KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kotě vůbec nejí

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mortem
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: so 21.květen 2016, 21:45    Předmět: Kotě vůbec nejí Odpovědět s citátem

Ahoj, mám skoro dvouapůl měsíční kotě a zaboha ho nemůžu donutit jíst normální jídlo. Zkoušela jsem všechno a nic mu není dobré, vše plive. Pořád žebrá mlíko od mámi....poradíte co s tím mám dělat???Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 22.květen 2016, 8:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, koťátka by měla být u mámy alespoň tři měsíce, takže na mlíčko od ní má ještě nárok a pokud žijou spolu, kotě by se mělo od ní samo naučit žrát i to ostatní...
Píšete, že jste zkoušela všechno, takže asi i syrové maso, záleží ale i na tom, jaké to maso je...
Maso od řezníka pro lidi koťatům vždycky zachutnalo, naopak nabalíčkované, ať kusové nebo i neochucené mleté ze supermarketů kočkám nechutná, asi tam něco cítí, co jim vadí...
Já jsem u maličkých koťat začínala vždycky s libovým naškrábaným syrovým hovězím nebo kuřecím, opravdu naškrábat na kašičku, udělat maličkou kuličku a vložit kotěti do tlamičky, ještě se nestalo, aby se to nakonec nenaučilo...
Syrové maso je pro kočky nejlepší výživa, i když později dáváme i konzervy a granule z provozních důvodů, maso je maso...
Nedávno jsem vyzkoušela mražené maso pro zvířata, ale ačkoliv mám koček hodně, nežraly to nijak nadšeně a nakonec jsem to vyhodila, nevím, jestli to byla jenom špatná náhoda, nebo jsou ta mražená masa pro zvířata vždy taková...takže pokud byste dali něco takového, nedivila bych se, kdyby to kotě nechtělo..
Ani kapsičky a konzervičky nejsou všechny dobré, ty levné ze supermarketů vůbec ne, jsou samé obilí, to kočkám nejede a zdravotně je to špíš poškodí, takže je nutno pohledat a vybrat kvalitnější značky a koukat na obsah masa v nich...
Snad se koťátko umoudří, pokud byste už kočku neměli, dá se podat koťátku neslazené Tatra mléko, dávala jsem to v konzervě, 2 díly mléka a 1 díl převařené vody, aby to mělo tělovou teplotu a zkoušet dál to dobré syrové masíčko, ono se chytne...
Pokud by se to opravdu nedařilo, snad aby ho raději prohlédl veterinář, jestli mu něco není...
Tak přeju úspěch:-)

mortem
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 22.květen 2016, 14:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. Zkoušela jsem animonda konzerva i paštika, gourmet, whiskas, felix, RC,falco i vařený maso kuřecí a nic. Syrové maso ne.Nekrmím s ním tak jsem to nezkoušela. Celkem jsou 3 kotata, jedno jí už měsíc masíko, druhý jí jen granule a občas masíko a třetí jen mlíčko,občas ochutná nějaký naše jídlo, ale jinak žije jen z mlíka od mámi, grandu a kočičí pudink gimpet..Je oproti sourozencům hodně lehká..tak snad se umoudří...
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 22.květen 2016, 20:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, nepospíchejte na koťátka s krmením něčeho jiného než mlíčka od jejich mámy. Krmení máminým mlékem je pro ně to nejlepší, co jim může do života dát. Obsahuje plno důležitých živin, co v ničem jiném není. Je to příroda a ta si umí poradit, ví, co je pro koťátka nejlepší. Mají velkou výhodu, že mají svoji maminku, tak ať to hezky využijí Smile

Naše jedna kočka se nechala krmit od své maminky 18 měsíců Smile jedla při tom i granulky, ale mléko požadovala každý den.

Buďte ráda, že kočička se krmí od své mámy, je to pro ni nejlepší. Ani bych ji ničím jiným zatím nepřikrmovala. Nevadí, že je lehká, v mléku má vše, co potřebuje ke správnému vývoji a růstu. Asi ta dvě další koťata jsou kocourci, ti bývají větší.

Soustřeďte se na kvalitní krmení velké kočky, aby mohla koťátkům dávat mlíčko. Hlavně, ať má také dostatek tekutin, denně čerstvou vodu. Neodhánějte je od mámy, jsou ještě malé. A potřebují se s ní i pomazlit a přitulit se k ní. Tím získávají cit a také důležité zkušenosti i kočičí zvyky.

Máte kočičky domácí nebo chodí i ven? Kočku-mámu krmíte i granulemi? Jakými?

mortem
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 22.květen 2016, 20:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Já nepospíchám Very Happy jen když to srovnám s loňským vrhem té samé mámy tak koťata jedla už v měsíci ...tak mě to vyplašilo, jestli je vše ok...nevím jak dlouho může mít kočka dost mlíka, aby to koťata uživilo. Předchozí vrh krmila do 4 měsíců, pak je odháněla, ale jedli už něco jinýho tak to bylo ok...tyhle se k tomu normálnímu jídlu nemají, tak mě to překvapuje. Ano ty dva jsou kluci a ona je nejedlík Smile Určitě je od mámy neodháním,na noc je zavíráme i s ní.Máme hodně koček a dospělý kluci je berou jako hračky, tak proto je na noc oddělujeme. Čerstvá voda je samozřejmost každý den, krmím různě, teď jsem zkoušela granule fitmin,ale moc nechutnaly, takže se vracím k RC sensible a mámě a koťatům dávám ještě RC babycat. Jinak kočky máme čistě domácí Smile
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 22.květen 2016, 21:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Do čtyř měsícům jim zbývá ještě 1 a půl měsíce a to je hodně času. Kočka může mít mléko i déle, klidně půl roku, sama pak koťata bude odhánět až uzná za vhodné. To je v pohodě Smile Malá si pochutnává u mámy. Ona tu váhu dožene.
Dáváte dospělé kocourky kastrovat? Vím, že už jsou pak cítit, když jim je kolem roku. To je znak dospělosti a čas na kastraci. Navíc by se vám kočičky tolik nemnožily, abyste jich neměli doma až moc. Kocourci se kastrací zklidní, budou přítulnější. Někteří nekastrovaní jsou i hodně dominantní.
U nekastrovaných kocourů je navíc dost riziko, že začnou značkovat. Kastrací se toho vyřeší dost najednou. Kolik máte kocourků, mimo těch dvou nových, a kolik jim je měsíců?

mortem
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 22.květen 2016, 21:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno celkem máme 2 skoro dvouroční kastrované kocourky, pak 2 roční kastrované a teď tyto dva, také půjdou na kastraci až bude čas. Pak mám jednu 12ti letou holčičku, 2 sedmiletý holky, 1 skoro dvouroční holčinu (máma), 2 roční holky a jednu nepapající rošťandu Smile celkem 13 koček.
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 22.květen 2016, 22:02    Předmět: Odpovědět s citátem

To je dobře, že jsou kluci kastrovaní. Tak asi jeden stihl nakrýt kočenku ještě před operací Smile
Nemáte nějaké fotky kočiček? Já mám ty naše v albu Smile

mortem
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 23.květen 2016, 20:03    Předmět: Odpovědět s citátem

JJ, přesně tak,neuhlídali jsme je Very Happy Nějaké fotky mám,zkusím něco nahrát Smile Kolik jich máte vy?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: