KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Čurání do postele
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Louisianka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 10:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Milá Blanko,
Zítra jdu k veterináři, tak jej nechám vyšetřit, ale známky nějaké poruchy čůrání zatím nijak viditelně neprojevuje. Chodí běžně do záchodu, který mu čistím 2-3x denně (dle vyrobených produktů Wink). Podestýlky zatím různě měním a zkouším (kocourka mám cca 2 měsíce), ale zatím neměl s žádnou problém. Jinak ještě taková poznámka- je to původem venkovní kocour (nalezený, zachráněný), takže je možné, že se občas takhle "splaší". Udělá to zhruba jednou za 2 týdny.
Hrát si s ním samozřejmě snažím, seč mi síly stačí- má různé hračky a většinou má otevřeno na chodbu, takže běhá až dolů do sklepa (máme rodinný dům) a není odkázaný pouze na byt), ale samozřejmě, že přes den jsme s přítelem v práci, takže 100% se mu věnovat nemůžeme. Já vím, že mnohdy pomůže pořízení kámoše, ale zatím to opravdu není možné z hlediska prostoru a dalších věcí.
Děkuji za Vás názor.

Louisianka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 10:45    Předmět: Odpovědět s citátem

...a ještě doplním- už to tady bylo sice někde na začátku zmíněno, ale rekapitulace neuškodí:
Poprvé se nám do postele vyčůral, když jsem mu nechala omylem u záchodu dvířka, kterých se evidentně bojí a neprošel jimi (teď už je máme permanentně sundané). No a matrace vyčistila oným zmiňovaným savem. Takže si myslím (a doufám!), že to není žádná porucha nebo nemoc, ale že to tam prostě od té doby cítí a tím pádem tam šel znovu (stalo se to nyní po třetí).

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 14:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě mě napadlo, že může klasicky značkovat. Jestli byl kastrovaný v nedávné době, tak někdy trvá i 3 měsíce než se hormony vyplaví a je jaro, takže to s ním může mlátit.
A pak mě ještě napadla ta "nejhorší" věc. Někdy se stává, že kocour kastrovaný v pozdějším věku, prostě pokud byl zvyklý venku značkovat, může toto chování přetrvávat i po kastraci. Ale snad to nebude Váš případ.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Louisianka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 21:09    Předmět: Odpovědět s citátem

No,...tak zkrátka začneme pomalu a vylučovací metodou- zítra vezu ke známému veterináři moč, stolici, nechám ho vyšetřit atd...dále můžeme doufat, že by se to třeba za měsíc mohlo zlepšit (o těh vyplavených hormonech mi též říkala jedna veterinářka, se kterou jsem to konzultovala),...no a pokud se to ani tak nespraví a kocourek bude po zdravotní stránce veden jako "zdravý", tak se budeme muset hold smířit s tím, že nám každých 14 dní načurá do postele Wink)) ....ne, trošku to zlehčujum doufám, že se nám to podaří nějak vyřešit....jinak je totiž fakt hodný (tedy zatím), kromě téměř každodenního buzení okolo 5.ráno, kdy se začíná Barney vyblbovat Wink))

Louisianka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 22:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak moč k veterináři bohužel neponesu, jelikož mám další problém. Kamarádka mi půjčila takový jakýsi podvný lavor, který má jakoby dvojité dno, kočka by se tam měla vyčůrat a tadáááá- moč zůstane nedotčená podestýlkou dole pod mřížkou....JENŽE! Kocour tam smaozřejmě (jaké překvapení) nechce- bez podestýlky mu to zkrátka "nevoní" (zkoušela jsem i různé fígle, jako dát lavorek-je fakt maličký-do jeho krytého WC, ale fikaně se vymočil do nejmenší skulinky, kde lavor nebyl a byla podestýlka (ony ty kočky nejsou hloupé, že Wink)).
Takže...po téhle dlouhé předmluvě má otázka zní: Jak získat kocourovu moč??? Děkuji Smile)

ElenM
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 15.květen 2014, 22:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Dejte do toalety tohle http://www.svetkrmiv.cz/chovatelske-potreby-2/podestylky-2/podestylka-help-pro-odber-moci-2l
Nám se zadařilo a to několikrát.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lísinka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 16.květen 2014, 10:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě se osvedčil Catrine-je to bílý granulát podobný stelivu,dali mi ho na veterině s tím že do těch barevných se kočkám nechce.Cena stejná-asi 110 a po použití jde propláchnout ve starém cedníku a používat opakovaně.
Lavorek pořiďte větší,nejlépe oválný s nižším okrajem aby se tam kočka pohodlně vešla do mrňavého ji nedostanete.Otázka 50 kč v prvním marketu.

Louisianka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 16.květen 2014, 14:16    Předmět: Odpovědět s citátem

No toto, to jsou mi věci....mockrát děkuji!

Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 16.květen 2014, 16:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vyprala kamínky do akvaria, ale to jsem nevěděla, že lze koupit něco speciálního. Jinak dám do záchůdku noviny a pak moč odsaji do stříkačky. Hodně štěstí.
rafej
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 19.květen 2014, 14:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám kocoura navyklého, že chodí vždy ráno na WC se mnou. Takže jsme odběr moči řešili tak, že dělám jako že nic, v ruce schovaný umělohmotný kelímek, počkám až si přičapne a pak mu nenápadně pod zadek strčím ten kelímek. Ale to každá kočka nesnese. Některá vyžaduje naprosté soukromí. Wink

Louisianka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 20.květen 2014, 12:46    Předmět: Odpovědět s citátem

rafej napsal:
Já mám kocoura navyklého, že chodí vždy ráno na WC se mnou. Takže jsme odběr moči řešili tak, že dělám jako že nic, v ruce schovaný umělohmotný kelímek, počkám až si přičapne a pak mu nenápadně pod zadek strčím ten kelímek. Ale to každá kočka nesnese. Některá vyžaduje naprosté soukromí. Wink

Hooodně fikaný! Very Happy No, my máme uzavřený záchod, tak to by asi nešlo, ale závidím vám! Tohle je asi naprosto nejjednodušší a nejelegantnější řešení Smile)

rafej
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 20.květen 2014, 14:26    Předmět: Odpovědět s citátem

A co zkusit u záchodku dočasně sundat horní část? Tedy pokud nehrozí nějaká nehoda. Wink

Slyšela jsem u kolegyň, že si pomáhaly třeba i starou naběračkou (kvůli dlouhé rukověti).

Jinak takhle pohodový je pouze zbylý kocour. Kočka i jeho brácha byli vždycky takoví plašani, že nechtěli jít na WC, dokud je někdo byť jen pozoroval.

Louisianka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 21.květen 2014, 9:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, já myslím, že to bych zkusit mohla....když jezdíme s kocourkem na chalupu, má tam záchod nekrytý a chodí na něho bez problému též Smile) A naběračka mě taky pobavila, možná to fakt není špatný nápad Very Happy Objednala jsem už tedy i tu speciální podestýlku, tak nejdřív vyzkouším tu a pak uvidím Smile)

petrask
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 21.květen 2014, 21:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám diabetického kocoura a moč mu odebírám často, používám lžíci na vykrajovaní zmrzliny. Ale on výhradně čurá s ocaskem ven z krytého záchodku a hlavou do boudičky, tak mě nevidí.

Nicméně jsem dopadla tak, že když mi kamarádka nabízela zmrzlinu a měla podobné vykrajovatko, tak jsem dezert přeskočila.

Louisianka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 22.květen 2014, 11:55    Předmět: Odpovědět s citátem

petrask napsal:
Mám diabetického kocoura a moč mu odebírám často, používám lžíci na vykrajovaní zmrzliny. Ale on výhradně čurá s ocaskem ven z krytého záchodku a hlavou do boudičky, tak mě nevidí.

Nicméně jsem dopadla tak, že když mi kamarádka nabízela zmrzlinu a měla podobné vykrajovatko, tak jsem dezert přeskočila.

Very HappyVery HappyVery Happy směju se! Jooo, to ten můj filuta taky- s ocáskem ven, hlavou dozadu ke stěně záchodu! Smile)) Mě pak napadlo, že by možná i obyčejné polystyrenové kuličky (nebo jakýkoli jiný tvar, ale zkrátka taková ta výplň do balíků) dobře posloužily....záleží, jestli by do toho Kocour šel no...

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3
Přejdi na: