KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočka přestala žrát maso
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Mlsná kočka
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Winet
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: so 09.listopad 2013, 19:54    Předmět: Kočka přestala žrát maso Odpovědět s citátem

Ahoj,
poslední dobou mi kočka přestala žrát kapsy a konzervy, respektive sežere je, ale chodí kolem nich celý den a nakonec misku sežere na 4x. Připadá mi, že začala dávat přednost granulím. Je to roční britka a nikdy s ní nebyl problém ohledně žraní masa. Vždycky když viděla kapsu tak byla celá natěšená, mňoukala na mě ať pohnu a dám jí to a potom misku sežrala na jeden zátah. A teď poslední dobou přestává mít uplně zájem. Stejně tak přestala mít zájem o kočičí pudink, o mlsy jako pribiňáka a taveňák, dokonce ani uvařená játra jí moc nejela a to se po nich jako kotě mohla utlouct. Fakt to nechápu, čím to může být, že se jí tak změnily chutě. Kastrovaná byla v 8 měsících a chutě se jí změnily teď k jednomu roku. Myslíte, že kastrace může mít ten následek ? Nebo je to jen nějaké období ? Kočku jsem kapsama ani konzervama rozhodně nepřecpala. Díky za všechny odpovědi Shocked

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.listopad 2013, 11:35    Předmět: Kočka prestala jíst mäso. Odpovědět s citátem

Ani sa nečudujem,že nechce jesť kapsičky,lebo niektoré sú nekvalitnéBola by som šťastná ,keby nášmu prestali chutiť..Náš brit Ali,je tiež naučený na kapsičky a neviem ho to niiako odnaučiť.Chcela by som,aby jedol surové mäsko,ako ostatní.Miešam mu ho do kapsičky.Večer zjedol surové morčacie zmiešané s čerstvou voňavou kačacou masťou zaliate prevarenou vodou,no ráno zlízal len šťavu a pýtal si taštičku.Minule som mu otvorila Schebu,trošku odjedol,prehnalo ho z nej a odvtedy ju nevezme do úst.Zvyšok taštičky v obale bol za pár hodín smradlľavý.Celý deň pozobáva granule a z taštičiek miluje len Felixa.Vaša mačička má 5.5 kg ,to je dosť,pokiaľ nemá špeky,ako náš.Ako tvrdohlavú britku naučiť jesť to čo nechce poradiť neviem,lebo sama som v tom zlyhala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Winet
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: po 11.listopad 2013, 11:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Právěže nekvalitní kapsičky a konzervy jsem jí nikdy nedávala. Vždycky alespoň ty, kde bylo nejméně 60% masa a samozřejmě nesolené. Udělala jsem nákup za 3 tisíce a ona mi to nechce žrát a přitom tyhle všechny vždycky žrala. Jediný co z toho vylíže jako první je voda nebo ta omáčka a pak to tam nechá osychat klidně celou noc a jde na granule Crying or Very sad

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 11.listopad 2013, 17:49    Předmět: Kočka prestala jíst mäso. Odpovědět s citátem

Dávajte jej do mištičky menšie porcie a granulky pred jedlom na chvíľku schovajte.Na príčine môže byť aj hlboká miska,oni si neradi zapatlajú fúziky,alebo môže byť na príčine materiál misky.U nás sme prešli na sklenené a porcelánove tanieriky,všetko z nich pekne vylížu a ja ich raz za čas vyvarím.
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 11.prosinec 2013, 23:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, s jídlem máme ten samý problém. Máme dvě kastrované kočičky, jedna má dva a půl roku a druhá rok a kousek. Ráno dostávají malou konzervíčku a s bídou ji do oběda snědí (jednu dohromady). Večer mají syrové přemražené maso. V poslední době ho nechtějí, malá ho vytahuje z misky a hraje si s ním, velká trochu sní (ale do rána jsou obě misky prázdné). Přes den měly v miskách granule. Zkusila jsem granule silně omezit, dám jim jich trochu jen v poledne, až když je konzerva snědená. Že nejedí bude u nás i tím, že jsou to kočky bytové, nemají moc pohybu, už nerostou a jídla zřejmě moc nepotřebují. Možná to bude to samé i u Vás.
A jak píšete, taky jsem marně za x peněz nakoupila spoustu různých konzerv, aby kočky neměly jednotvárnou stravu a měly se dobře. Ale už jsem je (ty konzervy) dala jsem je do kočičího útulku a prý měly úspěch.

Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 12.prosinec 2013, 10:37    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás má hlavně starší Hanibal rád syrové hovězí, ale někdy se stane, že to také vyhazuje nebo čuchne a jde pryč. Maso se mně zdá v pořádku, ale on asi pozná, že není nejčerstvější. Zkuste namrazit nové balíčky, nejlepší je to otestovat ještě před balíčkováním.
Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 12.prosinec 2013, 10:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Magdo, určitě na tom něco bude. Moji "testeři" doma také krásně poznají, co je dobré. Jinak já maso vůbec nemrazím, to ho pak nechtějí vůbec. Sice trochu ďobnou, ale žádná radost. Kupuji čerstvé vepřové, hovězí, krůtu u řezníka a podávám ten den, co koupím. Mrazím jen kuřecí, ale to beztak téměř nedávám, protože ho nikdo moc nejí. Zkustědát nepřemražená hovězí - od prověřeného řezníka se není čeho bát, samozřejmě nedávám žádné z tácku vakuované (beztak je to předražené). Kočky neodčervuji - nechávám občas vyšetřit hovínka, krmím takto 3 roky a žádné mé kočeně nikdy nenašel rozbor žádného parazita.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 12.prosinec 2013, 11:22    Předmět: Odpovědět s citátem

jo, jo, u nás se taky baští jen maso od řezníka a čerstvé. Žádné mražené nebo vakuoové. Prostě jak to smrdí umělou hmotou, tak mi to akorát roznesou po bytě. A stejně jako Bichete neodčervuji, ale nosím bobky na rozbor (cca 1x za rok). Žádné parazity jsme nikdy neměli. Jen 1x u jedné kočky giardie a ty jsme si s největší pravděpodobností donesli z veteriny. U nás se preferuje králičí a vepřové. Milují i kapra, ale toho dávám jen když dostanu čerstvě uloveného. Nikdy bych nevěřila, že je kočka schopná z kapra nechat jen kostru, ale fakt ho dokáže takto dokonale obrat (samozřejmě syrového. Po hovězím mi kočky zvrací a kuřecí či krůtí si vezmou opravdu jen občas.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 12.prosinec 2013, 22:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem si všimla, že čerstvé maso jim chutná víc, než přemražené. Dokonce bych jim ho i dávala a ani by mě nenapadlo mrazit, kdybych to nevyčetla na netu, že z čerstvého mohou chytit parazity.
Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 13.prosinec 2013, 6:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jim dávám čerstvé, když ho přinesu, ale nechodím každý den. To "čerstvé" otestují a pokud čuchnou a odejdou tak nedělám pro ně porcičky a udělám nám gulášek...Kuřecí jim nedávám, to nepapaj a já taky ne. To raději libové vepřové.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 13.prosinec 2013, 8:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Kytka napsal:
Taky jsem si všimla, že čerstvé maso jim chutná víc, než přemražené. Dokonce bych jim ho i dávala a ani by mě nenapadlo mrazit, kdybych to nevyčetla na netu, že z čerstvého mohou chytit parazity.

Pokud kočkám dáváte maso čerstvé a takové co je určeno pro lidi, tj. kupujete u řezníka, tak je riziko minimální. A takovou salmu můžete mít doma i na odpadkovém koši a zdravá kočka jí nechytne, má dost obranných látek. Parazity můžete přinést na oděvu z venku i Vy nebo např. je může kočky chytit klidně i u veta.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 13.prosinec 2013, 22:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Maso kupuji normálně u řezníka. Hovězí zadní nebo libové přední. Taky krůtí. Kuřecí nejedí ani syrové, ani vařené. Vnitřnosti taky ne. Občas si vezmou kousek ryby z konzervy, ale jen malinký kousek. Filé ani náhodou. Staší kočka ale přiběhne třeba z druhého pokoje, jakmile začnu loupat uvařené brambory nebo jíst něco z listového těsta. Nedávno jsem sekala loupané mandle a taky přilítla, že je hrozně chce. Pak trošičku ochutná a jde pryč. I když ty mandle, ty ji braly. Doufám, že v nich není nic pro kočky škodlivého.
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 14.prosinec 2013, 5:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Každá kočka se rodí jako masožravá... Smile
Ještě se mi nestalo, že by koťata, která přecházejí z mateřského mléka na pevnou stravu, maso odmítala...stačilo dát několikrát kuličku masa do papulky a koťata baští jak divá...Smile
To, že ho později nechtějí, bude spíše tím, že je člověk prostě trošku "zkazil", dostávají jiné věci a pokud se třeba krmí od mala granulema a kapsičkama a nemají možnost chytat si myši, na maso si nezvyknou...
Podle mých zkušeností se ale kočky na maso zase dají "předělat", trvá to ale delší dobu a taky musí mít v pořádku zuby, aby mohly žvýkat, polykat granule vcelku je pro špatné zuby pohodlnější...
Tím nechci říci, že se nemůže najít výjimka, jen že to tak bude asi většinou...
Moje kočky žerou maso úplně všechny, přes to, že některé ho po příchodu k nám nežraly, ale zvykly si zase, když viděly, jak se ostatní s radostí ládují...Smile
Nechtějí ale maso přemražované nebo balíčkové, jak už tu padlo, ony to nějak cítí, že to není ono, ani mně to nevoní, hlavně to na tácku, balené...nejradši mají čerstvé maso od řezníka rovnou do tlamičky... Smile

Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 14.prosinec 2013, 20:10    Předmět: Odpovědět s citátem

My máme kočky teprve dva roky. Když jsem byla malá, doma jsme kočky měli, ale to jsem se o jejich stravu moc nestarala. Byly to kočky, které žily spíš venku. Pamatovala jsem si, že se po syrovém mase mohly "umlátit".
Když mi předloni bylo darováno první kotě, majitel mi řekl, že malá už jí kapsičky a granulky. Tak jsem je taky koupila. Na netu jsem pak vyčetla, že maso jen přemražené a různé druhy. Nebyl problém s hovězím a krůtím, ale vnitřnosti kotě nechtělo ani náhodou. Ani syrové, ani vařené. Vlastně vařené vůbec žádné. Po roce jsme dostali další koťátko a se stravou to bylo podobné, jen to syrové maso dostalo dřív. Vlastně si ho z misky velké kočky vzalo samo.
Nedávno jsem zachraňovala koťátko z ulice (bohužel nezachránila). To jedlo hladově všechno co dostalo. Když to naše holky viděly, tak nebyl s jídlem problém - hnaly se a baštily i to, co jindy nechtěly. Od té doby, co kotě už nemáme a nikdo jim nic nesní, k jídlu přistupují velmi ležérně. Ale člověk se jim nemůže divit, pohybu moc nemají, jídla dost...

adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 20.prosinec 2013, 17:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak můj Damián z útulku je výborný jedlík. V týdnu ráno dostane 2-3x kapsičku Felix (vždycky 1/2 a baští všechny druhy a večer granule Leonard kachnu - obsahuje mimo jiné i bylinky na chlupy v žaludku. Syrové maso vyplivl a já ho na něj zvykat nebudu, čivava také baští granule občas něčím vylepšené. Damiána musím vykrmit, z útulku přišel trochu vychrtlý. cat
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Mlsná kočka Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: