KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Víte o tom,že je Diffusil toxický pro kočky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Víte o tom,že je Diffusil toxický pro kočky?
ano
11%
 11%  [ 2 ]
ne
88%
 88%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
Adéla o.
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: pá 31.srpen 2007, 16:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,máme kočičí miminko - kluka- asi 2,5 měs (možná 3měs) když přišel celej unudlanej a uslzenej datum narození na sobě opravdu neměl. Teď už je celkem v pořádku, je to pohodový zvířátko ale píšu to hlavně pro to, že jsem si přečetla jak dopadl kocourek po ošetření diffusilem a i když vím, že to není žádná náplast, nejspíš právě tenhle příběh zachránil tohle naše miminko. Od veterináře jsme totiž dostali přípravek Bio Kill ad us. vet.(účinná látka Permethrinum 250mg/100ml) a jen díky tomu, že řešíme i věci jako neustále špinavý uši, kýchání nedošlo na veterinářův pokyn:"Postříkejte ho tím až bude celej mokrej." Tak teď nevím jestli mám vyměnit veterináře a nebo, jestli je tenhle přípravek natolik "naředěný" že mu neuškodí. Pokud máte zkušenost, prosím poraďte.Jestli mu to totiž může uškodit, tak ho zachránilo patrně jen to, že jsem neměla to srdce ho při tom všem kapání do nosu (otrivin pro děti), čištění uší a "mazání" očí navíc cákat nějakým sajrajtem a pak taky to,že jsem si přečetla že tam píšou "Nepoužívat na kočky" a i když jsem si původně myslela, že se tak výrobce jen "kreje" pro každej případ a že veterinář přeci ví co říká (!!!) radši jsem začala hledat víc info... Omlouvám se pokud mám hloupé dotazy ale o kočkách vím takové minimum, že by se za to nejspíš mělo stydět i dítě na prvním stupni ve škole. Nikdy mě totiž nenapadlo, že budu mít kočku-u babičky se kočka brala jako zvíře, který chytá myši a žije o rohlíku namočeném v mlíku.Ale teď po skoro měsíci soužití s tímhle malým lumpem jsem zjistila, že i ve svém věku tohle "nezajímavé" zvíře strčí svou inteligencí do kapsy leckterého psa... Díky předem.
[/b]

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marketad
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 25.říjen 2007, 15:27    Předmět: Nepoužívat ! Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tento přípravek konkrétně neznám, jen podle jména...
Pokud je v něm napsaný takový obsah permethrinu a ještě je tam přímo od výrobce uvedené že není pro kočky, tak je to myslím jasné !
NEPOUŽÍVAT Exclamation
A veterináři lze doporučit vzít si učebnici veterinární medicíny a začíst se do některých kapitol tohoto se týkajících.
Já osobně bych změnila veterináře...
Zkuste se podívat i na totožnou diskuzi která probíhá na modrém kocourovi ( www.modrykocour.cz) a tam se dozvíte něco víc, např. kolik obsahují permethrinu preparáty, které jeden výrobce antiparazitik doporučuje kočkám (bohužel Sad )
Diskutují tam také někteří lidé, kteří by Vám mohli sdělit více než já v současné chvíli.
Může Vás hřát pocit, že jste své kočce zachránila život nebo přinejmenším předešla vážným zdravotním koplikacím .
Mějte se pěkně
Markéta Dosoudilová

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marty
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 26.říjen 2007, 16:44    Předmět: Re: Nepoužívat ! Odpovědět s citátem

Marketad napsal:
Dobrý den,
tento přípravek konkrétně neznám, jen podle jména...
Pokud je v něm napsaný takový obsah permethrinu a ještě je tam přímo od výrobce uvedené že není pro kočky, tak je to myslím jasné !
NEPOUŽÍVAT Exclamation
A veterináři lze doporučit vzít si učebnici veterinární medicíny a začíst se do některých kapitol tohoto se týkajících.
Já osobně bych změnila veterináře...
Zkuste se podívat i na totožnou diskuzi která probíhá na modrém kocourovi ( www.modrykocour.cz) a tam se dozvíte něco víc, např. kolik obsahují permethrinu preparáty, které jeden výrobce antiparazitik doporučuje kočkám (bohužel Sad )
Diskutují tam také někteří lidé, kteří by Vám mohli sdělit více než já v současné chvíli.
Může Vás hřát pocit, že jste své kočce zachránila život nebo přinejmenším předešla vážným zdravotním koplikacím .
Mějte se pěkně
Markéta Dosoudilová

Také si myslím, že je to téma na širší diskusi. Rozhodně bych neměl důvěru k veterináři, který nabízí levná antiparazitika od "neznačkových" výrobců. Pochopil bych to maximálně v případě absolutně nemajetného majitele většího počtu koček, ale i takovému lze nabídnout lepší řešení. Na antiparazitárních preparátech rozhodně nešetřit za každou cenu a držet se osvědčených značek (Bayer, Merial, atd.). Bohužel dodnes se u nás najdou veterináři, kteří zkazí i jednoduché vakcinační schéma nebo odblešení...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 05.listopad 2011, 23:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Adrifinel, přečtěte si s maminkou toto téma od začátku. Vím, že je to moc smutné, ale také poučné pro všechny, co se staráme o kočičky. Myslím, že zrovna teď s vaším kocourkem by se snadno dala udělat nějaká taková chyba. Proto tě na nebezpečí chci tímto upozornit, abyste se nedostali do podobné situace, kdy už se nedá pomoci. Vše, co dáš kocourkovi na kožíšek, tak si olíže - s tím počítej a ochraň ho před zbytečným nebezpečím a takovým neštěstím Embarassed

I KDYŽ SE VYSTŘÍKÁVÁ MÍSTNOST SPREJEM PROTI BLECHÁM, KOČKA V TÉ MÍSTNOSTI NESMÍ BÝT NĚKOLIK HODIN - viz návod, ten je nutný si předem přečíst.

S blechami a svrabem se dá bojovat bezpečně pro kocoura Smile

Brick wall

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 05.listopad 2011, 23:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyměnit veta!!! Biokill je pro kočky jedovatý, dá se - prý - použít na psa, který si nemyje kožich jako kočka, nechat jen hodinu a psa vykoupat (na silné zablešení). Aspoň mi to řekla známá, že jí bylo doporučeno. Na mou odpověď, že je to jed, řekla, že její vet řekl, že jen pro kočky, pro psa to není úplně košer, ale dá se použít za daných podmínek. Na blechy vám měl dát Stronghold nebo Frontline, ale ta rada, "Postříkejte ho tím až bude celej mokrej." mi případá šílená. Postříkejte veta, nebo k němu aspoň už nechoďte. Po tom, co jeden řekl známé o umírajícím praseti: "Vy s tim naděláte jako s děckem, dyť je to kus flákoty, tu koupíte za dvacku," nemám o vetech žádné extra mínění. Rozhodně nejsou vševědoucí, každý rozumí něčemu. Ano, ano, kočky jsou mioc chytrá zvířata, těší mě, že jste na to přišla! Hodně štěstí s kocourkem!!!!

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.červen 2012, 1:34    Předmět: Odpovědět s citátem

POZOR PŘI ODBLEŠOVÁNÍ !!!
Dášenko a všichni, kdo odblešujete své kočičky BIOKILLEM a DIFFUSILEM! Obojí obsahuje PERMETHRIN, který je pro kočku JEDOVATÝ. Po nastříkání přípravku na kočku, si začne olizovat kožíšek - a tím se otráví Embarassed

Prosím přečtěte si toto celé téma od začátku. I když je to čtení na 5 stránek, vyplatí se věnovat tomu čas, protože získáte cenné informace a můžete zachránit kočičí život Idea Je to bohužel velice smutné čtení a napsané pro poučení všech chovatelů koček...

Nepoužívejte na zvířata výrobky s obsahem Permethrinu!

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.červen 2012, 9:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Prosím můžete někdo celé toto téma připojit jako odkaz k právě aktuálnímu tématu: Co je opravdu účinné na klíšťata? Jde o varování před použitím přípravků s obsahem Permethrinu!

Děkuji Smile

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 25.září 2014, 13:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky nastavenému mazání starších příspěvků zde, toto téma aktualizuji, aby nebylo dáno ke smazání.
Stále je plno lidí, co používají proti blechám u koček přípravky obsahující Permethrin. Bohužel ani prodavači v zooobchodech nevědí, že např. Bilokill kočku otráví Embarassed Sledujte složení jednotlivých přípravků a 100% se vyhněte všem obsahujícím Permethrin! Psům neškodí, ale kočky zabíjí.
Kočku může zabít i to, že se přípravek nastříká na pelíšky, na podlahu a kočka pak projde, nachytá se jí na tlapky, na kožíšek, olíže se... a je veliký problém Embarassed

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5
Přejdi na: