KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Jak nás kočka vnímá-anketa
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jak nás kočka vnímá?
jako nadřízeného (jako pes)
4%
 4%  [ 1 ]
jako podřízeného
31%
 31%  [ 7 ]
jako své kotě
0%
 0%  [ 0 ]
jako svou matku
63%
 63%  [ 14 ]
Celkem hlasů : 22

Autor Zpráva
MisSueta
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: po 23.prosinec 2013, 16:29    Předmět: Jak nás kočka vnímá-anketa Odpovědět s citátem

Prosím o hlasování v anketě, píši seminární práce na téma etologie koček a napadlo mě,že bude nejlepší se zeptat tady mezi chovateli Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohm
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 24.prosinec 2013, 18:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajimavé Smile docela by mě zajímalo jak dopadne tato práce Smile Někdy bych řekl, že si kočka dělá co chce a nehledí na nás nijak Smile někdy zase že poslouchá... Nebo ten pocit když na kočku mluvíte a ona dělá, že Vás neslyšía je svým pánem Very Happy temperament kočičky a výchova je docela zásadní Smile
Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 24.prosinec 2013, 20:54    Předmět: Dotazník Odpovědět s citátem

Myslím, že Vám chybí kategorie ,,Partner". Question Koťata Slávinka a Bolek, která jsem ,,odkojila" na láhvi, mne určitě vnímají jako matku, ale ostatní bytoví dospěláci spíš jako mírně nadřízeného partnera. Very Happy A tři venkovní plašánci? Jako zásobovací základnu, před kterou je třeba mít se aspoň trochu napozoru. Rolling Eyes
MisSueta
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: st 25.prosinec 2013, 11:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Také by mě zajímalo,jak nakonec práce dopadne, většinu prostoru jsem věnovala právě problematice vztahu člověk- kočka Smile Dočetla jsem se, že kočka nejčastěji vnímá "svého" člověka jako své kotě (protože se s ním mazlí, často ho olizuje Very Happy atd.- a to je vztah, který kočky vykazují při péči o kotě). Kočka prostě člověka prý vnímá úplně jinak než my ji Smile Já jsem si názor na svého kocoura už udělala a děkuju každému, kdo mi zatím dal názor svůj a hlasoval cat
Eva Bart.: Děkuju za názor, připojím potom k anketě komentář Wink

Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 28.prosinec 2013, 20:21    Předmět: Příspěvek ,,do spižírny" Odpovědět s citátem

Ten partnerský vztah páneček x kočka jsem usoudila mimo jiné i z toho, že kočeny si přijdou za mnou říct o jídlo, ale v létě, když chodí ven, mi občas donesou myšku, někdy až do pokoje k nohám. Laughing V zimě nosí hračky. Ten příspěvek do spižírny mi už dokonce dvakrát donesli i venkovní plašánci, našla jsem myšku na prahu. Very Happy
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 28.prosinec 2013, 23:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to nevím, nevybral bych žádnou odpověď. Ale myslím, že se to u různých jedinců (lidských i kočičích) liší. Takže by to chtělo nějaké statistické metody.

V mém případě se ovšem jedná výhradně o volně žijící kočky. A že jich za ta léta bylo. V současnosti už jen čtyři. Tři čistě venkovní, které jenom přikrmuji. A jedna, která v posledních letech skoro nikdy nevyleze ven - s tou se známe velmi důvěrně od kotěte.

krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 0:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Když vám číšník v restauraci donese jídlo, tak to není váš podřízený, tím méně nadřízený. Poskytovatel služeb, obsluha, tak asi nějak to možná kočka vnímá. Asi jak která, nevím.

(Ale doufám, že může mít kočka člověka ráda Smile)

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 9:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Ráda bych taky trochu pomohla, ale připadá mi, že chování kočky je strašně moc závislé na tom, čím si kočka od mala prošla, na tom, jaké má zkušenosti a tím také kočka některé své přirozené instinkty ztrácí nebo jsou někde hodně hluboko uloženy a probudí se pouze ve vypjatých situacích...
Psát něco takového by podle mne chtělo léta zkušeností s těmi zvířaty, o kterých chcete psát, tím se Vás nechci dotknout, jenom si neumím představit, že bych tohle měla psát třeba o ještěrkách, když o nich vůbec nic nevím...Smile
Kočka Vás může brát mnoha způsoby - jako mámu, partnera, poskoka, krmiče, hrozbu, drbače, hladiče, podřízeného, nadřízeného a spoustu jiného v závislosti na jejích zkušenostech...
Pořád je to ale šelma, u které instinkty jenom spí a pokud jí ublížíte, může se i z mazlíčka stát drak...
Velmi mě naštval článek na Novinkách, jak se bába napřed ujala kočky, ta potom měla spory s jejím psem, baba ji chtěla zahnat a kopala po ní sníh, na to ji kočka napadla...
Nakonec kočku slovili a za tento "nevděk" utratili...
Jenomže takhle by zareagovala spousta úplně normálních koček a nemusí být nijak zvlášť agresivní...na hrubý pytel hrubá záplata...možná pes by do sebe kopat nechal, kočka se naštve a brání se...
Jsou i takové, které pro svou mírnou povahu by do sebe možná kopat nechaly, stáhly by se do klubíčka a trpěly, ale spíše je většina takových, že by zapomněly na "přátelství" a bránily se...
Taky jsem si početla v jiném článku - nevím tedy, kdo je píše - že kočka je nevděčná, drží se baráku, k člověku nepřilne...
To taky není úplně správný náhled, protože to závisí právě na všech těch okolnostech...
Polodivoká kočka u baráku chovaná pouze na myši a dovnitř ani nechodící se na člověka určitě upínat nebude a vnímá ho pouze jako krmiče, ke kterému je ještě i dost ostražitá...
Když si vypipláte kočičí miminko, to Vám bude bezmezně věřit a budete jeho máma, může se ale stát, že v dospělosti zesílí instinkty a kočka se stane na Vás taky míň závislou a někdy se to může zlomit docela, to taky závisí na genech...
Nedávno byl v televizi pořad o tom, jak si vědec "vyseděl" divoké krocany a potom se o ně v rámci nějakého pokusu staral...
Dokud byli malí, měli ho za mámu, postupem času se osamostatňovali, tam byly ale výborné podmínky pro to, aby své přirozené instinkty úplně neztráceli...nakonec mu utekli a dokonce ho jeden napadl...
Geny jsou geny...s kočkama je to podobné...může je člověk ovlivňovat jak chce, pořád tam ty geny budou...
Pokud se ale kočce nic zlého nepřihodí, může být celý život mírným svatouškem, závisláčkem a člověk ani neví, co v ní dřímá za divouse a že taky dokáže pokousat a poškrábat...
Ale pokud je to reakce na nějaký nedobrý podnět, člověk by to neměl mít kočce za zlé, vždyť ji vlastně znásilňuje a nutí ji žít lidský život, ne kočičí...
Kdybychom dali kočce na výběr, jak a kde chce žít, byli bychom bez koček...
Když bych si odmyslela všechno kolem, tak kočka je krásná šelma, s obdivuhodnými schopnostmi, člověkem modelovaná do různých podob...a kdyby mohla, nejraději by asi žila a chovala jako její dávné předchůdkyně, člověka by k tomu nejspíš ani nepotřebovala...
Je to moc složitá otázka... Smile

ZR
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 10:51    Předmět: Odpovědět s citátem

...Kdybychom dali kočce na výběr, jak a kde chce žít, byli bychom bez koček...

Tesat do kamene !!! thumbup

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 11:55    Předmět: PREDMET Odpovědět s citátem

Súhlasím s Janako,,že správanie kočky je veľmi ovplyvnené,tým čo kočka prežila.Nemám také veľké skúsenosti ako Janako,no mňa ešte stále dokážu prekvapiť svojou pamäťou,láskou ktorú dávajú úplne dobrovolne a niekedy,ked sa cítim zle a ležím, ležia prilepení ku mne,aj ked by sa mohli naháňať po dvore.Lady k nám sama prisla pred 4 rokmi ako úplne malé mačiatko a od toho dňa aj ked chodí von,nikdy neodišla,ani na jeden deň.Ali málokedy je vonku dlhšie ako hodinku.Včera mi muž podaval Smudlinku,ked som sedela von na slnku a ona v panike vyskočila z rúk a bežala dnu,kde sa cíti bezpečne.Tie ktoré s nami žijú odmalička preberajú modely našeho správania a potláčajú v sebe šelmu,ktorá sa z času na čas prejaví ZR má pravdu len na polovicu.Vykastrovaná kočka zvyknutá na lásku ,by na slobode bola nešťastná ,aj keby mala jedlo.
Inoušek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 12:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Naprostý souhlas s Janako a ZR. Čím déle kočky chovám, tím jsem o tom více přesvědčená. Otázkou je, jak z toho ven...

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 12:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem posluhující maminka - plnič misek a ochrance. Když nereaguju rychle na mnoukání "mám hlad", začne tvrdý nátlak od pronásledování do koupelny, až po promenádu po klávesnici; když je nejistý, tázavě se na mě podívá a já musím říci -"v pořádku, Honzíku" Smile. Ale na druhou stranu bych řekla, že si tu svoji smečku opatruje a hlídá. Když někdo odejde, tak ho hledá, vítá ... spíš takový kočkopes Laughing

ZR
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 13:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Inoušek napsal:
...Otázkou je, jak z toho ven...

Nedělat z nich něco co nejsou - plyšové hračky, jejichž smyslem života je jíst, spát, trochu si pohrát a hlavně sloužit své paní/pánovi jako náhražkový objekt citů, které normální člověk hledá u lidí/dětí.

Pro mě je kočka nádherný živočich-šelma, kterého je hřích předělávat k obrazu svému - člověčímu. Radši jen opatrně pomáhat a pozorovat v její plnokrevné přirozenosti. Kdo k tomu doma podmínky nemá, mě by najít tolik sebekázně, aby kočičí zájem nadřadil nad vlastní. I za cenu, že žádnou doma mít nebude. Výjimky potvrzují pravidlo (přímo ohrožené, nemocné, těžce zraněné, atd.).

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 14:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobře napsáno. Také si myslím, že pokud má někdo k dispozici garsonku a je celý den v práci, tak by si pořizování kočičky měl rozmyslet. Pak je takové zvířátko chudák, který žere, vylučuje a ze zoufalství občůrává, co může... Což samozřejmě může i z jiného důvodu...

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 29.prosinec 2013, 14:24    Předmět: Odpovědět s citátem

ZR - v tomto se naprosto shodneme, ale nechci tady rozdmýchávat nějaké debaty na téma kočka doma - kočka venku...to už tu několikrát bylo...
Ono je to dnes už bohužel dost těžké, koček je hodně a dobrých podmínek málo, města se rozrůstají, vesnice už nejsou, co byly, mizí stodoly, kůlny a ostatní úkryty, začínají převládat novostavby, prostě toho kočičího světa je čím dál míň...aut čím dál víc...jak se měly kočky před sto lety...úkrytů spousta a auta žádná...
Je krásný pohled na kočku protahující se v trávě nebo lovící motýla, ale za chvíli už nebude kde...
Nechci, aby to tady vyznělo tak, že odsuzuji toho, kdo má kočku doma, to bych nerada...ani to tak není...než aby venku strádaly, to ať jsou raději doma, bohužel taková je doba...
Koček jako živočichů je mi moc líto, protože právě ony o to své přirozené prostředí rychle přicházejí a mám obavu, že za pár let kočka venku už vůbec nepřežije...nebude kde...jen co se vykulí z pelíšku a pokusí se o první krůčky, přejede ji auto...Sad
Jinak to cítím stejně, jsou to šelmy, my jsme zvyklí na vykastrované mazlíčky, ale kočka ve své pravé podobě je něco trochu jiného...
To je bohužel složitá otázka...snad nejvíc by se mi líbilo, kdyby kočky měly své obrovské rezervace, jako divoká zvířata v Africe, kde by mohly žít svobodně a normálně svůj kočičí život už od mala, vychovávat koťata a lidi by je jenom z povzdálí pozorovali a ochraňovali... Smile
To, jak se to dnes reguluje stále ještě na vesnici, že se koťata kočce seberou a utopí a to celý kočičí život a nikoho nezajímá, že ta kočka koťata hledá, naříká a trpí, to je ubohé...fakt chudáci zvířata...
Ty kastrace jsou nutnost, ale mnohem raději bych byla, kdyby to nutnost nebyla...to je na další dlouhé povídání...
Tak to vidím, že to vše je opravdu na moc dlouhé lokte a čím víc nad vším přemýšlím, tím jsem větší pesimista... člověk může dělat jen to, co se dá, i kdyby se mu líbilo něco jiného... Sad Sad

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Web - diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3
Přejdi na: