KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Selhani ledvin
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 114, 115, 116  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 11.prosinec 2016, 22:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Zuby mě taky trápily - ty Honzovy:-) Přišel k nám už s dost špatným chrupem a skoro každý rok jsme byli na zubním kameni i vytržení. Zřejmě genetika. Ale poradí si, chroupal granule i před tímto zákrokem s minimem zubů, doufám, že to půjde i teď. Jsem ráda, že jsem se na zubní kámen nakonec rozhodla - váhala jsem. To by se na ledviny nepřišlo, byl naprosto v pořádku. Jediné omezení se zuby - kočičí tráva, ta je dost tuhá a dásněma ji nenakouše. Prý by se mu mohla jako cizí těleso usadit v zažívacím traktu. Ale už si našel v komoře náhradu a uždiboval mi petrželku Very Happy

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 11.prosinec 2016, 22:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedá mi to:-) Granule jedou! Namíchala jsem je dieta + trávení a miska prázdná. Jen tak zamlel hubou a padaly dovnitř. Teď začnu měnit poměr, a nakonec si ty nedietní nechám jen na ovoněníSmile

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 12.prosinec 2016, 13:28    Předmět: Odpovědět s citátem

E.lo, co Honzík, má v pořádku dásničky po granulkách? Jsem se za něj včera trošku přimluvila Very Happy

Chci Vám napsat ohledně petržele, tak nevím, zda je vhodná pro kočky... myslím, že ne. Četla jsem kdysi článek o pažitce a petrželi, že jsou pro kočky nevhodné až jedovaté. Teď jsem hledala, zda někde něco podobného najdu napsané. Tak zde je odkaz. najdete cca v půli textu Jedy pro kočku´
- tady je zmínka nevhodných potravin pro kočku o pažitce, hroznovém vínu, rajčatech, syrových vejcích, syrových bramborech, ústřicích....
Acylpirin, Endiaron, čokoláda jsou pro kočku jedy. Kočka není stejná jako člověkani jako pes. Je nutné znát co přesně může a hlavně co nesmí, co jí otráví.

http://www.otazkyprokocky.estranky.cz/clanky/chrup--jedy--klistata.html

Je to zajímavý text, i o zoubkách (také objednám kočkám na zubní kámen RC Oral Senzitive 30)

Exclamation Jinak, jak píšete, že hodně masa zřejmě není úplně to nejlepší. To jsem také zjistila, když mi v říjnu vetka řekla, že oxalátové kameny vznikly u našeho Olivera stravou. Přešla jsem totiž z našich oblíbených Royalek siamese na bezobilné granule s vyšším podílem masa a ještě jsem vařila masíčko, kousek kuřete nebo hovězího. Chtěla jsem pro kočky "lepší". A divila jsem se tomu co tato změna způsobila, ale je tady výsledek a kocour musí jíst dietu na vyplavení oxalátových kamínků, které má v močovém ústrojí. Oxaláty se na rozdíl od struvitů nerozpouští, v tom jsou horší a nebezpečnější. Oliver dostal dietu RC s/o, aby více čůral a zbavil se oxalátů vyplavením. Začal totiž občas chodit mimo záchůdek, tak jsem mu nechala udělat rozbor moči. Jí teď dietní RC s/o a už měsíc zase chodí jen na svůj záchůdek, tak doufám, že bude nebo už je ok Idea Nechám mu zkontrolovat v laboratoři moč za 30 Kč.
Z tohoto důvodu jsem se vrátila s krmením i pro ostatní naše kočky k Royalkám, momentálně RC Digestive Care s proteiny a prebiotiky, a kapsičkám.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 12.prosinec 2016, 14:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Jste hodna, ze na neho myslite. Diky:-) Ja se taky snazim. Kdysi jsem delala kurz reflex. terapie a Reki, tak jsem si koupila knizku o aplikaci na zviratka. Intuitivne si pro pomoc chodi. Dnes rano se trochu ofrnoval nad kapsickou, granule zere. Snad mu to vydrzi, mel totiz rad zmenu. Ohledne tech bylinek, to se tam vcera vice mene jen tak otiral. Ale diky za odkaz, podivam se. Ony tyhle kocky, co vyrostly venku, maji myslim na toto instinkt. To by v prirode neprezily. On ho ma, otazkou ale je, jestli ho pouziva i v byte. Je tu takovy "umrtveny" oproti venkovu. Proto take par kytek slo pryc. O skodlivych potravinach vim, u tech bylinek si nejsem jista. Bohuzel s tim masem na tom asi neco bude, u starsich kocek. Ono asi je neco jineho, kdyz od mladi nezerou nic jineho, anebo pak na to ve starsim veku prejdou. Je to na ledviny napor. Take jsem chtela to nejlepsi... Tak zdravime a prejeme hezky den:-)

Daniela a Twisted Evil Honza

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 14.prosinec 2016, 18:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Danielko, jak se daří Honzíkovi? Stále si pochutnává na granulkách?
Napadlo mne, že tu kočičí trávu můžete kocourkovi nakrájet a posypat na granulky nebo na kapsičku, jestli bude mít potíž s tím ji rozkousat. Moje kamarádka kupuje kocourkovi trávu v tabletkách. Nebo místo trávy je na bezoáry v bříšku účinná pasta, např. Bezopet

Koupila jsem teď Katzen-Malz, 240 gr.
http://www.zoomaxik.cz/malt-pasta-na-traveni-proti-chomacum-ze-srsti-240-g

Kytky z bytu jsme rozdali po tom, co vet řekla, že kocour vypadá jako otrávený z kytek. On sice nebyl, jen potřeboval změnit antibiotika. Po těch prvních, co dostal, byl apatický a slintal, tak ho na první pohled zhodnotila, že to má asi z kytek. Já jsem si řekla, že by se to klidně mohlo stát někdy příště, tak jsem kytičky dala pryč. Kočky mi jsou přednější. Kytky jsou dost nebezpečné, také i ta miska pod květinou obsahuje jedovatou vodu z kytky. Nebo i voda z vázy s řezanými květinami může kočku lákat. Je také jedovatá. Známé kocour se pustil do krabičky s orchidejí, a má z toho zničené ledviny, hodně bohužel. Je na tom zle.
Zde je seznam jedovatých a jinak nebezpečných rostlin pro kočky:

http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/219

Jsem vypsala možná nebezpečí pro kočičky, ale i to je mnohdy příčinou nemoci ledvin. Někdy je to zbytečné, dalo by se něčemu předejít, když o tom víme.

Přeji hezký večer, Marcela & kočky happy10

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 14.prosinec 2016, 20:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkujeme za optáníSmile Honza je celkem v pohodě, žádnou změnu oproti dřívějšku nevidím. Dnes mu přišel balík, kapsičky RC, co měl od veta, a ze stejné řady i konzervičky - paštiky. Na ty se vrhnul a dal si i nášup. Jen se mu to trochu patlalo po tlamě, tak jsem tam přidala granulky. Kupodivu je míň vybíravý než předtím. Doufám, že mu to vydrží. Hills jsem vzala jen na zkoušku a ještě jsem mu je nedala. Vážila jsem ho a má skoro stejně jako na veterině - tehdy 4,90, teď 4,80. Tedy pokud je to dobře zvážené, musím na váhu lézt s ním, a pak odečítat:-) Hlavně ale díky za ten seznam, docela mi zatrnulo s třešní. Máme barborky a Honza rád upíjí z vázy, někdy to neuhlídám. Orchideje jsou známé, i cibuloviny, stejně tak vánoční hvězda, tu jsem oželela. Snad se nic nestalo, měním vodu každý den a napil se jen párkrát. Totéž mi dělal na jaře s břízou, láká ho to. I když má přístup k vodě na několika místech.
Ohledně kočičí trávy, je dost ostrá. Spíš mu koupím semínka a nechám je naklíčit, tuším oves. S pastama a tabletama máme dost špatné zkušenosti, nechce je. Kdysi jsem je také zkoušela. Naštěstí nemá dlouhé chlupy, tak to snad nebude tak dramatický...
Hezký večer
D + Twisted Evil

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.prosinec 2016, 20:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý večer, Danielko, jestli můžete, dejte si vázu na místo, kam se Honzík určitě nedostane. Je to jistota a budete klidnější. Když víte, že z ní upíjí.
Totiž s těmi jedy je to tak, že se v těle kočky hromadí a sčítají, bohužel neodchází, nevyčistí se. V tom je rozdíl mezi lidmi a kočkami.
I když denně vyléváte, měníte vodu, ten jed v tom je, opravdu kocourkovi to přitěžuje.
Otrava se projevuje v ledvinách. Tomu kocourkovi naší známé se otrava z kytky projevila na ledvinách. Najednou měla nemocného kocoura jen kvůli tomu, že snědl kousek kytky, vlastně zbytečně! Také jsem si myslela že se otrava projeví spíše na játrech, ty alespoň regenerují.
Buďte opatrná, voda kočky láká a rádi popíjí z čeho se dá. Zkuste mu dát na pití místo misky vyřazený hrnek. Ten se mu bude moc líbit, protože se pohodlně napije bez velkého sklánění hlavičky Idea

Přeji hezký večer! Marcela a kocour Oliver s kočkami happy10

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 17.prosinec 2016, 8:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den Marcelko, trochu jsem cestovala, tak odpovídám až teď. Honza je v pohodě, kupodivu mu dieta chutná, nejvíce paštika z té ledvinové řady RC. Žere ji nejen čerstvě otevřenou, což se obvykle nestávalo. Barborky jsem nahoře ucpala igelitem, tak se k tomu nedostane. A zřídila mu vlastní džbán bez barborek:-) Je zajímavé, že z misky se moc nenapije a hledá jiné zdroje, hlavně kohoutky. Tam vydrží sedět a pozorovat kapičky. Hlavně, že nepije a nečůrá víc než obvykle. Teď mu přišel Renavast, což je přírodní doplněk stravy na selhávání ledvin u koček. Našla jsem to v diskuzích na internetu a má to mít velmi dobré výsledky. Veterinářka mi to potvrdila, bez ověření bych mu to nedala. Tak uvidíme, jestli to pozře. Většinou, když něco voní jinak, než obvykle, jde od toho. Ještě bych Vás pak chtěla poprosit o radu, začátkem ledna jdeme na kontrolu a máme přinést ranní moč, odeberou ji samozřejmě i tam, ale asi to není moc příjemný. Tak jsem si říkala, že by to chtělo nácvik. Že bych pod něho něco strkala, to si nedovedu představit, spíš pokrýt podestýlku nějakým igelitem - třeba tím tenkým malířským, a pak to slít. Anebo ji vyndat úplně. Máte s tím nějaké zkušenosti...
Hezký den Vám i kočičkám
D + Twisted Evil

Lísinka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 17.prosinec 2016, 9:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Na zachycení moči existuje dobrá vychytávka-speciální stelivo které neabsorbuje.Jsou to vlastně tvrdé kuličky které se nasypou do čistého záchodku a kočce navodí pocit běžného steliva.Moč zůstane v tekutém stavu v misce.Zakoupit lze na veterinách.
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 17.prosinec 2016, 14:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za tip, už jsem si to našla na netu:-)
D.

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 17.prosinec 2016, 15:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Když jsem ještě nebyl "ledvinář"...

https://www.facebook.com/daniela.simkova/videos/10204418519933468/

Twisted Evil

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 17.prosinec 2016, 16:51    Předmět: Odpovědět s citátem

S odebíráním moči mám zkušenost s naším kocourem, který se ochotně vyčůrá do úplně prázdného záchůdku. Rád experimentuje. Dokonale jsem vyčistila záchůdek, vysušila papírovými utěrkami a dala jsem na obvyklé místo. Až po chvilce jsem přišla s těmi speciálními kuličkami, jak o nich píše Lisinka. Už jsem je ani nemusela použít, protože Oliver už se mezitím vyčůral. Tak jsem jen natáhla moč do injekce a zanesla do laboratoře. Psala jsem to zde vícekrát, tak se omlouvám... Prostě je to laboratoř pro lidi a dělají také veterinární rozbory. Sami si sváží z veterinárních ordinací vzorky na vyšetření. Tímto způsobem přes veta jsem platila 350 kč a jen jsem se dozvěděla, že má struvity, nic víc. Takhle, když si zařídím sama, pouze to odnesu do té laborky sama a řeknu, co přesně chci, že komplet vše a ještě se zaměřením na struvity a oxaláty, tak jsem platila 36 korun za všechno a měla jsem od nich konkrétně vypsané všechny hodnoty, pH, cukr, zda je v moči krev.... za dvacet minut. Vy byste si řekla, že potřebujete tohle vše a ještě hlavně prozkoumat ledviny. V laborce jsou přesná měření. Pak ukážete napsané hodnoty u veta.

A s tím odběrem jsem kočce, která nereagovala na prázdný záchůdek, nasypala stelivo, které používáme, sundala vrchní kryt od záchůdku a čekala jsem až půjde. Jak začala hrabat, už jsem běžela s vyřazenou naběračkou a dala jsem ji zezadu pod ní. I když je kočička jinak opatrná, tak tohle ji vůbec nevadilo a v klidu se vyčůrala. Tohle bych doporučila s Honzíkem. Jen pozor na to, abyste tu naběračku nedala hluboko do steliva, tím byste nabrala i trochu steliva a bylo by to k ničemu. Takže si připravte obyčejnou, spíše mělčí naběračku. Jak začne čůrat, tak v tom okamžiku v klidu vyzkoušejte. Určitě se podaří.. Každá kočička se nevyčůrá do bílých kuliček, to už vím. Jsou pro ni neznámé a je jich málo, nepokryjí ani dno.

V laboratoři mi řekli, že ta moč nemusí být do dvou hodin u nich, jak jsem si myslela, že prý lidi k nim posílají i poštou, tak to je den a pár hodin... asi čím dříve, tím lépe, ale není nutné časově šílet. Bude stačit odebrat večer a ráno odnést k rozboru. Nebo přes den a v laboratořích bývají do 17-18 hodin. Najděte si nějakou poblíž přes internet, zavolejte si tam pro informaci.

MOČ NEDÁVEJTE VŮBEC DO CHLADNIČKY, ANI NA CHVÍLI, MUSÍ ZŮSTAT V POKOJOVÉ TEPLOTĚ - I PŘES NOC !! Toto je důležité, mi řekli v laboratoři.
Třeba můžete tu nataženou moč v injekci dát-postavit do kelímku, tak, aby se nevylila, stříkačkou nahoru. Překryjte čistým igelitem nebo i papírovým kapesníčkem, jakkoliv...

Ještě k té barborce-třešni. Může se stát, že Honzík se bude snažit dostat přes igelit a povede se mu při tom shodit vázu. A je hned průšvih. Celá větvička je jedovatá... já bych dala mimo dosah, jedině tak máte jistotu. Promiňte, že Vám radím Smile Jsem s kočkami opatrná a snažím se předejít problémům, když to jde.

Moc zdravím, přeji vám oběma hezký večer happy10

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 17.prosinec 2016, 18:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky, asi to chce zkusit předem, co zabere. Jdeme tam až 9.ledna. Zatím mám pod podestýlkou vložku, kvůli úklidu. Tak budeme experimentovat. Barborky dám pryč.

Za rady jsem ráda, máte víc zkušeností Smile

Hezký večer
Daniela

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 17.prosinec 2016, 19:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyzkoušejte to co Vám radí MarcelaU s Lisinkou. Pokud by to selhalo, zkuste použít akvarijní kamínky (co nejmenší velikost) - dají se sehnat v OBI. Musíte je pořádně proprat horkou vodou a vysušit. Objem toho balení kamínků je asi 2,5l, takže by Vám měly zaplnit záchudek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lísinka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 18.prosinec 2016, 10:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Těch falešných kuliček je v sáčku opravdu málo,chce to tak 2-3 balení.Po důkladném vyprání v cedníku proudem vody je lze používat neomezeně.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 114, 115, 116  Další
Strana 115 z 116
Přejdi na: