KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

pro alergika
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jaké plemeno je pro mne vhodné?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
magicstan
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 08.leden 2008, 17:34    Předmět: pro alergika Odpovědět s citátem

nevíte jaké plemeno by bylo pro alergika nejvhodnější z vlastní zkušenosti? Vím, že existují taková plemena u psů, ale u koček nevím a v knize kterou o plemenech koček mam nic neni
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 08.leden 2008, 18:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro alergiky jsou vhodné "nahé kočky", sphynxy. Nemají vlastně srst, neolizují se jazýčkem a musí se pravidelně, jednou týdně koupat, protože by jinak byly povleklé mazem. S tou srstí to ale není úplně pravda, mají řídkou nenápadnou srst. Jsou nákladné, na poslední olomoucké výstavě byla prodávaná koťata za 1000 euro. O jejich povahových vlastnostech je nutno přečíst, navíc se doporučuje, jak jinak, mít koťata dvě.

Kacatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 08.leden 2008, 20:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Midol, myslím, že alergie může být i na nahatého sphynxe. Četla jsem, že záleží na tom, na co je člověk přesně alergický. Když na chlupy, sphynx by mohl být řešení (ale chce to předem ozkoušet), pokud je alergický na bílkoviny obsažené ve slinách a moči, ani sphynx nepomůže (taky se olizuje...).

Tazatelka nepíše, na co má konkrétní alergii. Moje máma má alergii na prach, roztoče a vosí/včelí bodnutí. Teoreticky by teda měla být alergická i na přítomnost kočky, protože té se přeci prach a roztoče v kožichu musí držet, nicméně v reálu snáší soužití s dvěma kočkama úplně v pohodě, nic ji nedráždí.

Jinak v lednovém vydání "Našich koček" píší o vyšlechtěných kočkách, které postrádají gen zodpovědný za produkci oné alergizující bílkoviny. Nicméně taková kočka asi ještě hodně dlouho nebude běžně k dostání a její ceny by byla asi vskutku astronomická.

magicstan
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 09.leden 2008, 12:22    Předmět: Odpovědět s citátem

spíš mě to zajímalo tak všeobecně, protože třeba táta si koupil havanského bišonka, což je prý pes pro alergiky, protože nelíná a má jinou srst, tak jsem spíš byla zvědavá zda něco takové neexistuje mězi kočkami, jinak já mam doma tři kocourky takové ty polovenkovní, které nadevše zbožňuji, a za tři roky zdědím velký dům, tak si chci pořídit ještě čičinku jen na doma, ale pořád nevím jaké plemeno... tak se zatím jen informuji
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 09.leden 2008, 13:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Kacatko, máte úplnou pravdu, alergie se může vyskytovat úplně na všechno (nemám teď na mysli jen souvislost se zvířaty). Nicméně dotaz byl na kočku, a myslím, že výběr není velký. Pouze u kočky, která je téměř bezsrstá , proto se minimálně olizuje, navíc je nutno ji pravidelně koupat, je možnost alergie omezena. Samozřejmě ne vyloučena. Od známé alergoložky vím, že údajně alergie na kočky jsou častěji způsobeny právě slinami, než srstí. Obávám se, že kočka mutant nebude cenově dostupná pro běžný lid Very Happy

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 09.leden 2008, 14:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím proč si většina lidí myslí že alergie je na srst. Alergická reakce je na výměšky (na to co se odlupuje z kůže, na sliny - hlavně u koček) není vůbec pravda že alergik může chovat bez obav nahaté varianty zvířat ať koček, psů či morčat atd. Vždyť i tzv. alergie na peří je vlastně alergie na roztoče. Vím o čem mluvím, doma mám alergika syna a to přímo výstavního, má 9 různých alergií. Naštěstí na to co je živé a chlupaté alergický není (zdůrazňuji živé chlupaté, plyšáci u nás být nemohou)
kk65
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: st 09.leden 2008, 22:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemám vlastní zkušenosti, ale spousta zahraničních chovatelů sibiřských koček tvrdí, že sibiřské kočky nemají "zmiňovanou" bílkovinu ve svých slinách a pro určitou skupinu alergiků jsou vhodné. Zkuste navštívit některou chovatelskou stanici sibiřských koček a vyzkoušet sám na sobě, zda by Vám tato kočka vyhovovala.
Dejte vědět, pokud byste našel jiné plemeno nebo vyzkoušel sibiřské kočky, jak to dopadlo Wink
Určitě se spousta alergiků bude na Vaši odpověď těšit.

Lenka Steinbachová
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 10.leden 2008, 5:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám doma čtyři sibiřské kočky, alergika v rodině nemáme. O tom, že jsou sibiřské kočky vhodnější pro alergiky než jiné plemeno, jsem už něco zaslechla, ale moc tomu nevěřím. Přítel mé známé je alergický pouze na některé kočky (vlastně na většinu z nich), ale najdou se i kočky, které mu ani při velmi těsném soužití potíže nepůsobí. Když si vybíral kotě, půjčil si ho na hodinu do auta a čekal, co se bude dít. Nakonec našel, co hledal. Smile Ale u sibiřek prý kýchal a slzel hned při vstupu do místnosti s kočkami, takže si kotě ani netroufl půjčit. Smile
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.leden 2008, 9:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Mohu dodat ještě jeden zajímavý poznatek, který jsem jednak někde vyčetla a jednak se ověřil i v praxi. Často se prý stává, že alergik přestane být alergický na svou vlastní kočku. Bývala přítelkyně mého syna byla alergik, také na kočky. Pak se ujali jednoho zatoulaného kotěte, samozřejmě, že regovala, kýchala, kašlala... Po několikatýdenní době, ve které užívala antialergika při zvlášť silných projevech, začala kocourka snášet. A až ho úplně snesla, se synem se rozešli... Sad

ivi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 12.leden 2008, 19:11    Předmět: Odpovědět s citátem

NA TO MOHU TAKY REAGOVAT:
dcera je alergik/astmatik (roztoči, prach, peří, pelyněk a i kočka). Tak jsem to tenkrát riskla s Charlinkou, co jsme si pořídili se jí alergie dle testu stáhli na minimum (1,0). Pak nám Charlinka umřela a dcera byla objednaná na KO alergolog. Dělal jí Mudr i testy a hle, najednou jí to vylítlo (na 6,0). Náhoda??? Nevím, ale když jsme žádnou číču neměli, měla špatné testy, když jsme jí měli, testy klesly. Tak jsem zvědavá, ajk to dopadne příště, když máme Meggie. Pan doktor mi vzkázal, že kočičku nedoporučuje, tak jsme to udělaly jak minule a doufám, že se to v dobré obrátí Wink Wink Wink

Bárt - zlatý mňoukavý zlato,nar.březen 08
Iveta, jméno mé Wink členka Clubu Tykví
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martík
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 12.leden 2008, 19:44    Předmět: Odpovědět s citátem

To mohu také osobně potvrdit. Celý život jsem nebyla alergická, až poslední rok a půl. Šla jsem na testy, ale tam se ukázala jen plíseň a potkani. Ale vždy mi příchod nového člena rodiny dělal ze začátku problémy, ale pak si tělo zvyklo či utvořilo protilátky a vše bylo ok. Dokonce to ani netrvalo dlouho, tak týden, dva. Přeji všem hodně zdaru v boji s alergii.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Alena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 12.leden 2008, 19:46    Předmět: Odpovědět s citátem

ivi napsal:
NA TO MOHU TAKY REAGOVAT:
dcera je alergik/astmatik (roztoči, prach, peří, pelyněk a i kočka). Tak jsem to tenkrát riskla s Charlinkou, co jsme si pořídili se jí alergie dle testu stáhli na minimum (1,0). Pak nám Charlinka umřela a dcera byla objednaná na KO alergolog. Dělal jí Mudr i testy a hle, najednou jí to vylítlo (na 6,0). Náhoda??? Nevím, ale když jsme žádnou číču neměli, měla špatné testy, když jsme jí měli, testy klesly. Tak jsem zvědavá, ajk to dopadne příště, když máme Meggie. Pan doktor mi vzkázal, že kočičku nedoporučuje, tak jsme to udělaly jak minule a doufám, že se to v dobré obrátí Wink Wink Wink

Já mám zkušenost že na alergii má velký vliv i psychika. Moje kamarádka dlouho váhala s pořízením kočky po které její alergická dcera velice toužila. Nakonec to riskla a dceři se alergie pozvolna zlepšila (nejen ta na kočky). Teď už mají kočky dvě a všichni jsou spokojení. Dcera se zlepšila i ve škole a celkově se jí zlepšil zdravotní stav. Věřím že se úmrtí kočičky mohlo odrazit i takto negativně.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martík
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 12.leden 2008, 19:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj, souhlasím s Alenou. Je to hodně o psychice, když si člověk řekne: a dost, poperu se s ní! Tak se hned den ode dne lepší. Alespoň u mě to tak funguje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
magicstan
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 15.leden 2008, 18:07    Předmět: Odpovědět s citátem

tak to jsem ráda, že jsem slyšela takovéhle názory, sama jsem alergička, ale na naše tři kocourky nejsme, dokonce mi taky klesla reakce na alergii témeř na nulu, pořád totíž přemýšlím zda si pořídit radgolla nebo birmu, ale v těchto případech je to asi jedno Very Happy tak uvidíme, které kotě mě nakonec dostane na kolena natolik, abych si jí vzala domu
Ann
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 15.leden 2008, 19:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud by to ze začátku přece jen "nešlo", mohu vřele doporučit přípravek PetalCleanse- vtírá se kočce jednou týdně do srsti, vydrží asi 2 a půl měsíce a stojí necelých 600kč. Dle výrobce prý ty alergeny nějak obalí a neutralizuje (90%) a pak se vytřou ze srsti. Také jsem byla silný alergik a po dvouměsíčním používání přípravku jsem skoro ok. (je možné, že si můj organizmus časem zvyknul, jak se psalo výše, ale myslím, že PetalCleanse v tom sehrál významnou roli). Přeji krásné soužití s novým kamarádem, určitě běžte do toho, stojí to za to Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jaké plemeno je pro mne vhodné? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3
Přejdi na: