KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Péče o kočku před narkózou a po narkóze

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 03.březen 2018, 23:32    Předmět: Péče o kočku před narkózou a po narkóze Odpovědět s citátem

Na jaře 2012 (19.3.) večer mne běželo hlavou jestli můžu Felince dát napít před narkózou a co může jíst po narkóze, protože veterinářka, s kterou byla domluvena kastrace (bohužel kastraci neprováděla tehdejší naše paní doktorka, ke které jsme chodily od 19.10.2011, ale prováděla ji její kolegyně) to neřekla.
A tak jsem na netu našla moc pěkný článek o tom jak připravit kočičku na narkózu a jak se o ni starat po narkóze(bohužel tento článek už není na netu).

Dočetla jsem se, že kočička by neměla před narkózou moc pít, aby nezvracela, ale mělo by se jí dát trochu napít, aby měla zavodněné ledviny, a to proto, až ji bude po operaci odcházet anestetikum z těla přes ledviny, tak, aby se ledviny nepoškodily.

Po kastraci nedostala žádné jídlo, až druhý den ráno a sice žádné tvrdé granule, ale uvařené kuřecí maso, rýži, kukuřici, mrkev (a snědla všechno Smile ). Vodu měla k dispozici volně a nechala jsem to na Felince jestli se půjde napít.

Tady je moc pěkný článek o tom jak připravit kočičku na narkózu a jak se o ni starat po narkóze:

http://www.vetcentrum.cz/stodulky/lekar/787/predoperacni-a-pooperacni-pece-u-psu-a-kocek

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: