strongholem a má taky černý bordýlek v uších. Byli jsme přesvědčeni, že je to svrab, ale na veterině to dávali pod mikroskop a svrab to není. Je to prostě jen bordýlek Shocked Takže kapeme samočistící ušní kapky Rolling Eyes .

Vilík - ?/20?? - 7.9.2014
Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8
Přejdi na: