KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Ochrana proti klíšťatům ???
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.duben 2015, 11:04    Předmět: Ochrana proti klíšťatům ??? Odpovědět s citátem

Dobrý den kočkomilové,

mám na vás prosbu, svého miláčka Felinku jsem chránila pipetkou proti klíšťatům segreants green spot on, ale nefunguje, našla jsem dvě napitá klíšťata, tak jsem se chtěla zeptat čím - jakým prostředkem chránite svoje chlupaté kožíšky proti klíšťatům???

Děkuji.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.duben 2015, 12:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Už jsem našla odpověď, Vixenne psala v příspěvku odčervovací pasty, tablety, spot on, že BROADLINE je vše pipetka - jak na vnitřní, tak i venkovní parazity, vč. klíšťat, tak za chvíli naklušu na veterinu, mají ji za 220 Kč.
Hana Košťálová
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 07.duben 2016, 15:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den! Náš bílý kocour dostal minulý týden pipetu Broadline. Tím se značně snížil počet klíšťat, s nimiž se vrací ze svých vycházek. Přesto i teď nosí domů klíšťat na můj vkus až dost - pokaždé, když přijde zvenku, jich z něj sundám minimálně deset, většinou ještě nezakouslých. Samozřejmě mi asi nějaká uniknou a druhý den už jsou v kocourovi. Vloni to bylo podobné - ovšem ze tří kocourů tento jediný bílý nosil klíšťata navzdory jakémukoli přípravku. Druzí dva mourovatí sem tam klíště, tento celé jaro velké dávky. Letos nemám srovnání, o jednoho mouratého kocourka jsme přišli v listopadu a druhý je teď nemocný a chodí ven jen na krátké procházky v blízkosti domu. Napadlo mě, zda bílá barva nějak víc klíšťata nepřitahuje, nevíte? Popřípadě pokud máte zkušenost s podobnou situací a podařilo se vám ji vyřešit, budu ráda za sdílení. Děkuji!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 07.duben 2016, 16:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Já dávala Frontline pipetu (kočce, je sranda se ale trefit na místo, kde si to nebude olizovat), psovi dáváme tabletku (značku bych teď kecala, ale prodává to každý veterinář)... S obojky třeba nemám moc dobrou zkušenost, zkoušeli jsme různé značky, vždy stejně zvířata přitáhla klíšťata.. Ta tabletka je dobrá v tom, že to klíště se ani nenasákne, jakmile kousne, tak okamžitě chcípne, takže na psovi nacházíme vyschlá mrtvá nezakousnutá klíšťata

Kitty 2 (domácí kastrovaná kočička, momentálně 14 měsíců)

Lucky (venkovní černý kocourek, momentálně 6 měsíců, zatím nekastrovaný)
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 08.duben 2016, 15:34    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Ja som kúpila 0.5 l sprej Fyprist a striekam na 3 miasta.Ja si myslím,že množstvo kliaštov závisí od teploty mačičky.Naša Lady nosí najviac klieštov,tak isto Fifi.Na ostatných skoro nelezú,alebo ich len donesú nezakúsnutých.Po nastriekaní je pár týždňov pokoj.Ak kvitne levandula,tak ju pomrvým v rukách a namažem ich.
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.duben 2016, 22:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím Evelinas, píšete, že jste koupila Fyprist pipetku a používáte ji. To je fajn, ale Fyprist je to samé co Frontline, protože obsahuje stejnou účinou látku, akorát má jiný obchodní název. A já se snažím najít něco jiného než co obsahuje fipronil. Snažím se střídat účinné látky, aby si potvory klíšťata nezvykla. Vypadá to, že kromě přírodních látek (levandule, Geraniol, Segreans green spot on) a obojky nic nenajdu, protože na trhu jsou pipetky pod ruznými obchodními názvy, ale se stejnou účinnou látkou - fipronil. Psi to mají lepší, mají větší výběr než kočky.
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 14.duben 2016, 16:29    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Zdravím Ceníšek je to tak.Všetci mi 3 dni po poslednom nastriekaní priniesli 1 kliešta.Asi najlepšie zaberie v kombinácii s levandulou.Pomrvit v rukách a každý deň natriet kočičku.
Hana Košťálová
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 14.duben 2016, 21:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý večer, děkuji za tipy. Právě jsem z kocoura vytahala a sundala 15 klíšťat. Broadlinem jsme ho natřeli asi před deseti dny. Klíšťata sundaváme vždy, jakmile kocourek přijde zvenku, čili několikrát denně. Klíšťata buďto jen lezou po srsti, nebo jsou zakousnutá. Fakt je, že zakousnutá se po vytáhnutí nehýbou vůbec nebo jen málo a nejsou vůbec napitá. Takže asi ten prostředek nějak působí. Rozhodně zkusím tu levanduli, ještě mi nekvete, ale koupím si narychlenou.
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 15.duben 2016, 0:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky děkuji za typ.

Tady přikládám článek o pipetce broadline. Broadline pipetka je unikátní v tom, že obsahuje čtyři účinné látky, každá látka působí proti jinému druhu parazitů, takže se dá použít proti vnitřím(hlístice, tasemnice) i vnějším (blechy, klíšťata) parazitům. Obsahuje opět fipronil, který likviduje blechy a klíšťata, s-metopren zase likviduje blechy ve stádiu vývoje - larev a vajíček a další dvě látky eprinomectin a paraziquantel působí proti vnitřním parazitům. Konkrétně eprinomectin proti hlísticím a paraziquqntel proti tasemnicím. Výhodou tedy této pipetky je, že likviduje najednou vnější i vnitřní parazity. Nevýhodou naopak je, že obsahuje stejné látky proti klíšťatům a blechám jako je fipronil - (obsažený v přípravku Frontline, Fyprist) a s-metopren (přípravek Frontline combo) a další dvě látky působí proti vnitřím parazitům - konkrétně eprinomectin proti hlísticím a paraziquantel proti tasemnicím (obsažený v přípravku Drontal, Cestal). Výhodou přípravku je, že likviduje najednou vnitřní i vnější parazity, nevýhodou je, že hrozí, že potvory parazité si při častém preventivním používání zvyknou na účinné látky a přípravky s těmito látkami přestanou fungovat. Proto přípravek Broadline doporučuji použít při manifestujícím napadení parazity, nikoliv však ho používat často jako prevenci.
Za úvahu stojí zkusit používat kombinaci přírodních látek a nanášet je na zvířátko každý den, protože přírodní látky parazity nezabíjí, ale jen odpuzují, takže je potřeba přírodní látky pořádně vetřít do kožíšku (jak píše Evelinas).

Tady je článek:
http://mevet.cz/broadline-2/

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 15.duben 2016, 18:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja davam Frontline Combo. Celkem funguje, ale neni 100%, jako asi vetsina priravku. Rozdil je asi 1- 2 klistata za tyden a 5denne:-) Bohuzel jsem nedavno zjistila, ze to nema repelentni ucinek, takze kliste se neprisaje, ale leze o kozichu. Nevim jak je to u ostatnich pipet. Take ho potiram vyluhem hrebicku ve francovce...

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 18.duben 2016, 17:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Eli, výluh z hřebíčku je dobrý nápad. Extrakt z hřebíčku je obsažený v přípravku Segreants green spot on, který obsahuje extrakt ze šesti rostlin. Má to být nový přípravek, ale marně se ho snažím sehnat. Když ho objednám, pokaždé mi přijde Segreants green spot on jen s jednou složkou a sice s geraniolem - tj. starší typ Segreants green spot on.

Teď před chvíli jsem našla článek v angličtině o novém typu segreants green spot on - má správný název Sergeants Natures Guardian spot on,kde se píše, že tymiánový a mentolový olej je toxický pro kočky a způsobuje selhávání jater, tak tohle budu konzultovat s veterinářkou- to je pro mne novinka.

Tady je článek:
http://www.reviewstream.com/reviews/?p=15826

A tady je další článek o tom, že tymián jako rostlina není pro kočky jedovatý, dokonce jeho okusování může kočičce pomůct s trávením a vnitřními parazity, ale olej z tymiánu bychom měli dávat kočičce pod dohledem veterináře.

http://pets.thenest.com/thyme-plant-toxic-cats-10371.html

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 18.duben 2016, 18:58    Předmět: Odpovědět s citátem

A tady je ještě jeden článek o tom, že pro kočky je jedovatý i peppermintový olej, protože obsahuje fenol (ano, fenol je pro kočky smrtelně jedovatý).

http://essentialoilworld.com/essentialoilreviews/pet-health/essential-oil-safety-with-cats

Takže od snahy pořídit Sergeants NaturesGuardian Spot on složený z olejů ze šesti rostlin upustím.

Starý typ Sergeants green spot on s jednou složkou a sice geraniolem je pro kočičky bezpečný.

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 19.duben 2016, 4:54    Předmět: Odpovědět s citátem

To neznam. Ja si na leto dam do male francovky 20 -30 hrebicku a strikame se s tim cela rodina. U Honzy si to nastriknu na ruce a projedu mu kozich. Spot to nenahradi, ale ma to repelentni ucinek. Mam to od jednoho myslivce:-)

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 19.duben 2016, 5:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste k tem odkazum, hrebickovy olej je hodne silny. Tim jsem si lecila zub:-). Tohle je slabsi. Nicmene je to dost aromaticke, tak to na nej nestrikam primo. Ted jsme byli na tyden na venkove, tak jsem mu spot ani nedavala. Ten dostane az pres leto, kdy tam bude delsi dobu.

Hana Košťálová
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 19.duben 2016, 13:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, to je spousta nápadů a zkušeností, děkuju za ně. Včera mi kolega říkal, že koupili svému kocourkovi něco nového, co se dává do jídla a prý to vydrží tři měsíce působit. Ale nezná název, obal doma vyhodili.

Manžel včera navštívil veterináře - kromě toho, že Lotus přitahuje klíšťata, si pořídil taky ránu na tváři, tak ji léčíme - a Lotusovi nechal nasadit obojek proti klíšťatům a blechám, Bolfo. Mně se to moc nezdá, i já cítím, jak to smrdí, a říkám si, jak to asi musí zapáchat kocourovi. Fakt ale je, že od včera, kdy mu to dopoledne nasadili, do této chvíle přinesl jedno jediné klíště. Tak nevím. Kromě toho, jak má kocour ránu na tváři, je ten obojek od ní jen pár centimetrů, to se mi taky moc nelíbí. Ale třeba jsem jen přemrštěně opatrná.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3
Přejdi na: