KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

budia vas v noci chlpáči.

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 15.srpen 2015, 9:24    Předmět: budia vas v noci chlpáči. Odpovědět s citátem

Máme problém s trojročným Alinkom.Ked začali pred mesiacom horúčavy,začal nás v noci od druhej budit.Začal škrábat smrekové dvere,vešal sa na sietku okna,lomcovat s ňou,bála som sa že ju vytrhne a spadne z poschodia,skákal na mňa a budit ma pazurikom po tvári.Nepomohlo hladenie,hranie ani oblubená konzervička a k tomu plač,že chce von.Bála som sa ho v noci púštat von,no nebolo pomoci,zobudil aj Smudlinku a ostatných.Manžel vstával o 5 do práce nevyspatý.Rozhodli sme sa nechat ho na noc vonku s tým,že vie vyskočit na parapet a zabúcht na okno aj hlasno zaplakat,vetračka je otvorená,takže ho počujeme,no aj tak mám z toho blbý pocit.Bojím sa,že si zvykne vonku spat a nebude chciet vo vnútri.Má nadváhu,je neobratný,nevie liest po stromoch,ked spadne tak na chrbát.Je britský,má velmi hustú srst a vonku pod tujami alebo v budičke je príjemnejšie.Ked ráno vojde,je umojkaný a celý deň je len doma.Robím dobre alebo nie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 16.srpen 2015, 14:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mam zkušenost, ze kocka vi, co je pro ni nejlepsi. Nas kocourek se dobyva na noc ven/dovnitř podle pocasi. Ale je fakt, ze venku vyrustal a poradi si. Na druhou stranu ciste venkovni uz neni, na zimu odjizdime do mesta a je jen v byte. A pamatuje si vsechno. Pokud se ten vas pohybuje pres den take venku, tak bych se asi nebala

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 17.srpen 2015, 9:49    Předmět: budia vas v noci chlpáči. Odpovědět s citátem

Dnes v noci ho niečo vylakalo a klopal že chce dnu už o štvrtej.Do piatej sa len mojkal a vykladal čo ho vylakalo,kedže je velmi komunikatívny.Ja len dúfam,že ked skončia horúčavy,bude cez deň viac aktívny a neprespí ho celý a bude spat v noci.Smudlinka celý deň pobehuje lový motýliky mušky,k večeru nočné motýle,takže po večery odpadne.Jony sa zase zabáva strašením.Skryje sa za strom,alebo na strome a skoči na toho kto ide okolo,najviac sa ho bojí Ellinka.Rúčkuje po stromoch a lový všetko ,čo sa hýbe .Lady vstáva posledná,alebo ostane spat v búdičke.O ňu sa nebojím,je to strachopud,je mršná a vylezie aj na obrovský olech.Zatial sa všetci držia na zahrade takže verím,že si Ali v noci uvedomuje nebezpečenstvo a nevzdialuje sa. Obdivujem vážho kocúrika,ktorý sa v zime stáva bytovým,neviem si predstavit,že by v zime nemohli íst vom,to by sme asi ohluchli od tolkého prosenia.
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 23.srpen 2015, 19:37    Předmět: budia vas v noci chlpáči. Odpovědět s citátem

Tak Ali spí opat doma,striehne vonku ,kedy vypneme telku a vovalí sa dovnútra,alebo klope ako o dušu.V noci už nebudí až ked počuje ,že sme zobudení.Aj cez deň je doma alebo nedaleko dverý.Myslím,že ho niečo nastrašilo a on dobre vie,že doma je v bezpečí a som nakoniec rada,že aj on sa o tom presvedčil.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: