KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

svrab v ouškách
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eva1
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: so 15.březen 2008, 9:53    Předmět: svrab v ouškách Odpovědět s citátem

Naše kočička dostala od veta na svrab v ouškách injekci po které se jí okamžitě ulevilo, po týdnu další a za 14 dnů máme přijít zase. máte někdo zkušenost s tímto typem léčby? tady na fóru čtu jen o léčbě kapkami. čím jí mám ty ouška vyčistit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morrison
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 15.březen 2008, 11:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Nám na to tedy dávali Stronghold, ale myslím že rozdíl v tom významný nebude, čistit doporučoval vet vatovou tyčinkou a namočit to nějákým roztokem taď nevím jak se jmenuje, ale v lékárně by měli poradit nebo se zeptejte veta.
Kacatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 15.březen 2008, 14:36    Předmět: Re: svrab v ouškách Odpovědět s citátem

Eva1 napsal:
čím jí mám ty ouška vyčistit?

Pokud ty injekce "zabíjí" ten svrab, stačí čistit vatovou tyčinkou namočenou do dětského nebo nějakého rostlinného oleje. Provozovat opakovaně tak dlouho, dokud nedostanete všechen ten "bordýlek" z uší.

sava
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 15.březen 2008, 18:54    Předmět: Odpovědět s citátem

jasánkovi jsem ouška čistila odličovacím tamponem namočeným do olivového oleje - nevím, jak je vaše kočenka velká, ale šťourání tyčinkou v uchu pana kocoura bylo jako kdybych zametala kartáčkem na zuby Smile
trvalo poměrně dlouho, než se toho zbavil a to už jsme si ho brali z útulku zaléčeného.

Alík
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: po 14.duben 2008, 21:04    Předmět: Odpovědět s citátem

kde přesně v oušku se svrab nachází? je to na kraji u srsti nebo uvnitř? jak ho poznám třeba od špíny?
Johanka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 14.duben 2008, 21:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Alík Arrow svrab vypadá jako logr od kafe. Je to vidět i na boltcích zevnitř. A když už je to hodně rozlezlý, tak je to vidět i na tom holym místečku u uší.
Alík
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 15.duben 2008, 21:47    Předmět: Odpovědět s citátem

děkuju za odpověď, ptam se takhle hloupě, protože mám kočičku poprvé v životě a nikdy jsem se s kočičíma nemocema nesetkala. (Sbírám zkušenosti) A mám takové podezření, že sme bohužel asi kocourka s tím svrabem dostali (chudák byl v hrozném stavu) Sad
Tak jsem to preventivně začala čistit vatovým tamponkem namočeným v mýdlové vodě. a už má to lysé místečko u uší čisté, ale předtim tam právě měl cosi podobného, jak popisujete. Nejdřív jsem myslela že to je špína, ale po pročítání webu, jsem získala podezření... Ještě jednou díky.

Johanka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 20.duben 2008, 18:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale vyléčit svrab svépomocí je téměř nemožné. Jestli máte podezření, tak raději zajděte k veterináři. A vůbec to není hloupý dotaz, je dobře, že se o svojí kočičku takhle staráte.
ivcav
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 20.duben 2008, 20:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Alík napsal:
děkuju za odpověď, ptam se takhli, e hloupě, protože mám kočičku poprvé v životě a nikdy jsem se s kočičíma nemocema nesetkala. (Sbírám zkušenosti) A mám takové podezření, že sme bohužel asi kocourka s tím svrabem dostali (chudák byl v hrozném stavu) Sad
Tak jsem to preventivně začala čistit vatovým tamponkem namočeným v mýdlové vodě. a už má to lysé místečko u uší čisté, ale předtim tam právě měl cosi podobného, jak popisujete. Nejdřív jsem myslela že to je špína, ale po pročítání webu, jsem získala podezření... Ještě jednou díky.

Všechny kočky, které jsme dostali, tak svrab měli nebo ho zrovna léčili, tak si z toho nic nedělejte, není to snad ani o stavu, ale o tom, že když je více koček pohromadě, snad se to nedá uhlídat. Stronghold nám tenkrát moc nepomohl, s první kočkou jsme si fakt hodně užili. Teď naštěstí nejnovější přírůstek jen doléčujeme a byla jsem ujištěná, že již není infekční...tak snad to tak je Smile Každopádně stejně poletím k vetovi na kontrolu, abych měla jistotu... Wink A Vy, Alíku, raději také utíkejte, když se to rozleze, strašně špatně se dostává pryč... Sad

Dokud člověk nemiloval zvíře, část jeho duše zůstává neprobuzena.(Anatole France)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ivcav
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 21.duben 2008, 20:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak vet zkontroloval uši, a ačkoliv je od něj potvrzené (shodou okolností od toho samého) že Gába je v pořádku a jen se doléčuje, našel tam trochu svrabu. Hned aplikoval Stronghold + jsme dostali vodičku na čištění. Je to jen kápnout do ucha, promasírovat, a žádnou tyčinkou šťourat, jen případně vatovým tampónem očistit to, kam naše tlusté prsty dosáhnou Sad
No tak si to holt zase protrpím, než budu mít krásnou kočičku bez zamaštěných oušek Smile
Jen doufám, že to ty dvě domácí nestihly chytnout, ale je možné že je to jen pozůstatek...doufám... Pray
A za tři dny jdem na kontrolu, tak to abych řekla v práci, aby mi přidali Twisted Evil

Dokud člověk nemiloval zvíře, část jeho duše zůstává neprobuzena.(Anatole France)
ivcav
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 21.duben 2008, 20:07    Předmět: Odpovědět s citátem

pardón, beru zpět, nebyl to dle razítka ten samý, ale druhý ze stejné ordinace... Embarassed

ivcav
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.duben 2008, 14:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Prosím, zkušení, pomozte radou Exclamation . Dnes jsem volala paní, od které Gábinku máme a ptala jsem se jí, zda se náhodou předtím neléčila na svrab. Řekla mi že ne, že svrab u ní zjištěn nebyl a byla léčena na zánět v uchu OTIBIOVINEM. Před výstavou 18.4. dostala Frontline (jestli se nepletu, jen se to stříká na kožich a je to i na svrab a na další parazity, hlavně blechy?) No a vet včera tedy řekl, že to svrab je a kápnul jí i Stronghold do kožíšku (tzn. 21.4). Paní z útulku se dost divila, že takové kočičce dává takhle rychle za sebou tyhle léky. Já tomu bohužel nerozumím, tak mi nezbývá než poslouchat ty, co jsou chytřejší, ale paní se mě i ptala, zda kočička není nějaká jiná - slabá, malátná...no asi prostě předávkovaná. Přitom vet v techničáku Frontline viděl...i s datem. A dál jsme dostali na čištění uší tuším Otifree...
Paní říkala, že prý doktor mohl i špatně diagnostikovat - že prý to byl jen zánět. No a já teď netuším, komu mám věřit...a bojím se, aby to Gábince nic neudělalo...Sad
Co myslíte????? Question Dál jsem si napsala, čím byla kočička léčená v útulku - byli to mimo Otibiovin i Dexorin a Otopettherapy...možná to píšu blbě, jen jsem to rychle zapisovala Shocked

midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.duben 2008, 14:34    Předmět: Odpovědět s citátem

IvcoV. neplašte se, problémy se řeší, až přijdou, teď už stejně nic nevrátíte. Nemáte žádnou možnost, jak případně zasáhnout, kdyby se náhodou vet spletl. Jen miláčka sledujte, ale ROZUMNĚ. Nepřenášejte na ni nervozitu. Veterinář svrab většinou pozná, (náš má na to i takový otoskop, kde vidí ty živé čichy "live") Hlavně buďte klidná, radujte se a mějte na paměti, že jste byla varována Rolling Eyes

ivcav
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.duben 2008, 14:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Midol, díky, já jsem se jen trochu vyděsila tím, co mi řekli v útulku. Jinak on se jen podíval na vatovou tyčinku - já tam nic neviděla, on ano, ale proto jsou doktoři, aby poznali nemoc...
To si spíš myslím, že v útulku holt nemají takovou péči a třeba se na to nepřišlo, nebo naopak měla malinko už svrab a ještě nebyl vidět (ještě nestihli nakadit Sad )
Neplaším, jsem v klidu, spíš jsem ráda, že se na to přišlo a trochu mě znervózňuje, že má každý jiný názor... Confused Radši bych, kdyby se shodovaly.

PS: já vím, já vím, že jsem byla varována...když Gábinka mě fakt potřebovala, teď se to projevuje Think

Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 22.duben 2008, 15:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle toho co vím od kamarádek utulkářek tak někteří veterináři rádi diagnostikují a léčí svrab jakmile se jim jen zmíníte že je kočička z útulku a občas i bezdůvodně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8
Přejdi na: