KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Zvýšená funkce štítné žlázy
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 31.prosinec 2013, 21:11    Předmět: Zvýšená funkce štítné žlázy Odpovědět s citátem

Máte někdo číči s touhle diagnózou? Jsem si skoro jistá, že moje kočka Koko trpí právě tímto, jakmile po Novém roce otevřou laborku, zorganizuju mostr akci odběr krve, ale spíš jen pro potvrzení. Vypadá pět minut před smrtí hladem a taky se tak chová, mastná srst, vyšetření trusu i s chemií všechno v pořádku, teda kromě plicnivek, což je nechutné, ale ty už jsem snad zabila a kvůli nim by nevypadala jako útěk z dachau. Věk 11 let, krve jsem dělala naposledy v polovině února, všechno v pořádku, takže jiné průsery spíš nečekám. Tím ale končím, hyperthyreóza je pro mě víceméně teoretická diagnóza, a knížky mi osobní zkušenosti s léčbou neřeknou.

A při představě podávání tablet téhle kočce, a dvakrát denně, mě polévá studený pot.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ElenM
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 01.leden 2014, 15:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Nám veterinářka doporučila nejprve dietu, pak, pokud to nepůjde léky, ale jsme na začátku. Kočka 16 let, nejprve hodně buclatá, až moc, to měla akutní anemii z totálního zablešení a lipidozu jater, když se k nám dostala, po čase začala razantně hubnout.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 01.leden 2014, 20:03    Předmět: Odpovědět s citátem

No já jsem jí dneska prohnala odběry a T4 má neměřitelně vysoký. Jen dietu bych zkusila tak před půl rokem, kdybych tohle tušila, ale ta kočka má o kilo a půl méně než minulou zimu. Od zítra začínám léky, tak snad to nějak půjde. 2x denně tableta v kombinaci s touto kočkou, to je totiž karmický trest.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lísinka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 21.leden 2014, 21:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám kocourka 13,5 r.Z ničeho nic začal viditelně hubnout přitom se doslova cpal víc než kdykoli předtím.Na veterině(ZooVET Hradec Králové dr.Martincová)diagnostikována hyperthyreóza-zvýšená funkce štítné žlázy.
S ohledem na fakt že léky na toto zatěžují ledviny což v tomto věku je dost riziko byla doporučen dietní program na bázi potravy s mizivým obsahem jódu.Jedná se o granule a konzervy Hills dieta y/d a údajně již po 3 týdnech se hodnoty sníží k normálu.Podmínkou je že se podávájí pouze tyto 2 jídla což je u mlsných čičin problém.Dnes začínáme tak uvidím,kdyby to kocourek zatvrzele odmítal muselo by se přejít na léky+ledvinovou dietu.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 24.leden 2014, 12:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Lísinka napsal:
Mám kocourka 13,5 r.Z ničeho nic začal viditelně hubnout přitom se doslova cpal víc než kdykoli předtím.Na veterině(ZooVET Hradec Králové dr.Martincová)diagnostikována hyperthyreóza-zvýšená funkce štítné žlázy.
S ohledem na fakt že léky na toto zatěžují ledviny což v tomto věku je dost riziko byla doporučen dietní program na bázi potravy s mizivým obsahem jódu.Jedná se o granule a konzervy Hills dieta y/d a údajně již po 3 týdnech se hodnoty sníží k normálu.Podmínkou je že se podávájí pouze tyto 2 jídla což je u mlsných čičin problém.Dnes začínáme tak uvidím,kdyby to kocourek zatvrzele odmítal muselo by se přejít na léky+ledvinovou dietu.

Já krmím už třetí týden felimazole a nemůžu si stěžovat. Ty tabletky jsou opravdu malé, potažené s hladkými okraji, takže podávání nedělá potíže, a Koko už má o půl kilo víc, přitom příšerná žravost zmizela a už je žravá jen tak normálně.

Lísinka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 25.leden 2014, 1:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Felimazole 2,5 máme pro jistotu taky ale chci zkusit jestli by to nešlo jen s dietou.Teď podávám dietní konzervu napůl s ledvinovou dietou od Hills a RC(kapsičky)případně vařené kuřecí které přímo hltá což vítám jelikož jde s vahou nahoru.Zkusím postupně upravovat poměr ve prospěch diety y/d.
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 25.leden 2014, 10:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Lísinka napsal:
Felimazole 2,5 máme pro jistotu taky ale chci zkusit jestli by to nešlo jen s dietou.Teď podávám dietní konzervu napůl s ledvinovou dietou od Hills a RC(kapsičky)případně vařené kuřecí které přímo hltá což vítám jelikož jde s vahou nahoru.Zkusím postupně upravovat poměr ve prospěch diety y/d.

A ta vaše číča má problémy s ledvinami?

Lísinka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 27.leden 2014, 9:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Zatím ne ale veterinářka mi vysvětlila že jak se vrací štítná žláza do normálních hodnot většinou klesá výkonnost ledvin.Při zvýšené činnosti štítné žlázy organismus"jede"ve zvýšených obrátkách aniž by musel.Takže ledviny které jsou takto hnány k výkonu plní svou funkci na 100% ale po úpravě se u nich může projevit snížený výkon a s tím související problémy.Proto byla při podávání Felimazolu doporučena ledvinová dieta.Bohužel po druhé tabletě kocourek zvracel,po třetí též tak se poradím s veterinářkou co dál.Původně jsem dávl jen y/d dietu ale mému mlsounkovi nejela proto jsme zkusili léky.Vypadá to že se k ní vrátíme a budu čelit výmluvným pohledům a demonstrativnímu hladovění.
Danae
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 26.únor 2014, 23:20    Předmět: Re: Zvýšená funkce štítné žlázy Odpovědět s citátem

Také máme korourka (12let) s hyperthyreózou. Diagnostikovaná byla v listopadu 2013 a teprve teď se hladila hormonů štítné žlázy srovnala. Byl to celkem boj, neboť bydlíme na malém městě a náš vet si s korourem nevěděl rady. Když se konečně přišlo na zvýšenou funkci štítné žlázy, tak byl nasazen felimazol 2,5. Po tom mu bylo neskutečně zle a pořád zvracel (musel navíc dostávat Degan na zklidnění žaludku). Po třech týdnech od nasazení léčby se zjistilo, že má pro změnu hladinu hormonů moc nízkou, tak jsme začali dávat tabletku jen jednu. Ale kocour zvracel dále. To už jsem nevydržela a změnila veta. Ten navíc diagnostikoval anemii způsobenou léčbou felimazolem a doporučil operaci. Po dalších testech, kdy s jedním práškem denně byla hladina hormonů stále nízká jsme felimazol přestali dávat. Začala jsem krmit dietou Hills y/d a po téměř 6ti týdnech se hladina hormonů srovnala do normálu a kocour je naprosto v pohodě.
Lísinka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 27.únor 2014, 10:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Právě kvůli zkušenostem jsme jeli na veterinu raději rovnou do Hradce.Taky už dávám Felimazol 2,5 mg 2krát denně a během 3 týdnů klesla T4 ze 109 na 70.Hills dietu y/d bohužel odmítá,aby fungovala musel by dostávat jen ji tzn.1 druh granulí+1 druh paštiky což by jakožto celoživotně rozmlsávaný kocour neakceptoval.Felimazol zatím snáší dobře jen ho nesmí dostat nalačno.Za 2 týdny bude další kontrola tak uvidíme.Tou operací jste myslela odstranění štítné žlázy?Dostala jste doporučení kde tento zákrok provádí?
Danae
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 28.únor 2014, 12:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Lísinka napsal:
Právě kvůli zkušenostem jsme jeli na veterinu raději rovnou do Hradce.Taky už dávám Felimazol 2,5 mg 2krát denně a během 3 týdnů klesla T4 ze 109 na 70.Hills dietu y/d bohužel odmítá,aby fungovala musel by dostávat jen ji tzn.1 druh granulí+1 druh paštiky což by jakožto celoživotně rozmlsávaný kocour neakceptoval.Felimazol zatím snáší dobře jen ho nesmí dostat nalačno.Za 2 týdny bude další kontrola tak uvidíme.Tou operací jste myslela odstranění štítné žlázy?Dostala jste doporučení kde tento zákrok provádí?

Koukám, že Váš kocourek měl hodnoty T4 opravdu hodně vysoké. Náš měl při zjištění 79, pak s Felimazolem to kleslo jen na 3 a po vysazení, kdy je jen na dietě se to srovnalo na 43. Na Felimazol reagoval moc špatně. Také jsem se snažila dávat po jídle, ale i tak zvracel. Dietu Hills y/d také ze začátku odmítal. Nedalo se ale nic dělat, psycho nátlak kocoura jsem 3 dny musela vydržet a on pak pochopil, že nic jiného zkrátka nedostane. Ze začátku jedl jen granule, konzervu nechtěl. Teď už baští i ty konzervy. Musíme dávat pozor aby nikde nezůstalo žádné naše jídlo. Stačí aby někde k něčemu přičichl a opět hills sabotuje.
Při operaci se prý odstraňuje zasažená tkáň štítné žlázy. Samotná štítná žláza prý ne. Doporučena mi byla vet.klinika AAVET v Praze, prý se tam na toto specializují. Náš vet mi říkal, že Felimazol je jen dočasné řešení, než se sníží hladina thyroxinu a pak je vhodná operace. Felimazol má prý hodně závažných vedlejších účinků.

nudlinek
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 26.červenec 2016, 18:48    Předmět: Daruji Felimazole exp 12/17 Odpovědět s citátem

Dobrý den,

daruji Felimazol 2,5mg s expirací do prosince 2017, je to celé balení, náš 17 let starý kocour nakonec léčbu kvůli problémům s ledvinami nemohl podstoupit a léky se někomu mohou hodit.

Pište nejlépe na nudlinek@centrum.cz

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 26.listopad 2016, 11:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,

mám 5-ti letou kočičku Felinku. Nedávno jsem ji odčervovala a předtím jsem ji zvážila a zjistila jsem, že zhubla o 700g (váží 3,5Kg) a její normální váha bývala kolem 4,2Kg. Přitom za měsíc sní 6Kg granulí, dřív snědla 2Kg. Potíž je v tom, že už s ní nebydlím - přestěhovala jsem se domů za prací a bydlím v paneláku a Felinka miluje venek, tak jsem ji nechala bydlet v domečku, kde má výběh na zahrádku, a taky bydlí ve čtvrti, kde nejezdí moc auta a jsou tam hodní lidi, kteří mají taky kočky - je to tam pro ni bezpečný. Jezdím za ní každý 2 měsíce. Bydlí u lidí, u kterých jsem bydlela v podnájmu a Ti mi potvrdili, že žere jak mlýn, a tak ji přestali na večer krmit. Felinka byla dřív zvyklá jíst i o půlnoci a teď večer a v noci nedostává nic. Tak teď nevím, jestli zhubla, proto, že je krmena jenom přes den, kdy ona nejvíc běhá po venku a nebo jestli ji fakt něco je.? Co si o tom myslíte? Může kočka zhubnout 700g jenom proto, že není večer a v noci krmena???

Domluvila jsem se s nimi, že ji od teď budou zase krmit i večer a budu sledovat její váhu každý měsíc a uvidíme.?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 26.listopad 2016, 22:06    Předmět: Hubnutí kočičky Odpovědět s citátem

může mít i důvod zdravotní. Mohou selhávat ledviny, cukrovka, kočenka může být začervená. Já bych určitě hledala pomoc u veta. Nejjednodušší by bylo nechat udělat rozbor trusu - nemusíte kočičku nikam vozit. Pokud to je v pořádku, určitě bych nechala kočičku prohlédnout. Držím pěsti, ať to není nic vážného.
BARTER
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 26.listopad 2016, 23:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě se to nějak nezdá. Dost mě překvapilo i těch 6 kg granulí. Opravdu? Jestli je to překlep, a má spotřebu 3 kg, je to asi taky dost, pokud je opravdu spořádá.
Běhá venku, tak si taky asi něco uloví ( co by dravec), i když zas něco vyběhá, váhová ztráta je vysoká. Nic jiného než granule - jen pro chuť - už jí nedávají? Nerozumím taky,proč už nedostávala granule,jak byla zvyklá, jakýpak jako mlýn! Že tak hubne, musí být jasné už napohled! Moje kočka Terezka váží
cca 4 kg, a při zdravotních problémech zhubla 25 dkg a bylo to znát pořádně.
Věřím, že byste jí měla nejradši u sebe, a moc přeji, ať se co nejdřív dá všechno do pořádku.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: