KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

plemeno Snowshoe
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jaké plemeno je pro mne vhodné?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Znáte plemeno Snowshoe?
Ano a moc dobře.
20%
 20%  [ 3 ]
Trochu, už jsem o nich slyšel/a.
53%
 53%  [ 8 ]
Ne, vůbec nic mi to neříká.
26%
 26%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
Martík
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 29.leden 2008, 16:26    Předmět: plemeno Snowshoe Odpovědět s citátem

Dobrý den,

včera jsem se bavila s majitelkou CHS plemene Snowshoe (od které mám Tewira) a došli jsme k závěru, že toto plemeno není v ČR ještě moc známé. A proto zakládám nový topic a pracuji na nových webovkách, abych Vás se snížkama mohla blíže seznámit. Jsou naprosto báječní, neuvěřitelně mazlivý, hravý, společenský.. můj kocourek předčil všechna moje očekávání. Prosím, seznamte se.. Smile

http://www.snowshoe.estranky.cz

hanuled
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 29.leden 2008, 18:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Milá Martiku,
o Snowshoe jsem už slyšela a jsem z nich doslova nadšená, závidímSmile
Do budoucna uvažuji o koupi ušlechtilé kočičky, asi se budu rozhodovat právě mezi Snowshoe a Burmillkou. Na web stránky se už moc těším!

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kacatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 29.leden 2008, 22:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Já o nich teda nic nevím Embarassed
Můžete sem o nich něco písnout, ráda se trochu dovzdělám Smile

Martík
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 9:32    Předmět: Odpovědět s citátem

hanuled napsal:
Milá Martiku,
o Snowshoe jsem už slyšela a jsem z nich doslova nadšená, závidímSmile
Do budoucna uvažuji o koupi ušlechtilé kočičky, asi se budu rozhodovat právě mezi Snowshoe a Burmillkou. Na web stránky se už moc těším!

Jee, tak to mě moc těší. Mno, já právě pocházím z rodiny, kde jsme měli kocourka (kočka domácí) a když jsem se přestěhovala, tak jsem samozřejmě dlouho nevydržela být sama a přemýšlela, jaké zvířátko bych mohla mít. Nakonec výběr padl na kočku, ale s tím, že bude ušlechtilá, abych měla jistotu, že až vyroste, že bude mít supr povahu. A toho jsem opravdu docílila.
Chtěla jsem, aby byl kocourek hodný, společenský, ne moc temperamentní, hravý, inteligentní, mazlivý, v noci se mnou spal, nemňoukal zbytečně, ale rád si povídal.. mno, prostě takový ten mazlíček - miláček Laughing .. Snowshoe tohle všechno splňovala, a ještě mnoho dalších vlastností mě u něho mile překvapilo - nebojí se vody, miluje česání, chodí za vámi jako pejsek.. jsem naprosto nadšená a spokojená.. ale pokud si to nevyzkoušíte sami, nikdy to přesně nepoznáte..

Naposledy upravil Martík dne st 30.leden 2008, 10:43, celkově upraveno 1 krát

lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 10:31    Předmět: snowshoe Odpovědět s citátem

tak musim rict, ze jste me docela navnadila Smile ja si delam uz dlouho zalusk na bilou orientalku (tedy do vzdalenejsiho budoucna), ale tohle je taky moc vyvedena kocicka Smile Akorat asi cenove bude trochu nekde jinde nez "proflaknutejsi" orientalky, ze? Strasne se mi libi tohle svetle zbarveni:

A vy mate jen Tewira nebo ma nekoho do party nebo teprve planujete? Smile Pisete teda, ze snasi dobre samotu, ale tak vite co.. Wink

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martík
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 10:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Jee, není tohle kočička z CHS Oreanta? Oni se čumáčci rodí úplně bílý a pak se vybarvujou. Tahle kočička vypadá, že bude chocolate. Tewiro je čokoládový, jen tak pro představu, jak bude holčička vypadat starší.

Jj, myslím, že mu nevadí, když tu je sám, spinká a pak tu má své myšičky, které miluje.. ale už mi v hlavě pobíhá myšlenka pořídit mu kámošku. Chtěla jsem balinésku, ale asi to bude zase Snowshoe (prostě mě dostali Laughing ), blue - point a holčička..

tahle se mi líbí:

Martík
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 10:54    Předmět: Re: snowshoe Odpovědět s citátem

lele napsal:
Akorat asi cenove bude trochu nekde jinde nez "proflaknutejsi" orientalky, ze?

K té ceně: ano, ale záleží na koho narazíte. Cenově se pohybují od 7tis.(jako mazlíčci) do 15tis.(na chov). Snad se nepletu..

lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 12:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Martík napsal:
Jee, není tohle kočička z CHS Oreanta? Oni se čumáčci rodí úplně bílý a pak se vybarvujou. Tahle kočička vypadá, že bude chocolate. Tewiro je čokoládový, jen tak pro představu, jak bude holčička vypadat starší.

aha tak to jsem netušila, že věkem ztmavnou! Tak to je zajímavé pozorovat, jak se ty barvičky klubou (naše mourovatá Babet se vlastně taky nenápadně vybarvovala až do dvou let věku - vždycky když jsem objevila nějakou změnu, úplně mě to nadchlo Smile ) Jo a ta malá je z Oreanty, poznala jste správně Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 12:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Všechny kočky s odznaky se rodí bílé a postupně se vybarvují. Tmavší barvu totiž mají koncové části těla kde je nižší teplota, takže když je koťátko uvnitř v děloze kde je tepleji tak je bílé a začne se vybarvovat až v chladnějším vnějším prostředí - vybarvování začíná u oušek a špičky ocásku a postupně se rozšiřuje. Toto vybarvování probíhá vlastně po celý život kočky, takže čím je kočka starší tím bývá tmavší. Proto je u tmavších variet s odznaky ideální doba pro výstavy tak do dvou nebo tří let věku. Vliv na zbarvení má i teplota prostředí ve kterém se kočka pohybuje. Ty které chodí ven i v zimním období bývají tmavší i na těle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 12:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Aleno, diky za zajimavou informaci!

midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 12:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Paní Alena je expert a informace je vyčerpávající. I náš ragdolek se narodil bílý a tmavé odznaky se vytvářely postupně, je mu rok a půl a stále tmavne. To stejné se píše v knihách o siamkách s odznaky, takže jsem to věděla, ale vůbec jsem netušila proč. Díky paní Aleně za vzdělávání Very Happy

lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 13:02    Předmět: barvení Odpovědět s citátem

midol napsal:
I náš ragdolek se narodil bílý a tmavé odznaky se vytvářely postupně, je mu rok a půl a stále tmavne.

jakože byl celý bílý včetně obličeje, ocásku a všeho?? Shocked Pro mě je to fakt novinka, omlouvám svou neznalost Embarassed ale tohle mně přijde úplně fascinující! Z bílého kotěte se vyloupne takový ksichtík! Příroda čaruje, nevzdělanec (já) žasne Smile

midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 13:25    Předmět: Odpovědět s citátem

lele, ano narodí se úplně bílí, a pak tmavnou taky podle toho, jaká mají být jejich zbarvení. V odkazu jsou stránky na chovatelskou stanici (náhodně vybrané) a v kapitole koťátka, aktuální vrhy ,úplně dole je pak patrný jejich vývoj, od malinkých myšiček až po zbarvené krasavce

http://www.eulalie-ragdoll.com/vrh-y.html

lele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 13:30    Předmět: Odpovědět s citátem

midol napsal:
úplně dole je pak patrný jejich vývoj, od malinkých myšiček až po zbarvené krasavce

to je prostě nádhera! Tak nevím, určitě jsem někdy nějaké stránky takto zbarvených koček prohlížela, ale tohle postupné zbarvování jsem si nikdy neuvědomila! Koukám na to s otevřenou pusou Smile

oči, uši, nos - to prostě nemá chybu Very Happy Zase jsem objevila Ameriku!

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.leden 2008, 14:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, siamky právě tak. Samík měl jako koťátko na čumáčku jen slabý odstín, který naznačoval, jaké barvy znaky budou. Abby je v osmi měsících bílá jen na náprsence, jinak je jak slabé bílé kafe, takže myslím, že třeba zhnědne...?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jaké plemeno je pro mne vhodné? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: