KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

geniální kocour
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka v bytě
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Inuska.pv
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 28.listopad 2013, 10:28    Předmět: geniální kocour Odpovědět s citátem

Tak trochu je to asi přehnaný nadpis, ale přece. Máme doma 3 kožichy, 2 starší kočky jsou už uklidněné a rozmazlené dámy, ale náš 1,5 letý kocour je drak. Pořád někde leze, šplhá, provokuje, prostě lumpačí. To mi nevadí, jsem zvyklá, člověk se tomu i rád zasměje, těm blbinám, že jo?
Jenže jsem přišla na to, že je náš zrzoun-drzoun fakt vynalézavý. Umí si perfektně otevírat nejen dveře, ale veškeré šuplíky (i dítě by závidělo!) pak v nich kramaří (miluje hlavně můj šuplík se silonkama). Ale vrcholem, který jsem teď objevila, že si dělá z kuchyně samoobsluhu Shocked Když manželovi sežral řízek, co jsem mu usmažila do práce (byl fakt obrovský, protože manžela čekala 16hodinová směna), byla jsem naštvaná, ale i na sebe, myslela jsem si, že jsem dózu s jídlem špatně zavřela. JENŽE! Zrzoun-drzoun si neláme hlavu s dózami, umí je otevřít, i ty fakt nedobytné, co se špatně otevírají i mně. Jak? prostě s ní mrskne o zem. Měli byste to vidět. Tajně jsem ho sledovala a přišel mi, že je snad křížený s opicí Wink Nejprv dózu očichává, prozkoumává kudy dovnitř, zkouší tlapkou odklopit víčko, pak tlamkou, když není úspěšný prostě se napřáhne a téměř baseballovým odpalem mrskne dózou o zem. Výsledek? Dóza se samozřejmě otevře, nebo aspoň pootevře a zbytek je hračka... Takto manžel přišel již o několik svačin a obědů.
Moje chyba, naučila jsem se rychle schovávat jídlo do skřínek, a tak si zrzoun-drzoun takhle posluhuje aspoň dózou s granulkama, která je také na lince, také zavřená. To že se občas napapá psích granulí (dózy jsou vedle sebe) je mu úplně jedno. Tyhle ale nemám kam schovat Confused Přitom kočky rozhodně netýrám hlady, krmím je premiovým a superpremiovým krmivem, občas (často) dostanou i syrové masíčko. Takže jediný důvod, proč to dělá je asi ten, že to udělat může... máte doma taky tak chytré kočky??? A jaké děláte opatření?

Kočky mají na lidské bytosti vlastní názor. Moc toho sice neřeknou, ale to můžeme být leda rádi.
Jerome K.Jerome
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 28.listopad 2013, 13:25    Předmět: Re: geniální kocour Odpovědět s citátem

Inuska.pv napsal:
máte doma taky tak chytré kočky??? A jaké děláte opatření?

Ano - Popelušku...
Opatření...? Občas slupnu prášek na uklidnění... Laughing

Bichette
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 28.listopad 2013, 13:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Very Happy Very Happy Very Happy Popeluška!!! Very Happy
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 28.listopad 2013, 21:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to psina, chytrá kočka je na jednu stranu fajn, na druhou dokáže člověka pěkně vytáčet, proto s Inuškou opravdu cítím... Laughing
V souvislosti s talentem Popelušky na lumpárny mi nejčastěji napadají rčení jako - "za dobrotu na žebrotu", nebo "tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne", případně "čím kdo zachází, tím taky schází"... Laughing
Naposledy to bylo, když jsem táhla psa k doktorovi, protože nežral, hlavu plnou starostí, co mu je a pak jsem zjistila, že ho krmí Popeluška granulema pro kočky ve stodole...
Dávám je tam kvůli dvěma plašánkům, kteří se domů bojí, tak aby se mohli v klidu najíst...
Samozřejmě na vyšší bednu, kam se pes nedostane...
To je ovšem houby platné, když Popeluška naběhne a packou je hrne dolů, kde se láduje Kikina pes...
Jak jsem posléze zjistila, ne jenom náhodně...obě svorně letí do stodoly, tam úřadují a zase svorně běží vesele zpátky....
Takže pes má zaracha, ven chodí jenom se mnou a Popeluška má po srandě...když tam pes není, tak to nedělá... Laughing

Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 28.listopad 2013, 21:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Má starost aby kolega nestrádal Very Happy .
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 28.listopad 2013, 21:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, jo, taky máme takovou jednu chytrolínku........ Mišulka se jmenuje. Takové krásné něžné jméno.
Je to taková vytáhlá nudle, samá ruka samá noha. Alergická na obilí a strašně zmlsaná. Ale výčet jejích dovedností je úžasný. Např. umí běhat po zdi, šplhat nahoru a dolů po volné síti, otevírat šoupací dveře do skříní, otevřít kliku, vyskočí ze země na skříň 2,5 m vysokou, stejně tak jako na vršek dveří. Z linky shazuje na zem jídlo ostatním kočkám, které tam nevyskočí nebo se bojí krást z linky. Dokáže otevřít i ledničku...... bohužel máme dole mrazák. A aportuje míček.
My doma říkáme, že kdybysme neměli Mišku, nevíme ani,
že máme kočky.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 29.listopad 2013, 9:46    Předmět: Geniálni kocour Odpovědět s citátem

Zrzoun je fakt šikovný,jak vie všetko pootvárať aj Popelka.Naša Lady vie šplhať po omietke a pribuchnúť dvere ,ked chce byť sama. Malá Smudlinka,ked zapotroší guličku od kulodráhy,donesie si namiesto nej vrchnáčik,alebo malú škatulku a hraje dalej.Malé šuštivé mochyne si donesie v papulke na poschodie ,aby sa s nimi mohla hrať..
adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 20.prosinec 2013, 17:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Když tak čtu o těch šikulkách, tak můj absolutně rozvážný pohodář Damián neumí vylézt nahoru na škrábadlo - postaví se před něj, mňoukne a nechá se vysadit až nahoru - upozorňuji, že to není ani náhodou žádné koťátko. Nejvýš kam vyskočí je stůl, pračka, okno. Budiž broučkovi omluvou, že je u nás teprve od začátku prosince.

v budoucnu čeká je přátelství pěkné
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 21.prosinec 2013, 11:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Abyste se nedivila, náš Mourek, který se doma pohybuje prakticky téměř výhradně na zemi, jediné, kam skáče je okno, tak na chalupě zase zásadně pobývá na skříních, někdy i v 10 cm mezeře mezi skříní a stropem. Když jsme ho tam viděli prvně, koukali jsme jako blázni Laughing . A to tam rozhodně před ničím a nikým neprchá.
adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 21.prosinec 2013, 12:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Máte nádhernou chlupatou postelovou partu. Nepostrádají to venkovní průzkumnictví na chalupě? Laughing

kopejka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 21.prosinec 2013, 15:34    Předmět: Neznám Odpovědět s citátem

Tak nic z toho co zde píšete já neznám.Naše kočka nikde neleze a ani nic nesežere, když nechám na stole, lince nebo kdekoli jídlo nevšimne si ho. Nevšimne si ani odpadkového koše, když vyndám pytel a zapomenu ho odnést ven. Cool Tak je asi vyjímečně zlatá Laughing
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 21.prosinec 2013, 16:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže vaše kočička není jenom krásná, ale i slušně vychovaná, no to je terno Laughing .
kopejka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 21.prosinec 2013, 21:36    Předmět: :) Odpovědět s citátem

No jo asi je to tak Laughing .Koukám, že jste z Mělníka Laughing to jste karajanka Cool
kopejka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: so 21.prosinec 2013, 21:38    Předmět: :) Odpovědět s citátem

Doufám, že můj budoucí kocour bude taky takový Twisted Evil
adilat
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 24.prosinec 2013, 11:25    Předmět: Odpovědět s citátem

A když to bude úplně normální temperamentní kocour, který občas něco provede - vyhodíte ho na ulici?

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka v bytě Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: