KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Jak nás kočka vnímá-anketa
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jak nás kočka vnímá?
jako nadřízeného (jako pes)
4%
 4%  [ 1 ]
jako podřízeného
31%
 31%  [ 7 ]
jako své kotě
0%
 0%  [ 0 ]
jako svou matku
63%
 63%  [ 14 ]
Celkem hlasů : 22

Autor Zpráva
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 15:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Promiňte, že ještě zapleveluji diskusi, ale nějak mi to nedá.

"před sto lety...úkrytů spousta a auta žádná..."

Chudáci kočky před sto lety bez aut - ta zaparkovaná auta jsou přece nejlepším úkrytem! Velký pes se pod auto nevejde, malý se neodváží, ostatně kočka zaleze i dovnitř. I před nepřízní počasí se tam lze schovat. Mám samozřejmě na mysli klidné městské ulice, zcela zaplněné parkujícími auty. Kočky by jistě hlasovaly pro!

A kočky jsou různé. Ta poslední, Micinka, (7 let, kastrovaná) žije už nějaké dva roky v prázdné místnosti v přízemí paneláku. Poslední rok zbyla úplně sama. Ano, jí, spí, vyměšuje. Ohromně se mazlí, ale jen jednou denně. Může ven, ale nechce. V garsonce u člověka, který je celý den v práci, by na tom byla stejně. Asi není tak docela normální. Bývaly časy, kdy naopak nechtěla dovnitř.
(Ale nedávno ulovila a přinesla dovnitř opravdu velikého potkana Razz )

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 15:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Proč "zapleveluji"...každý se přece může vyjádřit...Smile
Ale s těmi auty nemůžu souhlasit ani náhodou...každé zaparkované auto se chvílema rozjede a sviští po silnici nejmíň 130...
Je potřeba si představit město před sto lety a ne to, které známe dnes...
Já jsem taky měla spíše na mysli úkryty na vesnici, jako je stodola, kůlna, králíkárna, půda, chlívek, sklípek a tak...co z toho dnes zbývá...Sad
I ve městech nacházely kočky dříve různá spletitá zákoutí se sklepy a půdama, určitě to bylo jiné než dnes, taky hodně stromů a zeleně, ta taky mizí...představuju si taková starobylá poklidná města, ne ten dnešní blázinec...
Já jsem před vánocema jela do Varů za maminkou, celkem jsem najela asi 500 km...napočítala jsem asi 8 přejetých koček, nějaké králíky, ptáky a lišku...za jednu jedinou jízdu...Sad
A to byly jen ty hned mrtvé, které se nikam dál neodplazily, nedělám si iluze, kolik jich může být doopravdy...to by bylo asi hrozné číslo:-(

krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 19:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, taky mám hrůzu z toho, že se auto rozjede a kočku buď přejede, nebo odveze pryč a kočka se případně uvaří na motoru Sad
Ale některé kočky pod auty přežívají už řadu let, skoro neuvěřitelné, ale je to tak.

Inoušek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 21:41    Předmět: Odpovědět s citátem

ZR- já jsem to myslela tak, že máme 21. století a o přirozenosti prostředí nemá smysl hovořit, protože žádné není... Bohužel už ani na vesnici... Ideální by bylo kočku zachránit v případě nouze a opět ji pustit do jejího prostředí ale tím ji vlastně stejně odsoudím k smrti.. To je ta otázka, jak z toho ven, nevím, je to těžké.. možná odvézt někam do Austrálie, i když i tam už začíná být těsno...

Souhlasím s Vámi, v tom, že venkovní kočce, která evidentně není v ohrožení života, je potřeba ponechat její život....

Inoušek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 21:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Ted jsem si přečetla co psala zlatá Janako, mluví mi z duše... Austrálie nebo Afrika to už je jedno Laughing

Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 22:42    Předmět: V bytě Odpovědět s citátem

Já si myslím, že kočky v malém bytě se netrápí, pokud jsou aspoň dvě a mají k sobě dobrý vztah. Já mám domek s dvorkem a zahrádkou, všude instalovaná kočičí dvířka a průlezy, kočky - 8 kožíšků - mohou kdykoliv zaběhnout i na půdu, ale popravdě volnost absolutně nevyužívají. Kdykoliv zajdu do kuchyně, pobíhají kolem a čekají na dobrůtku, když sedím v pokoji, polehávají kolem, pohrávají si nebo se přijdou pomazlit a když jdu spát do podkroví, za chvíli ťap ťap ťap po schodech a nejmíň polovina je nadosah. A to mám jenom neumístěné plašánky, kteří mají za sebou kus života na svobodě. Nějak o něj už nestojí. Wink Nejraději setrvávají v jedné místnosti, tam, kde jsem zrovna já. Laughing
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 12:08    Předmět: PREDMET Odpovědět s citátem

Janako to pekne napísala a súhlasím.Niesu na to podmienky.Ja som na žiadosť manžela a radu veterinára nedala Kasperka vykastrovať.Bol veľký slobodbný a krásny bál sa ľudí ,ako jeho divoká matka.Kôli nemu chodil veterinár očkovať k nám domov.Miloval les a slobodu,no postupne sa sťahoval k nám a nemusel ,lebo pred dverami mal stále plnú misku.Raz ležali s Oliverkom pred kozubom ,ten do neho šťuchal.Kasperko sa s kľudom pozrel na Oliho dal mu dve facky,potom zobral jeho hlavu do labiek a olízal mu čelo.Znamenalo to ,potrestal som ťa,no mám ťa rád.Nikto ho nechcel poľudšťovať,no aj tak bol plný lásky.Doplatil na slobodu chorobou FIV.A to ,že teraz chlpáčov držím viac doma ,viac sa im venujem,robím hlavne pre ich ochranu.
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 13:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Kočky často zalézají až do aut a už jsem viděla na webech zahraničních útulků opravdu hrozivé fotky, kdy jim spuštěný motor např. oholil maso z nohou na kost Sad východiskem byla amputace, kdyby nebyly nalezeny, čekala by je smrt Sad A všechny určitě nikdo nenajde Sad I v klidných čtvrtích a vesnicích jsou kočky sražené autem nechutně častým nálezem Sad Plus ptáci a další zvířata... Plus to, že se pomalu měníme ve vyasfaltovanou pustinu, přičemž to většinou neslouží jinému účelu, než převážení věcí zbytečně z místa na místo cikcak.

Ne, s přílišnou motorizací dvounožců souhlasit nedokážu. A nejen kvůli kočkám.

krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 13:55    Předmět: Odpovědět s citátem

S přirozeností prostředí (Austrálie, Afrika) bych to nepřeháněl. Tenhle živočišný druh přece není kočka divoká, ale už stovky nebo tisíce let kočka domácí! Nemluvě o vyšlechtěných rasách. Akorát že každá kočka je individualita. Myslím, že některá je určitě šťastná v jediné místnosti, některá chce volnost.
Inoušek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 14:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Krmič- s tou Austrálii jsem to myslela spíše prostorově, je tam přece jen ještě místo pro nějakou tu kočku... Laughing
Každý máme svůj názor a především zkušenosti, je fajn, že sem píšete, možná by to chtělo aby se přidalo více lidí...

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 15:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já jsem to s tou Afrikou taky myslela jako mírnou nadsázku, takový povzdech, že už není skoro kde by ty kočky v klidu žily...
Ale s tou domestikací - to je sice pravda, že kočky už žijí s lidmi dlouho a nejsou to kočky divoké, ale stačí, aby se koťata narodila někde v křoví, na člověka si nezvykla a zkuste si je ochočit, když odrostou, mnohdy se to už nepodaří... Smile
Myslím si, že zdivočet by kočkám nedalo tolik práce... Smile
Ale to jen tak dumám, neberte to moc vážně... Smile

Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 17:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Jde o zvířata obecně. lidi se tak roztahujou, že nejekoligičtější bydlení je panelák, protože udělám nejmenší ekologickou stopu. Hodně lidí z přírody má rádo jen svoji uklizenou zahradu kam nesmí ježek, brouci, hadi a další "havěť". Pak se diví, že jsou např. často povodně, když se jen betonuje. Je to na každém...Nemám z té civilizace dobrý pocit. Určitě nejsem pro extrém a vrátit se do jeskyně, ani nechci vířit diskuzi. Jen jsem měla trochu horší den. Všechny milovníky přírody zdravím a přeji všechno nejlepší v novém roce. Very Happy
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 17:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Lpčla domácí není kočka divoká, ale svým rozumovým a instintivním vybavením jsou před lidskými vynálezy typu auto, puška, jed přibližně stejně bezbranné.
V Austrálii jsou kočky zavlečený druh a jako takový jsou tam hromadně vybíjeny.
Což samozřejmě neplatí jen pro Austrálii. Pamatuju si na při s americkými ornitology, kteří obhajovali trávení koček tamní verzí Panadolu, aož je velmi nepříjemná smrt. ((Pro ptáky je to v jistém množství jedovaté taky Confused )

Kočka domácí vlastněná a milovaná i podle mě patří dle dispozice zvířete buď na polštář, ovívat a oslavovat, nebo aspoň na dobře zabezpečenou zahradu. SAmozřejmě, jsou i takové, pro které je obojí omezením. Složité. TAkové kočce bych asi hledala domov na samotě u lesa... A co myslivci?

Jinak souhlasím s Magdou K. - s tí, že ovšem v paneláku je to navíc na palici, takže já jsem navíc velmi aktivním podporovatelem filosofie zvané antinatalismus Cool Prostě člověk by měl šoupat nohama pozpátku nejen v nárocích, ale i v množství. Do háje s antropocénem. J8 mám horší den dnes a denně a servítky si neberu Laughing

Hezký den a hezký nový rok všem.

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 18:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Omluvte překlepy, přicházím o zrak Sad první slovo má být "kočka" Laughing
Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.prosinec 2013, 18:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Za vším je člověk a velké peníze...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3
Přejdi na: