KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Málo bílých krvinek (snížená imunita) - FIV u bytové kočky?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
R1
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: po 25.březen 2019, 18:27    Předmět: Málo bílých krvinek (snížená imunita) - FIV u bytové kočky? Odpovědět s citátem

Máme 10ti letého kocoura, který se k nám dostal z ulice jako zubožené kotě s kočičím svrabem, rýmou a špatným zažíváním (měl jícen a žaludek samý vřed). Podařilo se ho vypiplat a je z něj krásný 5kg kocour. Jen má celý život dietu - granule Royal Canin Gastro Intestinal, po všem ostatním má průjmy... Jednou za čas i přes dietní krmivo průjem přijde (řidčí stolice), tak nasadíme na 3-5 dní Entizol a zase je vše v normálu. Před týdnem to právě zase začalo, akorát s tím rozdílem, že Entizol tentokrát nezabral. Průjem se zhoršoval, prakticky kadil jen hnědou vodu s hlenem. O víkendu už začal i zvracet, nejprve granule, pak i makrelu, díky které jsem do něj prášek vždy dostala. Pak už jen šťávy a pěnu. Dnes ráno jsem tedy jela k vetovi, na rentgenu žádné cizí těleso (na chlupy má pravidelně Bezopetku nebo tablety kočičí trávy). Dehydrovaný zatím mírně, tak nemusel zůstat na kapačky. Krevní rozbor: ledviny OK (hurá!), játra OK, cukr OK, ale málo bílých krvinek - měl by mít hodnoty 7-17 a má pouze 2,4 Sad Jedná se o panelákového kocoura, ven nechodí. Nic se u nás nezměnilo, stále stejná strava, nenastydl atd... Padla možnost, že se jedná o tzv. kočičí AIDS. Konzultovala jsem s paní z útulku, který navštěvuji, a která mi řekla, že za její 15ti letou "praxi" se snad nesetkala s tím, že by se tato diagnoza objevila u bytové kočky, spíš u venkovních - nechává všechny přijaté kočky na FIV, FEP i FeLV testovat. Kocourek nepřišel do styku s jinou kočkou, přišel k nám k tehdy dvouleté kočce, žijí spolu takhle prakticky 10 let - od té to asi nemohl chytit.
Máte někdo zkušenost, že by došlo náhle ke zhoršení imunity u bytové kočky, že by dostala FIV?? Nebo je možné, že měl kocourek FIV odmala, jen se to projevilo až nyní v 10ti letech? Ale z jakého důvodu, když se nic neobvyklého nestalo?
Problém je v tom, že nemá chuť k jídlu, jindy granule zhltal tak rychle, že občas hned vyzvracel a zase snědl (zřejmě si pamatoval, jak hladověl jako kotě, tak prostě takhle hltal vždycky, aby mu to druhá kočka snad nesnědla). Dnes snědl z ruky jen 7 granulí, z misky je sám nechtěl. A pak dvě kolečka šunky natrhaná. Vodu pije normálně. Je víc přítulný než obvykle (a to je to velkej mazel), ale potulí se chvíli, pak si jde lehnout na zem, zase přijde, pak zaleze do šuplíku, kam se schovává, když je na chodbě nějaký hluk).... prostě se mi nelíbí ani jeho chování... byla jsem s kočkama dnes doma, abych ho pozorovala, druhá kočka klasicky celý den prospala, on byl jakoby na trní...
Nemusím snad ani říkat, jaký mám strach, co to je a co bude...
Prosím o rady, pokud zde někdo s podobným příběhem je... anebo o psychickou podporu, té není nikdy dost...
Děkuji Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 25.březen 2019, 19:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi to nepomůže, ale zkuste se třeba ještě zeptat na veterinární poradně Modrého kocouře.
https://www.modrykocour.cz/

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 25.březen 2019, 19:38    Předmět: Re: Málo bílých krvinek (snížená imunita) - FIV u bytové koč Odpovědět s citátem

R1 napsal:
Nebo je možné, že měl kocourek FIV odmala, jen se to projevilo až nyní v 10ti letech? Ale z jakého důvodu, když se nic neobvyklého nestalo?

Ano, je možné, že kocourek mohl mít FIV od mala(přinesl si FIV z ulice), některé kočky, které mají FIV jsou schopné žít několik let bez příznaků.

https://www.metropolevet.cz/fiv/

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 25.březen 2019, 19:56    Předmět: FIV Odpovědět s citátem

Sem na fórum chodila Evelinas z Košic, která měla nemocného kocourka FIV. Pokud si pamatuji, tak žil s FIV dlouho, ale pak přestal jíst a lékaři Evelinas doporučili uspání. Tak Vám držím tlapky, aby se Váš kocourek rozjedl. Zkuste mu udělat kuřecí vývar bez cibule(pro kočky jedovatá) a přefiltrovaný přes utěrku(tím se zbavý drobných kostiček) a na dno vývaru, mu můžete dát kousky uvařeného kuřecího masa. Vím, že Evelinas psala, že zkoušela dávat kocourkovi - Calopet pastu.:
https://www.veterinarnipece.cz/calopet-1306.html

Hodně na Vás myslím a držím všechny tlapky, aby Váš kocourek začal zase jíst!

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 25.březen 2019, 21:14    Předmět: FIV Odpovědět s citátem

Pokud si nejste jisti, můžete nechat udělat PCR vyšetření krve, který buď nalezne nebo vyvrátí genetickou přítomnost viru v krvi kocourka.
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.březen 2019, 6:46    Předmět: Odpovědět s citátem

My jsme měli nedávno trávící problémy u Budulína (9 let) zničeho nic začal mít krvavý průjem a zvracel krvavé hleny. Skončili jsme na kapačce(ambulantně) dostal injekci proti zvracení a průjmu a antibiotika. Dietní stravu z veteriny i doma uvařené kuřecí odmítal, s rýží už vůbec. Asi třetí nebo čtvrtý den už jsem o něj měla šílený strach tak jsem rozmrazila kousek kuřecích prsou a v kočičákovi to zmizelo obratem. Přidávali jsme i Probican. Zkusila bych kočičákovi nabídnout něco co mu chutná a nezhorší mu problémy. Držíme všechny palce a tlapky
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.březen 2019, 10:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jsem chtěla napsat, že na veterině, ať lidé přišli se psem nebo kočkou, většina hlásila že jejich zvíře zvrací a má průjem, takže zřejmě nějaká infekce mezi zvířaty řádila a možná ještě řádí. I když kocourek žije jen doma, nikdy nevíte, co si přinesete domů na botách Sad . U nás to naštěstí už odeznělo, pomalu se vracíme k normální stravě. Naštěstí to ani nikdo další nechytl. Podle mně Probicanem nebo obdobnými probiotiky určenými pro zvířata nic nezkazíte. Pokud by se stav nelepšil, nechala bych udělat to vyšetření krve.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: