KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

KOŤÁTKO Z CHATY
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 25.říjen 2016, 12:33    Předmět: KOŤÁTKO Z CHATY Odpovědět s citátem

Dobrý den, chci ze zeptat nemá-li někdo z vás zkušenost a neporadil by mi. Máme chatu - od loňského léta tam pobíhala kočka, lidí se celkem bála tak k nám nechodila... Od tohoto léta k nám občas přišla, najedla se a šla pryč a byla těhotná. O prázdninách musela porodit, protože k nám pak přišla v září s koťátky (má 3-pokud nějaké neumřelo...) Jedno si ale na nás tak zvyklo, že už tam s námi pobývalo přes víkendy... to bylo asi tak před měsícem. Uvažuji zda bych to "naše" koťátko neměla vzít k nám domů, ale bydlíme v bytě a nevím zda by si zvykla - je to kočička... Nejsem si jistá jestli by přežila zimu. Nemáme tam místo kde by se schovala - jen na verandě, ale tam by jí byla zima... A dále nevím zda by nebylo vhodné dospělou kočku i s ostatními koťaty zanést do útulku... co si o tom myslíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 25.říjen 2016, 14:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, s tímhle "případem" zkušenost mám. Také máme chatu a také se k nám do kůlny nastěhovala kočička se 2 koťaty. Objevili jsme je náhodou před 2 lety koncem listopadu. Vzala jsem je k nám domů s tím, že kočku nechám vykastrovat a později ji na chatě zase pustím, neboť dvě dospělé kočky jsem už doma měla. Bála jsem se, jak to stará kočka u nás v bytě přežije. Bydlíme v paneláku v 7. p. a ona byla zvyklá stále venku na toulkách. Ale bylo to v pohodě. Kočka u nás byla od prvního dne jako doma a ven vůbec nechtěla. Dala jsem ji hned vykastrovat, po pár měsících i koťata. Byly to obě kočičky. Nakonec samozřejmě zůstaly všechny u nás. Dnes jsou z nich krásné mazlivé bytové kočky. Vyhrají si spolu, neperou se a jsou prostě bezva. Samozřejmě když byla koťata malá, tak všude vlezla a občas něco shodila. Prostě jak malé děti. Teď už je to dobré. Kdybych žádnou kočku neměla a nějakou chtěla, vezmu si po této zkušenosti jen rodinku. Buď dva sourozence nebo i jejich mámu.
Asi si nebudete chtít vzít 4 kočky najednou, tak je dejte prosím do útulku. Tam je nechají vykastrovat a někdo si je třeba vezme. Jinak počítejte s tím, že příští rok na jaře máte na chatě další koťata. Zdravím vás a dobře to s kočkami zvládněte.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 25.říjen 2016, 16:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za radu. Také jsem to tak měla v plánu, ale manžel doma s tím nesouhlasil - propaguje názor, že když je kočka zvyklá se toulat venku a být svobodná tak ji přece nemůžu doma uvěznit...jenže já si myslím, že je lepší než ji někde nechat umrznout tak je lepší si ji vzít... tento víkend zase jedeme na chatu tak jsem zvědavá zda přijde. A tu velkou asi určitě vememe do útulku.... dvě kočky to by už doma opravdu neprošlo. A ještě se chci optat jak to bylo s učením chození na WC? Děkuji
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 25.říjen 2016, 18:08    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, naši manželé jsou si podobní. Já to napsala krátce, ale byl to boj. Hlavně proto, že jsme doma už dvě kočky měli. Musela jsem naslibovat, jak vykastrovanou kočku vrátím do přírody a posléze i vykastrovaná koťata atd. atd. Řečí bylo, když koťata shodila nějakou kytku, ale pak se to srovnalo a už je to dávno dobré. Na WC kočky uměly hned, vůbec nic bokem neudělaly. Mají vrozené hrabat, jsou asi čistotné od přírody. Vezměte si kočky dvě, mají aspoň co dělat, když nejste doma. Jedna z nudy může doma něco napáchat. A pr našince je to nakonec jedno, jestli jedna nebo dvě, když jsou dospělé, hodně spí, člověk o nich ani neví.
Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 25.říjen 2016, 18:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to máme obě dvě stejné myšlení - já jsem manžela přemluvila, že pokud kočička u nás na chatě bude a nebo k nám zase přijde tak si ji vemu domů, nechám ji vykastrovat a pak ji dám zpět na chatu... což je samozřejmě hloupost - nemůžu vypustit kočku hned po kastraci s nezahojenou ráno atd... takže uvidíme tento víkend zda tam kočička bude. Ale na dvě kočičky to asi nevypadá -máme malý byt - 65m3. A všude samé květiny Smile I když bych si je vzala nejraději všechny
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 25.říjen 2016, 19:14    Předmět: Odpovědět s citátem

My máme 4+1 a nějaké kytky jsem musela zrušit. Zbytek jsem přesadila do plastových květníků, aby škody nebyly velké. Teď už kytky neshazují, dospělá kočka si asi vypočítá, kam může skočit a kde se vejde. Škoda, že si nemůžete vzít mámu s kotětem, to je fakt dobrý. Možná toulavá kočka je hodně vděčná za teplo a jídlo, já si tak aspoň vysvětluji, že ta naše vůbec nechce chodit ven, ani moc na balkon. Mějte se hezky a dejte vědět, jak jste dopadla.
HelenaR.
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 27.říjen 2016, 9:41    Předmět: A na verandu Odpovědět s citátem

byste třeba mohla umístit polystyrenovou zateplenou boudičku pro ty kočičky, které se do zimy nepodaří odchytit, šlo by to? Ony se postupně ochočí a dají odchytit všechny, ale chce to čas.
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 27.říjen 2016, 23:02    Předmět: KOŤÁTKO Z CHATY Odpovědět s citátem

Ivuli byt 65 m2 je vkastně klasický panelákový byt 3+1 a bu´dte ubezpečena, že pro kočičky je tam prostoru až-až. Máme stejný byt, mluvím z vlastní zkušenosti. Na manžela nedejte, kočička která je venkovní bude velmi ráda doma v teple s plnou mištičkou a bude velmi vděčná, chodit na záchůdek se naučí zcela spolehlivě.
Moc prosím vemte kočičku domů i s koťátkem, pevně věřím že "manžela dokážete ukecat", přeci tam toho drobka v zimě nenecháte. I když by tam měl boudičku-ale kdo mu dá jídlo, vodu? A navíc když nebude kastrované, kočičky můžou zabřeznout už v 5 měsících i dřív a takto malá koťata porod obvykle nepřežijou. V útulcích je všude přeplněno, všude je spousty pohozených koťat, které útulky zachraňují, páč majitele své kočky nekastrují a takto hnusně se jich pak zbavují.
Moc prosím, uvidíte že mít doma kočulky-nemusíte koukatna TV, ty jejich hrátky jsou kouzelné Laughing Laughing Laughing

Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 28.říjen 2016, 23:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Paní psala, že kočka má tři koťata. Čtyři kočky najednou si asi do bytu nevezmou. Zbývá jedině útulek, pokud se jim ho podaří sehnat a kočky chytit.
Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: po 31.říjen 2016, 11:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, moc vás všechny zapojivší se do debaty zdravím. K našemu údivu "naše" koťátko - už teda celkem povyrostla - na nás ve čtvrtek u chaty čekala... hned se nastěhovala dovnitř do chaty a v noci samozřejmě spala v posteli. Ven nechtěla ani za nic... tak ji manžel "vyhazoval" aspoň aby se vyčůrala a to druhé... Takže závěr je takový, že ji už mám doma. Ráno byla trochu eskapáda, páč jsem měla v plánu s ní jet rovnou na veterinu odčervit atd ale jak byla chuděra zavřená v přepravce tak se cestou autem pokakala... to si dovedete představit ten odér v autě. Ale nic se neděje, je to normální, i člověk se ve stresu podělá. Tak jsem ji omyla a teď si zvyká na nové prostředí. Jen na záchodku ještě nebyla, dávám ji tam každých 30 min a zatím se tam nevyčůrala. Tak doufám, že se to naučí...
Co se týče její maminky tak tu jsme celý víkend neviděli ani ostatní sourozence... jak jen to půjde budeme jim tam alespoň nosit jídlo... podle mě někde pelech musí mít ale zatím jsme nepřišli na to kde. Chat je kolem hodně tak možná někde na půde... nevím.
Tak jen doufám, že se malé u nás bude líbit a naučí se rychle na záchodek abych nemusela uklízet loužičky a nedej bože i to druhé... ráno mi to stačilo Smile

Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 31.říjen 2016, 19:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, tak sláva, aspoň jedno kotě je doma. Na záchůdku už bylo, ne? My, když jsme si přinesli první kotě, měli jsme pocit, že přece musí na záchod často, ale nebylo tomu tak.Stále jsme pozorovali, jestli někde nečurá nebo nekaká. Ale opravdu s tím nebyl žádný problém Ani u dalších koček. Pokud byly zdravé, nikdy mimo záchůdek nešly.
Naše nalezená kočka s koťaty, které mám doma, měla před nimi ještě tři koťata. Ale byly asi červnová, takže bydlely u nás v kůlně a přes léto na chalupě vždy někdo byl a krmil je. Sehnali jsme rodinu, která by si dvě koťata vzala a třetí jsem si chtěla nechat já. A velkou kočku že necháme vykastrovat. Ale najednou koncem srpna je kočičí máma všechny někam odvedla a už nikdy se všemi najednou nepřišla (a nenechaly se chytit). V podstatě se od nás odstěhovala a přišla zase až s novými koťaty na podzim. Snad vás to na jaře taky nepotká....
Mějte se hezky a dejte pozor na ty kytky!

Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 02.listopad 2016, 11:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdraví Vás, tak nakonec se z kočky vyklubal kocourek.
Na WC se naučil hned - ale šel až v pondělí večer, ale zvládl to na 1.
Ani jsem tomu nevěřila, že by to šlo tak hladce.
Malý je zatím trochu nesmělý, to bude asi tím novým prostředím. V chatě byl fajn, ale u nás doma za námi zatím do postele nepřišel a chovat se nechá jen ode mne... snad si zvykne.
Jeho mámu a ostatní sourozence jsme vůbec neviděli, tak nevím.
Jinak malej má svrab v uších - dostal kapky a každý den máme vytírat. A je trochu nachlazený, tak dostává sirup... je to jako další dítě...

Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 05.listopad 2016, 22:28    Předmět: Odpovědět s citátem

To víte, že si zvykne. Ani si nikam nezalezl, když jste ho přinesli domů? Naše první kotě zalezlo za skříň a bylo tam celou noc. Ale druhý den vylezlo jakoby nic a už u nás bylo doma. Jak malému říkáte a jakou má barvu?
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 05.listopad 2016, 22:54    Předmět: KOŤÁTKO Z CHATY Odpovědět s citátem

Byt je pro koťýtko nové prostředí, musí si vše očuchat, prozkoumat, jsou tam pro něho nové vůně, nové věci, nebojte se za chviličku bude stejný jako na chatě, Dejte mu čas a uvidíte že budete mít zas to koťátko co jste znali. Laughing Laughing Laughing Laughing
Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: ne 04.prosinec 2016, 18:51    Předmět: Koťátko z chaty Odpovědět s citátem

Zdravím Vás všechny... koťátko tedy kocourek už dost povyrostl... a zdá se, že je doma zatím spokojený. Nechce ani na balkon jaká je tam zima. Je plně samostaný, spí sám, do postele ke mně příjde jen nad ránem a když nejsme doma tak zatím nic nezničil... tak snad se mu u nás líbí a na jaře se mu snad zase bude líbit i na chatě. Budeme ho tam brát aby nebyl doma přes víkendy sám. Pěkné Vánoce...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: