KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Bronchoskopie
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Neli11
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: po 31.březen 2014, 17:00    Předmět: Bronchoskopie Odpovědět s citátem

Ahoj, obracim se na Vas jeste jednou a budu moc rada za Vase zkusenosti a rady. Psala jsem o problemech se svym kocourkem, ktereho trapi uz pres rok opakovane problemy s dychacim ustrojim a ryma. Po nekolika vysetrenich a neuspesnych lecbach jsem se na radu jednoho z Vas obratila na pani doktorku Naceradskou, ktera me po kozultaci s dalsim lekarem objednala na bronchoskopii. Chtela bych se zeptat zda s tim mate nejake zkusenosti a zda vam to pomohlo. Mam docela strach, kocourek na tom neni zdravotne zrovna nejlip a vysetreni je v celkove narkoze. Navic neni vubec levne /me rekli at pocitam tak 5000,-/. Pry bez toho nelze urcit diagnoza a spravna lecba. Prosim o jakekoli info a zkusenost. Dekuji moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 31.březen 2014, 20:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Můj Kubík absolvoval endoskopii horních cest dýchacích před 2 měsíci na AAvetu. Dělal mu to pan doktor Alexa, který se na problémy respiračního traktu specializuje. Ještě udělali sono a odebrali vzorky. Vše se dělalo v lehké narkóze - do tlapky zavedli kanylku a tou podávali uspávací prostředek. Příčinu dlouhotrvající a nelepšící se rýmy diagnostikovali a výsledek nebyl vůbec dobrý Crying or Very sad Crying or Very sad Ale je pravda, že bez tohoto vyšetření bychom vůbec netušili, co se děje a asi Kubíka bychom zbytečně trápili.

Vilík - ?/20?? - 7.9.2014
Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Neli11
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: po 31.březen 2014, 22:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to me moc mrzi, ze to s Kubikem nedopadlo dobre. My jsme take objednani k panu Alexovi a mam take docela strach co se tam zjisti. Uz skoro rok ma problemy s dychacimi cestami a lehkou rymu, zadny zamet. Pani doktorka to vidi na nejaky virus, tak doufam, ze to nebude nic hrozneho. Moc dekuju za zpravu
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 31.březen 2014, 23:53    Předmět: Odpovědět s citátem

a normální stěry dělali? kromě viru... vyloučily se chlamydie, mycoplasmy. bartonella... ? narkóza je přece jen zátěž...
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 01.duben 2014, 8:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Neli11 napsal:
My jsme take objednani k panu Alexovi a mam take docela strach co se tam zjisti. Uz skoro rok ma problemy s dychacimi cestami a lehkou rymu, zadny zamet. Pani doktorka to vidi na nejaky virus, tak doufam, ze to nebude nic hrozneho.

Pan doktor je moc milý a hlavně se na toto specializuje. Také jsem měla hrozný strach, jednak z narkózy a hlavně z výsledku. Ale u takhle vleklých problémů je to vyšetření určitě opodstatněné. Oni si udělají i odběry vzorků, aby to poslali na laborku. A klinika je dobře vybavená, takže pokud by se jim něco nepozdávalo, udělají v narkóze i další vyšetření. Ona ta dlouhotrvající rýma a dýchací problémy musí být pro kočičáčka velice nepříjemná. Držíme palce a tlapky, aby se příčina našla a byl kočičák zase zdravý.

Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
Neli11
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 01.duben 2014, 18:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Reno děkuji moc za informace i za podporu. Je to náročné pro všechny, protože už trvá dlouho a vlastně se pořádně neví co s ním je. Vždycky na to dají antibiotika ono to na chvíli zabere a za pár týdnů je to zpátky. Tak uvidíme po tom vyšetření, doufám, že to dobře dopadne.

Nadikhindo běžné stěry nedělali. Paní doktorka nám řekla, že je může udělat, ale že vzhledem k potížím, které má, si myslí, že tomu vyšetření se stejně nevyhneme. Prý se nedostane tak daleko a nebylo by to tak důkladné. Právě, že já jsem s tou bronchoskopií také docela váhala, bála jsem se jestli to zvládne a navštívila i jiného veta, ale ten mi řekl v podstatě to samé. Nakonec jsem dala na doktory. Doufám, že je to správné rozhodnutí.

Neli11
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: po 14.duben 2014, 15:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, tak máme po vyšetření a diagnóza zní alergická bronchitida tedy astma. Máte s tímto onemocněním nějaké zkušensti? Zkoušela jsem získat nějaké inofrmace, ale moc moudrá z toho nejsem. Bylo nám řečeno, že se to úplně vyléčit nedá Sad , ale dají se zmírnit účinky. Občast dostane záchvat, ale jinak se mu dýchá dobře. dostali jsme Predison 1x denně, ale nemůžu ho do něj dostat. Je to denně "krvavý boj" Rolling Eyes , ne vždy se zadaří a představa, že mu to buduu takto dávat do konce života je hrozná. Tak hledám alternativu, co by se dalo, ale moc toho není. Vetka nám teď dá 1 injekci depomedronu, ale víc nechce, protože je prý velká zátěž na játra. A pak už zbývá je dýchací přístroj máte někdo zkušenosti jak si na to kočeny zvykli? Mám strach, že bude zase problém. děkuji za jakékoli rady a zkušenosti.
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 14.duben 2014, 15:50    Předmět: Odpovědět s citátem

ted nemůžu. ale napište mi do sz
Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 15.duben 2014, 8:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Neli11 napsal:
Zdravím, tak máme po vyšetření a diagnóza zní alergická bronchitida tedy astma. .

Neli, alespoň už máte diagnózu. Pokud se jedná o alergickou bronchitidu (kočičí astma), jejím spouštěčem je, stejně jako u lidí, nějaký alergen. Jeho nalezení bývá problém, někdy se to ani nepodaří, ale zkusila bych to. Může to být cokoliv v prostředí (prach, ale třeba i osvěžovač vzduchu, čistící prostředky nebo podestýlka ) nebo v krmení. Pokud vím, tak se dají i kočkám udělat alergologické testy, ale to by vám tady poradil určitě někdo, kdo s tím má zkušenosti. Zkuste se zamyslet, kdy se problém objevil nebo zhoršoval a co se u vás změnilo.
Co se týká podávání prášků, mě se osvědčil Easy pill. S výjimkou jednoho kocourka ho všechny moje kočeny ochotně jedí i s práškem Wink

Neli11
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 15.duben 2014, 11:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Reno, děkuji za odpověď. Diagnóza byla to zásadní a jsem docela ráda, že jsme dopadli alespoň takhle a není to nic horšího. Alergen zjištěn není, vetka mi říkala, že jsou možné udělat testy na alergeny z kůže, ale nejdříve se musí přeléčit a nemí mít v sobě žádné kortikoidy. Vypozorovala jsem, že nejvíce kašle když jí granule /kupujeme Hills/ a když je na wc /silikon/. Takže jsem od včerejška změnila granule i podestýlku na neprašnou a uvidíme.
Spíš mě zaráží, že při tom vyšetření nevzal pan doktor stěry na kultivaci /doufám, že to nazývám správně Confused / a kočičát má v celkou slušnou rýmu a prská hleny a kašel je také zahleněný. Doktor tvrdí, že žádný zánět tam prý v žádném případě není. Nemáte zkušenost jetsli se toto může vyskytovat i u astmatu? Většinou měl všechny kašle i záchvaty suché.

Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 15.duben 2014, 12:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Neli11 napsal:
. Alergen zjištěn není, vetka mi říkala, že jsou možné udělat testy na alergeny z kůže, ale nejdříve se musí přeléčit a nemí mít v sobě žádné kortikoidy. .

Mrkněte na stránky Laboklinu, který dělá alergologické testy. Dělají jich několik typů z krve. Stránky jsou v češtině a Laboklin má v Praze zastoupení a kontakt na konzultace - mají i přímo konzultanta na alergologii, také v češtině.
S tou rýmou, pokud jsou hleny čiré, by se mohlo jednat o alergickou rýmu.

kockysphynx
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 27.duben 2014, 21:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Neli11 napsal:

Spíš mě zaráží, že při tom vyšetření nevzal pan doktor stěry na kultivaci /doufám, že to nazývám správně Confused / a kočičát má v celkou slušnou rýmu a prská hleny a kašel je také zahleněný.

Chápu to dobře že veti udělali vyšetření - bronchoskopii za plno peněz a základní bakteriologie za cca tři stovky nebyla do současné doby vůbec udělána? Shocked

Neli11
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 29.duben 2014, 11:35    Předmět: Odpovědět s citátem

kockysphynx napsal:
Neli11 napsal:

Spíš mě zaráží, že při tom vyšetření nevzal pan doktor stěry na kultivaci /doufám, že to nazývám správně Confused / a kočičát má v celkou slušnou rýmu a prská hleny a kašel je také zahleněný.

Chápu to dobře že veti udělali vyšetření - bronchoskopii za plno peněz a základní bakteriologie za cca tři stovky nebyla do současné doby vůbec udělána? Shocked

Zdravim, ano chapete to spravne Rolling Eyes. Kdyz jsem to s nim konzultovala, taktvrdil, ze to neni treba protoze si je stoprocentne jisty, ze zanet tam zadny neni a ze vsechny priznaky jsou od nalezu na dychacich cestach. Jenze stav se nelepsi. Naposledy jsme dostali injekci kortikoidy na to astma a vubec to nezabralo, ryma je tu porad. Nejde tedy do zanetu jen cira voda, ale ma zachvaty kychani coz nam bylo receno, ze se takto astma muze projevovat. Dnes jdeme na kontrolu tak uvidim. Ale chteji delat dalsi testy na alergeny...

Neli11
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 29.duben 2014, 11:36    Předmět: Odpovědět s citátem

kockysphynx napsal:
Neli11 napsal:

Zdravim, ano chapete to spravne Rolling Eyes. Kdyz jsem to s nim konzultovala, taktvrdil, ze to neni treba protoze si je stoprocentne jisty, ze zanet tam zadny neni a ze vsechny priznaky jsou od nalezu na dychacich cestach. Jenze stav se nelepsi. Naposledy jsme dostali injekci kortikoidy na to astma a vubec to nezabralo, ryma je tu porad. Nejde tedy do zanetu jen cira voda, ale ma zachvaty kychani coz nam bylo receno, ze se takto astma muze projevovat. Dnes jdeme na kontrolu tak uvidim. Ale chteji delat dalsi testy na alergeny...

kockysphynx
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.duben 2014, 21:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Osobně bych doporučoval udělat bakteriologii a test na mycoplasmu a chlamydie. Nějak se mi ten postup veterinářů nezdá.

Už jen to, že antibiotika vždy na chvíli zaberou znamená, že tam něco je. Neexistuje alergie, na kterou by antibiotika zabírala.

Co jste dávali a s jakým výsledkem?

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4
Přejdi na: