KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Tak jaké vlastně granule
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 07.leden 2015, 15:04    Předmět: Tak jaké vlastně granule Odpovědět s citátem

Na zkoušku jsem koupila od jedné značky N&D granule pro čivavu a kocoura. Kocourovi chutnají ty psí a psovi ty kočičí, těch svých si ani nevšimnou. Asi budu muset hledat dál.

v budoucnu čeká je přátelství pěkné
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 09.leden 2015, 8:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono to složení N&D pro kočky a psi je skoro stejný.Liší se víceméně jen v Taurinu,tam je toho více pro kočky.Já na to taky koukala ,prootže moje kočka je alergická na kuřecí a jehněčí ,takže jíme tyto N&D rybí-mají dva druhy a kočkám mooc chutnají.Složení-perfektní.

adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 09.leden 2015, 14:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Pes už si dává říct, kocour dál dělá, že mu teda stačí jenom kapsička. Vrátím se k jeho oblíbenému Leonardu. Ryby u nás nechce ani jeden a naprostou alergii má pes na RC, dala jsem mu je párkrát na zkoušku a ještě teď se drbe jak pominutej. A tak zkusíme Taste of wild, prý to chutná i kočičkám (to jejich).

wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.leden 2015, 13:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Taste od Wild taky našim kočkám chutnal, ale jen to kuřecí,na ty rybí se mi vykašlaly a musela jsem je dát dál...ale na kuřecí už máme alergii,tak jsem ráda,že jsem našla granule,které jí obě kočky a hlavně moje alergička se už nedrbe.RC Siamese jsem jim taky dávala asi dva roky a kočka začala mít právě alergii na ně a časem z toho měla až zánět tlustého střeva..takže RC už nikdy....
N&D jsou sice drahé,mají hodně druhů,zkoušela jsem vzorečky,všechny jim chutnaly ale všude je kuřecí nebo jehněčí a jedna z mých koček má na ně bohužel alergii,takže můžeme jenom ty nejdražší rybí 10 kilo za 2000KčSad

adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 13.leden 2015, 16:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Právě dorazily granulky Taste of wild pro čivavu - divoké prase a křepelka s kachnou - doufám, že se jí po pěti létech neobjevila alergie na drůbež ale jen na něco v RC a to drbání po čase přestane. Kocourovi v té samé značce zvěřina, drůbež a pečený losos v jednom balení - jsem zvědavá co on na to, zatím je napapaný a tak jenom čuchnul. Miláčkové nám dávají zabrat.

Hana Košťálová
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 13.leden 2015, 22:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, náš veterinář nás upozornil, že v Taste of the wild je modrá skalice. A má pravdu. Docela nás to zaskočilo. A je fakt, že naši kocourci to moc nechtějí. Sestřička na veterině si myslí, že je to teď módní krmení, ale moc důvěry v ně neprojevila. Tak nevím.

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 13.leden 2015, 23:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám dobré zkušenosti s Almo Nature, oranžovou a červenou řadou. Jsou kvalitní a zřejmě i chutné, protože mám hodně rozmlsaného kocoura. Kdysi jsem koupila tolik vychvalovanou Acanu a tu nežral vůbec. Někdy ty kvalitní granule moc nejedou a naopak.

lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 14.leden 2015, 0:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Hana Košťálová napsal:
Dobrý den, náš veterinář nás upozornil, že v Taste of the wild je modrá skalice. A má pravdu. Docela nás to zaskočilo. A je fakt, že naši kocourci to moc nechtějí. Sestřička na veterině si myslí, že je to teď módní krmení, ale moc důvěry v ně neprojevila. Tak nevím.

Tak jsem projela složení několika velmi kvalitních krmení, nejenom Taste of the wild, ale i další a ten sulfát mědi je tam v organicé podobě v rámci přídavku stopových prvků. Nejsem biochemik, jsem přesvědčena že to není klasická modrá skalice jak jí známe jako přísada do bazénů, atd,atd., ale ráda se někým zkušeným nechám poučit Rolling Eyes Rolling Eyes

lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 14.leden 2015, 1:03    Předmět: Odpovědět s citátem

E.la napsal:
Já mám dobré zkušenosti s Almo Nature, oranžovou a červenou řadou. Jsou kvalitní a zřejmě i chutné, protože mám hodně rozmlsaného kocoura. Kdysi jsem koupila tolik vychvalovanou Acanu a tu nežral vůbec. Někdy ty kvalitní granule moc nejedou a naopak.

Na Almo nature jsem se koukala taky, nše kočule ho taky milují a ten síran mědi obsahují také, viz :
Přídatné látky:
Nutriční přídatné látky:
taurin 1170 mg/kg, DL-Methionin 1120 mg/kg, vitamín A 32760 IU/kg, vitamín D3 2275 IU/kg, vitamín E 210 mg/kg Stopové prvky: Anhydro-Calciumjodat 1,64 mg/kg, seleničitan sodný 0,53 mg/kg, síran železnatý monohydrat 321 mg/kg, síran měďnatý pentahydrat 42 mg/kg, chelát mědi a aminokyselin, hydrogenovaný 53 mg/kg, chelát zinku a aminokyselin, hydrogenovaný 356mg/kg, síran manganu monohydrat 117 mg/kg, síran zinku monohydrat 296 mg/kg, chelát železa a aminokyselin, hydrogenovaný 21 mg/kg. Laughing Laughing Laughing

adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 14.leden 2015, 8:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak můj kocour rád Leonardo a Taste of wild jsem chtěla jen na zkoušku. Přimíchala jsem mu tedy pár granulek a do Leonarda a v misce zůstaly do jedné - tak asi zůstanu u Leonarda

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 14.leden 2015, 11:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Organicky vázána měď je tzv. chelát mědi, jde o měď z jedné strany vázanou na síran (-SO4), z druhé na bílkovinu. Není to modrá skalice, chemický vzorec CuSO4.5H2O (pentahydrát síranu měďnatého). Chelátové kovy jsou snadný a dostupný zdroj stopových prvků pro živočichy.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 14.leden 2015, 11:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Vixenne napsal:
Organicky vázána měď je tzv. chelát mědi, jde o měď z jedné strany vázanou na síran (-SO4), z druhé na bílkovinu. Není to modrá skalice, chemický vzorec CuSO4.5H2O (pentahydrát síranu měďnatého). Chelátové kovy jsou snadný a dostupný zdroj stopových prvků pro živočichy.

Vixenne, moc děkuju za váš příspěvek, jsem moc ráda jak jste to vysvětlila kolem té "modré skalice" a ten dotyčný "taky veterinář" a jeho sestřička by si měl ověřit údaje, než začnou troubit takové blbosti majitelům zvířátek.
Ještě jednou děkuju. love4

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 14.leden 2015, 16:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Lubinko, nebudu nijak snižovat lékařskou odbornost toho veterináře. Ani on, ani jeho veterinární sestra nemusí být zrovna přeborníci v organické chemii, ale pokud mají rádi zvířata, rozumí jejich nemocem a umí je léčit, jsou to lidé na správném místě.

Snažila jsem se to vysvětlit co nejsrozumitelněji. Cheláty jsou velice obsáhlé téma a pro nás, chovatele koček, stačí jednodušší popis, než jaký by uspokojil učitele chemie na střední škole. Wink
1 chelát může do sebe obsáhnout i víc kovových iontů.

Konkrétně v tom Almo Nature bych to (za sebe) chemicky viděla tak, že chelatovaná měď (chelát mědi a aminokyselin, hydratovaný) pochází z pentahydrátu a monohydrátu síranu měďnatého ve směsi s aminokyselinami, mimo jiné i tím taurinem a methiononem.

Občas je biochemický rozbor krmiva víc matoucí než by se zdálo.

Nejdůležitější je, co nám kočičáci žerou a zda na tom prospívají.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 14.leden 2015, 21:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, je velmi důležité aby veterináři naše miláčky léčili, ale neměli by být zdrojem dezinformací pro majitele zviřátek, zvláště když si skoro všechny informace pokud jsou na pochybách můžou vyhledat na netu.
Jsem moc ráda za informace od Tebe, opravdu jsem se po tom příspěvku vylekala, protože obě naše kočule s velkou chutí papkají jak Taste of the Wild, tak Almo Nature Laughing Laughing Laughing
Taky proto jsem po detailejším složení obou granulí pátrala na netu. Rolling Eyes

Hana Košťálová
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 15.leden 2015, 11:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, také děkuju za objasnění, je to uklidňující. Nicméně Taste od the wild naši kocouři nechtějí stejně jíst, takže hledáme dál.

Potřebuju se přidat k obhajobě zmíněného pana veterináře, je moc fajn, je "na kočky", sám je chová, dokázal jednat a zacházet s naším totálně panickým kocourkem s velkými zubisky a drápy, kterého třeba jeden zde doporučovaný pan doktor odmítl vyndat z přepravky. (A to zas absolutně nemá být snižování kvalit toho pana doktora .... jen ilustrace.)

Prosím ještě o jednu radu: je v Cosma nature a Cosma thai nějaký taurin? Nikde jsem nenašla, že by ve složení byl uveden, možná špatně hledám. Pokud by tam nebyl, co to znamená? Může se tím kočička krmit pravidelně, nebo je to jen pro chuť? Naši kocouři Cosmu jedí zaručeně a nadšeně.

Děkuji!

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3
Přejdi na: