KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Nalezená tmavě mourovatá kočka Praha 8-Bohnice

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Našli se...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.říjen 2016, 12:54    Předmět: Nalezená tmavě mourovatá kočka Praha 8-Bohnice Odpovědět s citátem

Našla se mourovatá krátkosrstá kočka Praha 8 Bohnice(u školky mezi ulicemi Řešovská/Tarnovská. Na kočku poměrně velká kulatá hlava, zbarvení tmavý mour, kulaté žluté oči, mohutnější ale krátkostrstý ocas. Věk neodhadnu. Fotku dodám. Přidala se k dceři s přítelem v neděli v noci při venčení psa. Evidentně zvyklá na lidi a nejspíš i na psy. Na psa vrčí a ten se jí dost bojí, ale mám strach, aby ji venku nějaký nezakousl. Chodí za lidmi jako pejsek. Pokud někomu schází, volejte na tel. 605 725 366.

Do alba přidány fotky nalezené kočičky

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.říjen 2016, 16:28    Předmět: Re: Nalezená tmavě mourovatá kočka Praha 8-Bohnice Odpovědět s citátem

KáčaV napsal:
Našla se mourovatá krátkosrstá kočka Praha 8 Bohnice(u školky mezi ulicemi Řešovská/Tarnovská. Na kočku poměrně velká kulatá hlava, zbarvení tmavý mour, kulaté žluté oči, mohutnější ale krátkostrstý ocas. Věk neodhadnu. Fotku dodám. Přidala se k dceři s přítelem v neděli v noci při venčení psa. Evidentně zvyklá na lidi a nejspíš i na psy. Na psa vrčí a ten se jí dost bojí, ale mám strach, aby ji venku nějaký nezakousl. Chodí za lidmi jako pejsek. Pokud někomu schází, volejte na tel. 605 725 366.

Jste zlatá že jste si jí ujala a nenechala na ulici,už je zima a noci jsou chladné.Je to nádherná kočička a na vašeho pejska si určitě rychle zvykne.
Prosím nemohla by jste vylepit plakátky o nálezu kočičky poblíž místa kde jste ji našli. ?
Prosím jenom jí nedávejte do útulku v Měcholupech, to by byla pro kočičku jistá smrt.

KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.říjen 2016, 18:00    Předmět: Re: Nalezená tmavě mourovatá kočka Praha 8-Bohnice Odpovědět s citátem

lubinka napsal:
KáčaV napsal:

Jste zlatá že jste si jí ujala a nenechala na ulici,už je zima a noci jsou chladné.Je to nádherná kočička a na vašeho pejska si určitě rychle zvykne.
Prosím nemohla by jste vylepit plakátky o nálezu kočičky poblíž místa kde jste ji našli. ?
Prosím jenom jí nedávejte do útulku v Měcholupech, to by byla pro kočičku jistá smrt.

Nebojte, strčit ji do Měcholup by mně bývalo ani ve snu nenapadlo Rolling Eyes Chodím na tyto stránky, takže vím, co se tam děje Crying or Very sad
Plakátky vylepíme, mám je připravené, až se dcera vrátí domů a půjde zase se psem. Mně bohužel sklátila nějaká viroza, takže kromě výletu na veterinu a do laboratoře trávím dnešní den v posteli obložená zvířectvem. Jenom je zaháním do bezpečné vzdálenosti, abych na ně něco nenaprskala. Byli jsme s ní na veterině a nechali jsme ji i otestovat na FIV a FELV, mám doma čtyři kocoury. Vypadá zdravá jako řípa a i podle paní doktorky zřejmě venku dlouho nepobyla, žádný svrab, žádné blechy. Jen doufám, že se o ni někdo přihlásí, pět koček v panelákovém bytě je fakt dost Laughing . Ale pokud ne, tak u nás samozřejmě zůstane. Je to zlatíčko. Je to snad první kočka, která si evidentně uvědomuje, že má drápy a nevytahuje je na někoho, kdo ji chce pomoct. Od našich miláčků bych byla už řádně zdrápaná Sad. Nepochybuju, že si zvykne i na Toma (pes), je to takovej kočkopes, vyrostl mezi kočkami a v životě by kočce neublížil. Přemýšlela jsem i u tom, jestli ji v minulosti nějaký pes nepokousal, má nahoře na hlavičce taková dvě malá místečka skoro bez chlupů, takže nemůžu vyloučit, že má špatné zkušenosti. Přesto nevypadá, že by se psů nějak extrémně bála, zřejmě je přesvědčená, že když zavrčí, každý pes uteče...

lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.říjen 2016, 19:49    Předmět: Nalezená tmavě mourovatá kočka Praha 8-Bohnice Odpovědět s citátem

Velká Kočka vědela kam má mourinku poslat, kde je kočkomilná rodina která se o kočičku postará. Laughing Laughing
Ještě jednou moc a moc děkuju za kočičku, kéž by takových lidí,resp.rodiny bylo více.
Ani nevíte jak mi spadnul kámen ze srdce že mourince nehrozí Měcholupy.
Přeju vám brzké uzdravení z virózy, já dnes přišla z venku promočená jak slepice (neměla jsem deštník), klepu se tady u PC jako ratlík a popíjím horký čaj s rumem, od kamarádky vím že u vás se na Praze 8 topí, u nás na Jižním Městě (resp.náš panelák)ještě netopí, tak doufám že mne viróza mine.
Plakátky teď asi nemá smysl vylepovat, každý v tom dešti pospíchá domů, ale snad od pátku už nemá pršet. I když na druhou stranu bych mourince přála aby zůstala u vás, určitě jí u vás bude skvěle Laughing

KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 22.říjen 2016, 12:53    Předmět: Daisy Odpovědět s citátem

I přes vylepené inzeráty se o kočičku zatím nikdo nepřihlásil, takže u nás zřejmě zůstane. Dostala jsem jen jednu zprávu na telefon, z které cituji: "...nalezená kočka je na 90% místní bohnická toulavá zahradní kočka, už pár let si vybírá, kde bude zrovna bydlet a dlouho na jednom místě nevydrží, jen se chodí nažrat (jestli je to ona, je docela tlustá a mňouká trochu chraplavě). Přes zimu se nacpe do bytu a na jaře zas uteče". No u nás se jí bude ze 6. patra v paneláku se zasíťovaným balkonem utíkat snad dost blbě, i když jeden pokus už proběhl, manžel ji honil o patro výš třikrát kolem patra, pak se nechala chytit a zatím to naštěstí nezopakovala. Tlustá mi moc nepřipadá, spíš v prvních dnech možná trochu zhubla, asi jí venku moc dobře nebylo, tak se jí snažím trochu vykrmit. A hlavně mi rozhodně nepřipadala jako kočka dlouhodobě žijící venku. Blechu jsme na ní nenašli, jen jí dcera vytáhla 3 klíšťata. Pojmenovali jsme ji Daisy (čteno Dejzy), zkoušeli jsme různá jména, jestli bude na něco slyšet, trochu zvedla hlavu už při Líze, ale na tu Daisy se tvářila nejlíp Smile Není nijak zvlášť mazlivá, nechá se trochu podrbat pod bradičkou, ale když už nás má dost, mrskne osacem a odchází.... Párkrát si mi přišla do postele lehnout k nohám, ale z toho nejsou naši kočičáci moc nadšení, protože to považují za svoje teritorium. Naštěstí už zřejmě skončilo syčení a vrčení, vypadá to, že si snad všichni zvykli. Jen když má pocit, že se někdo z kluků chová příliš důvěrně, tak na něj zasyčí a ožene se packou (hlavně Budulínkovi se líbí a občas na ni zavrká Very Happy ). Už u nás bude zítra tři neděle, jenom se modlím, aby byla buď vykastrovaná nebo aspoň nebyla nakrytá Rolling Eyes.
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 22.říjen 2016, 15:19    Předmět: Nalezená tmavě mourovatá kočka Praha 8-Bohnice Odpovědět s citátem

To ale spíš proklouzla otevřenými bytovými dveřmi ne ? Je paráda že máte zasíťovaný balkon a co okna, ty máte zasíťovaný taky ? To se já ptám spíš ze zvědvosti a taky proto, že chci taky zasíťovat balkon a okno v ložnici -kdo vám síťoval?
A co veterinář-ten by asi zjistil jestli je kastrovaná a na sonu bude vidět jestli nemá v bříšku "tajemství" Laughing Laughing Laughing

KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 24.říjen 2016, 1:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, kočička proklouzla dveřmi, naši kluci vylezou tak maximálně k zábradlí u schodiště a když manžel dělá že zavírá, tak hned peláší domů. Ale madam vypadala, že už nás má asi dost Laughing . Možná netušila, že máme doma pět kocourů... Dcera říkala, že když jsme byli pryč, tak se kluci spolu honili (říkáme tomu kočičí dostihy Laughing ), ale ji to zřejmě rušilo, tak přilítla za nimi a zpackovala nejdřív jednoho, pak druhého a odkráčela zpět na svoji pozorovatelnu Rolling Eyes .
Balkon máme zasíťovaný už dlouho, síťoval manžel, sítě jsem objednávala i s montážním materiálem někde po internetu a manžel to vyzvedával. Jenom už si nějak nepamatuju firmu, možná bych to našla v mailech. Myslela jsem tehdy, že umřu strachy, když manžel stál na balkoně na štaflích s vrtačkou nad hlavou bez jakéhokoli jištění Surprised . Okna jsme nesíťovali, sice by se mi líbilo, kdybych je mohla otevřít, ale za tu hrůzu mi to nestojí. Naštěstí u oken, ke kterým se kočičáci dostanou, je většinou z boku v těsné blízkosti buď zeď nebo skříň, takže je možné otevřít alespoň ventilačku.

KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 24.říjen 2016, 21:35    Předmět: Odpovědět s citátem

KáčaV napsal:
Ano, kočička proklouzla dveřmi, naši kluci vylezou tak maximálně k zábradlí u schodiště a když manžel dělá že zavírá, tak hned peláší domů. Ale madam vypadala, že už nás má asi dost Laughing . Možná netušila, že máme doma pět kocourů... Dcera říkala, že když jsme byli pryč, tak se kluci spolu honili (říkáme tomu kočičí dostihy Laughing ), ale ji to zřejmě rušilo, tak přilítla za nimi a zpackovala nejdřív jednoho, pak druhého a odkráčela zpět na svoji pozorovatelnu Rolling Eyes .
Balkon máme zasíťovaný už dlouho, síťoval manžel, sítě jsem objednávala i s montážním materiálem někde po internetu a manžel to vyzvedával. Jenom už si nějak nepamatuju firmu, možná bych to našla v mailech. Myslela jsem tehdy, že umřu strachy, když manžel stál na balkoně na štaflích s vrtačkou nad hlavou bez jakéhokoli jištění Surprised . Okna jsme nesíťovali, sice by se mi líbilo, kdybych je mohla otevřít, ale za tu hrůzu mi to nestojí. Naštěstí u oken, ke kterým se kočičáci dostanou, je většinou z boku v těsné blízkosti buď zeď nebo skříň, takže je možné otevřít alespoň ventilačku.

Ježíš, teď koukám, co jsem to v noci napsala za blbost abych to ještě nepřivolala. Kocoury máme čtyři, pátá je Daisy. Dcera říkala, že tu včera po baráku chodila sousedka, že našla přímo v domě 3-4 měsíční mourovaté kotě. Tak jestli prý to není naše Laughing Asi bych měla začít tvrdit, že je Daisy už dávno kastrovaná Cool

Síť na balkon jsme kupovali už v roce 2010 tady: http://site.shoptet.cz a zatím stále O.K.

KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.listopad 2016, 19:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak o kočičku se po 4 týdenním pobytu u nás přihlásili původní majitelé. Ztratila se jim už v půlce září když jim prováděli rekonstrukci balkonů. Vyběhla dveřmi na chodbu a i když paní říkala, že prohlédli celý dům a hledali prý i na střeše, kočička zřejmě vyběhla ven domovními dveřmi, které měli řemeslníci otevřené. V úterý si ji odnesli, byla jsem se tam podívat. Druhý den mi paní volala, že v noci a večer to byla hrůza, jestli se u nás nenaučila prát s našimi kocoury. Dostali totiž v mezidobí odrostlé kotě-kočičku a ona měla zřejmě pocit, že musí novou nájemnici zlikvidovat Rolling Eyes . Ale druhý den už prý byla celkem v pohodě, tak doufám, že to tak zůstane.
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.listopad 2016, 20:18    Předmět: Odpovědět s citátem

KáčaV napsal:
Tak o kočičku se po 4 týdenním pobytu u nás přihlásili původní majitelé. Ztratila se jim už v půlce září když jim prováděli rekonstrukci balkonů. Vyběhla dveřmi na chodbu a i když paní říkala, že prohlédli celý dům a hledali prý i na střeše, kočička zřejmě vyběhla ven domovními dveřmi, které měli řemeslníci otevřené. V úterý si ji odnesli, byla jsem se tam podívat. Druhý den mi paní volala, že v noci a večer to byla hrůza, jestli se u nás nenaučila prát s našimi kocoury. Dostali totiž v mezidobí odrostlé kotě-kočičku a ona měla zřejmě pocit, že musí novou nájemnici zlikvidovat Rolling Eyes . Ale druhý den už prý byla celkem v pohodě, tak doufám, že to tak zůstane.

No to mi je dost líto, u vás si už zvykla, byla členem rodiny. Jenom doufám, že v té rodině už budou na kočuli dávat pozor.

KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.listopad 2016, 20:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky doufám. Paní jsem nabídla, že pokud by si na sebe s kotětem nezvykly, ráda si ji vezmu zpět. Je to opravdu zlatíčko, za celou dobu, co byla u nás, na nikoho nevytáhla drápy, ať měl dotyčný dvě nohy nebo čtyři.
Ale paní se už neozvala, tak se snad situace uklidnila a třeba se kočičky i skamarádí...

lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.listopad 2016, 23:20    Předmět: Nalezená tmavě mourovatá kočka Praha 8-Bohnice Odpovědět s citátem

A ještě dodatečně, na to jsem zamopněla, manžel je velikánská šikulka že zasíťoval balkón, nedivím se vám že jste byla hrůzou bez sebe když stál na štaflích a vrtal, já bych byla strachy taky pološílená. Já budu muset zavolat firmu, jsme v 11.patře a to bych opravdu nechtěla vidět aby tam někde nahoře vlál s vrtačkou.. Krom toho, má úplně v čudu záda, a zase taková šikula bohužel není. Tak zavolám firmu, kromě balkonu potřebuju zasíťovat i okno v ložnici.
Dejte vědet jak se to bude vyvíjet s kočulkou, jestli si ji opravdu nechají Laughing Laughing Laughing

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Našli se... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: