KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočky na nádraží
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 11.říjen 2007, 6:05    Předmět: Kočky na nádraží Odpovědět s citátem

Je to zajímavé,kolik koček a kocourů se toulá kolem nádraží. Před časem jsem sloužil ve stanici kde byli dva bráchové Mikeš a Mourek. Nebyli bezdomovci,pořídila si je manželka hospodského u nádraží,ale bohužel se brzy ukázalo,že jedno z dětí je alergik.Takže jídlo měli u vchodu,ale dovnitř nesměli. To nebylo nic pro černého Mikeše. On je tu přeci proto,aby se s ním někdo mazlil a hrál si s ním. A tak začal chodit na nádraží. Vždy po šesté ráno se vnutil do čekárny a čekal,až pojedou studentky středních škol. Pak už nebyl problém se vnutit do jejich přízně. Ovšem přiblížily se vánoce. Mikeš vypochodoval opět do čekárny,ale co se to děje? Ty holky,potvory jedny, tady nejsou. Vždyť je tady v plné kráse. Stálo mi moc kapsiček a ukecávání, aby se uklidnil. A děvčat se po Novém roce taky dočkal. Ale od té doby nemá na rozdíl od studentů rád žádné prázdniny Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 11.říjen 2007, 17:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Nyní bych opustil na chvíli Mikeše a Mourka, i když bych se k nim (pokud se to někomu bude líbit)vrátil,ale chtěl bych vzpomenout,jak si v jiné stanici maličké koťátko adoptovalo rodinu. Byla jarní sobota a najednou se ve stanici objevilo maličké,vyplašené koťátko. Dali jsme mu najíst,napít,ale nikdo z nás si ho nemohl vzít domů a bylo nám jasné,že samo by nepřežilo. Ale to jsme koťátko podcenili. Objevila se rodina s malými dětmi. Přišli omyslem na vlak, který v sobotu nejede a tak museli čekat hodinu. A najednou se koťátko změnilo. Přestalo dávat najevo strach a začalo být hravé a mazlivé. Děti s ní řádily a po čase se rodiče ptali,zda je to naše koťátko. Vysvětlil jsem jim situaci a když po hodině rodina odjela,byla bohatší o jednoho čtyřnohého člena rodiny

Naposledy upravil Tom dne čt 11.říjen 2007, 17:45, celkově upraveno 1 krát
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 11.říjen 2007, 17:43    Předmět: Odpovědět s citátem

To je hezký! Aspoň nějaká kočička si to dokáže zařídit!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 11.říjen 2007, 23:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Nyní bych rád připoměl Mikešova bráchu Mourka,aby mi nevyčítal,že jsem mluvil jen o jeho černém bráchou. Mourek byl velký,mourovatý kocour, stejně jako brácha byl odsouzený pro alergii malého synka hospodských k pobytu venku. Na rozdíl od Mikeše nehledal středoškolské studentky,ale zaměřil se na dopravní zaměstnance. Takže obsadil dopravní kancelář a vyzkoušel všechna křesla,naší postel (měli jsme tam přerušenou směnu) a vlastně všechny kouty místnosti. Prozkoumával klávesnici s takovým zájmem, že jsem si myslel,že mne už k němu nepustí. A to se mu jeden den stalo osudným. Vlezl do otevřeného šuplíku psacího stolu ve vedlejší místnosti a už se nemohl dostat zpět. Jeho pláč uslyšela kolegyně,která mne střídala. Usoudila,že se obejde bez jeho noční přítomnosti a přes jeho hlasité protesty ho vyhodila. Druhý den jsem přišel na noční já. Mourek nebyl nikde. Celý večer a celou noc se neobjevil. Už jsem měl strach,co je s ním. Ráno mi přijel nákladní manipulační vlak a vlaková četa přišla do dopravy si domluvit posun ve stanici. A tu se objevil Mourek. Do dnešního dne nevím kde byl. Ale jeho pohled hovořil jasně. " Vy naivkové,vy se snažíte mně,Mourka,vyhodit". Po čase zmizel. Ukázal se asi za měsíc a byl zcela jiný. Bál se i mne a k misce přišel až ve chvíli,kdy jsem byl několik metrů od něj. Pohladit se ode mně nechal až asi za měsíc. Ode mně a od dětí. Ostatní odmítal. Asi mu někdo ublížil a on ztratil důvěru v lidi. Snad ji začal opět nacházet,možná trochu i díky mně. A ač nejsem agresivní typ, dost by mi zajímalo,kdo mu ublížil. Asi bych pro tu chvíli zapomněl na slušné vychování.
pipa1
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 12.říjen 2007, 13:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za hezké počtení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 12.říjen 2007, 14:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Vzhledem k tomu,že oba kočičí kluci už ráno a večer čekali u vlaků,kterými jsem jezdil na směny,musel jsem vyřešit nějakou pochoutku pro ně. Naštěstí to v současné síti prodejen s potřebami pro zvířátka nebyl ani pro mně, který jsem ještě kočičku doma neměl,velký problém. Nejprve jsem jim vozil různé tyčinky a později i konzervy,které milovali. Doma dostávali klasická jídla z hospody a nyní měli skutečně potravu připravovanou pro kočky. Pochopitelně jsem ze začátku udělal jednu chybu,dal jsem jídlo do jedné misky s naivní představou,že se podělí. Překvapivě místo u misky získal klidnější Mourek a Mikeš vstoupil do dopravní kanceláře s vyčítavým pohledem. Pochopil jsem situaci a pořídil druhou misku a vozil i druhou konzervu. Odměnou mi byl pohled na dva spokojené chlupaté kluky,kteří občas na hostinu galantně pozvali hubenou bílou kočičku. Oba stáli stranou,ona postupně probrala zbytky v obou miskách a jejich pohled byl stejný,jako u člověka,který vystrojí velkou hostinu a má radost,že hostům chutná.

Jen jednou přišel nezvaný strávník. Ukázal se Mikeš a tak jsem mu dal jeho konzervu. Po chvíli vlezl do dopravní kanceláře a tuze naříkal. Vyšel jsem ven a viděl bobteila,připomínajícího maxipsa Fíka,jak přechází koleje s Mikešovou miskou v tlamě. Naštěstí jsem měl ještě jednu konzervu v zásobě,ale od té doby si ani jeden z kocourků nenechával nic na pozdější dobu

Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 13.říjen 2007, 11:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Mikeš má rád cestující s jedinou vyjímkou. Nemá rád lidi,kteří si do jeho stanice přivedou psa. To vstoupil do dopravní kanceláře a dával hlasitě najevo svou nespokojenost. Jeho pohled jasně požadoval,abych člověka s tou obludou vyhnal ze stanice a nejlépe mu zakázal vstup do všech objektů ČD. Ač ho mám rád,tento požadavek jsem nemohl splnit. To se obvykle urazil a milostivě mi odpustil až když byl pes pryč a já mu nesl misku s nějakou dobrotou. Obvykle vyklidil uzemí včas a tak jsem útok psa na něj zažil jen jednou.

To odpočíval na lavičce a rodinka s malou fenkou se objevila nečekaně. A než stačil vyklidit pozice,fenka vystartovala. Byla to už dáma v létech a neměla tak dokonalou znalost stanice,takže neměla šanci. Přesto se přes výkřiky jejich paníčků pokoušela Mikeše dohnat. Ty ji chytli až pod stromem, kde trůnil Mikeš a byla za svou snahu potrestána. Což bylo něco pro Mikeše. Stál v bezpečné vzdálenosti a na fenku se šklebil. Byl podobný malému klukovi,který radostně sleduje,jak jeho nepřítel dostává od rodičů výprask.

Přišel konec dubna a já tyto polabské stanice opustil a přešel jsem do stanic na Sázavě. Ale o tom zase příště[/b]

Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 14.říjen 2007, 15:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Přišel jsem do nové stanice a měl denní a noční směnu jako seznání staničních poměrů s mladým kolegou. Začali jsme sloužit a během dopoledne se v dopravní kanceláři ukázala krásná hnědobílá kočička. Vrhla po nás znechucený pohled a došla k miskám. Miska na jídlo byla prázdná a já si uvědomil,že mám v tašce konzervu ,po které se oba kočičí kluci mohli utlouci. Nasypal jsem ji jídlo do misky,ale bohužel,žádné nadšení se nekonalo. Hodila po mně opovržlivý pohled a odešla pryč. Při noční se neukázala vůbec. Posmutněl jsem,protože takový přístup jsem od kočičky ještě nezažil. Při mé první samostatné denní se ale ukázala. Již se i nechala pohladit a mazlila se jako divá. Po čase jsem pochopil,že to nebyl ostych ze mně,ale z mého mladého kolegy. Tedy přesněji ne ostych,ale on a Micinka se prostě přehlížejí. Přes den se o ní postará pokladní, když má on noční,denní ji připraví jídlo a vodu. Nikdy ji neublížil,neomezuje ji, ale nějak k sobě nenašli cestu. To my dva jsme na tom lépe. Ale o tom zase příště
ronka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 23.říjen 2007, 14:08    Předmět: ... Odpovědět s citátem

tak Tome, co takhle pokračovat, když jste to slíbil - to že se nikdo neozve neznamená, že to nikdo nečte - 802x to tu někdo četl!!!! Tak nás nenapínejte... a mimochodem - nejste ten Tom, který tady někde vedle psal, že si ve 52 letech pořizuje svou první kočičku (po reakcích čtenářů nejspíš 2) a žádal o rady co a jak? Jestli ano, tak toho na začátek víte o kočičkách víc než mnozí z nás - např. já.
Tak už honem sedněte a pište pokračování koček z nádraží.

Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 23.říjen 2007, 14:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano jsem prozrazen,jsem to já. Za přerušení se omlouvám. Byl jsem týden na školení v Brně a přestože jsem měl notebook u sebe,nějak jsem se k němu nedostal. A po příjezdu zpět jsem musel řešit jiné věci a tak nebyl čas a hlavně chuť se zamyslet. Takže budu zase pokračovat,ale již podruhé odběhnu od nádražních koček,které jsem měl nebo mám ve svých stanicích. Snad mi to Micinka odpustí.

Školení jsme měli v Brně Králově Poli,ale protože hotel,kde byli předchozí kurzisté ubytovaní zrušili,bydleli jsme ve vzdělávacím centru MU ve Šlapanicích. Přijel jsem do Brna na hlavní nádraží a přesedl na vláček do Šlapanic. Vedle zasedl mně neznámý člověk a vytáhl stejné propozice,jaké jsem měl já. Tedy kolega ze stanice přes 100 km vzdálené. Cestou jsem mu povídal příběhy o kočičkách,které jsem tu napsal a ještě napíšu. Vystoupili jsme ve Šlapanicích a u místního výpravčího se zeptali na cestu. A najednou přiběhlo krásné černé koťátko. Okamžitě začalo komunikovat a doprovázelo nás až k ubytovně. Před ubytovnou se začalo mazlit a odběhlo pryč. Nevím proč,ale tento kolega mi okamžitě nazval kočičím tátou. To koťátko jsem už celý týden bohužel neviděl. Ale uvítání to bylo krásné.

A příště se už vrátím k Micince,aby se na mně nezlobila. Nevím,zda to stihnu ještě dnes,ale nejpozději zítra bude nový příběh

Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 24.říjen 2007, 19:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Nyní bych chtěl napsat o první noční směně s Micinkou. To už jsme byli kamarádi,tedy já si ji oblíbil a ona mi začala snášet. Prostě je to ženská. Laughing Přišla kolem desáté večer a obsadila mi křeslo u psacího stolu. Vzal jsem si druhé,ale za chvilku už byla na něm. Nezbylo mi než se smířit,že sedět budu jen na kosku židle a zbytek obsadí ona. No přežili jsme to oba. Pokud se Micka cítila odstrkovaná,plácla mi tlapkou (naštěstí se zataženými drápky),abych poznal,kdo je v dopravní kanceláři paní. Po jedné hodině ráno mi odjel poslední osobní vlak a já viděl,že jsou nákladní vlaky daleko. Zavřel jsem oči a Micka začala vyvádět. Vstal jsem a podíval se na misky. Jídlo měla,vodu měla,tak jsem otevřel dveře,zda chce ven. Nechtěla. Usedl jsem a přemýšle,proč tak vyvádí. Najednou jsem ji měl na klíně a nakrucovala se k mým rukám. Pochopil jsem,že se chce mazlit. Už jsem slyšel,že dvounohá kočka budí stárnoucího pána,aby se s ní mazlil. Ale se čtyřnohou jsem to ještě nezažil Laughing Laughing Laughing
ronka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 25.říjen 2007, 14:43    Předmět: .. Odpovědět s citátem

hello1 ...správně Tome, takhle se mi to líbí - nedejte se pobízet.
Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 25.říjen 2007, 16:44    Předmět: Odpovědět s citátem

U Micinky jsem pochopil,že skutečně každá kočka je jiná. Mikeš a Mourek se mohli umlátit po konzervě,Micinka ne. Pokud nedostane svou oblíbenou kapsičku,ale jen konzervu podívá se na jídlo a na mně a její pohled hovoří jasně: "To jsi se nepředal,ty skrblíku" A čeká,že svou chybu napravím. Teprve když zjistí,že se k tomu nemám,tak se se znechuceným výrazem věnuje jídlu. Jeden den mi slíbil kuchař,že mi na noční schová srnčí na smetaně. Zapomněl na mně a tak jsem měl jiné jídlo. Aby alespoň někdo z nás měl zvěřinu,dal jsem Micince konzervu se zvěřinou. Její pohled byl znechucený a když viděla,že se nechystám svou chybu napravit,vyskočila na stůl a sledovala monitor mého PC. Psal jsem si na icq s kamarádkou a popisoval jsem jí jednání Micinky. Kamarádka se tím bavila a napsala text: Micinko pozor,Tom nedostal zvěřinu,on sní tu tvojí Micinka se na mně vážně podívala,seskočila ze stolu a pečlivě vyjedla misku. Tak nevím zda umí číst Shocked Ale je fakt,že pokud sloužím místo Honzy,který ji rozmazluje kapsičkama,je silně naštvaná a dává mi to znát. Tak se nemohu zbavit pocitu,že zná směnář lépe než my
Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 27.říjen 2007, 12:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Micinka je sice v dopravní kanceláři či pokladně,ale prolézá celou stanicí. Když chce ven,postaví se ke dveřím a mňoukne,když chce dovnitř,čeká na bedně u dveří,až vyjdu ven. Proto také musím ráno uklidit její úlovky,které hrďě naskládá před dveře. Pravda,několikrát donesla i živou myšku. Jednou ji i pustila a mohl jsem sledovat,jaká je bojovnice. A docela mi to překvapilo. Přestože je to kočička o kterou se staráme a má dostatek jídla,bojovnice se v ní nezapře. Jen jednou jsem ji viděl zklamanou. Nechtěla čekat,až jí otevřu a chtěla se mi pochlubit a tak skočila do otevřeného okna. Nějak to blbě vypočítala a spadla dolů. Tolik zklamání a hanby jsem v jejích očích nikdy předtím ani potom neviděl. Odmítla otevřené dveře a po chvíli si skok zopakovala. Nyni už bezchybně. Zklamání v očích vystřídala radost. To chudák netušila,že do jejího teritoria vnikne rušitel. Ale o tom zase příště
Tom
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 27.říjen 2007, 14:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Stanice,kde Micinka žije a já sloužím je na trati,kde začali probíhat koridorové práce. A tak se do vcelku klidných míst,které byly pro ní rájem dostala težká stavební technika. Bagry,dozery,pneumatická kladiva a další stroje,pro ní rozhodně dílo ďáblovo,měnili její oblíbená místa k nepoznání.Tam,kde byla manipulační kolej,po které nejvíce jednou denně přistavila či odstavila lokomotiva vůz,byla hluboká díra A nejen to,byl děsivý kravál. Takže Micinka musela změnit svůj životní režim. Přes den odpočívala v dopravní kanceláři či pokladně a v noci chodila sledovat,co ti blázni zase v jejím království udělali. A bylo toho pokaždé hodně. Vytrhali polovinu kolejí a vypadalo to jak po svržení bomby. A v tom musela být. Jednu noc měla kousek svého panství v pořádku a druhý večer ho už nenašla. Nyní snad bude do jara klid a tak asi poprvé v životě bude vítat i ten studený sníh. A doufám,že do jarních prací si opět obnoví svá místečka,která ji vydrží
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Další
Strana 1 z 61
Přejdi na: