KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Podávání tabletky kočce

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 01.srpen 2020, 20:36    Předmět: Podávání tabletky kočce Odpovědět s citátem

Hezký večer milí kočaři,

podávat tabletku lze dvěmi způsoby, buď pomocí dlouhé pinzety vložit tabletku kočičce na kořen jazyku, čili hluboko do tlamičky, zavřít tlamičku, chvíli podržet zavřenou tlamičku, než kočička polkne a potom otevřít tlamičku a zkontrolovat jestli kočička polka tabletku.
A nebo rozdrtit tabletku na dřevěné destičce paličkou na maso, nožem seškrabat do misečky, do stříkačky nasát 2 ml vody nebo vývaru, vstřiknout do misečky s práškem, promíchat, až vznikne kašovitá suspenze, nasát suspenzi stříkačkou a vstřiknout kočičce do tlamičky.
Tento způsob podání je lepší, je rychlejší a zdá se mi, že Felinka ho lépe příjmá, protože, když jsem ji dávala tabletku pinzetou, tak se mi to střídavě dařilo na poprvé někdy na počtvrté a Felinka se na mne zklamaně dívala.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 01.srpen 2020, 23:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Na veterině mi prodali "aplikátor tablet pro malá zvířata". Funguje dobře, tabletku kočičce rychle "střelí" hluboko do otevřené tlamičky. Kočka hned polkne a je to. Já jí pak pro jistotu stříknu do tlamky trochu vody, aby prášek nezůstal někde viset.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: