KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Špinavá ouška
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 29.říjen 2019, 19:18    Předmět: Nemocna ouska Odpovědět s citátem

Hezký večer milí kočičí přátelé,

už jsme z veteriny doma, Felinka za odměnu, že byla celou dobu hodná dostala vařené kuřecí masíčko v kuřecím vývaru-už to má v sobě a teď se pečlivě umývá.
Jinak co na veterině? Popořadě: 23.10. Jsme byly na kontrole s oušky u dermatologa a protože jsem mu řekla, že při léčbě antibiotiky Otimix má většinou čistá ouška, ale, že se mi i párkrát stalo, že byla špinavá (vytírala jsem tmavě hnědý maz), tak koukl otoskopem do uší a najednou měla v ouškách střední množství sekretu, mírně zarudlý a oteklý zvukovod, vzal vzorek z oušek pod mikroskop na parazitologii a řekl, že kromě mrtvé zákožky jsou tam zase vajíčka zákožky a tak nám nabízel opět Stronghold. Ty vajíčka zákožky mne zarazily, protože měsíc nám tvrdil, že jsou tam mrvá, rozkládající těla zákožky a Felinka je celý měsíc, během léčby doma(nechodí ven), takže zákožku novou neměla, kde chytit. Tak jsem Stronghold odmítla a řekla jsem a jak to vypadá s bakteriálním zánětem, že nám celý měsíc neudělal cytologii, tj. odebere vzorek na sklíčko, obarví a podívá se pod mikroskop. Na to mi neřekl nic jen mi znovu tvrdil jak je potřeba dát znova Stronghold. Tak jsem mu řekla, že v léčbě budu pokračovat, až ju pořádně vyšetří, čili udělá kultivaci, stanovení citlivosti na antibiotika a nasadí cílenou léčbu. Na to mi řekl, že kultivaci můžem udělat hned příští den, tak to byla pro mne poslední kapka, protože kultivace se smí dělat nejdřív 10 lépe až 14 dní po dobrání antibiotik a né hned na druhý den po ukončení léčby ATB, protože pokud by udělal kutivaci hned po ukončení léčby antibiotiky, tak na kultivaci by se nic neobjevilo a byl by to tzv. falešně negativní výsledek a nám by to nepomohlo, ale hlavně, že by si za to nechal dobře zaplatit. Tak jsem se rozhodla, že se obrátím na veterinu, kam chodím už čtvrtým rokem nakupovat, byla jsem tam dvakrát s kočkama mých přátel a paní dotorky se sice nespecializují na dermatologii, ale snaží se dělat věci, tak, jak se dělat mají-to vím, protože než mne poznaly, tak, kdykoliv jsem přišla si něco koupit, tak mne zpovídaly a kladly mi na srdce ať si přečtu příbalový leták, ať je vše jak má být, takže dnes večer jsme byly u nich na parazitologii a cytologii a paní doktorka řekla, že ve vzorku pod mikroskopem nejsou vidět mrtvá ani živá těla zákožky a ani vajíčka a na cytologii má masivní nález koků, což jsou kulové bakterii a ojediněle neutrofily. Otoskopicky má v ouškách mírné množství tmavě hnědého mazu a ouška má rozškrábaná do krve-bohužel ji na to teď nemůžem nic dát, protože před kultivací nesmí dostat do oušek žádnou chemii.Kultivace se bude dělat 8.11. v 9,30h a vzorek se bude posílat do laboratoře v Německu, bude mě to stát kolem 2000Kč, potom, až příjdou výsledky dostane cílenou léčbu a moc si přeji, aby nám konečně zabrala.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 06.listopad 2019, 0:20    Předmět: Ouska a brisko Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

dneska jsme byly výjmečně dříve na veterině. Vyhledala jsem veterináře, protože Felinka od večera minulé středy kaká tak, že dvakrát až třikrát se snaží a nic z ní nevyjde, až na potřetí nebo počtvrté udělá pěknou hromádku, tak jsem ji nechala pro jistotu vyšetřit a naštěstí zácpa to není.Jsme domluvení, že pokud to bude přetrvávat, tak mám přinést vzoreček trusu na koprologické vyšetření, eventuelně by se ji vyšetřila krev. Dostaly jsme probiotika EnteroMicro na 16 dní půl tabletky(krásně jde rozdrtit na co nejemnější prášek a rozpustit v kuřecím vývaru a Felinka to všechno vypila a snědla masíčko, akorát to potom vyzvarecela, protože toho asi snědla moc najednou na lačný žaludek po 12hodinové hladovce). No a proti bezoárům máme pastu Malti-Soft Extra a tu mi s ní v konzervičce, tak jsem ráda a ještě má trávu.
Na ouška se taky dívala paní doktorka(dneska tam byla jiná paní doktorka, než, která nás vyšetřovala posledně. Tato paní doktorka se zabývá hlavně chirurgií měkých tkání a kočičí medicínou). Když viděla felinčina ouška, tak hned od pohledu řekla, že je to ušní svrab(suché a drolivé). Vzala nám vzoreček na parazitologii a cytologii. Na parazitologii pod mikroskopem nenašla mrtvou ani živou zákožku a ani vajíčka, ale říkala, že někdy se nepodaří udělat stěr, kde ty zákožky nebo vajíčka jsou. Podle ní je to nedoléčený ušní svrab. Říkala, že jedna pipetka na ušní svrab nestačí. Mají se dávat tři pipetky Strongholdu po 20 dnech(druhá dávka) a po měsíci (třetí dávka), aby se postihla všechna vývojová stádia. Máme to od ní naplánované, dnes jsme dostaly první dávku, druhou dostanem 26.11. a třetí dávku 24.12. a přitom máme čistit ouška dle potřeby.Takže to jestli Stronghold zabral budu vědět, až za tři měsíce, protože jedna dávka působí měsíc, čili koncem ledna budeme vědět s jistotou jestli to zákožka byla nebo ne(když to zabere a bude mít čistá ouška, tak to byla zákožka, když to nezabere, tak budem hledat jinou příčinu a pravděpodobně se kultivaci, už nevyhnem, tu budu chtít-dneska nám ji nedělala, protože na cytologii sice byly vidět koky, ale neutrofily, které tam viděla minule kolegyně, dnes pod mikroskopem nebyly vidět a paní doktorka, řekla, že kultivaci dělají, když jsou tam neutrofily-čili hnisavý zánět).Jinak se musím pochlubit, pochválila mi Felinku, že je to nádherná kočička s krásnou lesklou srstí a dobře živena:-).

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 08.listopad 2019, 0:05    Předmět: Ouska a brisko Odpovědět s citátem

Hezký večer,

protože miláček pil rozpuštěné probiotikum(rozdrcené na jemný prášek a rozpuštěno v malém množství vývaru) jenom v úterý a něco málo vypila ve středu, rozhodla jsem se, že ji rozpuštěné probiotikum budu dávat stříkačkou do krku a funguje to, má to v sobě a zajíst jsem ji to nechala kuřecím masíčkem, které tolik miluje. Tak nám držte tlapky, ať se ji to kakání upraví a nemusí se o to na víckrát pokoušet.Ouška jsou maličko špinavá, ale už se ji tolik nešpiní, ale paní doktorka říkala, že čistá je bude mít, až tak za dva měsíce, tak na nás myslete, ať se to povede a koncem ledna ať jsou ouška v pořádku.Jinak paní doktorka mne dneska přivedla na otázku pouštět nebo nepouštět Felinku ven, protože říkala, že jakmile ji pustím, může mi přinést ušní svrab znova od kočičí kamarádky. Dneska jsem nad tím přemýšlela a rozhodla jsem se, že ji ještě ven pustím, až skončíme léčbu, ale jestli bude mít během krátké doby zase svrab, tak ju přeléčíme a ven přestane chodit - ale to je ještě daleko, teprve jsme na začátku.

Přeji vám, ať vám poslední pracovní den rychle uteče a pěkný víkend!

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Přejdi na: