KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Prosím o radu, kočka napadá babičku. Kam s ní?
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrushka.ch
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 12.leden 2014, 18:38    Předmět: Prosím o radu, kočka napadá babičku. Kam s ní? Odpovědět s citátem

Babička má ředěnou krev a její kočka jí pravidelně bezdůvodně napadá. Je jí 10 let a rozhodně to není hra. K cizím je plachá, nenechá se pohladit, někdy zaútočí. Babičce skáče na nohy a nekolikrát jí způsobila silné krvácení. Nechtěla jsem jí dát pryč, chtěla jsem jí vzít k sobě, že jí převychovám, ale mám teď půlroční dvojčátka a prostě to není možné. Takovou mrchu si nikdo nevezme. Je možné se zeptat v útulku za příspěvek na žrádlo a tak, nebo mi ji vůbec nevezmou, když to není nalezenec?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eilleen
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 13.leden 2014, 11:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono je velmi důležité napsat jak se kočička k babičce vlastně dostala, jestli to byl nalezenec, kolik ji bylo let a jak se její chování vyvíjelo. Každé zvíře reaguje nějak na okolí a pokud změní chování má to jistě nějakou příčinu. U koček je někdy velice těžké odhanout co se mohlo stát, že tak reaguje, protože jsou to nesmírně citlivá stvoření. Chápu, že hledáte nějaké řešení, ale napsat o kočce, že je mrcha a chtít ji šoupnout hned do útulku, aniž by jste ji hledala nový dobrý domov, je pro mě nepochopitelné. Je to živý tvor, který mohl mít jen špatnou zkušenost s lidmi, lidé dokáží ublížit nejvíce, bohužel.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 13.leden 2014, 12:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Kočka může být i nemocná, může mít nějakou bolest, nebo se může nudit, může mít málo podnětů ke hře. Kočka babičku napadá celých 10 let? Nebo se k ní dostala teprve nedávno? Předpokládám, že babička je už stará, má horší stabilitu či špatně chodí. Třeba babička kočku odkopne a kočka se bojí nohou. Nejprve se musí zjistit příčina a až potom hledat řešení. Chápu, že se agresívní kočku bojíte vzít k miminkům, ale co s ní budou dělat v útulku (i kdyby Vám jí vzali, což si nemyslím) kde je dalších 50 či 100 zvířat. navíc 10 leté zvíře s problematickou povahou se nejspíš již neumístí a tak to má na doživotí.

Na Animal Planet dávají takové pěkný pořad, bohužel nevím jak se jmenuje. Ale je to o nezvladatelných kočkách v domácnostech. Do domácnosti dorazí takový borec, rozeberou problém a v podstatě naučí páníčky jak se o kočku starat, jak si s ní hrát, aby nebyla zlá. Většinou se totiž ukáže, že kočka nemá takové podmínky k žití, které potřebuje a vlastně je lidé musí kočce vytvořit.

Zkuste si zjistit více podobností, protože předpokládám, že to budete muset řešit vy a ne babička. V první řadě vezměte kočku určitě k veterináři, jestli jí neěco není. Chce to dobrého veteřináře se zaměřením na kočky.
Hodně štěstí.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
petrushka.ch
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 13.leden 2014, 12:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak kočku jsem před 10 lety našla já, byla kotě. Do prvních očkování a odčervení jsme jí měli doma, pak šla k babičce. Nejdřív byla jen plaší k cizím, pak začala být i agresivní. Babička ani špatně nechodí, ani jí nic neudělá před tím napadením. Kočku mám ráda, ale stejně jako mají různou povahu lidé, tak jí mají i kočky. Já mám doma taky kočku, tak to vím. Jak byla kočka zvyklá především na společnost babičky, byla plašší, co se týká návštěv a cizích lidí. Nikdo jí neubližoval. Nemocná také není, chodíme k veterináři pravidelně a na to, jestli s tou agresivitou jde něco dělat, mi řekl že nic. že jsem napsala, že je mrcha má své odůvodnění. Kočka nenapadá jen babičku. Když jsem tam já, nechci, aby se mě bála, tak nechodím moc blízko kolem ní, když nemá kam utéct. Stejně po mě vystartuje. Někdy má mazlivou a lísá se, ale když jí někdo neznalí její povahy chce pohladit, šeredně ho poškrábe. Dát jí pryč je opravdu poslední možnost. Zkuste najít domov kočce, která se nenechá pohladit a je nevypočitatelná. Nebo to tomu obdarovanému neřeknete? Agresivní je už hodně dlouho. Nezlobte se na mě, ale nejsem tyran zvířat, naopak. Ale tohle soužití je náročné především pro babičku, ne pro tu kočku. Té babička plnila, co jí na očích viděla. A pokud ne? Pokud babička nepochopila, proč za ní kočka přišla. Sek na oplátku, ikdyž ji předtím mohla umazlit.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 13.leden 2014, 12:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Když všechno tak dobře víte, tak na co se vlastně ptáte?

To že chodíte k veterináři neznamená, že je kočka zdravá. 1o letá kočka je totiž již považované za seniora. Dělal jí vet důkladné vyšetření, RTG, jestli třeba nemá nádor, kompletní vyšetření krve atd.? Navíc si nejsem jistá tím, že máte dobrého veterináře, když Vám řekl že se s agresivitou nedá nic dělat.

To jestli Vám jí nějaký útulek vezme Vám nikdo neřekne. Běžně se totiž kočky od majitelů neberou. Útulky slouží především pro bezprizorní a zraněná zvířata. Sama pro ní nový domov nalézt nemůžete a myslíte si, že jí ho útulek najde.
Vy se problémem vlastně zabývat nechcete, už je vyřešeno - dát přece kočku pryč. A babička jí taky s klidným srdcem dá pryč, když jí dělala společnost celých 10 let?

Já mám doma také kočku, která se nenechá pohladit, také je nevypočitatelná a vím, že když jí zaženu do rohu, že zaútočí. Min. na 3 veterinách má štempl "neošetřitelná" a přece se jeden našel, který jí dokázal vyšetřit. Před návštěvami se schovává a běda kdyby na ní někdo cizí sáhl. A jak jinak, mám jí z útulku a mám jí už 5 let.

petrushka.ch
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 13.leden 2014, 13:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdybych všechno věděla, neregistrovala bych se na tyhle stránky, abych se zeptala na radu. Veterinář není zaměřený jen na kočky. To je třeba rada, kterou bych ocenila. Kde takového hledat. Jinak s ním mám jen dobré zkušenosti. Nechci kočku dát do útulku, ale chtěla bych jí najít nějaký domov, třeba za příspěvek na stravu a očkování. Babička ji nedá s klidným srdcem, když nad tím, že si jí nemůže nechat začala uvažovat, chtěla jsem kočku vzít k sobě, než aby šla někam do útulku. Řekla, že si jí nechá. To už je několik let.Ale to napadání se stupňuje. Připisovala jsem to prostě tomu, že byla s babičkou sama a cítila, že má prostě navrch. Už jsem se s tím setkala u jiné kočky, která žila jen s ženou. Prosím tady o radu. Není mi jedno, co s kočkou bude. Proto to řeším. Babička byla s tím krvácením i na pohotovosti, protože když kočka trefí žílu, tak to stříká jak blázen. Babička není žádná vetchá stařenka, ale má křečové žíly. Prostě ředěná krev není sranda a jde tu především o zdraví, tak se mě prosím snažte pochopit. Ikdyž je chování takto dlouhodobé, myslíte, že jde o zdravotní problém u kočky? Nesetkala jste se s rozmazlenou kočkou, která když nebylo po jejím, útočila? S tím se dá popřípadě něco dělat?
Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 13.leden 2014, 14:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Pořídila bych babičcerozprašovač a pokud zaútočí tak ji postříkat. Ono to pak funguje tak, že zdrhne jen ho uvidí. kupovala jsem ho nedávno v Kaufl. za 39 v oddělení zahrady. Taky mám doma rozmazleného rapla, který mne nenechá chvilku v klidu. Zkuste to, hodně štěstí. Včera v rozčilení jsem to stříkla sobě do ksichtu... Very Happy
petrushka.ch
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 13.leden 2014, 14:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkusím jí to poradit. Problém je, že kočka ví, že to nemá dělat. Babička vykřikne bolestí a kočka zdrhne a zaleze pod vanu. Těžko něco oplácet. Ale děkuji.
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 13.leden 2014, 16:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych ji ze všeho nejdříve nechala pořádně vyšetřit, přinejmenším moč a krev...
Kočka může mít dlouhodobé potíže například s močovými cestami, kterých si nikdo nevšimne, může mít zánět, struvity, přesto nemusí být nutně nečistotná a člověk o tom ani neví...
Zatímco kocour se může ucpat, kočka se tak snadno neucpe a trpí dlouho...
Možná se zlobíte na zvíře, které má bolesti, už neví, kudy kam a samo si od nich nepomůže, tak se to u něj takhle projevuje občasnou agresí...
Pak je taky důležité zamyslet se nad tím, jak kočka žije, představte si, že jste zavřená 24 hodin denně v bytě, nemáte rádio ani televizi a nemůžete si ani nic přečíst, to by se člověk asi brzy zbláznil, činorodé zvíře, jakým kočka je, takto žije celý život, proto je nutné se jí věnovat, aby se nestala pouhým inventářem, který už člověk ani nevnímá...
Tady to možná může drhnout, protože babička z ní má už obavy...
Venku se kočka zabaví a člověka k tomu nepotřebuje, ale doma je to horší, agrese může pramenit z nudy, kočce z toho hrabe...
Pokud by se opravdu nic nenašlo, kočka by byla zdravá a ani její styl života by nebyl tak chudý, že by to mohlo být příčinou takového chování, dá se použít i nějaké uklidňovadlo, do zásuvky, do jídla, obojek, to taky pomůže...

petrushka.ch
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 13.leden 2014, 17:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Připadá mi, že by to mohlo být tím přebytkem energie. Ona si moc neumí hrát. Je u toho přehnaně brutální. Přítel to s ní zkoušel a taky ho poškrábala do krve. Jednou jsme jí měli na chalupě a to ani nevylezla. Je skoro celý život v tom bytě, zatímco moje kočka se ven vždycky strašně těší a cpe se ze dveří. Děkuji za odpověď.
Inoušek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 13.leden 2014, 18:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedočetla jsem se jestli je kočenka kastrovaná, možná jsem přehlédla.. Ono by opravdu mohla jít o hru, píšete , že skáče na nohy, tzn. na něco co je v pohybu. Těžko říct, co je příčinou, možná se opravdu jenom nudí . Bachova terapie/je toho mnohem více, BT jedna z možností/ by třeba pomohla, hlavně nemůže ublížit, kapky stojí cca tři stovky. Kočička žije jenom v bytě? Pokud ano, zkuste nějaké hračky, měla by mít škrabadlo, možnost si někam vylézt, schovat se... Kozlíkovy kapky, šantu kočičí a především lásku , hezky na ni mluvit, věřte to dělá zázraky. Zkuste prostě něco...Třeba zasítovat jedno okno, aby mohla na vzduch, těch možností spousty. Už se tady na foru něco podobného řešilo, kočička tehdy měla nesmírné štěstí, dostala se úžasné rodiny. Víte ono to zní jako klišé, ale co jste jednou k sobě připoutala, o to se prostě musíte postarat.

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 13.leden 2014, 20:09    Předmět: Odpovědět s citátem

nám doma pomáhá Feliway do zásuvky. Když začne být hůře zapnu do zásuvky na týden a vše se uklidní. Nervové napětí se u naší kočky projevuje tím, že nežere, sama se nerozjí a a dříve jsme vždy museli na veterinu na injekci.
Pak ještě existuje poradna pro problémové chování zvířat - Dr. Žertová.
http://www.hanazertova.cz/. Sama jsem jí využila.
Omlouvám se jestli moje druhá reakce vyzněla nepříjemně. Ale přišlo mi, že řešení nehledáte, že se pouze chcete ujistit, že jste se rozhodla správně. Že je Vaše babička starší dáma jsem usuzovala z toho, že i Vy již máte rodinu, takže mi babička vycházela přes 7O let. Takže ještě jednou promiňte.

petrushka.ch
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 14.leden 2014, 8:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen mě trápilo, že si myslíte, že mi na té její kočce nezáleží. Moc děkuji za rady. Zkusíme. Můžu se zeptat, co Vaší kočku opravdu baví? Meggie se člověk s moc hračkami nezavděčí. Je kastrovaná, chování se z plachosti na agresivitu změnilo určitě až po kastraci. Ven chodí vlastně jen na verandu. Babička je starší, ale pohybově v pořádku, jen jsem chtěla říct, že kočce neublíží ani omylem. Vždycky si dává pozor i na ocas, který má vždycky natažený do cesty.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 14.leden 2014, 9:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám kočky 4, takže se v podstatě zabaví sami se sebou.
I tak máme ale 3 kočičí stromy až do stropu, na zdi různé kočičí police, takovou probíhačku. 2 stromy jsou v bytě a 1 na zasíťované lodžii.
I tak si s kočkama denně hrajeme. 1 z koček ráda aportuje míček, další zase ráda honí hračku na provázku. Další zase neustále asistuje u jakých koliv domácích pracech. A když bych náhodou tu "asistentku" odehnala, hned začne tropit nepřístojnosti. Začne okusovat nábytek, kytky, drásat křeslo, prostě vyžaduje pozornost. Každá má ráda nějakou jinou činnost. Také jsme nechali dostatek prostoru a schovávaček právě pro tu "plachou nervózu". U nás např. nelze zavřít dveře do některé z místností. Protože když ta "nervóza" letí v panickém strachu před příchozí návštěvou, tak by si o ně rozrazila hlavu. Stejně tak musím hlídat 2 letého vnuka, aby za kočkou např. nelezl pod tu postel. Vím, že by proti němu vyrazila.

Já bych ale každopádně zkusila jiného veterináře a nechala kočce udělat kompletní vyšetření. Kočka je již ve věku, kdy se zdrav. potíže již začínají objevovat. Když se nic nenajde, tak alespoň budete mít jistotu, že opravdu nemá nějaké bolesti a z toho ta agresivita. Ona totiž ta kastrace mohla být špatně provedena. Může tam mít nějakou cystu, nádor, cokoliv. Může jít o nějaký chronický problém.

Pokud by se Vám povedlo najít kočce nový domov (takové to kočce samozřejmě v klidnějším prostřebí bez hodně malých dětí) , je možné, že se bude chovat úplně jinak.

Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 14.leden 2014, 9:30    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás baví světýlko a mávátko. Nenabízet ruku! To světýlko jsem včera koupila v Lidlu, nesvítit kočce ani sobě do očí a mířit jen tam, kde nevadí, že kočka skáče. Oni mohou být zdánlivě agresivní i nevhodnou hrou. Pokud se jí budete věnovat, snad se to zlepší. kdyby napadala bezdůvodně, tak zkuste ten rozprašovač. Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: