KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Víte o tom,že je Diffusil toxický pro kočky?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Víte o tom,že je Diffusil toxický pro kočky?
ano
11%
 11%  [ 2 ]
ne
88%
 88%  [ 15 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
Marketad
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: st 13.prosinec 2006, 15:34    Předmět: Víte o tom,že je Diffusil toxický pro kočky? Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Chtěla bych všechny majitele koček varovat před rizikem,které se skrývá v použití běžného antiparazitního prostředku...Exclamation
Je to dnes už čtrnáct dní co sme u našeho kocourka provedli antiparazitní kůru, protože jsme ho měli na hlídání přes víkend u rodičů a vrátil se k nám s hromadou blech.Ošetřili jsme ho přípravkem Diffusil,který je podle návodu výrobce určený pro psy a kočky.Ošetření jsme provedli přesně podle návodu.Přes noc jsme měli kocoura doma,(jisté tušení) aby byl pod dozorem,kdyby se něco dělo.Ráno byl v pořádku a tak jsme jej vypustili na zahradu.Když jsme se odpoledne vrátili z práce ,zjistili jsme, že kocour strašně moc sliní,je malátný,má lesklé oči a na první pohled bylo jasné,že je mu zle.. Uvažovali jsme , že ho mohl někdo otrávit,ale usoudili jsme,že si pravděpodobně olízal Diffusil z kožichu,je mu z něho špatně,ale že to přejde.Netušili jsme,jak strašně jsme se zmýlili. Sad Jeho stav se stále zhoršoval,odmítal stravu a jakoukoliv komunikaci s námi.Veterinář nám řekl,že po tak dlouhé době jsou toxické látky stejně již vstřebané v krvi a mnoho se udělat nedá.Buď přežije nebo ne. cry: S tímto faktem jsme se rozhodně nechtěli smířit.Začalo velké pátrání ohledně přípravku Difusil, o možné otravě a především o léčbě.Hledali jsme mezi veterináři,v odborné literatuře,mezi lidmi a na internetu..Zjistili jsme že nejsme žádná výjimka.. Exclamation
Diffusil skutečně obsahuje účinnou látku Permethrin,který způsobuje otravu u koček!!!

Více se dozvíte na http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1361
Dosoudilová

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ElenM
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 13.prosinec 2006, 17:13    Předmět: Odpovědět s citátem

info najdete zde http://www.kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?op=read&id=202
Věděla jsem o toxicitě Arpalitu. Často jsem byla svědkem, že byl ve Zverimexech doporučován jako prostředek pro odblešení kočky. Zvláště starším lidem, pro které byla koupě Frontline finančně nedosažitelná.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fluffy555
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 14.prosinec 2006, 14:49    Předmět: Odpovědět s citátem

to je svinstvo ezte ze sme vtedy ked mala cic blchy použili Frontline
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mumu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 14.prosinec 2006, 15:32    Předmět: Odpovědět s citátem

To je hrůza...já nemám slov.Říct,že držím palečky...to je ale velmi málo a moc to nepomůže.Hlavně vám děkujeme za informaci.Je moc důležitá.Víte,kdysi jsme ho koupili na kocoura,co ten dělal!!!Neměli jsme šanci na něj cáknout jen ždibínek a nakonec jsme to vzdali a koupili pudr.Dneska si říkám,že asi chudák věděl proč.Tehdy ale fakt nic jiného nebylo.Jenže to taky od revoluce dělají všechno daleko agresivnější,mám ten pocit.Možná se mýlím...
hossova
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 14.prosinec 2006, 21:32    Předmět: Neuveritelne!!! Odpovědět s citátem

Sakra jak je tohle mozne???!!! Nenavidim testovani na zviratech. Presto se to delalo, dela a delat bude..bohuzel. A tady je videt jak nesmyslne to je a kolik zviratek zbytecne trpi a umira naprosto bezduvodne. Jsem znechucena...
Petra P.
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 15.prosinec 2006, 0:47    Předmět: Odblešení Odpovědět s citátem

Při odblešování koťat a slabých (nemocných, zraněných) se mně jako nejšetrnější a nejosvědčenější osvědčil pudr Bolfo. U dospělých koček Frontline, Stronghold, celkem neznámý Kadox (dělá ho ta samá firma, co Calopet - Vetoquinol a nemá žádný zápach, což kočky dobře snášejí). Difusilem odblešuju byt, protože je levný - tzn. koberec a čalouněný nábytek, podlahy, které lze vytřít savem samořejmě ne. Nezapomeňte cca týden po odblešení odčervit, blechy přenášejí tasemnici.

Mumu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 15.prosinec 2006, 6:49    Předmět: Re: Odblešení Odpovědět s citátem

Petra P. napsal:
Nezapomeňte cca týden po odblešení odčervit, blechy přenášejí tasemnici.

To jsem nevěděla!
Musí se to i po Strongholdu ?
Moje Lili měla blechy,ne moc,ale trošinku,nejspíš jsem něco přitáhla domů já,protože číči ven nechodí.Ostatním se vyhnuly,asi proto,že ona je vždycky první u dveří se vítat.Protože nastal i čas na odčervení,vzala jsem ji k vetovi a aplikovali jsme Stronghold,aby to bylo všechno najednou.

Marketad
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 15.prosinec 2006, 8:11    Předmět: Šestnáctý den otravy Diffusilem Odpovědět s citátem

Dobrý den,dnes je to šestnáctý den otravy Difusilem...
Jakýmsi zázrakem se nám daří udržet slabou nitečku života našeho kocourka...Jen pro úplnost zde chci uvést články,které jsem pro nedostatek času(všechen čas mi sebere péče o kocourka)nemohla zároveň psát i na toto forum...Proto je zde zveřejňuji zpětně a dál vás budu informovat o jeho stavu snad již aktuálně...

6.12.2006
Dnes je to osmý den otravy.Po všech možných vyšetřeních jsme na tom následovně:kocourek je v kritickém stavu,dehydratovaný,s těžce poškozenými ledvinami,nervovým systémem,játry atd.... Má naordinované tyto léky:kortikoidy,ATB-Synulox,vitamíny skupiny B ve velkých dávkách na nervovou soustavu a krvetvorbu,infuzní terapii-směs aminokyselin na regeneraci ledvin,glukozu a hartmanův roztok,dále se do něj snažíme alespoň stříkačkou dostat rehydratační roztok a kalorickou výživnou pastu a když se daří tak i neslaný kuřecí vývar..Jenže odpověď na naši léčbu není téměř znát...Stále se potýkáme s obrovským sliněním,které neustává,s malátností,silným kašlem z důvodu zahlenění,na záchod si občas zajde,ale protože nepřijímá v podstatě už týden normální stravu,tak stolice je minimum(velice tuhá)velikosti kozího bobku,čůrá v podstatě jen po infuzích..Jeho stav se stále nelepší...Už si nevíme rady,rozhodujeme se o uspání..Jenže někdy se v průběhu dne stane,že má kocourek oči veselejší,dokonce za námi přijde a zdá se,že už bude lépe...
Vše se ale zase vrátí k horšímu.Toxicitu Diffusilu mi potvrdili tři veterináři a široká kočičí veřejnost.Psala jsem také na kočičí stránky www.kockaapravo.cz kde se můžete dozvědět o otravě Diffusilem více.Rádi bychom dosáhli toho,aby se tento výrobek stáhl z trhu,nebo alespoň přidalo upozornění,že je pro kočky toxický..
Náš kocour je na hranici života a smrti,všichni věříme ,že má duši bojovníka a nevzdá svůj boj o život..
Prosím, kdo mi může poradit některé další podpůrné prostředky pro úspěšnější léčbu...budu velice vděčná..
Stále čekáme na zlomový den, který rozhodne...buď se mu o dost přitíží a už nevstane a nebo přestane slinit,začne normálně dýchat a bude mít chuť do života...
Někteří veterináři doporučovali transfuzi krve,jiní zavrhovali.Někteří radili transplantaci ledvin-což v podstatě znamená amputaci jedné a zachování druhé(přestože poškozené)-neumím se představit,že existuje dárcovství orgánů u koček..
Prostě jsme ve slepé uličce,na pokraji zhroucení a vyčerpání všech možností a sil... Crying or Very sad
Pomozte prosím alespoň svoji radou..A také mezi své kamarády,majitele koček a známé rozneste zprávu,že pro odblešování jsou vhodné jiné přípravky než Diffusil...Jejich péče o kočičku myšlena pro její dobro se může ze dne na den proměnit v boj o holý život....
Dosoudilová

8.12.2006
Dnes je to desátý den otravy.
Stav kocourka se stále nelepší. I přes veškerou péči a úsilí je ve zbědovaném stavu.Vyhublý a vyčerpaný.Dnes se mi podařilo zajistit další infuze...Kocourek už zhubl o kilo a půl a dostat do něj alespoň stříkačku vody nebo vývaru je tak na dvě hodiny práce..Bohužel včerejší den se mu zase přihoršilo.. Crying or Very sad Stále více kašle.. obáváme se zánětu plic i přes podávaná ATB,oči má uslzelé s hromadou "ospaleki-mnohokrát denně mu je proplachuji borovou vodou..Nejhorší příznak který se nám ale objevil je to,že z úst se začíná šířit dosti nepříjemný a agresivní zápach.To stejné moč.
Jasná známka selhávání ledvin.. Crying or Very sad večer jsem volala veterináři a konzultovala s ním současný stav, a vlastně i případné uspání. Crying or Very sad
On ale naznal ,ať se ještě nevzdáváme, pokračujeme v terapii - že u koček je to kolikrát nevyzpytatelné...
A tak jsme přečkali další krušnou noc.
Dnes se mi podařilo do kocoura dostat dvě stříkačky kuřecího vývaru,stříkačku čaje na ledviny,5 ml kalorické pasty...
Zdá se,že je to takové střídavo oblačno..
Dokonce i čůral a kadil Exclamation
měla jsem z toho obrovskou radost - zase ožily naděje na uzdravení Rolling Eyes
Teď je mu ale opět hůř-má záchvaty kašle,strašně se při tom dusí,nemá sílu na to něco vykašlat..A oči má tak unavené....
Crying or Very sad
Nesmíme to vzdát...
Děkuju za reakce a odpovědi na můj příspěvek...Ohledně té petice a nějakých kroků ke stažení výrobku Difusil pro kočky z trhu jsem plně odhodlaná,ale v současné době jsem plně vytížená péči o kocourka..Musela jsem přerušit i práci,protože jen každé krmení je na hodinu a půl +péče o oči+podávání injekcí+aplikace infuzí+odsávání hlenů,čištění a umývání,atd...
Vzhledem k tomu že vlastním ještě dva psy a jednu kočku (maminka otráveného kocoura),kteří také potřebují nějakou péči a věnovaný čas, jsem na tom časově opravdu mizerně..
Rozhodně ale chci předem poděkovat těm, kteří se mě chystají podpořit a případně se podělit s podobnou zkušeností.
děkuju

Marketad
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 15.prosinec 2006, 8:36    Předmět: Otrava Difusilem Odpovědět s citátem

Myslím že je velice zajímavé vědět,že nejsme zdaleka ojedinělý případ otravy použitím některých antiparazitních přípravků Exclamation
Velice mě zaskočilo,že se o tom vlastně již dávno ví-nejméně již před třemi roky se vedly diskuze na internetu (www.kocky-online.cz) Exclamation
A co se změnilo Question
Vůbec nic Exclamation
Takto nebezpečné prostředky jsou dále v oběhu na českém trhu a další kočky jsou odsouzeny k pomalému umírání Exclamation
Jak je tohle možné???
Chtěla bych citovat p.Alici Oppovou z První společnocti za práva koček,která právě uvedla tento problém na světlo Boží před třemi roky na výše zmiňovaných stránkách..:
"Doporučujeme Vám odblešit své kočky níže uvedenými prostředky. Difusil obsahuje Permethrin, který je pro kočky nebezpečný. O stažení anitiparazitárních prostředků s Permethrinem ve Švýcarsku jsem informovala server kočky-online v březnu 2003, a sice v článku Pozor na odblešovací prostředky, kdosi tam připsal, že se tato látka v ČR nepoužívá (ale dodnes je obsažena i v Arpalitu). Zprávu jsem odeslala ÚKOZ a SVS, doposud bez odezvy. Na Difusilu je uvedeno použití pro kočky a chybí varování zřejmě ze nedostatečného výzkumu (cca 40 let byly kočky pokládány více méně za škodnou a veterináři se zabývali léčbou hosp.zvířat a psů) a pravděpodobně i z komerčních důvodů (DDT se v ČR používal mnoho let, přestože byl ve vyspělých zemích stažen z trhu pro závažné vedlejší - kancerogenní účinky). Náprava nastane, pokud poškození budou výrobce žalovat."

Cituji článek:
Pozor na odblešovací prostředky!
Jak prokázali švýcarští veterináři, mohou odblešovací prostředky i zabít. Jedná se o prostředky proti blechám, které obsahují nervový jed Permethrin
Alice Oppová (10.3.2003)

Kamarádka z Curychu mně poslala výstřižek z časopisu Saldo, kde varovali majitele koček před používáním odblešovacích sprejů obsahujících nervový jed Permethrin. Domnívám se, že by měli být varováni také čeští kočkomilové.

Zde je zkrácený překlad:

Veterináři z Toxikologického oddělení Veterinární a lékařské fakulty Univerzity v Curychu zjistili, že prostředky proti blechám, které obsahují PERMETHRIN, nervový jed ze skupiny PHYRETROIDE, vedou k těžkému poškození zdraví až k úhynu koček.

Vzhledem k častému olizování srsti dochází k intoxikaci. Typické příznaky otravy jsou: zhoršení kvality až ztráta srsti, zvracení, záchvěvy, třes, křeče, zpomalené dýchání a v některých případech hrozí i selhání plic (především u koťat, nemocných či starých koček). Nebezpečná je hlavně aplikace sprejem. Protiblešší obojky s touto látkou jsou většinou bez problémů.

Obchodní řetězec MIGROS ihned stáhl z prodeje volně prodejné protiblešší prostředky Neo Kill, MAX antiparasite a Selina antiparasite, které Permethrin obsahují.

(Zdroj: švýcarský časopis Saldo 19. únor 2003)

Jeden z komentářů:
Bohužel i v ČR se nachází výrobky s permethrinem a neni jich málo a na žádném neni napsáno nevhodné pro kočky ba naopak všude je psáno vhodné pro psy i kočky.
Je vidět jak ČR bojuje proti týraní zvířat, protože pokud víme, že to kočkám může ublížit tak je to týrání zvířete nebo ne?

Co Vy na to??Já nemám slov Evil or Very Mad
Rozhodně to nezůstane bez odezvy....

Mumu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 15.prosinec 2006, 8:54    Předmět: Re: Otrava Difusilem Odpovědět s citátem

Marketad napsal:
Náprava nastane, pokud poškození budou výrobce žalovat."

Cituji článek:
Pozor na odblešovací prostředky!
Jak prokázali švýcarští veterináři, mohou odblešovací prostředky i zabít. Jedná se o prostředky proti blechám, které obsahují nervový jed Permethrin
Alice Oppová (10.3.2003)

Je vidět jak ČR bojuje proti týraní zvířat, protože pokud víme, že to kočkám může ublížit tak je to týrání zvířete nebo ne?

Co Vy na to??Já nemám slov Evil or Very Mad
Rozhodně to nezůstane bez odezvy....

Fakt vás obdivuji,za tu výdrž a víru,musí to být hrozná zátěž i po citové stránce,nejen po té fyzické i hmotné.
Ano,také si myslím,že by to nemělo zůstat bez odezvy a navíc i s tou žalobou,protože jestli o tom ví(jakože na 100% ano) a přesto výrobce toto upozornění na výrobek nedal,pak dopouští trestného činu.
Nazvala bych to vzhledem k našim zákonům : úmyslné poškození cizí věci(přinejmenším)či poškození z nedbalosti,pokud by se neprokázal úmysl.
Kdyby byly naše zákony jiné a mohli dostat ublížení na zdraví,dali by si SNAD větší pozor.Jenže tomu moc nevěřím.Kolikrát takhle experimentují i s lidmi a je jim to jedno,hlavně že tečou peníze.

Marketad
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 15.prosinec 2006, 9:09    Předmět: Otrava Diffusilem Odpovědět s citátem

Dnes je to myslím patnáctý den otravy...
Je to už tolik dní..nekonečná řada...,že už ztrácím přehled,jak je to dlouho co jsme použili ten proklatý Diffusil...
Bohužel-žádné zlepšení..spíše naopak Sad
Vypadá to, že kocourek začíná svůj boj vzdávat..
Poslední dny je vleice slabý.Stále jen leží a spí,jen na krmení a injekce ho jakžtakž ještě probudím.Stále hubne,už váží jen dvě a půl kila (z původních čtyř) Exclamation
Máme problémy s krmením,už nechce vůbec spolupracovat,všechno vyplive zpátky.Těžké je to teď hlavně s aplikací injekcí-je tak pohublý,že stehení sval se u něj rovná malému snopečku velikosti prstu..Aplikovat injekci do takového "svalu" a netrefit se při tom do kosti je skutečně složitý úkon..Ještě že jsem zdravotní sestřička a vím co a jak..
Problém nastal i v podávání infuzí- flexibilní kanyla smí být zavedena v žíle max.3 dny (když se nějakým zázrakem podaří ji udržet průchodnou,při všech těch bojích dostat do kocourka nějaké to jídlo),pak musí být vytažena a zavedena do jiné žíly...
Ze začátku jsme to takto praktikovali,ale protože je to už tak strašně dlouho-vpichy na tlapkách se po zavedených kanylách vůbec nehojily,nebylo a není další zavádění kanyl možné,dokud se nezhojí tyto rány...A tak zase přibyl další šrám na kočičím těle...Obě nožky kryji sterilními čtverečky s ATB mastí a každé ráno a večer převazuji..Nicméně nám nastává nový veliký problém a to je dehydratace organismu.... Crying or Very sad
Také už nezvládáme dýchání...častý chrapot se mění v obrovské záchvaty kašle a dušení....
Někdy si říkám,že se na to už nemůžu dívat a začnu se přiklánět k tomu,uspat jej....
Ale on pak zase najednou vstane,dojde si na záchod a začne si olizovat tlapky a umývat se!!!
A člověk si zase řekne,že takhle přece nevypadá zvíře,které je na utracení...
Víte co udělal před dvěma dny??Také zrovna když to vypadalo velice špatně a mi měli již ruku na telefonu připraveni zavolat veterináře- pomalu vstal z ošatky od kamen, zašel si na záchod,vyhrabal ďolík,udělal potřebu,zase zahrabal Exclamation ,potom se vydal cestou k misce,kde baštila granulky jeho máma.Shocked
Nevěřili jsme vlastním očím!
Představte si,že se sklonil k misce,vzal tři granulky do tlamičky a rozchřoupal je ! Shocked Very Happy
Zajásali jsme,že je vyhráno Very Happy
Mysleli jsme si,že už bude obrat jen k lepšímu..
Náš optimismus trval ale jen do večera.Ráno totiž bylo vše při starém,dokonce ještě o kus horší.Nechtěl jíst,ani neotevřel oči.. Crying or Very sad
A tak bojujeme dál...

Romča
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 15.prosinec 2006, 11:04    Předmět: Re: Odblešení Odpovědět s citátem

Mumu napsal:
Petra P. napsal:
Nezapomeňte cca týden po odblešení odčervit, blechy přenášejí tasemnici.

To jsem nevěděla!
Musí se to i po Strongholdu ?
Moje Lili měla blechy,ne moc,ale trošinku,nejspíš jsem něco přitáhla domů já,protože číči ven nechodí.Ostatním se vyhnuly,asi proto,že ona je vždycky první u dveří se vítat.Protože nastal i čas na odčervení,vzala jsem ji k vetovi a aplikovali jsme Stronghold,aby to bylo všechno najednou.

Stronghold funguje jako odblešovadlo a odčervovadlo zároveň.

Markétko, je mi hrozně líto utrpení vašeho kocourka, držím vám palečky. Výrobce bych roznesla na kopytech! Být vámi, poradím se s právníkem.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marketad
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 15.prosinec 2006, 16:30    Předmět: Kocourek 13. den otravy Odpovědět s citátem

Lu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 15.prosinec 2006, 17:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Markéto, bohužel vám nijak nemohu pomoci, jen strašně držím palce, pěsti i tlapičky našeho kocourka, aby to ten váš kluk společně s vámi ubojoval a vrátil se do života. Musíte ho mít tolik rádi!
Mám doma stejného mourečka jako je ten váš. Je to hrůza a moc vám přeju, aby nastal alespoň malinký, ale trvalý obrat k lepšímu.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mumu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 15.prosinec 2006, 17:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Bože,já vás tak obdivuju,tohle bych nezvládla!
On věděl,kde se narodit a kde za něj bude někdo takhle moc bojovat!
Nevzdávejte to,když už vydržel takhle dlouho,musí vás mít strašně rád.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5
Přejdi na: