KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Línání

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka v bytě
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 15.leden 2014, 15:42    Předmět: Línání Odpovědět s citátem

Mám svého prvního kocoura z útulku a chtěla bych se zeptat na pouštění chlupů. Mám perfektní trimovací hřeben, kterým teď v současné době vyčesávám denně z kocoura obrovské množství chlupů. Je u koček línání jednorázové a pak chvíli klid a nebo ta spousta vyčesaných chlupů je trvalá záležitost. Mám ještě dlouhosrstou čivavu, ta dovede také pěkně pouštět chlupy - neustále sem tam něco a 2x do roka to stojí za to. Čivavě se vyčesávání moc nelíbí a kocour při něm spokojeně přede.

v budoucnu čeká je přátelství pěkné
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
šáry
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 16.leden 2014, 8:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Moje kočky chodí ven a v zimě moc chlupy nepouští. Vyčesávám, protože se mnou spí v posteli, tak abych nebyla každé ráno komplet chlupatá a teď opravdu toho vyčešu málo.
Možná má váš kocourek zimní kožíšek, kterého se samozřejmě rychle zbavuje, když ho máte jen b teple bytu. Za pár dní by to mohlo být už lepší.

Murko *říjen 2007
Ňurko *asi podzim 2008
Jaguára *léto 2010
a šáry *v minulém tisíciletí
adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 16.leden 2014, 10:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Možné to je i když v útulku bylo celkem teplo a ten můj kocour prý neměl vůbec zájem chodit ven ačkoliv tu možnost měl - je to prostě byťák a to nám vyhovuje. U mě chodit ven nemůže, bude mít síť na okně a tak bude mít výlety na parapet - vypadá, že na to byl kdysi zvyklý. Jinak díky za povzbuzení, zatím denně vyčesávám pěknou hromadu. dontknow

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 16.leden 2014, 12:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi Vás zklamu, ale bytové kočky bohužel línají celý rok. V sezóně standardní výměny srsti je to jen o něco víc...

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 16.leden 2014, 13:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě tedy přijde, že letos už naše kočky začaly shazovat zimní kožíšky nyní. Panebože to je chlupů ze 4 kožíšků. vzhledem k mé alergii musí převlékat peřiny každých cca 10 dní. Zvláštní je, že nejvíce líná (a to celoročně) naše Lucinka co má kožíšek britský, tudíž nejkratší. Belluščin dlouhý sibiřský kožíšek líná nejméně a nejlépe se uklízí. Prostě po bytě posbírám pár chuchvalců a je to Wink Přijde mi, že čím více češu, tím více chlupů je v bytě. Shocked

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 16.leden 2014, 14:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Kocoura mám od začátku prosince, koncem měsíce jsem jen z důvodu koupení toho trimovacího hřebenu zkoušela vyčesávání a nevyčesala jsem ani chlup. Teprve před týdnem, kdy dolínala čivava jsem zkusila česat kocoura a žasla jsem nad tou záplavou chlupů. Jinak od čivavy a mých předchozích psů jsem zvyklá žít s chlupy na oblečení atd i přes denní luxování..

šáry
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 16.leden 2014, 15:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Balisek napsal:
Asi Vás zklamu, ale bytové kočky bohužel línají celý rok. V sezóně standardní výměny srsti je to jen o něco víc...

Samozřejmě Balísku máte pravdu, chlupy jdou z koček pryč celoročně Wink
Myslím si ale, že žádný majitel čistě bytové kočky si nedokáže představit, co se dá vyčesat z venkovní kočky v době přechodu na letní srst. Já se vždyckz s úžasem kouká, jak je možné, že na těch kočkách ještě něco zbylo, protože vyčesané hromady bývají větší, než kočky samotné. dontknow

Murko *říjen 2007
Ňurko *asi podzim 2008
Jaguára *léto 2010
a šáry *v minulém tisíciletí
adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 16.leden 2014, 16:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak moje naivní představa, že z kočky spadne sem tam chlup je ta tam Rolling Eyes

Janiis
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 11.únor 2014, 3:59    Předmět: Odpovědět s citátem

blanka.b napsal:
Mě tedy přijde, že letos už naše kočky začaly shazovat zimní kožíšky nyní. Panebože to je chlupů ze 4 kožíšků. vzhledem k mé alergii musí převlékat peřiny každých cca 10 dní. Zvláštní je, že nejvíce líná (a to celoročně) naše Lucinka co má kožíšek britský, tudíž nejkratší. Belluščin dlouhý sibiřský kožíšek líná nejméně a nejlépe se uklízí. Prostě po bytě posbírám pár chuchvalců a je to Wink Přijde mi, že čím více češu, tím více chlupů je v bytě. Shocked

Blani vy máte alergii?? A jak jste to vyřešila? Berete léky? Bráchovo kamarádka po skoro čtyřech letech zjistila že má na kočky alergii, má perskou a druhá je obyč směska. Dává je pryč, neví co jiného má dělat. Na netu má inzerát už nějaký ten pátek a pořád nic, nikdo nechce tak "staré" kočky a bojím se že je jednoho dne vrazí někam do útulku. Doktoři jí prý pomoct nijak nemohou. Podle mě samozřejmě kecá, je jen nejspíš pohodlná a nechce se kvůli kočkám omezovat ale třeba bych jí mohla dt nějakou radu a možná se umoudří.

http://zachrankocku.cz/

http://www.kockyaumeni.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 11.únor 2014, 17:47    Předmět: PREDMET Odpovědět s citátem

Ja mám tiež alergiu na mačičky už roky a nijak to neriešim.Veľa záleži od kožúška.Najviac som alergická na Lady,po mojkaní si vždy musím umyť ruky a nesmiem si pretrieť oči.V poslednom čase ,ked si príde ku mne v noci lahnúť,tak sa mi sníva,že sa dusím.Zobudim sa a neviem sa nadýchnuť,no napijem sa a rozdýcham.Mám ju cez 4 roky a nikdy by som sa jej nevzdala.Má takú hrubú srsť ako psícek a najviac lína.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 11.únor 2014, 18:04    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="Jana + Joey"]
blanka.b napsal:

Blani vy máte alergii?? A jak jste to vyřešila? Berete léky? Bráchovo kamarádka po skoro čtyřech letech zjistila že má na kočky alergii................Doktoři jí prý pomoct nijak nemohou. Podle mě samozřejmě kecá, je jen nejspíš pohodlná a nechce se kvůli kočkám omezovat ale třeba bych jí mohla dt nějakou radu a možná se umoudří.

Nechápu proč by jí doktor nemohl pomoci. Ono je totiž to totiž to nejsnadnější, dát zvíře pryč. Já mám alergii mimo jiné i na kočky a k tomu astma 3 stupně. Beru léky dle potřeby a k tomu již 3 rokem vakcíny. Samozřejmě musím daleko více uklízet hlavně "na mokro". Mám velké štěstí, že mám rozumnou alergoložku. Mohu říci, že se mi alergie ani astma nezhoršuje, vše je vcelku stabilizované. Samozřejmě, že je období kdy je mi lépe a kdy hůře. Navíc na ty svoje kočky jsem si již zvykla, cizí kočku hned na sobě poznám. Je zvláštní, že ne každá kočka mi vadí. Když dorazím do útulku, tak třeba z 1O koček mi jedna vadí pekelně. Já k alergiii přistupuji tak, že jelikož mám alergií cca 17 zjištěných, tak mi moc nepomůže dát zrovna kočky, jakožto jeden z alergenů, pryč, co potom s těmi ostatními. A myslím,že zde na foru je hodně kočkařek, které jsou alergické zrovna na kočky a zvládají to stejně jako já.
Doporučte vaší kamarádce ať změní alergologa.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka v bytě Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: