KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Feringa, Bozita, Animonda?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dromedka
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: so 13.prosinec 2014, 12:27    Předmět: Feringa, Bozita, Animonda? Odpovědět s citátem

Zdravím po krátké době opět.
Nedávno jsem tady probírala, že bych chtěla kočku krmit čerstvým masem, mno kočka víceméně nespolupracuje. Z masa sežere jen libovoučké, nejlépe nějaké odřezky z prs, srdce nežere vůbec, vepřové ani nemluvím... navíc teď bude nějakou dobu krmena rodinou, která se nebude piplat s tím, aby jí krmila z ruky, tak se chci zeptat ohledně značek těchto konzerv...
Feringa - o téhle značce jsem tu ani přes filtr nic nenašla, máte zkušenosti?
Bozita nebo Animonda? U těchto jsem četla pozitivní komentáře i tady, ale furt nevím, která je lepší Smile Teď jsme měli Bozita konzervu a po té se mohla užrat, ale zase je tam napsané, že obsahuje 93% masa, u těchto tetrapacků není množství napsáno, dá se spoléhat na podobné složení? Chtěla bych zkusit i jiný druh, takže Animonda, na druhou stranu, pokud je Bozita kvalitnější, zůstala bych u ní...
Díky všem za názory, kdyby byly co nejdřív, budu spokojená, chci objednávat dnes, dokud je v Adventním kalendáři Granata granule Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 13.prosinec 2014, 15:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Dromedko, jestli myslíte granule Granata Pet 10+2 kg zdarma, tak tato nabídka je přesně na stejném místě téměř rok, kvůli tomu nemusíte pospíchat a objednávat dnes. To opravdu nemá nic společného s Adventním kalendářem. Já jsem tyto granule objednala s krabím masem, ale moje kočky je nejedly, nakonec jsem tím krmila venkovní kočiny, těm moc chutnaly. Je fajn, když je Vaše kočička baští, jsou určitě kvalitní.
Pokud kočička má ráda konzervy Bozitu, zůstala bych u toho Very Happy

Dromedka
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: so 13.prosinec 2014, 15:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Nene, právě že v adventním kalendáři je na dnešní den k objednávce 400g těchto granulí... Smile už jsem o téhle značce uvažovala, chtěla jsem něco na ochutnání, protože taky nebaštíme vše, tak se mi právě hodí, že teď dávaj 400g zdarma Very Happy zítra už tam bude zase něco jiného Smile Jinak krmím Porta 21 Sensible bez obilí, ale jak je ta konzerva, granulky jdou stranou a kočička mě pronásleduje, dokud mě nedonutí ji nabrat do mističky konzervu Very Happy

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 13.prosinec 2014, 16:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Konzervy nejsou nikdy tak kvalitní jako prémiové nebo superprémiové granule - Porta 21 jsou kvalitní Smile Navíc konzervy jsou i dost drahé vzhledem ke kvalitě... Vyzkoušete tedy vzorek Granata Pet, také jsou výborné Acana, ovšem pokud je kočky budou chtít. O těch uvažuji. Zatím krmím RC Siamese, ty jedou úplně všem našim, také britce u syna a všem, co jsem je doporučila pro jejich kočky.

Už jsem opatrná na granule, protože se nám letos 7. října stalo něco hrozného. Objednala jsem RC Indoor 27, bohužel polské výroby, cena 1190 za 10 kg - to byl problém!!! Kočky zvracely, měly průjem a naše siamka to odnesla zdravotně nejhůře. Při zvracení vdechla část zvratků do plic, kašlala celou noc, ráno k vetovi, ten špatně odhadl diagnozu, že prý má laryngitidu. Dostala Convénii, mentolové kapky do krku - takový nesmysl, to ji dorazilo.. nejedla, nepila, do záchůdku jen čůrala, několik dní žádný bobek. Tvrdili, že máme mít trpělivost, že i my při angíně se nevyléčíme dříve než za 14 dní. Vůbec neřešili, že nejedla a nepila. Přestala jsem jim tam věřit a po 4 dnech (za 3500 kč) jsme změnili veta. Nová vetka okamžitě řekla, že kočce při zvracení se dostalo část do plic. Na rtg plic už byl vidět otok plic, navíc udělala rozbor krve, měla dokonce už i vyšší hodnoty slinivky (mají být do 10, měla 22). Tím jí přestala fungovat střeva i žaludek, nepohybovaly se. Tea měla ucpaná střeva, a při plných střevech kočka přestane jíst - bylo to jako začarované kolem dokola. Dávala jsem jí pít injekcí, vše vyzvracela, jídlo nepřijala ani náhodou. Takže jsme spolu chodily 2x denně na infuze, jednak aby měla výživu a pak infuzemi se léčí slinivka. Nicméně bylo už po týdnu nutné vyřešit obsah střev. Vetka si ji tam nechala, že zkusí při narkoze jí dát klystýr, ale pokud to nepůjde ven, bude muset rozříznout tlusté, tenké střevo + žaludek a vyčistit, hrozila celková infekce. Všude v sobě už měla kočka plno plynu, což jí muselo prý hodně bolet. Ani si v noci nelehla, jenom seděla a hlavičku měl svěšenou dolů, byla apatická. Pak zase zavřené oči a otevřenou pusinku - pohled fakt žalostný Embarassed Při narkoze se vetce podařilo klystýrem pročistit střeva a pak už šla léčba rychleji. Když mi po dvou hodinách volala a řekla, že je již půlka venku, dá ji chvilku klid a pak to dokončí, a v 5 si mám pro naší kočičku přijít, oddychla jsem si. Ještě to celé trvalo měsíc a ty nervy, injkce na chuť k jídlu, prášky proti zvracení,... strach, že stále nechtěla sama jíst - no, mám ohromnou radost, že vše dopadlo a kočička je již v pořádku. Než si objednám granule, zjišťuji kde jsou vyrobené a balené.

Dromedka
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: so 13.prosinec 2014, 17:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, předpokládala jsem, že když je v konzervě větší obsah masa, budou i lepší jak granule, to jste mě dost překvapila, že nakonec to není taková kvalita :-/ mno je to celkem dost, ale vychází to nějakých 70kč/kilo, což není zase tak hrozné, sní tak 100g za den, zbytek se dojí granulema Smile což znamená 7 kč na den Smile granule má k dispozici celý den, ale nepřejídá se, pořád mi připadá hubená (žebra ani kosti jí nelezou, ale není tak baculatá jako bylo naše "venkovské" kotě, které ale zase mělo maminku a mlíko jen samo pro sebe), tak nechci, aby strádala Smile na druhou stranu je zvyklá odmala jíst vlhkou stravu, kapsičku denně, ale krom Brit pro koťata, kde je 43% masa jí chutnaj akorát tak Felix, a to si myslím, že je ta konzerva mnohem lepší Smile

Teeda, tak to je ale hnus Sad to bych vážně nečekala, že můžou mít takové problémy kvůli granulím vyrobeným jinde než obvykle... ostatní máte kde vyrobené? Německo? Pak udělá chybu vet a je neštěstí na světě.. tady u nás je to taky problém s veterinářem, protože je tu jen jeden "dobytkář" a lepší veterinářka je 30km daleko... ale to se zase špatně obhajuje našim, vozit tam zvířata, protože tady pořád přežívá názor, že kočka je jen na chytání myší a pes hlídá (naštěstí u našich se to už povedlo je přesvědčit, aby i na preventivky jezdili tam Wink).. Já mám kočku v Praze a tam je to s tou péčí přece jen lepší, doma jsem s ní jen když musím odjet na déle Smile
Hlavně že se kočička uzdravila a i když to stálo tolik času a nervů, tak jste se poučila a víte teď, na co si dát pozor. Děkuju za varování.

ZR
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 13.prosinec 2014, 17:37    Předmět: Odpovědět s citátem

marcelaul napsal:
Konzervy nejsou nikdy tak kvalitní jako prémiové nebo superprémiové granule...

Mohu se zeptat proč ? Děkuji.

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 13.prosinec 2014, 18:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Už objednávám jen RC siamese 10 kg, ty jsou vždy z Francie. V Polsku vyrábí konkrétně Siamese jen menší balení, max. 4 kg, Jiné typy RC vyrábí ve všech velikostech balení až do 10 kg pytlů. Objednávám v snad nejznámějším chovatelském internetovém obchodě (nechci jmenovat), ale i tam mají k dispozici Indoor 27 ze všech zemí, kde se vyrábí, na to pozor! Je jen o štěstí, které vám zabalí a pošlou domů, volala jsem tam a nedá se to prý ovlivnit, jaké na nás zrovna vyjdou. Z možností výroby RC máte ČR, FR a PL - uvidíte vzadu dole na razítku, kde je zároveň i uvedeno do kdy spotřebovat - je tam vždy 2x napsána země, tedy původu a pak země balení, takže se může stát, že např. 1. razítko je země výroby, druhé je země, kde bylo baleno. Ani jedno by nemělo být to špatné.... Např. u veterinárních diet Royal Canin je jistota, že se vyrábí ve Francii, i když byste si objednala v Polsku. V Polsku je nová továrna od RC, každá várka má být zasílána k testování,.... no nevím, nevím.

Vetka mi říkala, že je důležité dávat kvalitní prémiovky nebo superprémiové granule, že v nich je všechno potřebné. Konzervičky nejsou důležité, jde spíše o mlsku, většinou drahou...

Dromedko, jestli se Vám zdá kočička hubená, odčervěte jí Banminth pastou - 3gramová (kolem 200 kč) je na 6 kil váhy kočky. Pokud váží kočička 3 kila, stačí na dvoje odčervení v rozmezí 3 týdnů. Nejen že odčerví, ale i vyléčí případný zánět v záhybech střev, přečtěte si příbalový leták. Dá se koupit v lékárně, pokud nemají, objednají ji do druhého dne. Banminth pastou je odčervení bezpečné. Normálně potřebné množství přimícháte do malého množství konzervičky, co sní kočka najednou. Mám to vyzkoušené, ještě se mi nestalo, že by kočka odmítla, asi to nemá žádnou příchuť. Takto odčervěte i venkovní kotě s kotěcí maminkou, jestli je u kotěte.

Každopádně je lepší si dojet k veterinářce, ke které máte důvěru a na kočkách ji záleží více než jen na spotřebním materiálu.

Mám siamku v albu, podívejte se. Jsme šťastni, že to zvládla, je moc statečná. Měla jsem o ní strach jako o dítě.

Naposledy upravil marcelaul dne so 13.prosinec 2014, 19:29, celkově upraveno 1 krát
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 13.prosinec 2014, 18:22    Předmět: Odpovědět s citátem

ZR napsal:
marcelaul napsal:
Konzervy nejsou nikdy tak kvalitní jako prémiové nebo superprémiové granule...

Mohu se zeptat proč ? Děkuji.

Mluvila jsem o tom s naší veterinářkou, že naše kočky preferují granule, zda jim kvalitní stačí, z kapsičky nebo konzervičky si olíznou většinou jen šťávičku a dost, a také jsem četla složení konzerv, většinou 80 % voda. Nebo snad leda kdovíjak drahé konzervy, ale to už je pak lepší opravdové čerstvé maso nebo mražené, upravené, ale kvalitní, čerstvé maso, osobně koupené v masně, ne zbytky z jatek, odpad, kůže, které jsou v konzervách. ZR, můžete mi oponovat. Vím, že hájíte svůj způsob krmení kocourků, jsou oba moc krásní a určitě spokojení, je to na nich vidět. Nic Vám nevyvracím, nejsem odborník. Všichni lidé nemůžou mít stejný názor.
Každopádně vždy jsou konzervy mnohem dražší, cena neodpovídá kvalitě. Naše siamka třeba vůbec nejí konzervičky ani kapsičky, ani vařené kuřecí.

Dromedka
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: so 13.prosinec 2014, 19:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Kočičku odčervuju pravidelně, ale pastou Vitaminthe, teď budu zrovna odčervovat znova, jinak dávám Probican a maso syrové pokud mi ho sežere... ale jak říkám, maso žere jen pěkně libové, chrupavky i kosti zbydou na talířku Smile dávám co zrovna je, ale naopak od mé staré kočičky, která vyloženě milovala červené maso, takže hovězí, zvěřinu atd., Maxime upřednostňuje bílé maso... ale jak říkám, jen libové, nesní mi ani kůži, ani šlachy, srdce ani hovězí ani vepřové, kuřecí jen občas a málo, taky ne z talířku nebo misky, ale jen z ruky... vařené je to lepší, ale zase povařené vepřové srdce je dost tvrdé (vařím jen trochu, aby nezmizelo všechno to dobré z masa.)... nevím, jestli je tak rozmazlená, ale určitě ji teď nebudu nutit jíst něco, co nechce Smile
Jinak Bozita má ve složení jen maso, sice ne přesně vypsané procenta, ale garantuje prý 97% (dokonce) Smile Animonda 68% masa, zbytek vývar, Feringa 70% masa, 26% vývar a zbytek nějaká zelenina a bylinky Smile Navíc když se ta konzerva otevře, voní a vypadá líp než mnohé lidské vepřové konzervy Very Happy
Jinak ne že by byla přímo hubená, je to britka, má celkem velkou hlavu, na což nejsem u našich evropských koček zvyklá Very Happy ale jde jí poznat břicho, nemá ho rovně zároveň s žebry Smile ale jsou jí 4,5 měsíce a váží asi 2200g... máma měla 4kg v dospělosti, ale otec jen 3kg, tak je možné, že je prostě jenom menší Smile pokusím se vložit nějaké fotky Smile
Kočičky máte nádherné, černá je úžasná, všechny mají výborné oči Smile my bydlíme tady na konci města a lidi si sem zvykli vyhazovat koťata, které už nechtějí... už jsme je adoptovali dva roky za sebou... poslední kočičku jsme taky adoptovali už s překvapením, její černý bratr byl trochu plašší, tak šel bydlet na farmu, kde spí ve stodole a specializuje se na lov myší Smile ona byla ještě sama kotě, tak jsme to její jedno miminko vychovali a už je i ono v novém domově, zatímco maminka se chystá na kastraci Smile s mou Maxime se nepotkávaj Smile

ZR
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 13.prosinec 2014, 19:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebojte, nebudu Vás přesvědčovat na přirozené krmení syrovým masem, jen pár věcných poznámek konzervy/granule.

- Kočky preferují to, na co je naučíme, resp. to, na co jsme je (často přes jejich zoufalý nesouhlas) složitě přeučili (viz jiná témata ala "kotě mi nechce žrát granule)...

- To, že konzervy obsahují cca 80% vody je jich velké plus, kočka není přirozeně stavěná na větší příjem vody formou pití a je to právě dlouhodobá skrytá dehydrace, která je příčinou velké části zdravotních problému (ledviny, struvity, atd.)

- Ad zbytky z jatek, odpad, kůže - a z čeho myslíte, že se dělají granule, z krásného libového masa ?!? Naopak, do granulí (vč. těch prémiových) se používá právě tento jatečný odpad, doplněný o různé kafilerní masokostní moučky a většinou hojně nastavený rostlinnou (a pro kočky nepřirozenou) složkou. Navíc (s ohledem na technologii výroby granulí a požadovanou trvanlivost) to vše musí projít vysokou teplotou, výrazně vyšší, než při výrobě konzerv.

- Další velké negativum - aby granule měly požadovanou trvanlivost a stálost na vzduchu, je třeba je intenzivně stabilizovat různými konzervanty, navíc v krmivech pro zvířata výrobci nejsou zdaleka tak omezování legislativou a kontrolou, jako u lidí.

- Výroba konzerv je v praxi technologicky mnohem jednodušší, požadovanou trvanlivost zajistí sterilizace a uzavřený obal. Pro výrobce je méně výhodná z jednoho důvodu - hůře se zde šidí - do granulí se snáze schová nekvalitní surovina).

- Ad tvrzení, že "konzervy jsou mnohem dražší" - takhle jednoduše to nelze říct, chce to přepočítat na jednotkovou cenu za gram bílkovin/tuků v obou verzích, pak se to dá vyhodnotit.

- Slušná konzerva nemusí být drahá, na trhu jsou i poměrně kvalitní výrobky. Já osobně mám celkem dobrou zkušenost třeba s masovým salámem "FíK" - viz starší témata.

- Ano, granule mají jednou zásadní výhodu (pro majitele koček) - pohodlí při jejich používání...

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 13.prosinec 2014, 19:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Uznávám Vaše názory a rady, fakt, a můžete mi prosím poradit konkrétní konzervy, i větší balení -klidně 400 nebo 800 gramů, máme hodně kočiček. Také jim kupuji konzervičky nebo kapsičky, ale není to základ stravy, jen tak pro změnu a radost.

ZR, jak píšete, vše je logické ve všech bodech.

Dříve jsem občas koupila kapsičky Kitekat v krabičce po 12 ks, ale také u nich zjistila polskou výrobu. Vím, nejsou kvalitní - to píšu spíše jen upozornění pro ostatní majitele.

Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 14.prosinec 2014, 14:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Čtu a nestačím se divit, co způsobí nekvalitní granule. Jsem moc ráda, že je siamka v pořádku.

Krmím granulemi z USA, superpremiovkami bez obilí a sóje, a kocour na nich prospívá. K tomu dostává denně 1 kapsičku Felixe / Sheby / Gourmetku, o jejichž kvalitě si moc dobrého nemyslím, ale kocourovi to chutná.

Zkoušela jsem konzervy a kapsičky i od jiných značek (Cosma, Animonda, Brit care, ShinyCat...), ale ty nechtěl a nakonec je sežral náš pes.

Syrové maso dávám hodně zřídka (namísto kapsičky), vždy přemražené a včetně blán, šlach a podobně. Vepřové nedávám vůbec, u nás to nechce ani pes. Naposled měli chlupáči dančí a mizelo velice rychle z misky. Jinak kocour preferuje ptactvo.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: