KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Ochrana proti klíšťatům ???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.duben 2016, 17:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Eli, vyzkoušejte pipetku Segreants green spot on s geraniolem. Minulý rok mi Felinka přinesla dvě klíšťata. Dá se sehnat na netu, stojí kolem 300 - 500 Kč, v každém balení jsou tři pipetky, přičemž jedna pipetka působí měsíc. Protože ráda střídám přípravky vyzkouším Felince vetřít do kožíšku extrakt z hřebíčku. Je sice polovenkovní, většinu dne tráví venku, ale do lesa nechodí, tak by to mohlo stačit. Děkuji za radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 20.duben 2016, 10:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych s obojkem u koček byla opatrná, kvůli uškrcení. Kočka vleze a vyskočí všude, třeba se vznese dva metry metry do výšky a v letu nastaví packy na přistání na tyčce plotu:-) Tím chci říci, že instinktivně moc nepočítá s tím, že má něco na krku, na čem by se mohla zaháknout. Ale pár koček jsem už s obojkem viděla. Nicméně Honzovi bych to nedala, i přes tu bezpečnostní přezku.

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 20.duben 2016, 18:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,

když Felinka dospívala v dospělou kočku pořídila jsem ji obojek Bolfo, který strašně smrděl(říkala jsem si mít ho já pod nosem, bolela by mne hlava), tak jsem ji ho sundala a koupila obojek Beaphar Bio band. Obojek Beaphar Bio band obsahuje přírodní oleje a nesmrdí. Nosila ho celý rok a nepřinesla jediné klíště či blechu. Na obojek jsem ji připevnila známku se jménem a telefoním číslem, pro případ, že by se jí něco stalo. Naštěstí se nic nepřihodilo. Teď už ji obojek nedávám, protože jsem četla pár článků o uškrcených kočkách na obojku.

http://antiparazitika-pro-kocky.heureka.cz/beaphar-bio-band-35-cm/specifikace/#section

Hana Košťálová
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 21.duben 2016, 19:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den! Ano, obojek opravdu hodně smrdí. Lotýsek sice skutečně přestal klíšťata nosit, ale nejspíš mu ho sundám také - kvůli tomu zápachu.

Veterinář manžela ujišťoval, že kocour se uškrtit na obojku nemůže, že se obojek roztrhne. Je pravda, že se kočky uškrtily na těchto protiparazitích obojcích? Nebo to byly obojky jiné? Takové ty na jméno a adresu?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 21.duben 2016, 20:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně veterinář říkal, že už viděl hodně uškrcených koček. Kočka prostě není pes, prodírá se skulinkama a v tom lepším případě ho přetrhne a ztratí.

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 21.duben 2016, 22:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Hana Košťálová napsal:
Dobrý den! Ano, obojek opravdu hodně smrdí. Lotýsek sice skutečně přestal klíšťata nosit, ale nejspíš mu ho sundám také - kvůli tomu zápachu.

Veterinář manžela ujišťoval, že kocour se uškrtit na obojku nemůže, že se obojek roztrhne. Je pravda, že se kočky uškrtily na těchto protiparazitích obojcích? Nebo to byly obojky jiné? Takové ty na jméno a adresu?

Ano, v tom lepším případě se obojek roztrhne a kočka ho ztratí (aspoň tak to říkají někteří veterináři, když chtějí obojek prodat), ale měla jsem v ruce antiparazitární obojky Bolfo, Beaphar Bio band a Foresto a zkoušela jsem je přetrhnout a nepodařilo se mi to a co teprve kočce, která je slabší(váží průměrně 4-6Kg), takže obojek Felince nedávám, protože ona je velký milovník(jako většina koček) prolizání křoví a lození po stromech, lozí přes ploty a mohla by se někde zachytit a uškrtit.

PS:Obojky na jméno jsem pro kočky neviděla. Viděla jsem antiparazitární obojky s pojistkou (to mají všechny antiparazitární obojky) a textilní (gumové) obojky s rolničkou (na plašení ptáků) bez pojistky. Uškrtit se kočka může na každém obojku.

Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 22.duben 2016, 10:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Hana Košťálová napsal:

Mně se tedy stala jakási střední varianta s předchozí kočičkou - několikrát přišla bez obojku a pajdala na jednu pacičku, když se někde nejspíš za obojek zachytila a snažila se z něj dostat ven... Kočkám mi přijde nejlepší dávat tabletku, případně pokud nechodí vůbec domů, tak pipetu (po pipetě nám domů nosila živá nezakousnutá klíšťata - takže ano, funguje to, ta klíšťata se nenapijí, ale lezou jen v srsti).

Kitty 2 (domácí kastrovaná kočička, momentálně 14 měsíců)

Lucky (venkovní černý kocourek, momentálně 6 měsíců, zatím nekastrovaný)
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.duben 2016, 8:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím s tím co tady bylo napsáno. Ale nedá mi to, abych nenapsala své skromné přání a sice, aby výrobci obojků, začali vyrábět pipetky s účinnýma látkami jaké dávají do obojků. Byl by na trhu větší výběr spot onů a hlavně větší bezpečí pro kočky.
Na našem trhu jsou zatím k dostání pipetky s fipronilem (Broadline, Fyprist, Fronline, Frontline combo, Eppifri) a to proto, že fipronilu skončila patentová ochrana, a tak teď každý vyrábí pipetky s fipronilem. Obojek jsme měly rok a nepřinesla jediné klíště (napité či nenapité) či blechu. A to proto, že v obojku jsou obsaženy jiné účinné látky než je fipronil a sice : Bolfo (propoxurum), Foresto(imidaclopridum, flumethrin), přírodní obojek Bephare Bio Band (extrakt Margosový, olej z poleje obecné, eukalyptový olej, D-limonen). Obojky mají ještě jednu výhodu a sice jsou odolné vodě (dešti), nežto pipetky ne.Přesto Felince obojek už nedávám a doufám, že už brzy skončí 20-ti letá patentová ochrana některým z obojků a že se najde někdo, kdo začne vyrábět pipetky taky s jinými účinnými látkami než je fipronil.

Kromě pipetek s fipronilem existuje přírodní pipetka Sergeants green s geraniolem (klíšťata, komáři, blechy) a tabletka Comfortis (jen proti blechám).

Takže nám nezbývá než použít pipetku a kožíšek protřít výluhem z hřebíčku (jak píše Ela).

Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 26.duben 2016, 9:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Čeníšek napsal:
Souhlasím s tím co tady bylo napsáno. Ale nedá mi to, abych nenapsala své skromné přání a sice, aby výrobci obojků, začali vyrábět pipetky s účinnýma látkami jaké dávají do obojků. Byl by na trhu větší výběr spot onů a hlavně větší bezpečí pro kočky.
Na našem trhu jsou zatím k dostání pipetky s fipronilem (Broadline, Fyprist, Fronline, Frontline combo, Eppifri) a to proto, že fipronilu skončila patentová ochrana, a tak teď každý vyrábí pipetky s fipronilem. Obojek jsme měly rok a nepřinesla jediné klíště (napité či nenapité) či blechu. A to proto, že v obojku jsou obsaženy jiné účinné látky než je fipronil a sice : Bolfo (propoxurum), Foresto(imidaclopridum, flumethrin), přírodní obojek Bephare Bio Band (extrakt Margosový, olej z poleje obecné, eukalyptový olej, D-limonen). Obojky mají ještě jednu výhodu a sice jsou odolné vodě (dešti), nežto pipetky ne.Přesto Felince obojek už nedávám a doufám, že už brzy skončí 20-ti letá patentová ochrana některým z obojků a že se najde někdo, kdo začne vyrábět pipetky taky s jinými účinnými látkami než je fipronil.

Kromě pipetek s fipronilem existuje přírodní pipetka Sergeants green s geraniolem (klíšťata, komáři, blechy) a tabletka Comfortis (jen proti blechám).

Takže nám nezbývá než použít pipetku a kožíšek protřít výluhem z hřebíčku (jak píše Ela).

To musím jedině souhlasit Smile Teď ale asi málokterá firma bude vyvíjet nějaká zvířecí antiparazitika, ty prachy za celý výzkum a navrch za patentové řízení jsou nepředstavitelné částky... S ostatními účinnými látkami mimo fipronil může být problém právě v přenesení do jiné lékové formy - v obojku OK, ale udělat z toho roztok v pipetě by vyžadovalo další vývoj, tím pádem další peníze.. Je to ale dost na nic, protože ta klíšťata jsou fakt potvory a už na ně ten fipronil nebude zabírat :/

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.duben 2016, 10:31    Předmět: Odpovědět s citátem

To je pravda s tím převodem do lékové formy. U imidaclopridu by to takový problém být neměl, protože je to kapalina a používá se i na postřik stromů (vyrábí Bayer). Extrakty z rostlin v obojku Bephare Bio Band jsou kapalné (obojek je jimi napuštěn), takže tam by to problém taky být nemusel. Jediné co by mohlo být úskalím je převedení do kapalné lékové formy je propoxur (prášek) a flumethrin. Ale třeba u lidských ATB se převádí pevná léková forma (tablety) do injekční lékové formy zcela běžně - je jen zapotřebí najít v čem se to dobře rozpouští(netoxické rozpouštědlo) a optimální poměr složek, tak, aby léková forma byla stabilní, ale zase máte pravdu je to další vývoj a to stojí peníze. Ale tohle, kdyby se někomu povedlo u antiparazitik koček, tak to by byla bomba a věřím tomu, že tomu výrobci by se to rychle vrátilo.
Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 26.duben 2016, 18:08    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsem ani nevěděla, že imidacloprid se používá i jako antiparazitikum, já ho znám právě jen jako čistě pesticid Smile Nojo, všechny firmy investují do léků proti rakovině, antibiotika a podobně, ale na naše miláčky nemyslí.. mělo by si vedení Bayeru či Mercku pořídit pár koček Very Happy

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.duben 2016, 22:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, jo, imidacloprid je insekcitid, který se ve veterinárním lékařství používá jako ektoparazitikum (působí proti vnějším parazitům). Četla jsem o tom v přednášce pana prof. Hery z veterinární fakulty v Brně (uveřejnil přednášku na net). A kromě toho Bayer vyrábí antiparazitikum spot on Advocate, který obsahuje dvě účinné látky a sice imidacloprid (likviduje vnější parazity - ektoparazity) a moxidectin (likviduje vnitřní parazity - endoparazity). Takže Advocate se dá použít i k likvidaci klíšťat a blech, ale nedělala bych to čistě z prevence, protože Advocate se hlavně používá při léčbě ušního svrabu.

Bylo by fajn, kdyby Bayer vyvinul spot on s imidaclopridem a fluormethrinem, nebo propoxurem - čili čistě antiparazitika proti vnějším parazitům a nemíchali do pipetky látky proti vnitřním parazitům(při častém preventivním používání by na ně mohla vzniknot rezistence).

Jo, jo, taky si myslím, že by si Bayer nebo Merck měli pořídit kočky Smile Smile Smile

Hezký večer. Smile

Hana Košťálová
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 26.duben 2016, 23:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý večer, obojek jsme kocourovi sundali hned, jak jsem si tady přečetla, že se může uškrtit. Mně přišel hlavně nepříjemný ten zápach a představa, jak to asi působí na kocoura. A co je zajímavé, obojek asi ještě působí, protože Lotus nenosí klíšťata, našla jsem na něm v posledních dnech jen tři, nezakousnutá a mrtvá, taková jakoby seschlá. Vím, že je teď zima, ale letos s klíšťaty chodil už v únoru. A nevím, zda to s tím může souviset, ale den po sundání obojku začalo Lotýskovi slzet jedno očko, hodně ho přivírá, ale oko je jasné. Byli jsme u veterináře, nezjistil žádné poškození oka. Asi není souvislost s obojkem, to by mu nejspíš slzely obě oči.
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 27.duben 2016, 9:04    Předmět: Odpovědět s citátem

To očko s tím obojkem souviset asi nebude. Felinka taky přivírala očičko, které ji slzelo. Paní doktorka ji vyšetřila a zjistila, že má škrábnutou rohovku (asi od větvičky jak lítá křovím, u kocourů to může být po rvačce), tak nám dala antibiotika(kapičky do oka), aby se v tom místě netvořily bakterie a očičko se ji zahojilo do týdne.

Paní doktorka na tu škrábnutou rohovku přišla tak, že Felince kápla do očička barvivo a zhasla (fluoresceinový test).Principem toho vyšetření je, že barvivo obarví poškozené místo v rohovce.

Tak nevím jestli Vám pan veterinář dělal tenhle test???

Hana Košťálová
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 27.duben 2016, 10:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, pan doktor také obarvil Lotusovi očko a nezjistil naštěstí poškození rohovky. Říkal, že to vypadá, že mu oko něco podráždilo, ale jen lehce. Byli jsme u něj v sobotu a dneska už oko vypadá vcelku normálně. Lotýsek je náš první kocourek, který mi připadá takový "světloplachý" - mnohem víc než ostatní mhouří oči a mívá někdy taková více narůžovělá víčka. Ale běžně mu z oček nic nevytéká. Už jsme ho asi před rokem nechali prohlédnout, ale paní doktorka nás tehdy ujistila, že mu není nic. Lotus je převážně bílý (když není jak prasátko z prolézání křoví a kdoví čeho) a asi má tím pádem oči citlivější. Děkuji a přeji hezký den!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3
Přejdi na: