KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Agresivita u kocoura

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je agresivní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mmaximus
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: po 27.leden 2014, 22:01    Předmět: Agresivita u kocoura Odpovědět s citátem

Dobrý den,chtěla bych poradit.Mám doma 3,5 ročního perského kocoura.Až do 30.12. to byl hodný hravý kocour,občas nějaký odpor,ale to vše se dalo dobře snést.V poslední době se domáhal stále častěji jít ven,nepouštěli jsme ho jen občas na vodítku.V tento den to vše začalo,byl tedy na zahrádce s dcerou,kterou má velmi rád,a při cestě domů ji napadl,začal na ni prskat a řvát jak malé děcko,v ten den se to zklidnilo,zavřeli jsme ho do pokoje a odjeli.Večer jsme se vrátili a vše bylo v pořádku,byl to zase ten náš milý kocourek,až do této soboty opět spustil ten svůj rituál,a to už nevyjížděl po dceři,ale po přítelovi,který u mně bydlel ještě dřív než jsem si koupila kocoura,ale také po mně.Nikdy jsem to nezažila,je to můj první chov,tak jsem měla docela obavy co se bude dít.Někde jsem vyčetla,že to co jsem u něho viděla jsou ty jejich kočičí touhy.Protože jsem nevěděla co se děje tak jsem ho odvezla k veterinářovi,ten mi potvrdil,že jedná o kočičí touhy,nechala jsem ho tedy vykastrovat,protože ho nemám na chov.Nyní je zavřený v pokoji.Když za ním jde přítel tak někdy začne zkoušet ty své projevy.Pokud tam jdu já občas hledí,ale není to ten správný přátelský pohled tak zavřu,já vím je to kruté,ale jak jinak docílit toho aby nás bral jako domácí.Je mi ho strašně líto,že tam musí být zavřený.Prosím o radu,zkušenosti jak se jinak k němu chovat,aby nás nenapadal,a neměl ty své řvavé projevy.Jaké jsou zkušenosti s chováním kocoura po kastraci a za jak dlouho můžu očekávat zlepšení jeho stavu.Děkuji za odpovědi a rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lísinka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 27.únor 2014, 10:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Vězněním nic nevyřešíte-u koček platí v tomto stejná pravidla jako u lidí.Kocourek se jen zatvrdí,začne vás opravdu nenávidět a bude dělat vše proto aby vám své pocity dal najevo.Nechte mu naopak volnost aby měl pocit že je členem domácnosti a zkuste se poradit se zkušeným veterinářem aby mu dal něco na zklidnění.Existují různé přípravky které se dávají do potravy.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 27.únor 2014, 12:24    Předmět: Re: Agresivita u kocoura Odpovědět s citátem

Mmaximus napsal:
Jaké jsou zkušenosti s chováním kocoura po kastraci a za jak dlouho můžu očekávat zlepšení jeho stavu.Děkuji za odpovědi a rady.

nepíšete kdy jste nechala kocoura kastrovat, po kastraci to může trvat i 3 měsíce než se vyplaví hormony. Nejsem si jistá tím zavřením kocoura do jiné místnosti. Nevěřím tomu, že to pomůže, dle mého bude buď ještě nerudnější nebo začne upoutávat pozornost třeba ničením nábytku nebo čurat mimo WC. Spíše bych mu pomohla nějakými uklidňujícími preparáty např. Feliway http://www.zoohit.cz/esearch.htm#q%3DFeliway%26catl%3D4%26cats%3D1Ko%25C4%258Dky%257C2Hygiena%2520%2526%2520p%25C3%25A9%25C4%258De%257C3Feliway či bachovy kapky. Určitě je ještě plno jiných přípravků na zklidnění. Třeba někdo poradí.
Pokud by to během cca 3 měsíců neustalo, asi by bylo třeba zvážit, zda ho netrápí nějaká bolest a proto se tak chová. Tj. kompletní vyšetření u veta.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 27.únor 2014, 12:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Letošní zima byla mírná a kočky začínají brzy s jarními touhami...
Je pravděpodobné, že to bylo příčinou potíží s Vaším kocourkem...je dobře, že jste ho dali vykastrovat, ale musíte mít ještě nějakou dobu trpělivost, neuklidní se hned, může to i několik týdnů trvat...
Nelze mu to mít za zlé, to je příroda, nevím, jestli je dobré brát ven kočku na vodítku, vím, že jsou lidi, kterým se to osvědčilo, já bych dala raději přednost buď tomu, aby byla kočka čistě bytová, podle možností zasíťovat balkón nebo okna a nebo aby chodila sama ven, kdy chce...
Pokud kočka přičichne k venkovnímu prostředí, většinou chce ven už pořád a nechápe, že musí počkat, až bude mít páníček čas, vříská u dveří a je to pro ni spíše trápení...a pokud se jí hned nevyhoví, může dojít i k agresi proti páníčkovi, protože tohle kočka pochopit nemůže, že zrovna teď to nejde a má páníčka za usurpátora...
Pokud by to šlo, raději kocourka neoddělujte, lepší je na něj klidně hovořit a třeba na něj dočasně raději ani nesahat, aby Vás neseknul, dát něco dobrého na zoubek, aby viděl dobrou vůli...on se časem uklidní... Smile

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je agresivní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: