KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kocourek v novém domově, stále mňouká

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luciferka
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: po 27.říjen 2014, 21:53    Předmět: Kocourek v novém domově, stále mňouká Odpovědět s citátem

Zdravím, včera jsme si přivezli domů nového kocourka. Je mu asi půl roku, původně nevím, odkud je, ale byl nalezen v lese a ti lidé se k němu nechovali hezky, prý ho měli celé dny zavřeného v králíkárně, kde kocourek mňoukal. Jejich sousedé si ho vyžádali a po 14 dnech se kocourek dostal k nám. Všechno je víceméně v pořádku, jenom neustále chodí a mňouká. Už jsme měli několik možná i desítek koček, ale nikdy jsem se s tím nesetkala. Pravděpodobně proto, že jsme je vždycky dostali jako uplně malinkaté. Kocourek u nás normálně papá, pije vodu, na záchod ho musím trošku nutit, často mu ukazuju písek a hrabu mu v něm, aby věděl, co tam má dělat. Občas si tam pohraje, ale už se i zadařilo, 3x čůral a jednou hodil bobek. Přijde mi to teda málo na to, že je u nás už víc než den, protože už vypil dost vody, určitě loužicku neudělal jinde, to vím jistě, hlídáme ho neustále. Ale hodně mi trápí to mňoukání. Kočičák obchází celý byt a vždycky se někam zadívá nahoru a zamňouká. Jestli byl zvyklý běhat venku a chtěl by ven, nebo ho jenom baví šplhat a nemůže nahoru. Nikdy jsem se s tím nesetkala. Hrajeme si s ním, koupila jsem mu sisalovou myšku, tak už jí řádně prohnal, míčky kutálí, všechno. Už jsme byli i na dvou procházkách na vodítku, tak si všechno očuchal, jednou se dovnitř dokonce uplně hnal. Ale to mňoukání neustává. Dostal už i kapsičku, pamlsek a bez odezvy. Nevíte někdo co to může bejt? Jestli se mu třeba jen nestýská po těch lidech, co ho zachránili? K veterináři jdeme až ve středu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZR
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 28.říjen 2014, 8:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Neblázněte a zbytečně nestresujete sebe i kocourka.
Vždyť se podle popisu chová úplně normálně.
Je u Vás chvilku, vše nové, stresující, navíc je to ještě kotě.

ariela311
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 28.říjen 2014, 10:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, ano jak již bylo zmíněno, vše je pro kocourka nové. Je ve stresu. Pokuste se omezit Váš i jeho stres. Hodně na něj mluvte a chvalte za správnou věc. A ta toaleta je v celku v pořádku. Při správné stravě kočičky mají jít kakat pouze jednou za den a to ještě co nejmenší bobek Very Happy je to totiž známka toho, že vše jeho tělíčko zpracovalo a vyloučí jen nepotřebné. Kocourek se jistě brzy uklidní to nemějte strach. Prožil si spoustu špatného a to jen tak nezmizí.

Luciferka
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 28.říjen 2014, 16:23    Předmět: Odpovědět s citátem

No vcelku nemyslím, že blázním, jenom mě ta situace zneklidňuje, protože když spí je ok, sotva se vzbudí, tak imrvere mňouká. Naštěstí jsem dneska přišla na to proč. Evidentně byl předtím zvyklý být venku, než ho někdo zavřel v králíkárně. Byli jsme půlhodiny venku na vodítku a kočičák si všechno očuchal a nakonec se uplně v klidu vyčůral venku. Příchod domů byl o to dramatičtější, že jsem poslouchala chvilku opravdu kočičí pláč, protože chtěl zpátky. Takže holt musíme co nejdřív kočičáka naučit běhat venku bez dozoru, i když na zimu je to těžký no :/.

Co se týče toho navštěvování záchoda, spíš jsem narážela na to, že vypil určitě dvě plné misky vody a šel za více jak celý den jen 3x. Momentálně mam porovnání jen se sestry kocourem a ten chodí určitě minimálně dvakrát víc. Tak jsem si nebyla jistá.

Luciferka
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 28.říjen 2014, 16:38    Předmět: Odpovědět s citátem

A co se týče toho chválení atd, tak vždycky, když udělal potřebu, dostal dobrůtku, pohlazení a pochválení. Dobrůtky dostává i mimo teda, když pěkně skočí za míčkem nebo tak. Zákazy jsou jen slovní, a mluvim na něj pořád. Má pořád přístup do tří místností, jen v noci je v chodbě sám.
rafej
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 02.listopad 2014, 19:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak říkate, jestli byl kocourek zvyklý se původně volně pohybovat, tak bude potřebovat chvíli čas, než si zvykne.
Roli nejspíš hraje i špatný zážitek se zavřením - nějakou dobu prostě potrvá, než uvěří, že omezený prostor v bytě nebo domě neznamená nic špatného. V tomhle mohou pomoci i procházky, ale záleží na povaze. Možná bude trvalý přístup ven nezbytný.
Můj kocour je zvyklý, že přes léto lítá venku a na zimu je víceméně trvale doma. Když musel být v létě kvůli zranění omezen, tak byl taky neskutečně otravný, ale procházky na vodítku pomohly - venčili jsme téměř jako u psa a uklidnil se.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: