KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Návlek na kloub s motýlí kůží

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hadíprincezna
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 08.únor 2017, 15:34    Předmět: Návlek na kloub s motýlí kůží Odpovědět s citátem

Prosím o radu na nějaký zázrak ,tedy nějaký návlek který by se lehce nastáhl na zřejmě již nevyléčitelné klouby zadních nožiček,ty na kterých kočka sedí,které mají po dlouhodobém zánětu masa už jen takzvanou motýlí kůži a často při jakémkoli pohybu praská a krvácí. kočička vše olíže a při použitém návleku z prstu rukavice to hned sundá.Už jsme všichni bezradní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 08.únor 2017, 18:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Chodíte s kočičkou k veterináři? Jak ji léčíte ... zánět masa, jak píšete, si neumím úplně představit. Je po nějakém úrazu nebo jak se to projevilo. Napište prosím.
Vím, že na špatně hojící se rány mají u veta takový červený gel, extra hojivý, kterým se potře bolavé místo, tím se rychleji zhojí. Neznám název gelu, když se zeptáte, tak určitě budou v ordinaci hned vědět. Mohla byste si koupit trochu toho gelu i na domácí ošetřování, natáhnou něco do stříkačky, stačí pak 1x nebo 2x denně potřít bolavá místa a ovázat. V lékárně si koupíte gázu - poradí co je pro kočičku nejlepší. Pak na to ovázané se dá navléct tzv. pruban - dostanete za pár korun v každé lékárně. Vypadá to jako elastický obvaz, je to takový návlek, který se snadno nasadí na nožičku. V lékárně paní přede mnou kupovala pro psíka na omrzlý ocásek, platila asi 20 korun a měla na nastříhání na několik převazů. Mají různé velikosti, domluvíte se v lékárně. Řeknete, že je to na kočičí nožičku.

Doporučila bych dát kočičce límec, aby si sama nesundávala obvaz nebo neolizovala ránu. Aspoň na čas, než se trošku začne hojit. Pokud ji máte pod kontrolou, může mít ten límec kratší dobu ze dne.
Ovšem je potřeba dbát na to, aby kočička mohla pravidelně a dostatečně jíst a pít!!, protože to s tím límcem moc nejde. Já jsem dala pití do vyššího kalíšku - hrnku a na tácek, že kdyby se voda vylila, tak aby zůstala na tácku. Ten hrnek nebo kalíšek by měl být užší než jak je vpředu rozevřený límec, jedině tak se kočička dostane k vodě v hrnku. Vyzkoušejte to...

Určitě se kočičce dá pomoci, aby se jí kůže zlepšila.
Prosím popište přesněji v jakém stavu je ta rána pod kůží a čím jste již léčili.
Co na to říká vet?

Ještě se tady podívejte na tento odkaz. Olej, který se zamíchá kočičce do jídla, nebo jen trošku dáte do misky, jestli si sní samotné. Pravidelným užíváním se podpoří imunita u kočičky. Tento olej je speciální na kůži a lepší srst u koček a psů.
https://www.mall.cz/vitaminy-kocky/essentialfoods-omega-3-oil-1l

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 08.únor 2017, 19:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Zde je další hojivý gel z lékárny nebo u veta se dá koupit také:

https://www.svetkrmiv.cz/vitaminy--mineraly--leciva-pro-kone/alavis-hemagel-7g/

Pokud v lékárně nemají hned k prodeji, stačí si požádat o objednání Alavis hemagelu, a můžete si přijít vyzvednout další den.

KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 08.únor 2017, 19:57    Předmět: Odpovědět s citátem

marcelaul napsal:
Chodíte s kočičkou k veterináři? Jak ji léčíte ... zánět masa, jak píšete, si neumím úplně představit. Je po nějakém úrazu nebo jak se to projevilo. Napište prosím.
Vím, že na špatně hojící se rány mají u veta takový červený gel, extra hojivý, kterým se potře bolavé místo, tím se rychleji zhojí. Neznám název gelu, když se zeptáte, tak určitě budou v ordinaci hned vědět. Mohla byste si koupit trochu toho gelu i na domácí ošetřování, natáhnou něco do stříkačky, stačí pak 1x nebo 2x denně potřít bolavá místa a ovázat. V lékárně si koupíte gázu - poradí co je pro kočičku nejlepší. Pak na to ovázané se dá navléct tzv. pruban - dostanete za pár korun v každé lékárně. Vypadá to jako elastický obvaz, je to takový návlek, který se snadno nasadí na nožičku. V lékárně paní přede mnou kupovala pro psíka na omrzlý ocásek, platila asi 20 korun a měla na nastříhání na několik převazů. Mají různé velikosti, domluvíte se v lékárně. Řeknete, že je to na kočičí nožičku.

Doporučila bych dát kočičce límec, aby si sama nesundávala obvaz nebo neolizovala ránu. Aspoň na čas, než se trošku začne hojit. Pokud ji máte pod kontrolou, může mít ten límec kratší dobu ze dne.
Ovšem je potřeba dbát na to, aby kočička mohla pravidelně a dostatečně jíst a pít!!, protože to s tím límcem moc nejde. Já jsem dala pití do vyššího kalíšku - hrnku a na tácek, že kdyby se voda vylila, tak aby zůstala na tácku. Ten hrnek nebo kalíšek by měl být užší než jak je vpředu rozevřený límec, jedině tak se kočička dostane k vodě v hrnku. Vyzkoušejte to...

Určitě se kočičce dá pomoci, aby se jí kůže zlepšila.
Prosím popište přesněji v jakém stavu je ta rána pod kůží a čím jste již léčili.
Co na to říká vet?

Ještě se tady podívejte na tento odkaz. Olej, který se zamíchá kočičce do jídla, nebo jen trošku dáte do misky, jestli si sní samotné. Pravidelným užíváním se podpoří imunita u kočičky. Tento olej je speciální na kůži a lepší srst u koček a psů.
https://www.mall.cz/vitaminy-kocky/essentialfoods-omega-3-oil-1l

I ten gel - Hemagel - by se měl dát normálně koupit, lidská varianta normálně v lékárně (léčila jsem si s ním zhnisaný prst), koukala jsem, že je i speciální pro zvířátka:https://www.zbozi.cz/vyrobek/alavis-hemagel-7g/, možná by šel použít i ten humánní, ale raději bych to s někým konzultovala. Existuje i varianta na spáleniny Flamigel.
a nebo něco takového:
https://www.lekarna.cz/viacell-r221-hydrogelove-hojive-kryti-na-rany-10x10cm/ a nebo toto: https://www.lekarna.cz/kryti-mepilex-lite-tenke-sil-st-10x10-cm-5ks/, ale to už je o dost dražší, ale používá se to např. při spáleninách po radioterapii.
Jinak vše jak Vám radí Marcelaul, rady naprosto super Laughing . Jenom bych bohužel nebyla takový optimista, že by v ordinaci hned museli ten gel nebo jiné podobné přípravky znát Rolling Eyes .
Držíme kočičce palce a všechny tlapky, ať se jí to zahojí
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 08.únor 2017, 19:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukám, že než jsem to dopsala (musela jsem jít čistit záchůdky a podrbat několik kožichů), tak byla Marcelaul rychlejší Laughing
hadíprincezna
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 09.únor 2017, 20:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Kočička byla odebrána ze špatných podmínek s přeraženým nosíkem,zablokovanýma střevama vším možným jen ne jídlem,snědla zavřená ve sklepě co našla a pak se jí dělaly i klistýry a kde porodila a pak vážila jen 1,3 kg,zánět tlamičky,přišla o špičák a zřejmě příšerným průjem se jí rozežrala kůže na zadních nožičkách až na kost.Ve dvou násilím jí převazovali 2 krát denně celé nožičky 1,5 roku,vše se zhojilo až na osrstění kloubů,tam zůstala papírová kůžička,ale zahojená.Paní má mnoho týraných kočiček a ty co jim většinou nějaká část chybí,takže byla ráda,když o plachou nevěřící kočičku mam zájem,aby byl na ni čas a už byla relativně vyléčená v klidu.Z té hromádky neštěstí vypiplala překrásnou kočičí dámu britské postavy!Ale je obyčejná.Smířená s tím,že ji budu jen živit,ale jinak ji nepohladím a s těží uvidím,se z ní za 1 noc stala přítulná mudlinka-zázrak.Jenže změna nastala i v chování. začla běhat a hrát si a stav nožiček na to není připravený,objeví se strup a ten občas praskne.Sama jí nožičky neobvážu a nechci ztratit duvěru násilím.Tak tak nasadím tu ponožku na chvilku.Jen mě tak po tom nápadu napadlo,zda by bylo něco lepšího.Paní navrhla,že by v nejhorším vzala číču zpět a chvíli zas s mužem převazovali,ale to už nechci dopustit,neuvědomuje si,že jí naprosto oddaně skoro 2 roky zachranovala život a když se na ní přijde podívat,má jí spojenou s bolestí a bojí se.Tak holt budeme trpělivě při mazlení nenápadně často mazat a zkoušet nějaký ten návlek. Moc děkuju za rady,jste hodné.
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 10.únor 2017, 8:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Chudák kočička...Sad
Pokud by se Vám hadí princezno podařilo zabránit olizování límcem, mám velmi dobré zkušenosti s touto mastí, hodí se na rány, které nejsou zacelené, nehodí se na ty, u kterých je kůže neporušena, tam by už účinek nebyl...
http://www.petshopjihlavska.cz/detail/alaptid-ung-20g/

hadíprincezna
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 10.únor 2017, 14:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Límec to ne,jedná se prostě o trhlinu a hned následný strup,který je v pravém ůhlu kloubu a často praskne,takže ne živá rána.Budu zkoušet nějak i jen obyčejný,ale často velice ůčinný obklady alespon na čtvrt hodiny z výluhů bylinek. Je prosím nějaká látka,o které bych nevěděla z bylin,nebo mastí,se kterou nesmí kočka přijít do styku? Vím jen o Tee Trea oleji. Mockrát všem děkuji
Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 10.únor 2017, 20:34    Předmět: Chudák kočička! Odpovědět s citátem

Napadlo mě, že byste mohla zkusit čisté !!neosolené!! vepřové sádlo. Pokud by si to kočička neolizovala tak moc, že ba si spíš ublížila, mohlo by jí to pomoci.
Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 10.únor 2017, 20:35    Předmět: Chudák kočička! Odpovědět s citátem

Napadlo mě, že byste mohla zkusit čisté !!neosolené!! vepřové sádlo. Pokud by si to kočička neolizovala tak moc, že by si spíš ublížila, mohlo by jí to pomoci.
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 10.únor 2017, 23:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Hadí princezno, na kočičku bych výluhy z bylinek nepoužívala už i z toho důvodu, že kůže je velmi slabá a tím 15 minutovým namáčením ji ještě více zeslabíte a zbavíte ji přirozené ochranné vrstvy, tím ji uškodíte. Navíc bych měla obavy používat k léčení byliny, pro kočky jsou téměř všechny jedovaté, to bych tedy fakt neriskovala. Například heřmánek příliš vysušuje a kůže po něm praská, ten je úplně nevhodný. Počítáte s tím, že kočička bude v klidu ležet a nechá si na sebe dát obklady? Určitě ne..
Chce to spíše jen rychle natřít, zabalit a může si běžet hrát. Třeba, když jí dáte tu elastickou punčošku, tak si nebude toho všímat, a nebude potřebovat límec, to uvidíte sama.

Tady Vám poradila Janako mast Alaptid - přečetla jste si o vlastnostech masti? Když ji kočičce natřete na nožičky, překryjete čtverečky gázy a přes to tu punčošku tzv. pruban, to by mohlo kočičce pomoci. Mast léčí rychleji než ostatní masti a je protialergická.
Janako má výborné zkušennosti s kočičkami, to, co ona doporučí, je opravdu ověřené.
Na límci není nic špatného, je určený pro kočky, když si dosáhnou na ránu, tak aby se vyléčily a neškodily si - nemají z toho rozum, prostě je rána svědí a tak to rozškrábou. Tedy když koupíte límec u veta nebo v lékárně, tak věřte, že tím kočičce pomůžete. Ona si za chvilku zvykne, nebojte. Naše kočky už límec měly také. Límec můžete sundávat, když si kočičku ohlídáte a také, aby se najedla a napila. Zkuste to, je to něco jiného než jste používali. Za týden uvidíte jaký bude posun v léčení.

janako napsal:
Chudák kočička...Sad
Pokud by se Vám hadí princezno podařilo zabránit olizování límcem, mám velmi dobré zkušenosti s touto mastí, hodí se na rány, které nejsou zacelené, nehodí se na ty, u kterých je kůže neporušena, tam by už účinek nebyl...
http://www.petshopjihlavska.cz/detail/alaptid-ung-20g/

Kolik roků je kočičce a kolik teď váží? Máte dobrého veterináře? Čím ji léčili nožičky 1,5 roku?
Držím kočičce palce, ať se podaří nožičky a kůži vylepšit brzy co nejvíce cat colors

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 28.únor 2017, 13:56    Předmět: Re: Návlek na kloub s motýlí kůží Odpovědět s citátem

hadíprincezna napsal:
Prosím o radu na nějaký zázrak ,tedy nějaký návlek který by se lehce nastáhl na zřejmě již nevyléčitelné klouby zadních nožiček,ty na kterých kočka sedí,které mají po dlouhodobém zánětu masa už jen takzvanou motýlí kůži a často při jakémkoli pohybu praská a krvácí. kočička vše olíže a při použitém návleku z prstu rukavice to hned sundá.Už jsme všichni bezradní.

Dobrý den Hadíprincezno,

podařilo se mi sehnat mobil na paní, která má zkušenosti s šitím pooperačních košilek pro kočičky (šije i různé oblečky pro pejsky) a pracuje ve Vetcentru - veterinární nemocnice Praha Stodůlky. Mluvila jsem s ní po telefonu a říkala jsem ji, že Vaše kočička má motýlí kůži v oblasti stehen a kyčelních kloubů na zadních nožičkách a že ji ta kůže praská a bylo by potřeba ušít něco na překrytí, aby si to nemohla lízat. Bavily jsme se o tom jak by to mělo vypadat a závěr je ten, že to ušít půjde. Má jen jednu podmínku, musela by jste přijet za ní do Prahy do Vetcentra, aby si mohla oměřit vaši kočičku a ušít ji to na míru (nevím odkud jste), tak mi prosím zavolejte na mobil a domluvíme se, dám Vám potom na ni i kontakt.

Mobil: 607 909 773

Stránky Vetcentrum (veterinární nemocnice) Praha Stodůlky:
http://www.vetcentrum.cz/

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hadíprincezna
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: so 04.březen 2017, 12:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc děkuji všem za rady,celkem pomáhá olej z růží,nebo směs mého luxusního séra s několika oleji na oči-ten se alespon trochu rychle vsákne a přesto kůžička zůstane vláčná , také smím Bepanten pro děti.Annuška si nenechá na nožičce nic,tu punčošku za 5 min sundá a sama toho moc nezmůžu.Prostě to bude týden dobré a pak větší námahou to praskne,krev,bude půl cm strup a zas nanovo.Bylo to dobré když jsem ji dostala,kočička se strachy z převazování schovávala bez pohybu,ale tady lítá a hraje si a dostává sebevědomí.Sama si mě naprostým zázrakem vybrala a očekávala,že bude konečně štastná a já jí už nemohu a nechci sklamat,že je to tu znovu,tak jí to prostě náhodně formou hlazení přelíznu a pak se snažím si s ní chvilku hrát,než to za 10 min olíže.Má ve mě od první minuty velkou důvěru a začla dělat věci,které celý život nepoznala a je velice zranitelná a křehká dušička,která asi vytrpěla co půlka utulku.Takže pokud nejde o život,budem to zatím zkoušet a udržovat takhle,moc vám děkuji
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: