KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

pro alergika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jaké plemeno je pro mne vhodné?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Yasmine
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 16.leden 2008, 2:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Mila Magicstan. Ja mam dve ragdoll/ v prekladu hadrova panenka/ a jsou to opravdu uzasne mazlive kocicky. Miluji hlazeni a davaji to najevo hlasitym predenim. S Birmickami zkusenosti nemam, takze srovnavat nemuzu. Kazdopadne moje ragdollky jsou strasne hodne. Neskrabou, nekousou. Nekde jsem cetla, pokud mas ragdoll uz nidky nejsi sam. A ja to muzu potvrdit. Simba spi na mem kline a Mourek vedle na zidli.
Co se tyka Vasi alergie, kocicky hodne linaji, zvlast ted v lete. Kartacuji je ob den. Zkuste si zajit do chovatelske stanice ragdoll a tam hned zjistite, Vase reakce na ragdoll.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lenka Steinbachová
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 16.leden 2008, 7:50    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím létem to není omyl ani vtip, Yasmine žije v Austrálii Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ivi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 16.leden 2008, 8:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Laughing Laughing Laughing Taky jsem se nad tím pozastavila Laughing Laughing Laughing
to je krásná představa, teď LÉTO............. Wink

Bárt - zlatý mňoukavý zlato,nar.březen 08
Iveta, jméno mé Wink členka Clubu Tykví
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Yasmine
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 16.leden 2008, 13:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Leto je samozrejme super. Koupani v oceanu, rybareni, prochazky na plazi, ale teplota nesmi presahnout 35 C. Pak uz se to neda. V prosinci jsme meli tyden pres 40 C. To jsem si pripadala jako v horkovzdusne troube. Moc a moc jsem si prala byt v CR zvlast, kdyz jsem videla tu snehovou nadilku na ceskych horach. /Pravidelne ctu, na netu, co se v CR deje./Do toho jizni Australie trapi nebyvale sucho, takze mame omezeni pouzivani vody na zahradach. Napr. travnik muzeme zalivat 1x tydne, kyticky pouze konvickou. Mam okolo 30 kvetinacu a dva mensi zahonky, takze mi to zalivani da poradne zabrat. Kytky miluji, takze je rozhodne nenecham uschnout. A vzdy kdyz mluvim s mamkou po telefonu a ta mi rika a zase prsi a dnes snezi.... Tak bych si taky prala, aby zde zaprselo.
Jinu australske prislovi zni: trava je zelenejsi vzdy na druhe strane.
To jsem se rozepsala a dost odbocila, tak aspon napisu, jak 40 snasi moji mazlici. Zrovna v tech nejvetsich vedrech se nam pokazila klimatizace, takze teplota v predni casti domu dosahovala 30 C a v zadni 28C. Moji kluci vetsinu dne prospali na mramoru u krbu a mezitim se napili a zase spali. Jejich ranni hratky a asistovani temer u vseho zkratka nahradili siestou.

ivi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 16.leden 2008, 18:22    Předmět: Odpovědět s citátem

to je perfekt takto číst, ty jo, já ti normál závidím. Já mám radši teploučko než zimu. Jsi tam pracovně? Ale těch 40st. už asi nee, to bych byla jak na grilu. Laughing

Bárt - zlatý mňoukavý zlato,nar.březen 08
Iveta, jméno mé Wink členka Clubu Tykví
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 17.leden 2008, 11:58    Předmět: Odpovědět s citátem

To Yasmine.
Jeden z mých kocourků je také ragdoll (seal point). Obávám se však že je to jedno z nejméně vhodných plemen pro alergiky, právě pro jeho intensivní línání a velmi jemnou srst. Po každém mazlení mám obličej, jako bych prošla pavučinovým lesem spolu s hobbity a je dost těžké ty téměř neviditelné chlupy odstranit. Když se hladí proti světlu, vidím, jak po každém doteku poletují shluky jemných chlupů, a to nemluvím o línání. Když můj Kryaštůfek línal poprvé, byla jsem vyděšena, myslela jsem, že je nemocný, jeho nádherný hustý ocas vypadal jako od krysy a já jsem měla strach, že srst už nezhoustne. Žádná jiná moje kočka tak hrozně nelíná. O orientálcích se tvrdí, že téměř nelínají, ale také to není pravda. Náš Lotrýsek viditelně opravdu nelíná a téměř nic nevyčesávám, ale když s námi cestoval do Chorvatska a byl u mně na klíně více než polovinu cesty, vypadala jsem pak jako v kožešině Very Happy

Hana.Krunclova
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: so 19.leden 2008, 17:43    Předmět: Odpovědět s citátem

No já mám zase zkušenost s alergií jinou, Kočky mám doma už 10 let a alergie bohužel nevymizela a ani se nezmírnila. Nedávno jsem byla na krevních testech a mám psáno st.5 /velmi vysoká pozitivita/. Alergoložka mi řekla, že se tělo nepřizpůsobí a na kočku ani tu vlastní si nezvyknu, v krvi to zůstane pořád! Ale problémy teda nemám,docházela jsem pět let na vakciny a ty mi pomohly, takže jako příznaky se potlačily,ale alergie v těle přetrvává.Když mi tenkrát zemřela kočka,doktorka už mi jinou striktně zakázala a já si řekla, že musím poslechnout. No vydržela jsem asi 4 měsíce a jela si pro další.Rodina ze mě byla na prášky,hlavně rodiče. Ale já fakt bez kočky nemůžu být a ani jí ničím nahradit, mám alergii i na psy.... Dnes jsem bez obtíží, přijdu domů a nic na sobě nepozoruju a jsem ráda, že tu potvoru mám. Very Happy
Yasmine
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 21.leden 2008, 15:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Pani Midol, tak jsem zkoukla Vase album. Mate nadherne kocicky. Vas Krystufek vypada velmi podobne jako muj Simba / taky je seal point/. Pani Midol, ja zkusenost s alergii na kocky nemam zadnou, ale myslim si, ze pokud je clovek alergicky na kocky a chce si kocicku poridit, tak by samozrejme mel nejdrive zkonzultovat svuj zdravotni stav s lekarem a pote navstivit prislusneho chovatele. Pani Magistan se ale ptala jestli ragdoll nebo birma a protoze ty svoje mazliky miluji, tak samozrejme hlasuji pro ragdoll.
Kocourky krmim granulemi, ktere se jmenuji Super coat / v prekladu srst / a musim rict, ze kozisky maji opravdu krasne se lesknouci a po kartacovani jakoby nacechrane, takze vypadaji opravdu vystavne. Zadne krysi ocasky se nekonaji.
Jinak posilam spoustu slunecnych pozdravu. Dnes byl krasny den 28 C, tak jsme vecer jeli na plaz. Romantika, zapad slunce, koktejl.... Zkratka idylka.

midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 21.leden 2008, 16:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Yasmine, máte úplnou pravdu, chce to alergologa, ale tady si prostě jenom nezávazně vyměňujeme názory a zkušenosti. Náš Kryštůfek taky nemá žádný krysí ocásek, ale obávám se, že na jaře bude zase poloviční. Možná, že to línání není ve Vašem klimatu tak patrné, když tam nejsou tak velké teplotní rozdíly? nebo jsou? O Austrálii jsem přečetla kde co, ale nakonec úplné jasno nemám. U nás kočky, i když jsou drženy v bytě, pořád podléhají tomu teplotnímu cyklu a na jaře prostě více línají. A náš Kryštůfek nejvíc, a vypadal hrozně. Teď už je to zase krasavec s hustým ocasem. Naše mainka tolik nepelichala. Ale ať je to s pelicháním jak chce, chlupů je u nás ažaž Very Happy

Hana.Krunclova
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: po 21.leden 2008, 17:53    Předmět: Odpovědět s citátem

No, já mohu říct, že neznám alergologa, který by vám kočku tzv.povolil, pokud se alergie prokáže.Mně byla striktně zakázána a alergie ani nijak neléčena, tak jsem změnila lékařku, která teda byla taky rezolutně proti,ale když jsem si trvala na svém, že jí pryč nedám, nasadila mi ty zmiňované vakciny.Co se týče plemene, je to jedno, alespoň u mě, měla jsem dlouhosrstou, krátkosrstou, vyjde to na stejno, jak už je tu někde psáno, není to alergie na chlupy či srst,ale na výměšky a ty má každá kočka bohužel stejné. Crying or Very sad
flyalot
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: so 26.leden 2008, 20:43    Předmět: alergik? Odpovědět s citátem

jsem ráda, že se tu dočítám podobné věci.
taky jsem odmala diagnostikována na velké množství alergií, takže jsem samozřejmě kočku nebo psa nikdy nemohla mít, i když jsem po nich toužila. od té doby, co nežiju u rodičů (což je asi rok a půl), jsem si ale naopak chtěla zvíře pořít, řekla jsem si, že začnu s kočkou a později i přidám psa... nakonec jsme si na podzim s přítelem pořídili psa a krom asi týden trvající alergické reakce - překvapivě ale u přítele, který měl vždycky nějakého psa a kočky - se nic dalšího negativního (z hled. alergie) nedělo. naopak mi trochu povolila celoroční rýma a ucpaný nos. takže s těmi chlupi to nebude asi tak horké, paní a pánové doktoři Smile
s kočkami je tu u mě ale jiné, jak už někdo popisoval, reakce se liší dle kočky. většinou ale ucpaný nos, svědící opuchlé oči (před lety dokonce týden onemocnění po dvouhodinové brigádě v útulku). ale nedávno jsem se setkala (dva týdny trvající intenzivní kontakt) s kočkou, na kterou jsem vůbec nebyla alergická, což mi udělalo strašnou radost! nevím ale, jestli to nebylo tím, že žije jen venku, takže jsem s ní byla vždy jen na čerstvém vzduchu (jestli to může mít teda nějaký vliv)...
nicméně tedy ale věřím, že jednou tu svou/své kočky najdu (až to půjde), že na tu svou alergická nebudu. ano, myslím, že pszchika dělá hodně. vždyť už "jen" se psem je mi líp.

rebarborrka
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 04.duben 2008, 12:38    Předmět: Odpovědět s citátem

My s mužem jsem oba testovaní alergici na kočky.Ale moje touha po nich byla velká, tak jsem zvolila plemeno ragdoll, který tolik nelíná.Život ale přinesl malou změnu, ke koťátku ragdoll jsme hned u chovatelky "přibalili" dlouhosrstého brita a ten nám dal zabrat.Dva měsíce jsme se doma dusili, píchali si hydrocortisony do žíly a používali inhalační léky plus antihistaminika.Po dvou měsících se to zlomilo, tělo zabojovalo s alergenem a prostě si na něj zvyklo.Oba dva jsme od té doby zdravější na dýchací cesty, moje astma výrazně ustoupilo.Toto však běžně nedoporučuji, šlo o riskantní krok, ale díky Bohu vyšel.
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.duben 2008, 12:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Rebarborrka píše:
citace:
Ale moje touha po nich byla velká, tak jsem zvolila plemeno ragdoll, který tolik nelíná.

Toto sdělení mě zaujalo a udivilo. Ragdoll Vám opravdu nelíná??? My máme Kryštůfka, a ten líná celoročně ale teď na jaře přímo ukázkově!! Loni na začátku června měl ocásek jak krysa Laughing navíc po mazlení s ním mám obličej plný těch jeho hedvábných pavučinkových chloupků, keré musím setřít na vlhko. Když odchlupujeme, sbíráme hlavně Kryštůfka, taky ve vysavači jsou hlavně jeho chlupy. Jéééžiš, já Vám závidím...

rebarborrka
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 04.duben 2008, 13:03    Předmět: Odpovědět s citátem

midol napsal:
Rebarborrka píše:
citace:
Ale moje touha po nich byla velká, tak jsem zvolila plemeno ragdoll, který tolik nelíná.

Toto sdělení mě zaujalo a udivilo. Ragdoll Vám opravdu nelíná??? My máme Kryštůfka, a ten líná celoročně ale teď na jaře přímo ukázkově!! Loni na začátku června měl ocásek jak krysa Laughing navíc po mazlení s ním mám obličej plný těch jeho hedvábných pavučinkových chloupků, keré musím setřít na vlhko. Když odchlupujeme, sbíráme hlavně Kryštůfka, taky ve vysavači jsou hlavně jeho chlupy. Jéééžiš, já Vám závidím...

Opravdu líná minimálně, když ho vyčesávám, je to jen pár chloupků.Když češu dlouhosrstýho brita, je to denně hrst až dvě srsti.Ragdollkovi jsem mohla dát nos do srsti a muchlat ho ještě než se můj imunitní systém začal přizpůsobovat, jen mě šimralo v nose a kýchala jsem.Teď ani ťuk.Zajímavé, co píšete, protože ani paní chovatelka, od které kočky mám, ta neuváděla, že by jí ragdollové nějak zvlášť línali.Spíš velmi málo. Shocked

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 20.březen 2014, 22:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Na začátek bych si dala udělat alergologické testy, co na kočkách Vám vadí. nebo to odchodila na výstavách a kdo by mi dovolil, pohladila bych si kočičku, nebo si k ní "přičichla".

Osobně nesmím Sphynx, vadí mi jejich sliny, extrémně, a nesmím krátkosrstá plemena evropského okruhu, kvůli slinám i srsti. Polodlouhosrsté kočky mají jiný typ slin a toleruji je bez potíží.

Zvládám ještě pohladit siamku, orientálku korata... ale tam už mi nesedí jejich vokalizace, což je o něčem jiném...

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jaké plemeno je pro mne vhodné? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3
Přejdi na: