KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Blechy

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zuzana Čermáková
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 14.listopad 2014, 20:12    Předmět: Blechy Odpovědět s citátem

Milí přátelé, POMÓC, máme blechy. Kočky ven nechodí, ale fenky zřejmě v létě přitáhly blechy asi od ježků a už několik týdnů bojujeme. 2x měli všichni Spot-on od Vetoquinolu, všude jsem vytírala na mokro - koberce nemám, peru pelíšky, deky, převlékám postel, hledám, kde bych ty mrňavé vyvíjející se bestijky v prostoru našla. Mám dost velký dům, budu muset použít spreje. Z obav o zdraví kočičáků zakoupila jsem: a) sprej Bolfo - který budu aplikovat ne na zvířata, ale do do prostoru a Biokil - také a na gauče,podlahy.....a všechno. Vždycky v jedné místnosti, kterou minimálně na 12 hodin zavřu a kočky tam nepustím, takto hodlám opakovaně ošetřit všechny místnosti a po uplynutí 4 týdnů od předchozího spotu dostanou ještě jeden. Byla mi doporučena tableta Comfortis - dle váhy, ale pak jsem si na různých webech přečetla od chovatelů výskyt nežádoucích reakcí, tak na ni nemám odvahu.
Prosím máte někdo zkušenosti v tomto směru? A dáváte spoty opakovaně po těch 4 týdnech? na tom Flevoxu od Vetoquinolu je napsáno, že se to může vždy po 4 týdnech, ale opakovaná chemie mne moc netěší, ovšem ty blešule musím zlikvidovat. Kočky se chuděrky drbou a Danča má evidentní alergii na bleší kousnutí, ta se drbe nejvíc.
Uvítám každou radu, musím zabojovat nebo se z toho spolu s kočičáky zblázníme. Samozřejmě spotík má i fenka. Díky za soucit i rady zdraví Zuza

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 27.listopad 2014, 13:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,

my jsme zatím blechy neměly a doufám, že nás to nepotká. Ale proti blechám preventivně používám šampon RIVAL od firmy BEA. Ředí se vodou v poměru 1:3. Spolehlivě zabíjí blechy. Svého miláčka koupu 2x do roka po šesti měsících. Ten šampon je na bázi přírodní veterinární kosmetiky.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 27.listopad 2014, 13:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinak pokud vám problém s belechami přerůstá přes hlavu, mžete si na pomoc zavolat deratizační firmu. My když jsme chytili blešku, tak jsem pelíšek, koberce, křesla, gauč vystříkala fronline a miláčka vykoupala a potom pro jistotu ještě aplikovala spot on frontline combo (zabíjí všechna vývojová stádia).
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 27.listopad 2014, 15:07    Předmět: Odpovědět s citátem

V prostorách, kam se kočky nedostanou, bych doporučil Arpalit, příjemně voní. Tedy alespoň mi to tak připadá, nevím jak komu. Pro kočky je ovšem jedovatý.
Na kočku jsem kdysi použil zde zmiňovaný Frontline, jednou.
Pokud se pohybují napadené kočky v zamořeném prostředí, s tím zatím naštěstí osobní zkušenost nemám.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 27.listopad 2014, 15:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,

obecně bych na likvidaci blech nepoužívala nic co je pro kočky jedovaté, protože kočku s těží uhlídáte (projde se potom, olízne si tlapku a je neštěstí na světě). I s deratizační firmou se jde domluvit, aby použili přípravek, který není pro teplokrevné živočichy (kočky) jedovatý.
Frontline je pro kočky nejedovatý. Ale použila jsem ho na vysprejování prostředí ne na kočku (i když je pro kočku určený), protože můj miláček se často olizuje a spray by olízala - a nemuselo by ji být z toho dobře, proto jsem volila raději koupání a potom pipetku za krk, kam si nedosáhne.

Dromedka
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: pá 28.listopad 2014, 11:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,
my si blešky dovezli už z původního domova koťátka, i když za to paní nelze vinit.. nicméně nám u veta doporučili Bolfo pudr, velmi se mi osvědčil, kotě jsem napudrovala, blechy vypadaly mrtvé... to jsme opakovali ještě několikrát (max. 2krát do týdne), pak aplikovali spot-on Stronghold (je i proti vnitřním parazitům) a když jsme po 3 týdnech navštívili domov, kde byl zablešenej pes, blechy na kočičce jen umíraly...Smile teď máme myslím pokoj, kotě se neškrábe, ani nemá v kožíšku žádné příznaky blech Razz jinak samozřejmě vysávání hodně často a praní pelíšku a povlečení Smile

Rena
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 28.listopad 2014, 13:11    Předmět: Re: Blechy Odpovědět s citátem

Zuzana Čermáková napsal:
Byla mi doporučena tableta Comfortis - dle váhy, ale pak jsem si na různých webech přečetla od chovatelů výskyt nežádoucích reakcí, tak na ni nemám odvahu.
Prosím máte někdo zkušenosti v tomto směru?

Já dávala teď opakovaně Comfortis všem 3 mým kočičákům. Neměli jsme žádný problém. Naopak máme jednoo kocoura, kde je problém s jakoukuliv pipetou. A účinkuje opravdu dobře. Na bílém kocourovi bylo vidět, jak blechy "zdrhají" z kožichu Wink a mrtvé z něj odpadávali. Bohužel je nevýhoda, že je to tableta a poměrně velká, takže to chce trochu cviku ji dát. Frontline nemá vůbec smysl používat, stejně jako další volně prodejné přípravky - mají stejnou účinnou, tedy spíš už neúčinnou látku a téměř neučinkují. Ještě máme vyzkoušené Broadline, ale to je i odčervovadlo, takže perfekní, pokud potřebujete i odčervit (na rozdíl od Strongholdu je i proti tasemnicím)
Pokud máte velký dům, radím, zavolejte deratizační firmu. Zbavit se blech je fakt problém a nekonečná práce.

Vilík - ?/20?? - 7.9.2014
Kubíček - rezavé zlatíčko 08/2009 - 7.2.2014 Meggi - 05/1993-14.9.2011, Čiko - 07/2007 - 31.12.2008 , Matýsek 05/1992-28.6.2006
chvilinka
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: ne 07.prosinec 2014, 21:46    Předmět: INFO Odpovědět s citátem

Dobrý den Zuzko, nevím, jak Vám pomoct s takovým problémem.. Spíš píši, že nemůžu odeslat SZ a odpovědět na Váš email, na který jste reagovala. Zkouším zjistit, kde je chyba. Nevím, jak jinak se s Vámi spojit.

Martina S.

Zuzana Čermáková
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 19.prosinec 2014, 23:07    Předmět: blechy blechy žerou slechy.... Odpovědět s citátem

Tak myslím, že vítězíme - blechy mizí - bojujeme takto: všichni 1x za čtyři týdny Spotík - Flexove, ono to účinkuje, ale blecha zhyne až po 24-48 hodinách, což nevadí, i výrobce to takto uvádí. Sendy (fenka) dostala Spot Advocate (jsou tam látky nejedovaté pro kočky - máme to s kolegou takto vymyšlené, protože kočky a Sendy jsou pořád spolu a střídavě spolu i spí).Všechen kočičí a psí nábytek a moje - jejich křesla jsem odtáhla do jednoho pokoje, kočky a fenku jsem vyrazila na balkón, přes obličej jsem si dala takovou lepší masku, abych to nedýchala rovnou a vystříkala jsem na to větší láhev Biokilu - PRO KOČKY JE JEDOVATÝ - proto jsem místnost zamkla na klíč a nechala 4 týdny nepřístupnou, ostatní místnosti stříkám po důkladném úklidu jednou týdně kožním sprejem Bolfo (není toxický pro kočky, ale na zvíře to raději nedávám), dala bych jim do kožíšků pudr Bolfo, ale není k sehnání. Pelíšky peru a měním a dokud ještě mrzlo, tak co se dalo jsem vystrčila na balkón (bleší děcka v mrazu hynou...), ale bohužel nemrzne....Celou akci budu o Vánocích opakovat. V rádiu říkali, že v Severních Čechách mají blechy i děti, pokud nebude pořádná zima a venku zdroje blech od volně žijících zvířat nevymrznou, tak to bude asi v příštích letech mazec. Doma mám ještě asi 10 Bolfíků ve spreji a těším se na Vánoce a další větší akci, už mně ty blešule stály dost peněz...Hlavně, že mizí. Ten sprej Bolfo taky intenzívně voní. Obrátila jsem gauč, na kterém spíme a prostříkala jsem ho i zespod a uvnitř...atd. Díky za rady a povzbuzení, já si těžko můžu pozvat deratizéry - kam bych se s pěti kočičáky stěhovala na tři dny, doufám, že to zvládneme vlastními silami. Všem přeji klidné bezblechaté domácnosti. Zuza.

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 20.prosinec 2014, 0:41    Předmět: Odpovědět s citátem

... po Biokilu místnost 4 týdny nepřístupnou. Jenže i po tak dlouhé době je nutné všechny textilie vyprat, protože když si kočičky na to lehnou, ulpí jim na kožíčku a pak se olížou, a mají to v sobě. Některé kočky přímo rády olizují tyto technické přípravky, voní jim Savo i různé dezinfekce, tedy i ten Biokil.
Zuzanko, hlavně vytřete pěčlivě podlahu, jinak si přímo na ťapky nanesou uschlý sprej, ten nezmizí ani po 4 týdnech, jedovatá látka se nevypaří, ta zůstává. Z nožiček si zase kočky olížou to pro ně jedovaté.
Doufám, že tohle píšu zbytečně, protože jste tak již vše odklidila, v tom případě se omlouvám. Jde jen o radu. Fandím Vám, tenhle boj proti bleškám přece musíte vyhrát
Smile

Luciferka
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 30.prosinec 2014, 15:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, my jsme taky kdysi bojovali s bleškami, pravidelně jsme po dobu 3 měsíců co 14 dní všude stříkali Bio Kill a stejně se nám stávalo, že se blešky jednou za čas někde objevily. Nakonec si tu poslední mrchu odnesl sestry kocour v kožichu, když tu byl na návštěvě. Od té doby máme klid a na jaře opatřím novému kocuorkovi obojek. Ony jsou prostě mrchy a zůstanou vám zalezlé někde ve spárech gauče a někdy fakt pomůže až ten deratizér :/. Hodně štěstí.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: